Přestupové dění
  • Registrace

Na startu zimního přestupového období 2018

sandro5075Začátek ledna není jen začátkem nového kalendářního roku, fotbalové fanoušky spíš zajímá, že v tento čas tradičně začíná i zimní přestupové období. Týmy se tak mohou posilnit do druhé poloviny probíhající sezóny, no mohou však i nepříjemně oslabit. Jaké jsou nejzásadnější spekulace kolem Los Che?

Dlouho se mělo za to, že se valencijští Netopýři v lednu zaměří na zpevnění záložní řady, no a když píšeme na zpevnění, tak měl být cílem opravdu nějaký silový záložník na post defenzivního štítu, neboť Geoffrey Kondogbia taky nemůže hrát pořád a mladý Nemanja Maksimovic je stále relativně nezkušený. Ovšem původní předpoklad pro přestupové období vzal velmi rychle za své ve chvíli, kdy začal italský útočník Los Che Simone Zaza laborovat se zraněným kolenem. V současné chvíli sice může Zaza dle slov trenéra Marcelina naplno trénovat i hrát soutěžní zápasy, ovšem to zranění tu je a pravděpodobně nikdo pořádně neví, kdy může nastat situace, že by již Ital hrát nemohl. A to by pro Marcelina byla velká rána, neboť v systému 4-4-2 potřebuje dva útočníky a právě jen dva útočníci (Rodrigo a Santi Mina) by mu zůstali k dispozici. Čili nově je hlavní prioritou zimního přestupového období 2018 útočník.

Za nejvážnějšího kandidáta na posílení útoku Netopýrů byl (případně ještě některými médii stále je) považovaný dvaadvacetiletý Španěl Sandro Ramirez, který si v minulé sezóně udělal dobré jméno v Malaze, nicméně pro tuto sezónu se přesunul do anglické Premier League, kde posílil Everton. V liverpoolském klubu si však nezískal důvěru později odvolaného trenéra Ronalda Koemana na začátku sezóny, šanci mu nedal ani dočasný kouč střídačky Evertonu David Unsworth, no a po příchodu Sama Allardyceho se Španělova situace rozhodně nezlepšila. V napěchovaném vánočním programu Premier League například Everton odehrál dva zápasy ve třech dnech, ale Sandro se přesto na hřiště nedostal. Sam Allardyce navíc prohlásil, že Everton potřebuje během ledna sehnat dalšího útočníka. Minimálně ve Španělsku však v hráčovy kvality nadále věří a získat by ho chtěli nejen ve Valencii, ale například i zpět v Malaze. Trenér Malagy Michel prohlásil, že i Sandrovým zájmem je vrátit se zpět na jih Španělska. Nicméně vyjednávat se snaží i Valencia, která by hráče přivedla ráda na půlroční hostování s opcí, přičemž Everton by dál pokrýval alespoň část Sandrova šestimilionového platu. To se však úplně nezamlouvá Evertonu, který by hráče raději poslal na trvalý přestup rovnou, protože finance by se mu hodily při vlastním posilování.

