Přestupové dění
  • Registrace

Na startu zimního přestupového období 2018

sandro5075Začátek ledna není jen začátkem nového kalendářního roku, fotbalové fanoušky spíš zajímá, že v tento čas tradičně začíná i zimní přestupové období. Týmy se tak mohou posilnit do druhé poloviny probíhající sezóny, no mohou však i nepříjemně oslabit. Jaké jsou nejzásadnější spekulace kolem Los Che?

Dlouho se mělo za to, že se valencijští Netopýři v lednu zaměří na zpevnění záložní řady, no a když píšeme na zpevnění, tak měl být cílem opravdu nějaký silový záložník na post defenzivního štítu, neboť Geoffrey Kondogbia taky nemůže hrát pořád a mladý Nemanja Maksimovic je stále relativně nezkušený. Ovšem původní předpoklad pro přestupové období vzal velmi rychle za své ve chvíli, kdy začal italský útočník Los Che Simone Zaza laborovat se zraněným kolenem. V současné chvíli sice může Zaza dle slov trenéra Marcelina naplno trénovat i hrát soutěžní zápasy, ovšem to zranění tu je a pravděpodobně nikdo pořádně neví, kdy může nastat situace, že by již Ital hrát nemohl. A to by pro Marcelina byla velká rána, neboť v systému 4-4-2 potřebuje dva útočníky a právě jen dva útočníci (Rodrigo a Santi Mina) by mu zůstali k dispozici. Čili nově je hlavní prioritou zimního přestupového období 2018 útočník.

Za nejvážnějšího kandidáta na posílení útoku Netopýrů byl (případně ještě některými médii stále je) považovaný dvaadvacetiletý Španěl Sandro Ramirez, který si v minulé sezóně udělal dobré jméno v Malaze, nicméně pro tuto sezónu se přesunul do anglické Premier League, kde posílil Everton. V liverpoolském klubu si však nezískal důvěru později odvolaného trenéra Ronalda Koemana na začátku sezóny, šanci mu nedal ani dočasný kouč střídačky Evertonu David Unsworth, no a po příchodu Sama Allardyceho se Španělova situace rozhodně nezlepšila. V napěchovaném vánočním programu Premier League například Everton odehrál dva zápasy ve třech dnech, ale Sandro se přesto na hřiště nedostal. Sam Allardyce navíc prohlásil, že Everton potřebuje během ledna sehnat dalšího útočníka. Minimálně ve Španělsku však v hráčovy kvality nadále věří a získat by ho chtěli nejen ve Valencii, ale například i zpět v Malaze. Trenér Malagy Michel prohlásil, že i Sandrovým zájmem je vrátit se zpět na jih Španělska. Nicméně vyjednávat se snaží i Valencia, která by hráče přivedla ráda na půlroční hostování s opcí, přičemž Everton by dál pokrýval alespoň část Sandrova šestimilionového platu. To se však úplně nezamlouvá Evertonu, který by hráče raději poslal na trvalý přestup rovnou, protože finance by se mu hodily při vlastním posilování.

