Hlavní
 • Registrace

Sezónní poločas

minarodriguedes5098Vzhledem k tomu, jak jdou v lednu rychle za sebou jednotlivé zápasy, kdy se liga střídá s pohárovou soutěží, tak by mohla zapadnou informace, že ligová sezóna již ve Španělsku dospěla do své poloviny. Pojďme si lehce shrnout první devatenáctku ligových zápasů a podívat se na některé statistické údaje, a to třeba i v porovnání se sezónou minulou.

Týmové statistiky

Valencijské body

Valencia má v tuto chvíli na kontě 40 bodů za 12 vítězství, 4 remízy a 3 porážky. Připomeňme, že Netopýři v této sezóně dlouho drželi neporazitelnost, prvně padli až na začátku prosince na hřišti Getafe. V té době už neporazitelnost krom Valencie drželo pouze duo Atletico Madrid a Barcelona. V období své neporazitelnosti Valencia dosáhla dokonce na osmizápasovou vítěznou sérii, kdy postupně porazila Malagu, Real Sociedad, Athletic Bilbao, Betis, Sevillu, Alaves, Leganes a Espanyol. Netopýry může mrzet několik nepovedených prosincových zápasů, ale i tak je tu výrazný posun oproti minulé sezóně, kdy měla Valencia v její polovině na kontě jen 22 bodů za 6 vítězství, 4 remízy a hned 9 porážek. Krčila se tehdy na 14. místě ligové tabulky, zatímco nyní okupuje pěkné 3. místo. Mimochodem Valencia už má na dohled i metu celkového bodového zisku z loňské sezóny, neboť za celý ročník 2016/2017 získala dohromady 46 bodů. Mimochodem 40 bodů za sezónní poločas je velmi povedeným počinem, který v historii Los Che překonává pouze sestava Rafaela Beniteze, která v roce 2004 slavila ligový titul. Tehdy měla Valencia po devatenáctce zápasů na kontě 43 bodů.

Valencijské góly vstřelené i inkasované

Zvýšení bodového zisku týmu jde ruku v ruce se zlepšením v ofenzivě i v defenzivě. Valencia už v této ligové sezóně nastřílela 40 gólů a v tomto ohledu je lepší pouze Barcelona. V polovině minulé sezóny měli Netopýři na kontě 30 vstřelených branek, což také nebylo úplně špatné číslo, ale naděje Los Che na bodový zisk tehdy často zmařila prostupná defenziva. V polovině sezóny 2016/2017 Valencia inkasovala už 34 gólů, zatímco po devatenáctce zápasů v této sezóně má na kontě teprve 19 inkasovaných branek, což valencijské zadní šiky pasuje na šestou nejpevnější obranu. Mimochodem 40 gólů v polovině ligového ročníku, to je valencijský rekord, dosud primát držela Valencia ze sezóny 2008/2009, kdy pod vedením Unaie Emeryho Netopýři nastříleli 38 gólů.

Výhled na druhý poločas ligové sezóny

Jak ligová sezóna dopadne, o tom se rozhodne v následujících zápasech proti Las Palmas (V), Realu Madrid (D), Atleticu Madrid (V), Levante (D), Malaze (V), Realu Sociedad (D), Athleticu Bilbao (V), Betisu Sevilla (D), Seville (V), Deportivu Alaves (D), Leganes (V), Espanyolu (D), Barceloně (V), Getafe (D), Celtě Vigo (V), Eibaru (D), Villarrealu (V), Gironě (V) a Deportivu La Coruna (D). Valencia bude hájit příčky zajišťující pro sezónu 2018/2019 Ligu mistrů. Do té budou ze Španělska směřovat tři týmy přímo a čtvrtý do předkola. Na 1. místě tabulky La Ligy je neotřesitelná Barcelona, s devítibodovou ztrátou následuje Atletico Madrid a o dva body zpět je již Valencia. Ta má slušný náskok na své pronásledovatele. Real Madrid ztrácí 8 bodů, ale má zápas k dobru. Villarreal na Netopýry ztrácí 9 bodů, Sevilla už dokonce 11 bodů. Pro Los Che je tedy sezóna směrem k možné účasti v Lize mistrů rozehrána velmi dobře, ale dění je teprve ve své polovině. Možnou nevýhodou by pro Valencii mohl být fakt, že s většinou svých přímých konkurentů, respektive týmů z čela ligové tabulky, se střetne na jejich hřištích (Barcelona, Atletico, Villarreal, Sevilla), doma přivítá jen Real Madrid.

