Přestupové dění
  • Registrace

Zaostřeno na volné hráče aneb chystá se návrat ke starým nákupním zvykům

mata5034Aktuální sezóna, která se prozatím pro Valencii vyvíjí nad očekávání dobře, není ještě ani ve třetině, ale na Mestalle již vyhlížejí následující přestupová období. Před příchodem milionářského majitele Lima Los Che často posilovali ziskem volných hráčů, no před sezónou 2018/2019 se možná tato zvyklost obnoví. Což však neznamená, že by k Netopýrům nemohli zamířit kvalitní hráči.

V klubu si jsou dobře vědomi ekonomické situace Valencie a tuší, že v létě 2018 nelze očekávat velké nákupy (respektive nelze jich očekávat mnoho). Přitom aktuální sezónu Netopýři rozjeli způsobem, který dává naději na návrat do pohárové Evropy, což jsou sice na jednu stranu finanční zisky, ale na druhou stranu by bylo potřeba rozšířit kádr. Jedním velkým očekávaným výdajem je však už vykoupení Geoffreye Kondogbii z Interu Milán. Ve Valencii je letos pouze na hostování, ale vzhledem k hráčovým kvalitám by Netopýři rádi zaplatili 25 milionů euro nepovinné opce na trvalý přestup. Z Interu Milán je ve Valencii na hostování rovněž Jeison Murillo, ale jeho hostování by mělo být na dva roky a až poté budou muset Netopýři zaplatit 15 milionů povinné opce. Dalším finančním nákladem mohou být pro Los Che návraty Netopýrů z hostování, což se týká Aymena Abdennoura z Olympique Marseille a Naniho z Lazia Řím. Pokud by o ně nebyl zájem, tak by Valencia musela vydat na mzdy o nemalou částku více. Za tohoto stavu je například nereálné, že by Valencia předkládala nějakou nabídku Paris Saint Germain stran trvalého přestupu Goncala Guedese.

Vzhledem k výše řečenému už technický sekretariát dostal pokyn, aby byl pro příští léto pozorný k trhu volných hráčů, tedy k hráčům, kterým v létě 2018 skončí smlouvy ve stávajících klubech. Takovým hráčem byl donedávna i Luan Vieira z Gremia. Zájem Valencie o brazilského reprezentačního útočníka se objevil poslední den letošního letního přestupového období, ale třebaže měl před sebou Luan již poslední rok platné smlouvy, tak požadavky Gremia se neslučovaly s nabídkou Valencie. Před pár týdny však Gremio s Luanem vyjednalo prodloužení stávající smlouvy do roku 2020, takže Brazilec se stal tímto pro Los Che nedostupným. Na druhou stranu je rovněž pravdou, že poté, co se Marcelinovi vyplatila sázka na dvojici Zaza a Rodrigo, tak se v médiích objevovaly informace, že by se Netopýři o Luana snažili pouze v případě odchodu typologicky podobného Rodriga. Ovšem odchod španělského útočníka s brazilskými kořeny pravděpodobně nyní určitě není na pořadu dne, spíše to u něho vypadá na prodloužení smlouvy.

Vraťme se však k problematice volných hráčů. Server PlazaDeportiva.com jako možné volné hráče, o které se bude Valencia pro posílení v létě 2018 zajímat, označuje dvojici defenzivních záložníků Milana Badelje z Fiorentiny a Daniho Garciu z Eibaru. Fanouškům Valencie jsou oba dobře známí, neboť byli s Los Che spojováni již v minulých měsících. Těžko říct, zda by se o ně Valencia pokoušela pouze v případě, že by z nějakého důvodu nedopadl trvalý přestup Kondogbii, ale spíše by je Netopýři chtěli jako další kvalitní hráče pro černou práci ve středu hřiště. Nemanja Maksimovic je přece jen ještě dosti mladý a nezkušený.

