Přestupové dění
  • Registrace

Zaostřeno na volné hráče aneb chystá se návrat ke starým nákupním zvykům

mata5034Aktuální sezóna, která se prozatím pro Valencii vyvíjí nad očekávání dobře, není ještě ani ve třetině, ale na Mestalle již vyhlížejí následující přestupová období. Před příchodem milionářského majitele Lima Los Che často posilovali ziskem volných hráčů, no před sezónou 2018/2019 se možná tato zvyklost obnoví. Což však neznamená, že by k Netopýrům nemohli zamířit kvalitní hráči.

V klubu si jsou dobře vědomi ekonomické situace Valencie a tuší, že v létě 2018 nelze očekávat velké nákupy (respektive nelze jich očekávat mnoho). Přitom aktuální sezónu Netopýři rozjeli způsobem, který dává naději na návrat do pohárové Evropy, což jsou sice na jednu stranu finanční zisky, ale na druhou stranu by bylo potřeba rozšířit kádr. Jedním velkým očekávaným výdajem je však už vykoupení Geoffreye Kondogbii z Interu Milán. Ve Valencii je letos pouze na hostování, ale vzhledem k hráčovým kvalitám by Netopýři rádi zaplatili 25 milionů euro nepovinné opce na trvalý přestup. Z Interu Milán je ve Valencii na hostování rovněž Jeison Murillo, ale jeho hostování by mělo být na dva roky a až poté budou muset Netopýři zaplatit 15 milionů povinné opce. Dalším finančním nákladem mohou být pro Los Che návraty Netopýrů z hostování, což se týká Aymena Abdennoura z Olympique Marseille a Naniho z Lazia Řím. Pokud by o ně nebyl zájem, tak by Valencia musela vydat na mzdy o nemalou částku více. Za tohoto stavu je například nereálné, že by Valencia předkládala nějakou nabídku Paris Saint Germain stran trvalého přestupu Goncala Guedese.

Vzhledem k výše řečenému už technický sekretariát dostal pokyn, aby byl pro příští léto pozorný k trhu volných hráčů, tedy k hráčům, kterým v létě 2018 skončí smlouvy ve stávajících klubech. Takovým hráčem byl donedávna i Luan Vieira z Gremia. Zájem Valencie o brazilského reprezentačního útočníka se objevil poslední den letošního letního přestupového období, ale třebaže měl před sebou Luan již poslední rok platné smlouvy, tak požadavky Gremia se neslučovaly s nabídkou Valencie. Před pár týdny však Gremio s Luanem vyjednalo prodloužení stávající smlouvy do roku 2020, takže Brazilec se stal tímto pro Los Che nedostupným. Na druhou stranu je rovněž pravdou, že poté, co se Marcelinovi vyplatila sázka na dvojici Zaza a Rodrigo, tak se v médiích objevovaly informace, že by se Netopýři o Luana snažili pouze v případě odchodu typologicky podobného Rodriga. Ovšem odchod španělského útočníka s brazilskými kořeny pravděpodobně nyní určitě není na pořadu dne, spíše to u něho vypadá na prodloužení smlouvy.

Vraťme se však k problematice volných hráčů. Server PlazaDeportiva.com jako možné volné hráče, o které se bude Valencia pro posílení v létě 2018 zajímat, označuje dvojici defenzivních záložníků Milana Badelje z Fiorentiny a Daniho Garciu z Eibaru. Fanouškům Valencie jsou oba dobře známí, neboť byli s Los Che spojováni již v minulých měsících. Těžko říct, zda by se o ně Valencia pokoušela pouze v případě, že by z nějakého důvodu nedopadl trvalý přestup Kondogbii, ale spíše by je Netopýři chtěli jako další kvalitní hráče pro černou práci ve středu hřiště. Nemanja Maksimovic je přece jen ještě dosti mladý a nezkušený.