Hráčské statistiky

Nepostradatelní – odehrané zápasy a minuty

Podívejme se nejdříve na to, jak jsou jednotliví hráči využíváni, respektive kteří hráči se těší největší důvěře trenéra Marcelina a mají tak toho v lize nejvíce odkopáno. Do všech dosavadních ligových zápasů zasáhli pouze dva hráči, a to Santi Mina a Rodrigo. Zajímavé však je, že zatímco zápasů mají tedy oba útočníci 19, tak v počtu minut je mezi nimi velmi výrazný rozdíl, kdy má Rodrigo (1493 minut) více než dvojnásobek herního času Santi Miny (703 minut). Ovšem ani Rodrigo nestrávil na hřišti nejvíc času, přeskočili ho dva hráči, kteří mají na kontě sice jen 18 zápasů, ale kteří tyto zápasy odehráli (téměř) kompletní. Nejvytíženějším valencijským hráčem je v ligových zápasech brankář Neto, který má na kontě 1620 minut v 18 zápasech, následuje ho Dani Parejo, který má na kontě za stejný počet zápasů 1602 minuty. V popředí tabulky valencijských hráčů dle času stráveného na hřišti jsou dále již zmiňovaný Rodrigo (1493 minut), Jose Luis Gaya (1469 minut), Geoffrey Kondogbia (1357 minut), Gabriel Paulista (1273 minut) či Martin Montoya (1252 minut). Na opačném konci této tabulky jsou naopak noví hráči v prvním týmu Los Che (Ferran Torres, Luciano Vietto, Francis Coquelin) nebo naopak hráči, kteří již Mestallu opustili (Alvaro Medran, Joao Cancelo). Svoji příležitost v dosavadním průběhu aktuální sezóny La Ligy dostalo celkem 25 hráčů, žádných ligových minut se naopak nedočkali Fabian Orellana a Rober Ibanez, třebaže celý podzim strávili ve Valencii a Mestallu opustili až nyní v lednovém přestupním období.

Zlí – žluté a červené karty

Dani Parejo by možná byl úplně nejvytíženějším hráčem Los Che, ale to by nemohl být tak pilným sběratelem žlutých karet. Svoji jedinou absenci si připsal, když nuceně odpočíval po nastřádání 5 žlutých karet, no s koncem první poloviny sezóny už sesbíral dalších 5 žlutých karet, takže start druhé poloviny sezóny stráví opět jen na tribuně. Celkem má tedy na svém kontě 10 žlutých karet a je v tomto ohledu ve Valencii jasně nejnapomínanějším hráčem. Ostatně valencijský kapitán nemá ve sběru žlutých karet konkurenci napříč celou ligou. Geoffrey Kondogbia a Simone Zaza mají na svém kontě shodně 7 žlutých karet, ale u obou došlo v jednom z dosavadních ligových klání k zisku 2 žlutých karet, tedy k zisku karty červené, tedy byli vyloučeni. Dosud žádný Netopýr v této sezóně nepředvedl takový přestupek proti pravidlům, že by od rozhodčího dostal rovnou kartu červenou.