Vzhledem ke komplikacím, které provázejí možný příchod Sandra Ramireze, rozhodla se Valencia obrátit svůj zrak i dalším směrem, a to na argentinského útočníka Atletica Madrid Luciana Vietta. Je to již potřetí v krátké době, co Valencia projevuje zájem o tohoto čtyřiadvacetiletého hráče. Poprvé to bylo v létě, kdy však Atletico nechtělo oslabovat, neboť mělo zákaz nakupování nových hráčů, a podruhé v listopadu, kdy před zimním přestupovým obdobím zjišťovali Los Che možné podmínky přestupu i u Viettova spoluhráče Kevina Gameira. Nyní se tedy Valencia díky komplikovanému vyjednávání s Evertonem vrací do výchozího bodu, neboť to byl právě Vietto, kdo byl jako jeden z prvních spojován s Netopýry po nástupu trenéra Marcelina Garcii Torala. Teď je však situace jiná, protože Atletico Madrid může nakupovat a hned také přivedlo dvojici hráčů posilujících ofenzivu, a to Diega Costu a Vitola. Vietto je tak ještě víc tlačen k odchodu, ostatně v dosavadním průběhu sezóny si beztak moc nezahrál. Minulý týden oznámil sportovní ředitel Atletica odchod hráče na hostování s nepovinnou opcí do Sportingu Lisabon. Výše opce je odhadována na 15 milionů eur. Nicméně sám hráč ještě dle všeho souhlas k přesunu do Portugalska nedal a dle deníku SuperDeporte je tak Valencia znovu ve hře. Marcelino zotavující se doma v Gijonu po dopravní nehodě pověřil Mateua Alemanyho vyjednáváním o příchodu hráče na Mestallu za podobných podmínek, za kterých by měl jít do Sportingu. Valencijský trenér totiž tuší, že vidina působení u Netopýrů může být pro hráče lákavější, než odchod do Portugalska, což by mohlo být hodnoceno jako krok zpět v kariéře. Vietto se navíc s Marcelinem dobře zná ze společného působení ve Villarrealu, kde Argentinec prožil dosud nejúspěšnější období své kariéry. Žlutá ponorka tehdy hráče přivedla z argentinského Racingu de Avellaneda poté, kdy Valencia nevyužila svého předkupního práva získaného při přestupu Rodriga de Paula. Zatímco hráč by tak mohl preferovat Valencii, v Atleticu možná posílení Netopýrů nebudou úplně nakloněni, neboť po dvou slabých sezónách se najednou Los Che vrátili do popředí ligové tabulky po bok madridského celku.

Valencia by v zimě mohla posílit i „z vlastních zdrojů“. Tentokrát není myšlen přesun nějakého hráče z rezervního celku VCF Mestalla do áčka Los Che, ale návrat jednoho z hráčů, kteří jsou na hostováních. Média informují o tom, že je tu možnost návratu Joaa Cancela z Interu Milán. Portugalec v milánském celku hrával v dosavadním průběhu sezóny maximálně jen pár minut (pokud se vůbec dostal na hřiště), ale v poslední době se to změnilo a z pěti posledních zápasů Interu se hned čtyřikrát objevil v základní sestavě a třikrát odehrál celé utkání. Za zvýšenou vytížeností je však dle informací z médií především zranění Danila D´Ambrosia a Cancelo se tak obává, že po návratu Itala z marodky se tak vrátí zpět na střídačku. Proto by upřednostnil návrat na východní pobřeží Pyrenejského poloostrova, aby nepřišel o naději na světový šampionát, který se letos v létě bude konat v Rusku. Valencijský trenér Marcelino se před časem vyjádřil, že by Cancelův návrat neodmítl, ale že vše záleží na postoji Interu Milán. A v Itálii to momentálně vypadá, že Inter Cancela potřebuje. Valencii by se Cancelo také hodil, protože na pravém beku je nyní jedničkou Martin Montoya, ale s jeho výkony nepanuje přílišná spokojenost. Ovšem na druhou stranu je pravda, že ani Cancelo na pravém kraji obrané čtveřice zrovna nezářil a lepší výkony podával ve chvílích, kdy dostal přiděleny spíše ofenzivní úkoly.

Situaci na přestupovém trhu by mohl výrazně ovlivnit barcelonský Aleix Vidal, který je u lídra španělské ligy až třetí volbou na post pravého obránce. Deník SuperDeporte před časem informoval, že se Valencia o Vidala pokusí letos v létě. Již nyní v zimě však o něho má mít zájem Inter Milán. Tím pádem by se pro Joaa Cancela otevřela cesta zpět na Mestallu. V Interu sice Cancelo nyní nastupuje, ale vzhledem k předchozímu průběhu sezóny se dá těžko očekávat, že by za něho v létě milánský celek zaplatil nepovinnou opci na trvalý přestup ve výši 35 milionů eur. Aleix Vidal by byl rozhodně levnější variantou. Nebo se snad o barcelonského hráče pokusí teď v lednu i přímo Valencia?