Jako pravděpodobně nejvážnější přestupový cíl Los Che pro léto 2018 je nicméně v poslední době v médiích zmiňován španělský stoper hájící barvy portugalského Porta Ivan Marcano. I o toho měla Valencia zájem již letos v létě, ale požadavky Porta se zdály vedení klubu příliš vysoké. Marcano tak nakonec zůstal v Portugalsku, ovšem už jen se smlouvou do 30. června 2018. Jistě, Porto se snaží svého klíčového muže přesvědčit k prodloužení smlouvy, ale zájem španělských klubů (krom Valencie se spekulovalo například o Betisu Sevilla) se pravděpodobně hráči zdá lákavější. Ono mimo svou vlast už třicetiletý Marcano působí celkem dlouho, když prošel postupně Řeckem, Ruskem a Portugalskem. Ovšem i se Španělskem má bohaté hráčské zkušenosti, na Pyrenejském poloostrově působil postupně v Racingu Santander, Getafe a Villarrealu. V Racingu jeho růst v mládežnických kategoriích pečlivě sledoval jistý Marcelino Garcia Toral, tehdejší trenér tamního áčka, který dal Marcanovi první šanci ve vrcholném fotbale.

Získáním Ivana Marcana by Los Che bezpochyby posílili o kvalitního hráče, ovšem na trhu volných hráčů se možná v létě 2018 bude nacházet ještě lákavější „zboží“. Víceméně od nástupu Petera Lima do křesla majoritního vlastníka valencijského klubu se o tom snad pravidelně před každým přestupovým obdobím spekuluje. O čem? O možnosti návratu Juana Manuela Maty na Mestallu. Vždy však byla situace dosti složitá, protože Manchester United za Matu Chelsea zaplatil přes 40 milionů eur a pokud by ho měl pustit jinam, tak by rozhodně chtěl alespoň část z té obrovské částky vidět zpět. Zdálo se, že Mata bude měnit dres v létě 2016, protože tehdy k United nastupoval trenér Jose Mourinho a právě kvůli přehlížení ze strany portugalského trenéra Španěl před lety odešel z Chelsea. V Manchesteru však nakonec našli společnou řeč. V letošní sezóně však už Mata tolik herního času nedostává a tak znovu sílí spekulace o jeho možném odchodu. V lednu alespoň za nějaké odstupné nebo v létě úplně zadarmo, protože smlouva na Old Trafford mu končí 30. června 2018. Nastává tedy ideální příležitost pro Valencii. Ovšem zájemců o devětadvacetiletého ofenzivního záložníka bude jistě celá řada. Zatímco některé britské deníky spojují Matu s Valencií, tak Daily Express uvádí, že se o něho v lednu pokusí Real Madrid, který neprožívá úplně nejlepší časy a nějaké oživení kádru by nejspíš potřeboval. V Matovi by navíc získal svého bývalého hráče, který to však na San Bernabeu nedotáhl do prvního týmu. Příležitost ve velkém fotbale dostal až poté, kdy zadarmo odešel do Valencie. Pokud bychom připustili, že se novinářské spekulace ubírají správným směrem, tak má Mata před sebou zajímavé možnosti. Jít do Realu Madrid a po letech tam dokázat, že na Bílý balet kvality má, nebo se vrátit do Valencie a dotáhnout jí po letech k další trofeji? Jako mladík ve Valencii slavil titul v Copa del Rey, následně už slavil jen jako španělský reprezentant (mistr světa i Evropy), jako hráč Chelsea (FA Cup, Liga mistrů, Evropská liga) či jako hráč Manchesteru United (FA Cup, Evropská liga). Pokud by chtěl další trofeje (dosud nikdy netriumfoval v ligové sezóně), tak by určitě bylo jednodušší zamířit do Madridu, ale možnost vést Netopýry v roce jejich stoletého výročí může být pro hráče, který již zažil na Mestalle mnohé, rovněž lákavé.

Z výše uvedených řádků je zřejmé, že i v létě 2018 bude na trhu volných hráčů z čeho vybírat. Samozřejmě jen málo hráčů bude formátu Maty, ale kvalitní posílení by se jistě najít dalo. Připomeňme, že pokud by Valencia chtěla hráče zadarmo, tak musí k jeho přesunu dojít až v létě 2018, ovšem už v zimě může hráč, kterému zbývá poslední půlrok platné smlouvy, jednat s kýmkoliv se mu zachce a klidně si může dohodnout i novou smlouvu v novém působišti s platností od 1. července 2018. Ostatně takto byl letos v zimě například domluven příchod Nemanji Maksimovice.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.

Přihlášení

Chatbox

Kr3mi - 18/01/2018 - 11:41

tak zápas s Realem je nakonec 27.1., musel jsem prebookovat letenky a lupeny pres web byly prvni 3 dny pouze pro permanentkare, ale nakonec to mam za 120 ecek :) wooho!