Jako pravděpodobně nejvážnější přestupový cíl Los Che pro léto 2018 je nicméně v poslední době v médiích zmiňován španělský stoper hájící barvy portugalského Porta Ivan Marcano. I o toho měla Valencia zájem již letos v létě, ale požadavky Porta se zdály vedení klubu příliš vysoké. Marcano tak nakonec zůstal v Portugalsku, ovšem už jen se smlouvou do 30. června 2018. Jistě, Porto se snaží svého klíčového muže přesvědčit k prodloužení smlouvy, ale zájem španělských klubů (krom Valencie se spekulovalo například o Betisu Sevilla) se pravděpodobně hráči zdá lákavější. Ono mimo svou vlast už třicetiletý Marcano působí celkem dlouho, když prošel postupně Řeckem, Ruskem a Portugalskem. Ovšem i se Španělskem má bohaté hráčské zkušenosti, na Pyrenejském poloostrově působil postupně v Racingu Santander, Getafe a Villarrealu. V Racingu jeho růst v mládežnických kategoriích pečlivě sledoval jistý Marcelino Garcia Toral, tehdejší trenér tamního áčka, který dal Marcanovi první šanci ve vrcholném fotbale.

Získáním Ivana Marcana by Los Che bezpochyby posílili o kvalitního hráče, ovšem na trhu volných hráčů se možná v létě 2018 bude nacházet ještě lákavější „zboží“. Víceméně od nástupu Petera Lima do křesla majoritního vlastníka valencijského klubu se o tom snad pravidelně před každým přestupovým obdobím spekuluje. O čem? O možnosti návratu Juana Manuela Maty na Mestallu. Vždy však byla situace dosti složitá, protože Manchester United za Matu Chelsea zaplatil přes 40 milionů eur a pokud by ho měl pustit jinam, tak by rozhodně chtěl alespoň část z té obrovské částky vidět zpět. Zdálo se, že Mata bude měnit dres v létě 2016, protože tehdy k United nastupoval trenér Jose Mourinho a právě kvůli přehlížení ze strany portugalského trenéra Španěl před lety odešel z Chelsea. V Manchesteru však nakonec našli společnou řeč. V letošní sezóně však už Mata tolik herního času nedostává a tak znovu sílí spekulace o jeho možném odchodu. V lednu alespoň za nějaké odstupné nebo v létě úplně zadarmo, protože smlouva na Old Trafford mu končí 30. června 2018. Nastává tedy ideální příležitost pro Valencii. Ovšem zájemců o devětadvacetiletého ofenzivního záložníka bude jistě celá řada. Zatímco některé britské deníky spojují Matu s Valencií, tak Daily Express uvádí, že se o něho v lednu pokusí Real Madrid, který neprožívá úplně nejlepší časy a nějaké oživení kádru by nejspíš potřeboval. V Matovi by navíc získal svého bývalého hráče, který to však na San Bernabeu nedotáhl do prvního týmu. Příležitost ve velkém fotbale dostal až poté, kdy zadarmo odešel do Valencie. Pokud bychom připustili, že se novinářské spekulace ubírají správným směrem, tak má Mata před sebou zajímavé možnosti. Jít do Realu Madrid a po letech tam dokázat, že na Bílý balet kvality má, nebo se vrátit do Valencie a dotáhnout jí po letech k další trofeji? Jako mladík ve Valencii slavil titul v Copa del Rey, následně už slavil jen jako španělský reprezentant (mistr světa i Evropy), jako hráč Chelsea (FA Cup, Liga mistrů, Evropská liga) či jako hráč Manchesteru United (FA Cup, Evropská liga). Pokud by chtěl další trofeje (dosud nikdy netriumfoval v ligové sezóně), tak by určitě bylo jednodušší zamířit do Madridu, ale možnost vést Netopýry v roce jejich stoletého výročí může být pro hráče, který již zažil na Mestalle mnohé, rovněž lákavé.

Z výše uvedených řádků je zřejmé, že i v létě 2018 bude na trhu volných hráčů z čeho vybírat. Samozřejmě jen málo hráčů bude formátu Maty, ale kvalitní posílení by se jistě najít dalo. Připomeňme, že pokud by Valencia chtěla hráče zadarmo, tak musí k jeho přesunu dojít až v létě 2018, ovšem už v zimě může hráč, kterému zbývá poslední půlrok platné smlouvy, jednat s kýmkoliv se mu zachce a klidně si může dohodnout i novou smlouvu v novém působišti s platností od 1. července 2018. Ostatně takto byl letos v zimě například domluven příchod Nemanji Maksimovice.

Přihlášení

Chatbox

Ingi - 16/03/2018 - 21:37

Ano, na oba přáteláky. Proběhnou 23. a 27. března

JaakkoPN - 16/03/2018 - 18:30

Dani Parejo vraj premierovo v nominacii Španielska na zapasy proti Nemecku a Argentine ?