Vzhledem ke komplikacím, které provázejí možný příchod Sandra Ramireze, rozhodla se Valencia obrátit svůj zrak i dalším směrem, a to na argentinského útočníka Atletica Madrid Luciana Vietta. Je to již potřetí v krátké době, co Valencia projevuje zájem o tohoto čtyřiadvacetiletého hráče. Poprvé to bylo v létě, kdy však Atletico nechtělo oslabovat, neboť mělo zákaz nakupování nových hráčů, a podruhé v listopadu, kdy před zimním přestupovým obdobím zjišťovali Los Che možné podmínky přestupu i u Viettova spoluhráče Kevina Gameira. Nyní se tedy Valencia díky komplikovanému vyjednávání s Evertonem vrací do výchozího bodu, neboť to byl právě Vietto, kdo byl jako jeden z prvních spojován s Netopýry po nástupu trenéra Marcelina Garcii Torala. Teď je však situace jiná, protože Atletico Madrid může nakupovat a hned také přivedlo dvojici hráčů posilujících ofenzivu, a to Diega Costu a Vitola. Vietto je tak ještě víc tlačen k odchodu, ostatně v dosavadním průběhu sezóny si beztak moc nezahrál. Minulý týden oznámil sportovní ředitel Atletica odchod hráče na hostování s nepovinnou opcí do Sportingu Lisabon. Výše opce je odhadována na 15 milionů eur. Nicméně sám hráč ještě dle všeho souhlas k přesunu do Portugalska nedal a dle deníku SuperDeporte je tak Valencia znovu ve hře. Marcelino zotavující se doma v Gijonu po dopravní nehodě pověřil Mateua Alemanyho vyjednáváním o příchodu hráče na Mestallu za podobných podmínek, za kterých by měl jít do Sportingu. Valencijský trenér totiž tuší, že vidina působení u Netopýrů může být pro hráče lákavější, než odchod do Portugalska, což by mohlo být hodnoceno jako krok zpět v kariéře. Vietto se navíc s Marcelinem dobře zná ze společného působení ve Villarrealu, kde Argentinec prožil dosud nejúspěšnější období své kariéry. Žlutá ponorka tehdy hráče přivedla z argentinského Racingu de Avellaneda poté, kdy Valencia nevyužila svého předkupního práva získaného při přestupu Rodriga de Paula. Zatímco hráč by tak mohl preferovat Valencii, v Atleticu možná posílení Netopýrů nebudou úplně nakloněni, neboť po dvou slabých sezónách se najednou Los Che vrátili do popředí ligové tabulky po bok madridského celku.

Valencia by v zimě mohla posílit i „z vlastních zdrojů“. Tentokrát není myšlen přesun nějakého hráče z rezervního celku VCF Mestalla do áčka Los Che, ale návrat jednoho z hráčů, kteří jsou na hostováních. Média informují o tom, že je tu možnost návratu Joaa Cancela z Interu Milán. Portugalec v milánském celku hrával v dosavadním průběhu sezóny maximálně jen pár minut (pokud se vůbec dostal na hřiště), ale v poslední době se to změnilo a z pěti posledních zápasů Interu se hned čtyřikrát objevil v základní sestavě a třikrát odehrál celé utkání. Za zvýšenou vytížeností je však dle informací z médií především zranění Danila D´Ambrosia a Cancelo se tak obává, že po návratu Itala z marodky se tak vrátí zpět na střídačku. Proto by upřednostnil návrat na východní pobřeží Pyrenejského poloostrova, aby nepřišel o naději na světový šampionát, který se letos v létě bude konat v Rusku. Valencijský trenér Marcelino se před časem vyjádřil, že by Cancelův návrat neodmítl, ale že vše záleží na postoji Interu Milán. A v Itálii to momentálně vypadá, že Inter Cancela potřebuje. Valencii by se Cancelo také hodil, protože na pravém beku je nyní jedničkou Martin Montoya, ale s jeho výkony nepanuje přílišná spokojenost. Ovšem na druhou stranu je pravda, že ani Cancelo na pravém kraji obrané čtveřice zrovna nezářil a lepší výkony podával ve chvílích, kdy dostal přiděleny spíše ofenzivní úkoly.

Situaci na přestupovém trhu by mohl výrazně ovlivnit barcelonský Aleix Vidal, který je u lídra španělské ligy až třetí volbou na post pravého obránce. Deník SuperDeporte před časem informoval, že se Valencia o Vidala pokusí letos v létě. Již nyní v zimě však o něho má mít zájem Inter Milán. Tím pádem by se pro Joaa Cancela otevřela cesta zpět na Mestallu. V Interu sice Cancelo nyní nastupuje, ale vzhledem k předchozímu průběhu sezóny se dá těžko očekávat, že by za něho v létě milánský celek zaplatil nepovinnou opci na trvalý přestup ve výši 35 milionů eur. Aleix Vidal by byl rozhodně levnější variantou. Nebo se snad o barcelonského hráče pokusí teď v lednu i přímo Valencia?

