Hlavní
  • Registrace

Co by měl fanoušek Los Che vědět před startem světového šampionátu

worldchamp5200Svátek fotbalu je tu, v Rusku dnes začíná úvodním utkáním mistrovství světa. Dvaatřicet reprezentačních týmů bude bojovat o trofej z nejcennějších. Možná je trochu překvapivé, že navzdory povedené valencijské sezóně se do Ruska vydají pouze dva Netopýři, řada valencijských hráčů byla možná neprávem opomenuta. Bývalých hráčů Los Che se na šampionátu představí o poznání více. Připojí se někdo k mistrům světa z Valencie? A jaký bude mít světový šampionát efekt pro klubovou kasu?

Vyvolená dvojice z Mestally

Jedním ze dvou Netopýrů, kteří uplynulou sezónu strávili na Mestalle a kteří se podívají na světový šampionát do Ruska, je útočník Rodrigo Moreno. Rodák z Brazílie, který však již v mladém věku nastupoval ve španělských mládežnických výběrech a který i na východoevropských stadionech bude nastupovat v barvách Španělska. Kdo by si před rokem touhle dobou pomyslel, že by se Rodrigo mohl dostat alespoň do reprezentace, no tím spíš až do Ruska na světový šampionát. V létě 2017 měl za sebou Rodrigo tři víceméně nepovedené sezóny v dresu Los Che. Reprezentační start za La Roju měl pouze jeden, připsal si ho nedlouho po svém přestupu na Mestallu na podzim roku 2014. Jenže poslední sezóna vše změnila. Rodrigovi se dařilo v klubu a do reprezentace se vrátil hned na podzim roku 2017 a vydržel v ní i poté, kdy tehdejší trenér španělského národního celku Julen Lopetegui oznámil své vyvolené pro Mistrovství světa. Lopetegui sice hráče do Ruska nominoval, ale dva dny před startem šampionátu bylo oznámeno, že po mistrovství světa převezme Real Madrid, což se nelíbilo španělskému fotbalovému svazu, který tak trenéra odvolal. Španělsko tak na šampionátu povede Fernando Hierro. V Rusku by Španělsko rádo zamířilo k nějaké z medailí, no nejdříve musí úspěšně zvládnout nástrahy základní skupiny B, ve které na ně čeká postupně Portugalsko (pátek 15. června), Irán (středa 20. června) a Maroko (pondělí 25. června). Jak moc bude Rodrigo využíván je těžko zodpověditelná otázka, na hrotu španělského útoku se bude prát o místo s Iago Aspasem a Diegem Costou.

Ano, hned v prvním zápase na šampionátu se Španělsko utká se svým zeměpisným sousedem z Pyrenejského poloostrova, což znamená, že hned může dojít k přímému souboji jediných dvou Netopýrů povolaných do Ruska. Krom španělského útočníka Rodriga Morena se totiž o světový fotbalový grál utká již jen portugalský křídelník Goncalo Guedes. U toho je možná otázkou, zda ho označovat za Netopýra a reprezentanta Valencie na světovém šampionátu, vždyť na východním pobřeží Španělska pouze hostoval z francouzského Paris Saint Germain, no faktem je, že uplynulou sezónu strávil na Mestalle a že to byly především výkony v dresu Los Che, které ho do Ruska dostaly. Guedesova reprezentační kariéra je vcelku podobná té Rodrigově. Portugalec si první start za národní tým připsal sice o rok později, tedy na podzim roku 2015, ale výrazněji na něho trenér portugalské reprezentace Fernando Santos začal rovněž spoléhat až v uplynulé sezóně 2017/2018. Portugalci míří na světový šampionát jako úřadující mistři Evropy, ale mezi úplně největší favority řazeni nejsou. V základní skupině B se utkají postupně se Španělskem (pátek 15. června), Marokem (středa 20. června) a Iránem (pondělí 25. června). Při síle portugalské ofenzívy pravděpodobně na Guedese nezbude místo v základní sestavě, ale že má týmu co dát ukázal například před pár dny v přípravném utkání s Alžírskem, kdy k vítězství 3:0 přispěl hned dvěma góly.