Joseph Dupleix - 16/03/2018 - 15:11

To vypadá dost blbě. Aderlan odehrál v Sao Paolu 8 minut a Abdennour v Marseille taky zrovna nezáří, takže se u nich uplatnění opce očekávat nedá + ten Nani. Dá se očekávat, že Orellanu vykoupí Eibar a Cancela Inter. Jinak bída.

JEFFINHO - 15/03/2018 - 08:35

Tak prej nakonec Kondogbiu vykoupime (zdroj EF)..to by byla parada!!! Docela bych uvital nejaky clanek o nasich hracich na hostovani a jak to vypada s uplatnenim opci (napr sem cetl, ze Naniho Lazio nevykoupi a my se ho budem snazit prodat do Ciny...)

Sven - 13/03/2018 - 14:42

villa gol v nedeli

Harakant - 12/03/2018 - 20:28

A prečo sú dortmunďáci hajzli :D :D :D

Harakant - 12/03/2018 - 20:28

A prečo sú dortmunďáci hajzli :D :D :D

Sven - 12/03/2018 - 19:01

ten dortmund to jsou hajzlicci :)

Orven - 12/03/2018 - 13:53

ahoj

Harakant - 10/03/2018 - 22:01

Mimo reč... Minule som tu zachytil diskusiu ohľadom vstupeniek na zápasy a podobne.Náhodou nejaký "výlet" spojený so zápasom sa nekonali v minulosti?Len tak pre info xD

Harakant - 10/03/2018 - 21:58

Nebyť tej sérií prehier, tak Valencia by mohla byť aj vyššie :)Ale, ak už Netopiere nezaváhajú a súperi áno :S ...Tak na konci sezóny to môže vyzerať aj inak :P

Jenseny - 10/03/2018 - 18:15

Rodrigo se hezky rozehrál... kdo by to do něj ještě před dvěma lety řekl... :D

Jose.Enrique - 10/03/2018 - 17:42

Tak jestli vyhrajeme u těch blbečků v Seville,tak příští rok hrajeme ligu mistrů.

Syphoon - 09/03/2018 - 07:56

Čelt jsem to, ale to bude nějakej blaf! Tedka mu to tam sice nepadá, ale i tak hraje dobře!

Santi - 07/03/2018 - 22:22

Taky se smeju, to není normální

JEFFINHO - 07/03/2018 - 21:04

Prej chceme prodat Zazu a ze ho pustime za 5mega...wtf? Opet nas klasicky nakup za draho / prodej za levno???

Santi - 06/03/2018 - 18:14

Tak prej na Goncala nebudou prachy, prý se bude jednat o dalším ročním hostování..., což je asi utopie, jelikož PSG potřebuje prodávat..., zdroj eurofotbal

Santi - 06/03/2018 - 16:10

Šak Cancelo 35M a Kondogbia 25M, tak 10 ještě zbyde..ať šetrří na Guedese.., třeba za 40 nebo 45 nám ho prodají

JEFFINHO - 06/03/2018 - 15:22

Inter chce prej vykoupit Cancela za 35mega .. Takže Kondogbia + 10M ... doufám, že to klapne

Askam - 05/03/2018 - 17:24

ahoj

Harakant - 05/03/2018 - 15:24

https://sport.aktuality.sk/c/325212/valencia-isty-cas-bez-santiho-minu/Santi Mina na cca 3 týždne mimo hry :(

Jose.Enrique - 04/03/2018 - 22:06

Tak dneska nehrajeme vůbec špatně,ale proti chabému soupeři,by měly být tři body povinností...to už snad nepo.ereme.

JEFFINHO - 04/03/2018 - 21:59

Kondogbia je dnes vynikajici

Sven - 03/03/2018 - 10:32

https://www.youtube.com/watch?v=KznQ2AQqfEMhttps://www.youtube.com/watch?v=ovu4VKPSkK4https://www.youtube.com/watch?v=KznQ2AQqfEM

Santi - 28/02/2018 - 20:31

Líbí se mi Ferran ,fakt se snaží, .. ,za to ten Vietto to je šašek, doufám, že ho nevykoupí

Harakant - 28/02/2018 - 15:00

No jo... Ale futbal sa hrá na góly xD

Santi - 28/02/2018 - 14:17

No jestli předvedou takový hnus jako proti Sebastianu, tak rozhodně před real nepůjdou... Pokud takový výkon předvedou, tak by jim vedeni mělo dát pořádný flastr..