Na začátku článku jsme sice informovali, že se Valencia nebude prioritně zajímat o hráče do záložní řady, no pokud by se objevila dobrá možnost, tak by se možná o posílení pokusila. Výhodnou „koupí“ by mohl být barcelonský záložník Rafinha. O tom tedy rozhodně nemůžeme tvrdit, že je to silový defenzivní štít, který by měl zastoupit práci Kondogbii, ale Valencia o něho měla v minulosti již několikrát zájem (alespoň dle médií), a pokud by tak byl nyní k mání za výhodných podmínek, tak by to pro Netopýry bylo jistě lákavé. Syn bývalého valencijského hráče Mazinha a bratranec současného Netopýra Rodriga Morena chtěl v létě hledat tým, kde by byl členem základní sestavy, protože se chtěl probojovat do brazilské nominace na světový šampionát v Rusku. Bohužel přišlo zranění, po kterém se Rafinha v Barceloně až nyní vrátil do tréninkového procesu. Už tak nemyslí na šampionát, ale především chce znovu hrát fotbal. Barcelona mu údajně nebude v odchodu bránit, čili záleží především na případném zájemci, zda se mu podaří na Nou Campu dojednat přímý odkup, nebo zda Rafinha půjde na hostování s opcí, což by pravděpodobně preferovala Valencia. U Rafinhy je sice strašákem jeho poslední dlouhodobé zranění, ale v předchozích letech, a to ať už na hostování v Celtě Vigo, nebo přímo v Barceloně, ukázal, že fotbal umí. Pro toto zimní přestupové období o něho projevila zájem znovu Celta Vigo.

Co se týče možných odchodů z klubu, tak prvním na řadě pravděpodobně bude odchovanec Rober Ibanez, jehož získání už sice před pár dny potvrdil prezident Getafe Angel Torres, ale konečnému oficiálnímu potvrzení přestupu ještě brání dořešení některých náležitostí. Rober má do madridského celku zamířit na přestup, ale Valencia by si měla ponechat právo přednostního zpětného odkupu, případně procenta z následného prodeje hráče do jiného klubu. Druhou polovinu aktuální sezóny by však měl Rober strávit na hostování v druholigové Osasuně, kde by se měl pořádně rozehrát po vážném zranění (přetržený přední zkřížený vaz v koleni) z loňské sezóny. Mimochodem toto zranění si Rober přivodil na hostování v Leganes právě proti Osasuně v zápase, ve kterém předtím stihl vstřelit dva góly. Hráčův zimní odchod z Valencie byl dlouho brán pomalu za hotovou věc, ale předpokládalo se, že znovu zamíří do Leganes, no nakonec ho nejspíš získá jiný madridský celek.

Abychom byli úplně přesní, tak Rober Ibanez nebude prvním odchodem z klubu v rámci tohoto přestupového období. Již na začátku prosince totiž na hostování do Eibaru zamířil Fabian Orellana. Chilský reprezentant však dosud s Eibarem mohl pouze trénovat, do zápasů může nastupovat až od 1. ledna 2018. Za hostování měl baskický celek do Valencie poslat 400 tisíc eur, výkupní klauzule je pak na 2 miliony eur. Výkupní klauzule je povinná, ovšem jen za předpokladu, že se Eibar udrží v Primera Division.

Tolik výčet nejzásadnějších informací na startu zimního přestupového období 2018. Samozřejmě je možné, že na Mestallu nakonec zamíří úplně jiní hráči, než kteří tu jsou jmenovaní, ale to už je holt neprůhledný svět přestupového dění. Rovněž k odchodům může dojít u řady dalších hráčů, především pak u těch, kteří jsou ve valencijském kádru nevyužívaní, ale v tuto chvíli o tom nejsou žádné informace.

Přihlášení

Chatbox

Santi - 13/07/2018 - 17:22

Tak real chce Rodriga, jestli zaplatí výkupku klidně ať jde, koupil by se guedes + nějaký nadějný útočník i třeba dobrej pravej obránce

jansosom - 11/07/2018 - 16:52

Podla mna zase Gameiro preskoci Zazu 10-krat,vyslo mu par zapasov,ale je velmi nemotorny,velakrat spomali len akciu Valencie,ja som od neho cakal viac,ako sa chytil na zaciatku a potom len padala jeho vykonnost,snaha sa mu neda upriet,ale je to malo,Gameiro je rychlejsi a verim ,ze bude prinosom pre muzstvo a bude sa mu darit aj strelecky,este taky stary nie je.

JaakkoPN - 11/07/2018 - 10:29

Ale som prekvapený ze Wass,ktory patril medzi najlepsich v Celte,prisiel za tak nizku sumu...

Luky967 - 11/07/2018 - 08:10

Není na toho Gameira už trochu pozdě? Přece jen zbavit se 27 letýho Zazy a přivést 31 letýho Gameira mi moc smysl nedává. O to víc, když se Zaza u nás rozehrál. Ale zase na jaře přišel útlum, tak možná nevěří, že si Zaza tu výkonnost udrží, tak uvidíme...