Produktivní – góly a asistence

Statistika odehraných minut a zápasů či získaných karet je sice zajímavá, ale přesto je mezi fanoušky pravděpodobně nejvíce sledována statistika vstřelených gólů, případně asistencí. Nejlepším ligovým střelcem Valencie je Simone Zaza, který má na kontě 10 vstřelených branek. Jednu dobu byl dokonce druhým nejlepším střelcem celé soutěže za Lionelem Messim, ale v poslední době se střelecky odmlčel, což nejspíš bude mít souvislost i s jeho kolenem, které údajně není ve stoprocentním pořádku. Italskému útočníkovi zdatně sekunduje Rodrigo, který má na kontě 9 ligových gólů. Velmi dobrou produktivitou se pak může chlubit i třetí do útočné party, tedy Santi Mina. Ten má sice na svém kontě „jen“ 6 ligových gólů, ale vzhledem k tomu, že oproti Zazovi a Rodrigovi odehrál výrazně méně času, tak je to úctyhodný počin. Výraznější měrou k valencijské gólové produkci přispěli ještě Goncalo Guedes a Dani Parejo (oba 4 góly), ale třeba i Geoffrey Kondogbia, který už z pozice defenzivního záložníka vstřelil 3 góly. A kdo ve Valencii góly nejčastěji chystá? V tomto ohledu je jasně nejlepší Goncalo Guedes, který už má na svém kontě 6 asistencí. Relativně v závěsu jsou Carlos Soler a Rodrigo, oba se asistencemi přičinili o 4 ligové góly Los Che. Dani Parejo, Jose Luis Gaya a Andreas Pereira si pak shodně připsali 3 asistence.

Okénko trenéra

Abychom nezapomněli na osobu, která má podobu současné Valencie z velké části na svědomí, třebaže sama tvrdí, že z 99 % mohou za úspěch hráči, tak se pojďme stručně podívat na trenéra Marcelina Garciu Torala. Co k němu říct? Tento zkušený trenér by si jistě zasloužil řadu pochvalných slov, no o tom, jak moc dobrou práci u Valencie odvádí, vypovídá dobře skutečnost, že Marcelino v této sezóně prožil bodově nejpovedenější první polovinu sezóny za dobu, kdy trénuje španělské prvoligové celky. Na začátku tohoto článku bylo uvedeno, že Valencia za první devatenáctku zápasů získala 40 bodů, no pro Marcelina dosud bylo maximem 38 bodů za první polovinu ligové sezóny. Přesně tolik jich získal v první části sezóny 2015/2016 ve Villarrealu.

Přihlášení

Chatbox

Ingi - 18/02/2018 - 19:58

Po jednom zápasu těžké soudit, ale myslím, že předvedl slušný výkon včera :)

Harakant - 17/02/2018 - 22:43

Opäť sa skoro konali veľké prekvapenie na úkor Valencie :O Ale netopiere to nevzdali a berú všetky 3 body ;) Čo hovoríte na výkon navrátilca Murilla? :)

Ingi - 13/02/2018 - 15:05

Čau, super nápad. Osobně mám nápad, jak to udělat. Přednesu to "šefům" a uvidíme, jestli se jim to bude líbit.

JEFFINHO - 13/02/2018 - 09:08

Borci..bylo by moc těžké udělat nějaké hodnocení jedlotlivých hráčů po každém zápase (myslím tím nějakou anketu, kde si každý ohodnotí, jak se mu hráčův výkon líbil) ... ukládat to do nějaké databáze a na konci sezony udělat nějakou výslednou tabulku?? :)

Ingi - 11/02/2018 - 21:33

Santi Mina stále trochu podceňovaný útočník :)

Jenseny - 11/02/2018 - 20:39

Dneska musíme! Bude to alespoň 4:0 :D pro nás samozřejmě

Luky967 - 11/02/2018 - 20:30

Dneska už není místo pro zaváhání, prostě musíme vyhrát, jestli chceme bojovat o LM!

Lucas8 - 11/02/2018 - 20:01

Guedes v zakladu... Dnes to prolomime!