Harakant - 27/02/2018 - 22:42

Juuuuuuuj :O Real prehral! lol Valencia má opäť na dosah 3. miesto! :)

Ingi - 18/02/2018 - 19:58

Po jednom zápasu těžké soudit, ale myslím, že předvedl slušný výkon včera :)

Harakant - 17/02/2018 - 22:43

Opäť sa skoro konali veľké prekvapenie na úkor Valencie :O Ale netopiere to nevzdali a berú všetky 3 body ;) Čo hovoríte na výkon navrátilca Murilla? :)

Ingi - 13/02/2018 - 15:05

Čau, super nápad. Osobně mám nápad, jak to udělat. Přednesu to "šefům" a uvidíme, jestli se jim to bude líbit.

JEFFINHO - 13/02/2018 - 09:08

Borci..bylo by moc těžké udělat nějaké hodnocení jedlotlivých hráčů po každém zápase (myslím tím nějakou anketu, kde si každý ohodnotí, jak se mu hráčův výkon líbil) ... ukládat to do nějaké databáze a na konci sezony udělat nějakou výslednou tabulku?? :)

Ingi - 11/02/2018 - 21:33

Santi Mina stále trochu podceňovaný útočník :)

Jenseny - 11/02/2018 - 20:39

Dneska musíme! Bude to alespoň 4:0 :D pro nás samozřejmě

Luky967 - 11/02/2018 - 20:30

Dneska už není místo pro zaváhání, prostě musíme vyhrát, jestli chceme bojovat o LM!

Lucas8 - 11/02/2018 - 20:01

Guedes v zakladu... Dnes to prolomime!

Kr3mi - 10/02/2018 - 21:46

martinpavlicekjr: lístky nejlepší koupit z ofiko webu, jdou do prodeje cca 2-3 týdny před mačem, ale dá se i na Mestalle v pokladně, sám jsem byl na Realu před 2 týdny a lístky byly v prodeji i den před mačem. jinak doporčuji, Mestalla je magické místo! ;)

martinpavlicekjr - 10/02/2018 - 15:16

Proč? Protože stim nemám zkušenost :D ještě nevím na jaký zapas pojedem, ale teoreticky bysme možná jeli až na poslední, u kterého předpokládám, ze bude větší zájem o lístky.

Jose.Enrique - 09/02/2018 - 21:40

Proč si ty lístky na fotbal nekoupíš přímo na Mestalle???Nepamatuju se,kdy bylo u nás naposledy vyprodáno.Jen platíš veksláky s lupeny,Se zeptej Lucase,když jsme byli spolu,za kolik mu je prodali a jaký měl místo lol

martinpavlicekjr - 09/02/2018 - 11:05

Díky Lucas, chci poprvé na Valencii na Mestallu ale nejdřív bych chtěl vyřešit lístky a až potom letenky.

JaakkoPN - 08/02/2018 - 22:48

No nic,,tak im dame 3 a hor sa do finale

Jenseny - 08/02/2018 - 22:25

Barca nemít messsiho, tak je fakt průměrná

Snnume - 08/02/2018 - 22:24

ahoj, dneska boj :)

Jenseny - 08/02/2018 - 22:21

Hrajeme skvěle, dobře dopředu i dozadu... jen ať nám to vydrží, hlavně musíme dát gól a hlavně nedostat nějaký opravdu blbý...

Jose.Enrique - 08/02/2018 - 21:44

Dneska postoupíme do finále!

Jenseny - 08/02/2018 - 21:04

Z tohoto zápasu očekávám nejlepší týmový a srdcařský výkon v téhle sezóně a moc se těším. Podle mě vyhrajem 3:1

Lucas8 - 08/02/2018 - 19:41

No jsem spis skepticky. Barca ma vice zkusenosti se zapasy vyrazovaci faze. Navic rozhodci jim zaseto urcite pomuze ale rad sekdyz budu plest

Lucas8 - 08/02/2018 - 19:37

martinpavlicekjr 3 tydny max rekl bych

Harakant - 08/02/2018 - 19:30

Ako to dnes tipujete? :D Vschopí sa Los Che a bude dráma so sladkým koncom? :) Alebo to Blaugranas nedopustí a ostanú len oči pre plač... :(

martinpavlicekjr - 08/02/2018 - 10:09

Čau, nevíte někdo, jak dlouho před zápasem si muzu koupit vstupenku on-line na Valencii? :D

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__