Lucas8 - 10/07/2018 - 22:18

Za me pokud se ma Gameiro vymenit se Zazou... tak ok.

Harakant - 10/07/2018 - 13:41

Jasné, že Hans by rád z Atalanty do Valencie a zahraťsi i Ligu Majstrov :D Dúfam, že Montoya skončí.... Bo jeho chyby tento ročník boli enormné...

Harakant - 10/07/2018 - 13:38

Tak tak... Za Gameira 20 miliónov... Dúfam, že to nebude taká lemra jak ten... Jak sa volal? :D Vietto... lol ....

duffman.sk - 10/07/2018 - 13:23

Omg, ten Gameiro ma byt co? 20m za 31 rocneho hraca?

Ingi - 09/07/2018 - 18:06

Ano, oznámení Wasse očekáváme v nejbližších hodinách :) Budeme informovat, až to bude oficiální

duffman.sk - 09/07/2018 - 11:34

Takze asi pride Daniel Wass

Lucas8 - 08/07/2018 - 23:46

Jankto uzu prestoupil do Sampdorie

JaakkoPN - 08/07/2018 - 23:46

Tak vraj sme kupili Gameira za 20 mega...

jansosom - 08/07/2018 - 19:32

https://www.youtube.com/watch?v=d0ued8WbcBM

jansosom - 08/07/2018 - 19:30

To drevo Jankta snad nie

jansosom - 08/07/2018 - 19:30

Gameiro za 20 mil. na 3 roky do Valencie zevraj v utorok ma podpisat :)

JEFFINHO - 04/07/2018 - 12:24

Doufam, ze za Jankta takove prachy nevyhodime...Za Udine sem ho mockrat hrat nevidel, ale v repre me teda nepresvedcil

Lucas8 - 03/07/2018 - 23:04

Meli jsme o nej zajem ale prestupove cile se meni neustale. Mohl byt problem v jeho finanncnich pozadavcich...

Harakant - 03/07/2018 - 22:58

Práve som čital správu, že J. Pastore koncom júna prestúpil z PSG do AS Roma za 24mil €... Nemala náhodou Valencia záujem o tohoto hráča alebo aspoň Marcelino?

Targis - 21/06/2018 - 01:08

ahoj

Jose.Enrique - 17/06/2018 - 08:29

Tak Portugalsko vs Španělsko,to byla reklama na fotbal a Španělé jsou pro mě jasní favorité na zisk trofeje.

Lucas8 - 16/06/2018 - 00:27

Ronaldo je fakt mimozemstan... jinak Guedes nic moc. Jen tak dal, at ho nikdo nechce a my ho muzem vvykoupit

Harakant - 15/06/2018 - 20:13

Dnes to je RODRIGO vs GUEDES :DVaše tipy pre zápas...

QooBo - 07/06/2018 - 22:41

Rychlo kupme Guedesa nech si este viac nezvysi cenu na MS

Ingi - 07/06/2018 - 12:30

Bohužel všechno se točí kolem peněz, takže si myslím, že Valencia čeká jenom na nějakou super nabídku na Zazu a nebude mít problém to podepsat. Na druhou stranu na jaře byl o dost horší jak na podzim, takže nečekám, že přijde nějaká bomba nabídka. Závěrem bude, že zůstane ve Vale :D

Ingi - 07/06/2018 - 12:30

Bohužel všechno se točí kolem peněz, takže si myslím, že Valencia čeká jenom na nějakou super nabídku na Zazu a nebude mít problém to podepsat. Na druhou stranu na jaře byl o dost horší jak na podzim, takže nečekám, že přijde nějaká bomba nabídka. Závěrem bude, že zůstane ve Vale :D

JEFFINHO - 07/06/2018 - 11:59

Moc nerozumím té strategii prodat ještě pořád mladého Zazu a koupit 31 letého Gameira

ruty - 07/06/2018 - 11:48

JEFFINHO: Máš tu jednu přestupovou spekulaci do útoku ;) Ingi je teď velmi pilný redaktor, takže v nejbližších dnech přijdou i další spekulace :D