JEFFINHO - 17/01/2018 - 19:46

hodně slabá první půlka...tolik zbytečných ztrát

Joseph Dupleix - 15/01/2018 - 16:34

Za 40 by ještě stál. Velká škoda, ten jeho tah na bránu je prostě úžasnej.

JEFFINHO - 15/01/2018 - 16:01

Přesně tak ... 70 si za něj nemůžem dovolit..

Syphoon - 15/01/2018 - 15:51

Taky na to koukám, každý hráč má svojí cenu. Stejně tak jako Neymar nemá cenu 210 mega, tak ani Guedes nemá cenu 70 mega! Myslím, že částka 40 mega je adekvátní, ale nebuďme blázni! Hráč je to skvělý, ale můžeme si to dovolit po takových rozpačitých rocích? NE!

Santi - 15/01/2018 - 13:35

Taky jsem četl..., pokud chtějí hrát letos LM ,tak ho musí koupit..., ta cena je hodně vysoká, ale bohužel ten fotbalový svět se zbláznil..., bez něj by jsme tam neuhráli vůbec nic..., nebo sehnat za něj adekvátní náhradu..., ale nevím jakou.., a i ta by stála hodně..

JEFFINHO - 15/01/2018 - 12:41

A máme po ptákách...Valencia se sice chystala nabídnout PSG až 40 milionů eur za přetavení hostování Gonçala Guedese v přestup, tato částka jí však nakonec stačit nemá. Podle nových informací PSG zvedlo požadovanou sumu za portugalského křídelníka až na 70 milionů

ruty - 14/01/2018 - 19:25

Treba se nam teprve vratila smula ze zapasu na hristi Las Palmas nebo z predvanocniho zapasu s Villarrealem :p

Ingi - 13/01/2018 - 23:02

Dneska jsme si vybrali štěstí na tři další zápasy :D

JEFFINHO - 13/01/2018 - 22:36

tvl vic stesti jak rozumu...

Gaspa - 13/01/2018 - 18:38

Ahoj, tad dneska musíme brát tři body :)

JEFFINHO - 13/01/2018 - 00:10

No uz by se zase mel pomalu rozstrilet Zaza...prece jenom by mel utocnik c. 1 byt vice produktivni nez v soucasnosti je...

Harakant - 12/01/2018 - 13:37

Kondogbia predsa potrebuje parťáka :) Nemôže predsa všetkú čiernu prácu oddrieť iba on :D

Joseph Dupleix - 10/01/2018 - 15:49

No snad ne. Není to úplnej bídák, ale Kondogbia mi přijde lepší. Doufám, že se přivádí jen jako backup a varianta do středu, aby mohl Maksimovič na hostování.

JEFFINHO - 10/01/2018 - 15:41

Tak jsem prej dohodli Coquelina z Arsenalu za 10,5 mega liber..znamena to snad ze jsme rezignovali na ziskani Kondogbii???

Ingi - 10/01/2018 - 10:43

Super zápas, konečně žádný inkasovaný gól a střelecky po dlouhé době více než dva góly :) Teď jde o to, jestli takhle bude Vietto i pokračovat ...

Syphoon - 10/01/2018 - 07:25

Tak včera Vietto fantazie :D třetím golem ve mně vybudil vzpomíhnky na Davdia Villu :)

beaver - 09/01/2018 - 21:15

Díky moc :)

Kewell - 09/01/2018 - 11:46

Čau, já byl na prohlídce loni v únoru v den zápasu. Lístek na zápas jsem měl, ale prohlídku jsme si stejně platil (možná jsem se mohl zeptat :-D). Na prohlídce jsem byl sám jedinej, takže se nečekalo až se nashromáždí lidi.

Lucas8 - 08/01/2018 - 22:02

Beaver kdyz se podivas nejake dva mesice zpatky tak je tady na webu clanek primo o tour de mestalla a jinak je to co hodinu ale mimo jejich siestu... jestli mas koupeny listek na zápas pres net tak mas prohlidku v cene. Nebo to tak aspon v loni bylo....

beaver - 08/01/2018 - 20:35

Caute, máte někdo zkušenosti s prohlídkou mestally? První únorový víkend budu ve Vale a rád bych se tam podíval. Na netu sem se dočetl, že tam bývá co půl hodiny prohlídka, myslíte že budou lidi, nebo budu muset čekat až se nashromazdi nějaká skupina? Pokud už někdo absolvoval budu moc rád za jakékoliv postřehy.