Na začátku článku jsme sice informovali, že se Valencia nebude prioritně zajímat o hráče do záložní řady, no pokud by se objevila dobrá možnost, tak by se možná o posílení pokusila. Výhodnou „koupí“ by mohl být barcelonský záložník Rafinha. O tom tedy rozhodně nemůžeme tvrdit, že je to silový defenzivní štít, který by měl zastoupit práci Kondogbii, ale Valencia o něho měla v minulosti již několikrát zájem (alespoň dle médií), a pokud by tak byl nyní k mání za výhodných podmínek, tak by to pro Netopýry bylo jistě lákavé. Syn bývalého valencijského hráče Mazinha a bratranec současného Netopýra Rodriga Morena chtěl v létě hledat tým, kde by byl členem základní sestavy, protože se chtěl probojovat do brazilské nominace na světový šampionát v Rusku. Bohužel přišlo zranění, po kterém se Rafinha v Barceloně až nyní vrátil do tréninkového procesu. Už tak nemyslí na šampionát, ale především chce znovu hrát fotbal. Barcelona mu údajně nebude v odchodu bránit, čili záleží především na případném zájemci, zda se mu podaří na Nou Campu dojednat přímý odkup, nebo zda Rafinha půjde na hostování s opcí, což by pravděpodobně preferovala Valencia. U Rafinhy je sice strašákem jeho poslední dlouhodobé zranění, ale v předchozích letech, a to ať už na hostování v Celtě Vigo, nebo přímo v Barceloně, ukázal, že fotbal umí. Pro toto zimní přestupové období o něho projevila zájem znovu Celta Vigo.

Co se týče možných odchodů z klubu, tak prvním na řadě pravděpodobně bude odchovanec Rober Ibanez, jehož získání už sice před pár dny potvrdil prezident Getafe Angel Torres, ale konečnému oficiálnímu potvrzení přestupu ještě brání dořešení některých náležitostí. Rober má do madridského celku zamířit na přestup, ale Valencia by si měla ponechat právo přednostního zpětného odkupu, případně procenta z následného prodeje hráče do jiného klubu. Druhou polovinu aktuální sezóny by však měl Rober strávit na hostování v druholigové Osasuně, kde by se měl pořádně rozehrát po vážném zranění (přetržený přední zkřížený vaz v koleni) z loňské sezóny. Mimochodem toto zranění si Rober přivodil na hostování v Leganes právě proti Osasuně v zápase, ve kterém předtím stihl vstřelit dva góly. Hráčův zimní odchod z Valencie byl dlouho brán pomalu za hotovou věc, ale předpokládalo se, že znovu zamíří do Leganes, no nakonec ho nejspíš získá jiný madridský celek.

Abychom byli úplně přesní, tak Rober Ibanez nebude prvním odchodem z klubu v rámci tohoto přestupového období. Již na začátku prosince totiž na hostování do Eibaru zamířil Fabian Orellana. Chilský reprezentant však dosud s Eibarem mohl pouze trénovat, do zápasů může nastupovat až od 1. ledna 2018. Za hostování měl baskický celek do Valencie poslat 400 tisíc eur, výkupní klauzule je pak na 2 miliony eur. Výkupní klauzule je povinná, ovšem jen za předpokladu, že se Eibar udrží v Primera Division.

Tolik výčet nejzásadnějších informací na startu zimního přestupového období 2018. Samozřejmě je možné, že na Mestallu nakonec zamíří úplně jiní hráči, než kteří tu jsou jmenovaní, ale to už je holt neprůhledný svět přestupového dění. Rovněž k odchodům může dojít u řady dalších hráčů, především pak u těch, kteří jsou ve valencijském kádru nevyužívaní, ale v tuto chvíli o tom nejsou žádné informace.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.