Kr3mi - 10/02/2018 - 21:46

martinpavlicekjr: lístky nejlepší koupit z ofiko webu, jdou do prodeje cca 2-3 týdny před mačem, ale dá se i na Mestalle v pokladně, sám jsem byl na Realu před 2 týdny a lístky byly v prodeji i den před mačem. jinak doporčuji, Mestalla je magické místo! ;)

martinpavlicekjr - 10/02/2018 - 15:16

Proč? Protože stim nemám zkušenost :D ještě nevím na jaký zapas pojedem, ale teoreticky bysme možná jeli až na poslední, u kterého předpokládám, ze bude větší zájem o lístky.

Jose.Enrique - 09/02/2018 - 21:40

Proč si ty lístky na fotbal nekoupíš přímo na Mestalle???Nepamatuju se,kdy bylo u nás naposledy vyprodáno.Jen platíš veksláky s lupeny,Se zeptej Lucase,když jsme byli spolu,za kolik mu je prodali a jaký měl místo lol

martinpavlicekjr - 09/02/2018 - 11:05

Díky Lucas, chci poprvé na Valencii na Mestallu ale nejdřív bych chtěl vyřešit lístky a až potom letenky.

JaakkoPN - 08/02/2018 - 22:48

No nic,,tak im dame 3 a hor sa do finale

Jenseny - 08/02/2018 - 22:25

Barca nemít messsiho, tak je fakt průměrná

Snnume - 08/02/2018 - 22:24

ahoj, dneska boj :)

Jenseny - 08/02/2018 - 22:21

Hrajeme skvěle, dobře dopředu i dozadu... jen ať nám to vydrží, hlavně musíme dát gól a hlavně nedostat nějaký opravdu blbý...

Jose.Enrique - 08/02/2018 - 21:44

Dneska postoupíme do finále!

Jenseny - 08/02/2018 - 21:04

Z tohoto zápasu očekávám nejlepší týmový a srdcařský výkon v téhle sezóně a moc se těším. Podle mě vyhrajem 3:1

Lucas8 - 08/02/2018 - 19:41

No jsem spis skepticky. Barca ma vice zkusenosti se zapasy vyrazovaci faze. Navic rozhodci jim zaseto urcite pomuze ale rad sekdyz budu plest

Lucas8 - 08/02/2018 - 19:37

martinpavlicekjr 3 tydny max rekl bych

Harakant - 08/02/2018 - 19:30

Ako to dnes tipujete? :D Vschopí sa Los Che a bude dráma so sladkým koncom? :) Alebo to Blaugranas nedopustí a ostanú len oči pre plač... :(

martinpavlicekjr - 08/02/2018 - 10:09

Čau, nevíte někdo, jak dlouho před zápasem si muzu koupit vstupenku on-line na Valencii? :D

Jose.Enrique - 05/02/2018 - 18:33

By nesměli bejt z Madridu,aby zase nefňukali,takový je prostě sport.

Jose.Enrique - 05/02/2018 - 18:33

https://www.sport.cz/fotbal/la-liga/clanek/958544-godin-jako-drakula-penalta-se-ale-nepiskala-budou-muset-nekoho-zabit--abychom-ji-kopali-zuri-kouc.html#hp-artcl

Harakant - 04/02/2018 - 23:11

Ak chce Valencia podávať i naďalej takéto výsledky a výkony. Tak s LM sa naisto môže rozlúčiť. Minimálne môže rátať s EL a maximálne s ničím. Rysuje sa výkonnosť z minulého ročníka.

mikita10sM - 04/02/2018 - 22:47

absolutne cele zle toto, do predu sme boli uplne čajový, nič nevieme vymyslet, len si to stale nahrávať dozadu a atletico absolutny antifotbal lol

Ingi - 04/02/2018 - 21:29

Dostaneme okolo 70. na 1:0, a tak to i skončí :D

Snnume - 04/02/2018 - 21:05

ahoj, tak kolik to tipujete dneska? :)

Harakant - 04/02/2018 - 16:55

Je to kus na hlavu :S Valencia proti Realu prišla s výpraskom a Leganes ukoristil bod :@ Čo je toto za systém.... :O

Lucas8 - 03/02/2018 - 20:06

Krasne vysledky pro nas... bohuzel se obavam ze my zitra bodovat taky nebudeme....