Na koho se z Valencie nedostalo?

Každý takovýto turnaj přináší celou řadou šťastných hráčů, kteří svá jména našli v konečné nominaci, ale naopak i mnoho zklamaných, na které se nedostalo. Soupisky jednotlivých reprezentačních výběrů holt nejsou nafukovací. Je možná trochu překvapivé, že třebaže Valencia zažila hodně povedenou sezónu, pod kterou se mnoho hráčů podepsalo snad i životními výkony, tak do Ruska nakonec zamířili pouze dva zástupci Netopýrů. Kdo z kádru Los Che tak může cítit zklamání?

Mezi nejlepší hráče Valencie patřili bezpochyby středopolaři Dani Parejo a Geoffrey Kondogbia. Parejo se sice na jaře dočkal debutu za španělský národní tým, ale nominace na závěrečný turnaj mu byla nejspíš dosti vzdálená. To francouzská defenzivní jistota ve středu valencijské sestavy se během uplynulé sezóny nedostala ani k jedné jediné reprezentační zkušenosti a seznam Kondogbiových startů za národní tým, za který debutoval už v roce 2013, tak zůstává velmi chudý. Někteří fanoušci Los Che mohou říct, že například mladý španělský záložník Carlos Soler má za sebou povedenou sezónu, kdy navíc ukázal svoji univerzálnost. To je vše pravda, ale pravdou rovněž je, že Soler vlastně teprve nedávno přešel do reprezentační jednadvacítky, do reprezentačního áčka jistě časem doroste. Tehdejší trenér La Roji Julen Lopetegui ale ukázal, že o valencijském odchovanci dobře ví a spolu s několika dalšími hráči ho povolal k doplnění kádru pro část přípravy před šampionátem, kdy například hráči Realu Madrid měli ještě volno po finále Ligy mistrů.

Co další hráči? Kolumbijský stoper Jeison Murillo byl v roce 2011 nejlepším mladým hráčem Copy Americy a za reprezentační áčko má téměř tři desítky startů, ale jinak povedenou sezónu ve Valencii mu narušilo dlouhodobé zranění, takže o nominaci nemohl tak úplně zabojovat. Argentinský stoper Ezequiel Garay nevynechal na světovém šampionátu před čtyřmi lety ani minutu na cestě Argentiny za stříbrnými medailemi, ale v současném výběru už dostávají přednost jiní. Brankář Neto byl sice v uplynulé sezóně k reprezentačnímu týmu jednou povolán, ale letenku do Ruska mu to nezajistilo.

K cestě na světový šampionát hráčům nepomohlo ani přesunout se z Mestally na hostování. To se týká například stopera Aymenna Abdennoura, který toho mnoho neodehrál ani na hostování v Olympique Marseille, a tak není překvapivé, že reprezentace Tuniska míří do Ruska bez něho. Zklamána musí být i dvojice Portugalců. Joao Cancelo v Interu Milán sice nejdříve marodil a pak se nemohl dostat do sestavy, ale jaro už odehrál ve více než slušné formě. To jeden z důležitých mužů vítězného celku z evropského šampionátu 2016 Nani v Laziu Řím paběrkoval celou sezónu, takže ho Fernando Santos do Ruska nemohl vzít už ani z nostalgie.

Pokud bychom však hledali nejzklamanějšího Netopýra po oznámení konečných nominací jednotlivých týmů, tak bychom museli ukázat na Nemanju Maksimovice. Vždyť srbský mladík se navzdory nízkému využití ve Valencii celou sezónu držel doslova zuby nehty v nominacích Srbska na jednotlivé reprezentační akce, jednou byl dokonce nominován až dodatečně jako náhrada za zraněného spoluhráče. Maksimovic se objevil dokonce i v předběžné nominaci před šampionátem, kterou trenér srbské reprezentace Mladen Krstajic zveřejnil koncem května. Když však na začátku června došlo k odhalení konečné nominace, tak už v ní jméno valencijského hráče scházelo.