Přihlášení

Chatbox

Kr3mi - 18/01/2018 - 11:41

tak zápas s Realem je nakonec 27.1., musel jsem prebookovat letenky a lupeny pres web byly prvni 3 dny pouze pro permanentkare, ale nakonec to mam za 120 ecek :) wooho!

JEFFINHO - 17/01/2018 - 19:46

hodně slabá první půlka...tolik zbytečných ztrát

Joseph Dupleix - 15/01/2018 - 16:34

Za 40 by ještě stál. Velká škoda, ten jeho tah na bránu je prostě úžasnej.

JEFFINHO - 15/01/2018 - 16:01

Přesně tak ... 70 si za něj nemůžem dovolit..

Syphoon - 15/01/2018 - 15:51

Taky na to koukám, každý hráč má svojí cenu. Stejně tak jako Neymar nemá cenu 210 mega, tak ani Guedes nemá cenu 70 mega! Myslím, že částka 40 mega je adekvátní, ale nebuďme blázni! Hráč je to skvělý, ale můžeme si to dovolit po takových rozpačitých rocích? NE!

Santi - 15/01/2018 - 13:35

Taky jsem četl..., pokud chtějí hrát letos LM ,tak ho musí koupit..., ta cena je hodně vysoká, ale bohužel ten fotbalový svět se zbláznil..., bez něj by jsme tam neuhráli vůbec nic..., nebo sehnat za něj adekvátní náhradu..., ale nevím jakou.., a i ta by stála hodně..

JEFFINHO - 15/01/2018 - 12:41

A máme po ptákách...Valencia se sice chystala nabídnout PSG až 40 milionů eur za přetavení hostování Gonçala Guedese v přestup, tato částka jí však nakonec stačit nemá. Podle nových informací PSG zvedlo požadovanou sumu za portugalského křídelníka až na 70 milionů

ruty - 14/01/2018 - 19:25

Treba se nam teprve vratila smula ze zapasu na hristi Las Palmas nebo z predvanocniho zapasu s Villarrealem :p

Ingi - 13/01/2018 - 23:02

Dneska jsme si vybrali štěstí na tři další zápasy :D

JEFFINHO - 13/01/2018 - 22:36

tvl vic stesti jak rozumu...

Gaspa - 13/01/2018 - 18:38

Ahoj, tad dneska musíme brát tři body :)

JEFFINHO - 13/01/2018 - 00:10

No uz by se zase mel pomalu rozstrilet Zaza...prece jenom by mel utocnik c. 1 byt vice produktivni nez v soucasnosti je...

Harakant - 12/01/2018 - 13:37

Kondogbia predsa potrebuje parťáka :) Nemôže predsa všetkú čiernu prácu oddrieť iba on :D

Joseph Dupleix - 10/01/2018 - 15:49

No snad ne. Není to úplnej bídák, ale Kondogbia mi přijde lepší. Doufám, že se přivádí jen jako backup a varianta do středu, aby mohl Maksimovič na hostování.

JEFFINHO - 10/01/2018 - 15:41

Tak jsem prej dohodli Coquelina z Arsenalu za 10,5 mega liber..znamena to snad ze jsme rezignovali na ziskani Kondogbii???

Ingi - 10/01/2018 - 10:43

Super zápas, konečně žádný inkasovaný gól a střelecky po dlouhé době více než dva góly :) Teď jde o to, jestli takhle bude Vietto i pokračovat ...

Syphoon - 10/01/2018 - 07:25

Tak včera Vietto fantazie :D třetím golem ve mně vybudil vzpomíhnky na Davdia Villu :)

beaver - 09/01/2018 - 21:15

Díky moc :)

Kewell - 09/01/2018 - 11:46

Čau, já byl na prohlídce loni v únoru v den zápasu. Lístek na zápas jsem měl, ale prohlídku jsme si stejně platil (možná jsem se mohl zeptat :-D). Na prohlídce jsem byl sám jedinej, takže se nečekalo až se nashromáždí lidi.