Lucas8 - 03/02/2018 - 20:05

Sevilla a Villarreal dneska

JaakkoPN - 03/02/2018 - 14:30

Orellana zatial 2 goly proti Seville...

Lucas8 - 01/02/2018 - 23:32

Skoda... remiza by byla super...tak odveta bude tezka ale jeste to neni beznadejne. Barca bude pristilepsi tyden po Lize a taky LM tak treba mozna....

mikita10sM - 01/02/2018 - 23:24

sakra proč to Mina nedaval s prvej ? šak mal prazdnu branku...

Jose.Enrique - 01/02/2018 - 22:56

Zrovna jsem chtěl napsat jestli udržíme 0:0 a doma předvedeme zázrak.....no a dostaneme kouska.

Santi - 01/02/2018 - 22:45

ten maksimovic to dobře dojebal

Ingi - 01/02/2018 - 22:36

Můj tip je, že hraji na 0:0. Chtějí uzdravit do odvety hráče, a potom na domácím hřišti předvést zázrak :D

Lucas8 - 01/02/2018 - 22:32

Tezko marcelinovi neco vycitat... co chces proti nim hrat a jeste u nich? Momentalne asi mužstvo s nejlepsi formou v evrope a jeste s týmem ktery ma na kazdy post top kvality hrace. Jako ruku na srdce my v tomhle nejsme konkurence ani v nejlepsi forme...

Santi - 01/02/2018 - 22:26

No nevím, jestli to tak chtějí hrát, nebo jestli je tam takový rodíl v kvalitě.. , ale nahrát si neumí

Ingi - 01/02/2018 - 22:26

Valencia parked bus :D

Lucas8 - 01/02/2018 - 22:22

Zatim tezka defenziva ale nedostali jsme gol... zatim!

Gaspa - 01/02/2018 - 21:45

ok :)

Lucas8 - 01/02/2018 - 21:07

Pro vsechny! Jsou opraveny kometare pod clanky tak budeme radi kdyz se zapojite... ;)

Daspazin - 30/01/2018 - 14:22

ahoj

Snnume - 28/01/2018 - 22:50

škoda :(

Vlacho - 28/01/2018 - 00:54

Taky sem toho názoru, že obě pencky jasné, i když té druhé benzema dost pomohl, ale Montoya tam nemúže do něho nesmyslně skákat když míč stejně letěl za ně. Jinak výkon vcelku dobrý (po delší době co jsem měl možnost vidět zápasy), škoda nevyužitých šancí, ale ty byly i na straně Realu. Výhra Realu zasloužená, ale výsledek vcelku krutý pro nás :/

jansosom - 27/01/2018 - 16:54

No Montoya vyriesil zapas,nechapem ako moze ist tak do subojov,aj slepi to vidi,zial obe zasluzene penalty,slaby je ako caj,neskoro v subojoch

Harakant - 27/01/2018 - 13:03

Real má formu na figu :D Ale to Valencia tiež :D A k tomu pár hráčov mimo :( Ale výhra Los Che by isto pitešila :P

JEFFINHO - 27/01/2018 - 10:54

Strasne me stve ze nasledujici 4 zapasy s takovyma tymama neuvidim..no a k Realu: kdy jindy je porazit kdyz ne dnes?

Ingi - 26/01/2018 - 16:40

Ahoj, Daspa :)

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

 • Bodové hodnocení hráčů

  Harakant 24 úno 2018

  Pravda s tou cenou :D Hovorili to i komentátory v jednom prenose, keď Los Che hrali v pohári... Myslím...

 • Bodové hodnocení hráčů

  Lucas8 20 úno 2018

  No zatim se Vitto nejevi na přestup no... důležitější je sehnat penize na kondogbiu... vsechno se bu...

 • Bodové hodnocení hráčů

  JEFFINHO 20 úno 2018

  Záloha: Že je Parejo nejlepší a že bysme bez něj byli uplně v prdeli tady všichni víme, ikdyž nás pr...

Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__