Bývalí Netopýři v Rusku

Zatímco současní Netopýři zamíří na světový šampionát pouze dva, tak bývalých bude hned deset. Nejvíce se jich sejde v kádru Španělska, kde budou po boku Rodriga Morena bojovat Isco (v současnosti Real Madrid), Jordi Alba (Barcelona) a David Silva (Manchester City). Tři bývalé Netopýry bere nakonec do Ruska i trenér argentinského národního týmu Jorge Sampaoli, který do své nominace zařadil původně sice jen Evera Banegu (Sevilla) a Nicolase Otamendiho (Manchester City), ale zranění Lanziniho si vyžádalo úpravu původní nominace, a tak se dostalo i na Enze Pereze (River Plate). I Goncalo Guedes potká v národním týmu Portugalska muže se zkušenostmi z Mestally, důvěru Fernanda Santose si totiž vysloužil i Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskva).

V několika dalších týmech nalezneme vždy jednoho bývalého Netopýra. A tak například domácí Rusko bude reprezentovat Dennis Cheryshev (Villarreal), v nominaci Francie neschází Adil Rami (Olympique Marseille), hru Mexika se bude snažit pozitivně ovlivňovat Andres Guardado (Betis Sevilla) a naopak útokům soupeřů Austrálie bude odolávat Mathew Ryan (Brighton).

V Rusku se představí i několik trenérů, jejichž kariéra byla dříve nějakým způsobem svázána s valencijským fotbalovým klubem. Juan Antonio Pizzi, který v Rusku povede tým Saudské Arábie, byl ve Valencii dokonce nejdřív jako hráč a později i jako trenér. Góly ve valencijském útoku střílel v sezóně 1993/1994, no jeho trenérské angažmá na Mestalle má pravděpodobně řada fanoušků v živé paměti. V polovině sezóny 2013/2014 nahradil Miroslava Djukice a nevedl si špatně, ale po nástupu Petera Lima v létě 2014 se musel přesto rozloučit. Výrazněji je v kronikách klubu zaneseno trenérské působení Hectora Cupera, který Valencii v letech 2000 a 2001 opakovaně dovedl do finále Ligy mistrů, bohužel ani v jednom případě se nepodařilo v rozhodujícím utkání zvítězit. Na světovém šampionátu povede Hector Cuper Egypt. Třetím trenérem, který měl dříve nějaké dočinění s Los Che a nyní povede své svěřence na světovém šampionátu v Rusku, je francouzský lodivod Didier Deschamps. Ten na Mestalle strávil poslední sezónu své bohaté kariéry a v létě 2001 pověsil kopačky na hřebík. Pozorným čtenářům jistě neuniklo, že Deschampsovým trenérem na Mestalle byl výše zmíněný Hector Cuper.

Zisk pro valencijskou kasu

Účast hráčů klubu na světovém šampionátu znamená i finanční injekci pro klubovou kasu, neboť FIFA rozdělí mezi kluby, jejichž hráči se v Rusku představí, nemalou částku 180 milionů eur. Po vydělení počtem dnů šampionátu a počtem účastnících se hráčů by mělo na hráče a den připadnout zhruba 7 347 eur. Odměna za hráče bude rozdělena poměrně mezi kluby, za které daný hráč hrál v posledních dvou letech.

Valencia tak například neobdrží finance pouze za Rodriga a Guedese, ale také za australského gólmana Mathewa Ryana a argentinského záložníka Enza Pereza. Za Rodriga získá Valencia plnou částku, protože v posledních dvou letech hrál pouze za Valencii. Za Guedese získá Valencia polovinu částky, protože na Mestalle strávil jen poslední rok. No a za Ryana a Pereze Valencia získá vždy čtvrtinu částky, neboť z posledních dvou let strávili ve Valencii pouze polovinu jedné sezóny. Dle výpočtů zveřejněných v médiích by měl Rodrigo Valencii přinést 194 tisíc euro, Guedes 97 tisíc euro a Ryan a Perez po 48,5 tisíci euro. Dohromady tak Valencia získá ze světového šampionátu minimálně 388 tisíc eur, a to je výpočet pouze pro základní skupiny. Čím dál jednotlivé týmy dojdou, tím by se měla částka navyšovat. A že se u Španělska, Portugalska a Argentiny neočekává zrovna konec hned v základní skupině.