Lucas8 - 08/01/2018 - 22:02

Beaver kdyz se podivas nejake dva mesice zpatky tak je tady na webu clanek primo o tour de mestalla a jinak je to co hodinu ale mimo jejich siestu... jestli mas koupeny listek na zápas pres net tak mas prohlidku v cene. Nebo to tak aspon v loni bylo....

beaver - 08/01/2018 - 20:35

Caute, máte někdo zkušenosti s prohlídkou mestally? První únorový víkend budu ve Vale a rád bych se tam podíval. Na netu sem se dočetl, že tam bývá co půl hodiny prohlídka, myslíte že budou lidi, nebo budu muset čekat až se nashromazdi nějaká skupina? Pokud už někdo absolvoval budu moc rád za jakékoliv postřehy.

Valencianista - 03/01/2018 - 21:57

Jediná šanca LP za polčas a dajú gol... Ale za tú sračku sme si nič iné nezaslúžili. Santi Mina momentálne na Valenciu nemá, neviem čo sa sním stalo ale hrozne sa na neho pozerá a mal by ísť dole. Kombinačná hra bez Solera a Pareja neexistuje, iba to nakopávajú a nič z toho. LP naopak hrajú luxusne a ten pressing nám robí riadne problémy. Uvidíme či to zvládnu kondične. A Maksimovič to luxusne zajebal na konci

JEFFINHO - 03/01/2018 - 21:53

Moc se na to opět nedá dívat. Ukazuje se, že jestli se budem chtít udržet v první čtverce - musíme nutně posílit v podstatě do všech řad. Mina mně uplně leze na nervy jak se snaží zakončovat z každé pozice a při každém doteku padá a chce faul...záloha bez Pareja nic moc dopředu nevymyslí a myslím že místo Montoyi by měl jednoznačně taky přijít lepší hráč...

Joseph Dupleix - 03/01/2018 - 17:34

Co říkáte na možný příchod Marcana? Stoper, co není lazar by se hodil a navíc v nejlepším věku a nejspíš i formě.

Ingi - 28/12/2017 - 22:59

To je ta naše klasika, malé kluby neporážíme a hraje na nic. A když hrajeme s silnými kluby, tak výkon dobrý, ale obyčejně to nestačí :D

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

A jinak všem netopýrům krásný vánoce Amunt.

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

Ty vole místo abychom se po zaváhání Atletica vrátili na druhou příčku,můžeme být rádi,že prohrál Real i Sevilla,Už zase bychom měli začít vyhrávat nebo příští rok LM nebude,

jansosom - 23/12/2017 - 17:32

To je psychopat ten Zaza,cim skor zohnat nejakeho normalneho utocnika,nemotorny je a takto sproste sa necha vylucit,uz sa vracia do svojich starych kolaji

Lucas8 - 21/12/2017 - 14:15

Doporucuju sektor vedle kotle... ja jsem byl v prizemi v rohu a parada

Kr3mi - 20/12/2017 - 18:13

Kewell: díky i tobě. snad to nechají na tu neděli, bych musel koupit letenku s odletem o den dřív, to by se lehce prodražilo. A budu to kupovat přes web, chápu, že top sektory ve výběru nebudou :/

Kewell - 20/12/2017 - 13:15

Ideální je mít ve Valencii nekoho kdo ti lístky koupí na místě, protože na webu, jdou často do prodeje jen některé sektory. Jinak ale lístky koupit na webu Valencie (nejsou tam poplatky), ale na entradas.com, když se blíží prodej, se dá dočíst kdy se otevře prodej pro veřejnost (Zatím tam nic není). Jinak bez problému se dájí lupeny koupit na místě v den zápasu od překupníků, ale počítat minimálně s přirážkou 100% :-D.