Valencianista - 03/01/2018 - 21:57

Jediná šanca LP za polčas a dajú gol... Ale za tú sračku sme si nič iné nezaslúžili. Santi Mina momentálne na Valenciu nemá, neviem čo sa sním stalo ale hrozne sa na neho pozerá a mal by ísť dole. Kombinačná hra bez Solera a Pareja neexistuje, iba to nakopávajú a nič z toho. LP naopak hrajú luxusne a ten pressing nám robí riadne problémy. Uvidíme či to zvládnu kondične. A Maksimovič to luxusne zajebal na konci

JEFFINHO - 03/01/2018 - 21:53

Moc se na to opět nedá dívat. Ukazuje se, že jestli se budem chtít udržet v první čtverce - musíme nutně posílit v podstatě do všech řad. Mina mně uplně leze na nervy jak se snaží zakončovat z každé pozice a při každém doteku padá a chce faul...záloha bez Pareja nic moc dopředu nevymyslí a myslím že místo Montoyi by měl jednoznačně taky přijít lepší hráč...

Joseph Dupleix - 03/01/2018 - 17:34

Co říkáte na možný příchod Marcana? Stoper, co není lazar by se hodil a navíc v nejlepším věku a nejspíš i formě.

Ingi - 28/12/2017 - 22:59

To je ta naše klasika, malé kluby neporážíme a hraje na nic. A když hrajeme s silnými kluby, tak výkon dobrý, ale obyčejně to nestačí :D

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

A jinak všem netopýrům krásný vánoce Amunt.

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

Ty vole místo abychom se po zaváhání Atletica vrátili na druhou příčku,můžeme být rádi,že prohrál Real i Sevilla,Už zase bychom měli začít vyhrávat nebo příští rok LM nebude,

jansosom - 23/12/2017 - 17:32

To je psychopat ten Zaza,cim skor zohnat nejakeho normalneho utocnika,nemotorny je a takto sproste sa necha vylucit,uz sa vracia do svojich starych kolaji

Lucas8 - 21/12/2017 - 14:15

Doporucuju sektor vedle kotle... ja jsem byl v prizemi v rohu a parada

Kr3mi - 20/12/2017 - 18:13

Kewell: díky i tobě. snad to nechají na tu neděli, bych musel koupit letenku s odletem o den dřív, to by se lehce prodražilo. A budu to kupovat přes web, chápu, že top sektory ve výběru nebudou :/

Kewell - 20/12/2017 - 13:15

Ideální je mít ve Valencii nekoho kdo ti lístky koupí na místě, protože na webu, jdou často do prodeje jen některé sektory. Jinak ale lístky koupit na webu Valencie (nejsou tam poplatky), ale na entradas.com, když se blíží prodej, se dá dočíst kdy se otevře prodej pro veřejnost (Zatím tam nic není). Jinak bez problému se dájí lupeny koupit na místě v den zápasu od překupníků, ale počítat minimálně s přirážkou 100% :-D.

JEFFINHO - 20/12/2017 - 13:00

Goncalo Guedes letos úspěšně hostuje z PSG ve Valencii a ve španělském klubu by mohl zakotvit natrvalo. O hráče stojí například Real Madrid, Valencia ovšem portugalského fotbalistu hodlá udržet a podle posledních zpráv je na světě dohoda o přestupu za 35 milionů eur.

Kewell - 20/12/2017 - 11:58

Čau,co vím tak přesný termíny a časy zápasů se určují tak 3 týdny až měsíc před zápasem. Takže s tím 28. bych ještě nepočítal (může to být kdykoliv o tom víkendu) Já vzdycky koukal na laliga.es a celendario. Aktuálně tam mají rozlosovaný teprve víkend kolem 14.1. Na toho 28.1. tam jsou zatím všechny zápasy na stejnej den což se bude tutově měnit.

Kr3mi - 18/12/2017 - 18:16

Syphoon&Lucas: díky oběma! budu to hlídat každý den. Ještě se zeptám, mají v Lalize taky čachry s termíny zápasů skrz TV prává jako u nás nebo se toho termínu 28.1. můžu držet? Ještě by mě naštvalo, kdyby ten zápas odložili, ale LM se v zimě nehraje a s pohárem se to krýt nebude.