Rozšíří někdo seznam valencijských vítězů MS?

Před minulým světovým šampionátem, který v létě 2014 pořádala Brazílie, jsme vám nabídli článek Všichni mistři světa ve Valencii. V článku jsme vám představili jména čtrnácti mužů, kteří ve své kariéře získali titul na mistrovství světa a zároveň nějaký čas hráli (s jednou výjimkou) za Valencii. Postupně to byli Joel (světový šampión v roce 1958), Rainer Bonhof (1974), Mario Kempes (1978), Jorge Valdano (1986, jako jediný na Mestalle působil jen jako trenér), Viola, Leonardo, Mazinho a Romario (všichni čtyři 1994), Didier Deschamps (1998), Raul Albiol, Juan Mata, David Silva, Carlos Marchena a David Villa (všech pět 2010).

Zmiňovaný článek je však třeba zaktualizovat, neboť v roce 2014 v Brazílii triumfovalo Německo a s ním i obránce Shkodran Mustafi, který po úspěšném šampionátu změnil dres a zamířil do Valencie, kde strávil dvě sezóny. Nyní je hráčem Arsenalu, ale do Ruska zlato obhajovat nepoletí. Každopádně v současnosti evidujeme patnáct mužů, kteří strávili určitou část kariéry na Mestalle a zároveň se stali mistry světa.

Kdo může rozšířit valencijský seznam vítězů světového šampionátu, to je již napsáno v předchozích kapitolách. Rodrigo a Goncalo Guedes mohou napodobit Kempese a španělskou čtveřici mistrů světa z roku 2010 Matu, Silvu, Marchenu a Villu, kteří na světový primát dosáhli přímo jako hráči Los Che, tedy během angažmá na Mestalle. David Silva se pak může stát prvním hráčem s valencijskou minulostí, který by měl dokonce dva tituly mistra světa. Zajímavá šance je i před Didierem Deschampsem, který se jako první bývalý hráč Los Che může stát mistrem světa v kategorii hráč i v kategorii trenér. No a nebo Valencia teprve v budoucnu získá někoho, kdo se letos stane světovým šampiónem. To je ostatně z minulosti nejčastější případ, z výše uvedených patnácti mistrů světa jich s titulem přišlo do Valencie hned osm.

Přihlášení

Chatbox

Targis - 21/06/2018 - 01:08

ahoj

Jose.Enrique - 17/06/2018 - 08:29

Tak Portugalsko vs Španělsko,to byla reklama na fotbal a Španělé jsou pro mě jasní favorité na zisk trofeje.

Lucas8 - 16/06/2018 - 00:27

Ronaldo je fakt mimozemstan... jinak Guedes nic moc. Jen tak dal, at ho nikdo nechce a my ho muzem vvykoupit

Harakant - 15/06/2018 - 20:13

Dnes to je RODRIGO vs GUEDES :DVaše tipy pre zápas...

QooBo - 07/06/2018 - 22:41

Rychlo kupme Guedesa nech si este viac nezvysi cenu na MS

Ingi - 07/06/2018 - 12:30

Bohužel všechno se točí kolem peněz, takže si myslím, že Valencia čeká jenom na nějakou super nabídku na Zazu a nebude mít problém to podepsat. Na druhou stranu na jaře byl o dost horší jak na podzim, takže nečekám, že přijde nějaká bomba nabídka. Závěrem bude, že zůstane ve Vale :D

Ingi - 07/06/2018 - 12:30

Bohužel všechno se točí kolem peněz, takže si myslím, že Valencia čeká jenom na nějakou super nabídku na Zazu a nebude mít problém to podepsat. Na druhou stranu na jaře byl o dost horší jak na podzim, takže nečekám, že přijde nějaká bomba nabídka. Závěrem bude, že zůstane ve Vale :D