JEFFINHO - 07/06/2018 - 07:05

Co nejaké přestupové spekulace? Su moc rád, že ve vedení měli rozum a opci na Vietta neuplatnili

Harakant - 01/06/2018 - 20:11

Môže mi vlastne niekto vysvetliť, že ako môžu takéto kluby s takýmito dlhmi existovať? :( :S :O https://sport.aktuality.sk/c/339777/ako-zadlzene-su-spanielske-kluby-lobotkova-celta-si-moze-oproti-gigantom-vydychnut/

JEFFINHO - 29/05/2018 - 13:40

Doufam ze to nedopadne, ten uz ma to nejlepsi za sebou

Luky967 - 29/05/2018 - 07:43

podle Dailystar.co.uk máme spolu s Villarrealem zájem o Cesca Fabregase :O

Kesp - 28/05/2018 - 10:50

ahoj

Syphoon - 25/05/2018 - 13:48

Přestupové okno ještě nezačalo a já už jsem s přestupy skoro spokojenej :)

Harakant - 24/05/2018 - 16:06

Pravda svätá :) Do roku 2022 ... A Gaya tiež predlžil kontrakt do roku 2023 :D Už len niečo urobiť s druhým krajom... Bo akosi tam nikoho najsť schopného.... A čo bude s Guedesom?

Luky967 - 24/05/2018 - 13:50

Kondogbia už je náš! :p

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 15:58

Náhodou,třeba by byl rád kdyby mu kamarádi z jeho webu přijeli na svatbu plným autobudem a místo Ave María by mu hrála Valencijská hymna :D

Syphoon - 22/05/2018 - 15:04

Jose: Ty máš kontakty všude :) Woyta raději změní termín a místo konání svatby než abychom mu tam přijeli takový hovada jako jsme my :D lol

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:20

A klucííí odpovídejte mi do soukromé pošty,přece mu nedáme vědět kolik nás tam nakonec přijede :D

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:20

A klucííí odpovídejte mi do soukromé pošty,přece mu nedáme vědět kolik nás tam nakonec přijede :D

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:17

Viděl bych to tak,že se potkáme v Praze,odjedeme do Pardubic a až zjistíme kde se žení,uneseme mu budoucí manželku a dokud nedostaneme pozvánky,tak jí nevrátíme,tzn.že svatba buď bude s námi,nebo nebude :D xD hlaste se hromadně,nebudu odpovídat každému zvlášť. lol

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:14

Zdravím Vás všechny kamarádi,Dověděl sem se jednu tajnou informaci o kterou se s námi ředitel a majitel portálu nechtěl podělit a to,že se první Červnový víkend žení.Asi chtěl ušetřit (nebo jste někdo dostali pozvánku?) a tak plánuji se pozvat sami.

JaakkoPN - 21/05/2018 - 16:37

Rodrigo v nominacii na MS.

Harakant - 12/05/2018 - 20:06

Musím povedať, že Vietto druhý polčas hrá o čosi lepšie ... Dokonca i gól vsietil .... Aspoň si to kus vylepší u fanúšikov, keď Valencia vyhrá :D

Harakant - 12/05/2018 - 19:06

Bože môj! :@ Čo robí ten Montoya a Vietto! :@ Jeden to ku#ví a druhý si koleduje o vylúčenie...

Keleagego - 12/05/2018 - 18:54

Cialis Kaufen Duisburg Viagra Super Force cialis 20mg for sale Does Retin A Require Prescription

Harakant - 06/05/2018 - 14:26

Valencia má jedno šťastie, že Betis prehral v Bilbau... Inak by mohla byť ešte pekná šaráda 2 kola pred koncom ligy...A predpokladám, že Marcelino bude teraz posledné dva zápasy experimentovať... 3 miesto má asi dávno v čudu ... Škoda toho

Valencianista - 05/05/2018 - 22:37

Boha krista na konci dostaneme gol

Valencianista - 05/05/2018 - 10:54

Ako je to s tým Adidas? Končí u nás či sa ešte nevie?

Harakant - 29/04/2018 - 18:35

Poďme Valecnia!!!Dnes sa zapíšeme do nasledujúceho ročníka Ligy Majstrov!!!AMUNT!!!

JEFFINHO - 23/04/2018 - 13:52

Cancelo udajne podepsal v Interu na 4roky...tak a ted chci videt stejne zpravy o nas a Kondogbiovi

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__