Syphoon - 18/12/2017 - 11:45

Kr3mi: já kupoval na Real cca 5 let dozadu za 1OO euro přes klub. Problém byl, že lístky do prodeje skočily tehdá pouze 3 týdny před utkáním a letenky už jsem měl asi 3 měsíce :) Myslím, že je možnost to koupit přes sprostřetkovatele i půl roku dopředu, ale ta cena je tak 2x vyšší. :) PS: lístky jsem objednal na netu, ale vyzvedával jsem si je až v den zápasu na kase na stadionu, ale to už dneska bude asi jinak :)

Lucas8 - 17/12/2017 - 20:41

Kr3mi jo pres ofik web je toto nejlepsi... akorat toze hlidej real bude vyprodany hned

JEFFINHO - 16/12/2017 - 20:36

To zas byl vykon teda..Montoya uz klasicky velice slaby, Perreira nulovy, Rodrigo taky nic neukazal...jediny kdo si zaslouzil pochvalu je Kondogbia...v zime musine posilit

Kr3mi - 15/12/2017 - 21:09

Má tady někdo zkušenosti s nákupem lupenů na VCF? Chtěl bych mrknout v lednu na Real. Za každý tip budu rád. Předpokládám, že nejlepší bude kupovat lístk přímo z ofiko webu.

Jenseny - 09/12/2017 - 22:37

za ten druhý poločas facku!! Ale štěstí, že si za tu penaltu mohli sami :D

Jenseny - 09/12/2017 - 21:43

hodně pohledný fotbal, jenom bychom měli proměňovat tutovky nebo se to vymstí! Jinak přijde mi, že pereira hodně brzdí útoky a zbytečně vymýšlí blbosti

Ingi - 09/12/2017 - 21:14

Zaza :) Konečně to tam padlo :)

Lucas8 - 06/12/2017 - 08:39

Pastoreho bych asi taky bral ikdyz si pamatuju ze kdyz sel z Palerma tak to byl celkem problemovy hrac... kazdopadne bude asi s tema posilama problem kvuli toho debilniho fair play a stale jsme minus kvuli neucasti v poharech... aby nas spis necekal vyprodej o5

jansosom - 05/12/2017 - 20:54

Ja si myslim tiez,ze by bol prinosom pre nase muzstvo Pastore,on je velmi kreativny hrac a niekedy mi tam nieco take chyba,ako aj teraz v Getafe,nic prekvapujuce,kazda akcia ako cez kopirak,aj ked teraz by som nehladal vinnika v Parejovi,tim zlyhal takticky a este ked isiel dole Kongdobia,to uz ani nehovorim,toho si musi Valencia udrzat,dovolim si povedat zatial nas najlepsi hrac v sezone,kolko spinavej roboty urobi,vyhrava skoro kazdy osobny suboj a este podporuje aj utok.

JEFFINHO - 05/12/2017 - 11:32

Pastoreho bych asi bral. Hlavne Parejo by si musel zacit hlidat ty jeho ztraty..protoze kdyz by nehral dobre, vedel by, ze na lavce ceka kvalitni hrac, ktery ho muze nahradit .... momentalne si Parejo muze hrat jak se mu zachce, protoze za nej nemame nahradu

jansosom - 03/12/2017 - 18:06

Zial za predvedenu hru si nezasluzime dnes ani bod,nechapem mame o hraca viac a my si cely zapas nevytvorime normalnu sancu,jedine standardky boli nebezpecne,iba nakopavame lopty ach jaj.

JEFFINHO - 03/12/2017 - 16:43

pekna divocina zatim

Harakant - 03/12/2017 - 12:04

Neeee :D Síce bez pár kľúčových hráčov, ale Los Che to dá a na šmejdov z Katalánska sa dotiahne na rozdiel 2 bodov :p

mikita10sM - 03/12/2017 - 10:17

no co bude to dnes za 3b či už sa nám to zlomí ? :D

Ingi - 01/12/2017 - 19:50

Ahoj, nějaká nová tvář? :D

Gaspa - 30/11/2017 - 21:30

Ahoj :)

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Dneska velmi pěkné utkání, obrana celkem šlapala, i když občas tam bylo okénko, ale Alves ukázal své...
Po každém zápase mám s to chutí vyhodit některého hráče za absolutně bídný výkon a dneska asi budu v...
Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__