JEFFINHO - 07/06/2018 - 11:59

Moc nerozumím té strategii prodat ještě pořád mladého Zazu a koupit 31 letého Gameira

ruty - 07/06/2018 - 11:48

JEFFINHO: Máš tu jednu přestupovou spekulaci do útoku ;) Ingi je teď velmi pilný redaktor, takže v nejbližších dnech přijdou i další spekulace :D

JEFFINHO - 07/06/2018 - 07:05

Co nejaké přestupové spekulace? Su moc rád, že ve vedení měli rozum a opci na Vietta neuplatnili

Harakant - 01/06/2018 - 20:11

Môže mi vlastne niekto vysvetliť, že ako môžu takéto kluby s takýmito dlhmi existovať? :( :S :O https://sport.aktuality.sk/c/339777/ako-zadlzene-su-spanielske-kluby-lobotkova-celta-si-moze-oproti-gigantom-vydychnut/

JEFFINHO - 29/05/2018 - 13:40

Doufam ze to nedopadne, ten uz ma to nejlepsi za sebou

Luky967 - 29/05/2018 - 07:43

podle Dailystar.co.uk máme spolu s Villarrealem zájem o Cesca Fabregase :O

Kesp - 28/05/2018 - 10:50

ahoj

Syphoon - 25/05/2018 - 13:48

Přestupové okno ještě nezačalo a já už jsem s přestupy skoro spokojenej :)

Harakant - 24/05/2018 - 16:06

Pravda svätá :) Do roku 2022 ... A Gaya tiež predlžil kontrakt do roku 2023 :D Už len niečo urobiť s druhým krajom... Bo akosi tam nikoho najsť schopného.... A čo bude s Guedesom?

Luky967 - 24/05/2018 - 13:50

Kondogbia už je náš! :p

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 15:58

Náhodou,třeba by byl rád kdyby mu kamarádi z jeho webu přijeli na svatbu plným autobudem a místo Ave María by mu hrála Valencijská hymna :D

Syphoon - 22/05/2018 - 15:04

Jose: Ty máš kontakty všude :) Woyta raději změní termín a místo konání svatby než abychom mu tam přijeli takový hovada jako jsme my :D lol

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:20

A klucííí odpovídejte mi do soukromé pošty,přece mu nedáme vědět kolik nás tam nakonec přijede :D

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:20

A klucííí odpovídejte mi do soukromé pošty,přece mu nedáme vědět kolik nás tam nakonec přijede :D

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:17

Viděl bych to tak,že se potkáme v Praze,odjedeme do Pardubic a až zjistíme kde se žení,uneseme mu budoucí manželku a dokud nedostaneme pozvánky,tak jí nevrátíme,tzn.že svatba buď bude s námi,nebo nebude :D xD hlaste se hromadně,nebudu odpovídat každému zvlášť. lol

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:14

Zdravím Vás všechny kamarádi,Dověděl sem se jednu tajnou informaci o kterou se s námi ředitel a majitel portálu nechtěl podělit a to,že se první Červnový víkend žení.Asi chtěl ušetřit (nebo jste někdo dostali pozvánku?) a tak plánuji se pozvat sami.

JaakkoPN - 21/05/2018 - 16:37

Rodrigo v nominacii na MS.

Harakant - 12/05/2018 - 20:06

Musím povedať, že Vietto druhý polčas hrá o čosi lepšie ... Dokonca i gól vsietil .... Aspoň si to kus vylepší u fanúšikov, keď Valencia vyhrá :D

Harakant - 12/05/2018 - 19:06

Bože môj! :@ Čo robí ten Montoya a Vietto! :@ Jeden to ku#ví a druhý si koleduje o vylúčenie...

Keleagego - 12/05/2018 - 18:54

Cialis Kaufen Duisburg Viagra Super Force cialis 20mg for sale Does Retin A Require Prescription

Harakant - 06/05/2018 - 14:26

Valencia má jedno šťastie, že Betis prehral v Bilbau... Inak by mohla byť ešte pekná šaráda 2 kola pred koncom ligy...A predpokladám, že Marcelino bude teraz posledné dva zápasy experimentovať... 3 miesto má asi dávno v čudu ... Škoda toho

Valencianista - 05/05/2018 - 22:37

Boha krista na konci dostaneme gol

Valencianista - 05/05/2018 - 10:54

Ako je to s tým Adidas? Končí u nás či sa ešte nevie?

Harakant - 29/04/2018 - 18:35

Poďme Valecnia!!!Dnes sa zapíšeme do nasledujúceho ročníka Ligy Majstrov!!!AMUNT!!!

JEFFINHO - 23/04/2018 - 13:52

Cancelo udajne podepsal v Interu na 4roky...tak a ted chci videt stejne zpravy o nas a Kondogbiovi

venab - 22/04/2018 - 21:36

zdravím, měl by někd zájem o krásnou vlajku VCF koupeno během superpohar08 na Mestalle? vodnikk @ seznam.cz

Keleagego - 22/04/2018 - 14:41

Zithromax For Oral Suspension online pharmacy Tadalafil 20 Mg Softgel Discount Viagra Pills

Keleagego - 22/04/2018 - 01:54

Package Insert Amoxicillin Can I Buy Synthroid Online cialis generic Buy Clomid In Uk Keflex For Staph

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:33

lepsi link http://extremotvplay.com/en-vivo/directv-sports.php

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:17

link http://capoliga79.blogspot.cz/2018/03/capo2.html

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:13

pojdem Celta je bez Aspase polovicni... coz se da rict i o nas bez Pareja ale tak snad...

Harakant - 20/04/2018 - 11:20

Nechápem tú zostavu... Už ide do tuhého... Finiš sezóny je skoro tu a Marcelino zavalí takúto zostavu? Nebyť tej prehry, tak máme narovnako body s Real Madrid a už len trojbodové manko na Atletico Madrid... :(

holm-x - 18/04/2018 - 20:41

A famozní Montoya. Po sezoně hostující hráči odejdou a toto bude standart. Čeká nás dost práce.

JEFFINHO - 18/04/2018 - 20:24

Ja opravdu nechapu proc chteji koupit nuloveho Perreiru...a co dela v zakladu minusovy Vietto to mi hlava taky nebere..to muzem hrat rovnou v deseti...k tomu se pridal neviditelny Maksimovic, spatne branici Murillo a rozhodci ktery nevi co ma piskat a vypada to jak to vypada

holm-x - 18/04/2018 - 20:06

Sakra pošli tam normální sestavu. Tenhle soubor si ani neškrtne.....

JEFFINHO - 14/04/2018 - 17:08

Zatim hrajem dost dobre...ale z tolika sanci se proste musi dat gol, kor na Camp Nou

Daupe - 09/04/2018 - 11:21

ahoj

Harakant - 08/04/2018 - 19:31

Real s Atleticom dnes remozovali!!! :O Los Che to dnes musia dať a ŠUP na tretie miesto :) AMUNT

Harakant - 06/04/2018 - 21:46

Neviem, či som dobre zahliadol... Ale dnes pred odchodom do mesta som len zahliadol na sociálnej siete správu ohľadom Guedesa a 35 miliónov €... Nevie niekto niečo bližšie???

JEFFINHO - 01/04/2018 - 17:04

...no zatim i ten vykon je takovy aprilovy...

Bembli - 01/04/2018 - 13:38

Tak co sejdeme se v Plzni ? :D snad seženu lítky, docela se těším :D

Woyta - 01/04/2018 - 12:08

Osobni zkusenost s tim nemam, ale dle informaci od jinych co to vyuzili ti to prijde na mail a ty to iba vytlacis.

aimardj - 01/04/2018 - 11:42

Diky za radu. Tieto 2 moznosti som vybral aj ja. Lebo inym strankam neverim. A nevies nahodou ako to chodi na tej stranke valencie ? Ci listky poslu na mail alebo postou ?

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__