JEFFINHO - 20/12/2017 - 13:00

Goncalo Guedes letos úspěšně hostuje z PSG ve Valencii a ve španělském klubu by mohl zakotvit natrvalo. O hráče stojí například Real Madrid, Valencia ovšem portugalského fotbalistu hodlá udržet a podle posledních zpráv je na světě dohoda o přestupu za 35 milionů eur.

Kewell - 20/12/2017 - 11:58

Čau,co vím tak přesný termíny a časy zápasů se určují tak 3 týdny až měsíc před zápasem. Takže s tím 28. bych ještě nepočítal (může to být kdykoliv o tom víkendu) Já vzdycky koukal na laliga.es a celendario. Aktuálně tam mají rozlosovaný teprve víkend kolem 14.1. Na toho 28.1. tam jsou zatím všechny zápasy na stejnej den což se bude tutově měnit.

Kr3mi - 18/12/2017 - 18:16

Syphoon&Lucas: díky oběma! budu to hlídat každý den. Ještě se zeptám, mají v Lalize taky čachry s termíny zápasů skrz TV prává jako u nás nebo se toho termínu 28.1. můžu držet? Ještě by mě naštvalo, kdyby ten zápas odložili, ale LM se v zimě nehraje a s pohárem se to krýt nebude.

Syphoon - 18/12/2017 - 11:45

Kr3mi: já kupoval na Real cca 5 let dozadu za 1OO euro přes klub. Problém byl, že lístky do prodeje skočily tehdá pouze 3 týdny před utkáním a letenky už jsem měl asi 3 měsíce :) Myslím, že je možnost to koupit přes sprostřetkovatele i půl roku dopředu, ale ta cena je tak 2x vyšší. :) PS: lístky jsem objednal na netu, ale vyzvedával jsem si je až v den zápasu na kase na stadionu, ale to už dneska bude asi jinak :)

Lucas8 - 17/12/2017 - 20:41

Kr3mi jo pres ofik web je toto nejlepsi... akorat toze hlidej real bude vyprodany hned

JEFFINHO - 16/12/2017 - 20:36

To zas byl vykon teda..Montoya uz klasicky velice slaby, Perreira nulovy, Rodrigo taky nic neukazal...jediny kdo si zaslouzil pochvalu je Kondogbia...v zime musine posilit

Kr3mi - 15/12/2017 - 21:09

Má tady někdo zkušenosti s nákupem lupenů na VCF? Chtěl bych mrknout v lednu na Real. Za každý tip budu rád. Předpokládám, že nejlepší bude kupovat lístk přímo z ofiko webu.

Jenseny - 09/12/2017 - 22:37

za ten druhý poločas facku!! Ale štěstí, že si za tu penaltu mohli sami :D

Jenseny - 09/12/2017 - 21:43

hodně pohledný fotbal, jenom bychom měli proměňovat tutovky nebo se to vymstí! Jinak přijde mi, že pereira hodně brzdí útoky a zbytečně vymýšlí blbosti

Ingi - 09/12/2017 - 21:14

Zaza :) Konečně to tam padlo :)

Lucas8 - 06/12/2017 - 08:39

Pastoreho bych asi taky bral ikdyz si pamatuju ze kdyz sel z Palerma tak to byl celkem problemovy hrac... kazdopadne bude asi s tema posilama problem kvuli toho debilniho fair play a stale jsme minus kvuli neucasti v poharech... aby nas spis necekal vyprodej o5

jansosom - 05/12/2017 - 20:54

Ja si myslim tiez,ze by bol prinosom pre nase muzstvo Pastore,on je velmi kreativny hrac a niekedy mi tam nieco take chyba,ako aj teraz v Getafe,nic prekvapujuce,kazda akcia ako cez kopirak,aj ked teraz by som nehladal vinnika v Parejovi,tim zlyhal takticky a este ked isiel dole Kongdobia,to uz ani nehovorim,toho si musi Valencia udrzat,dovolim si povedat zatial nas najlepsi hrac v sezone,kolko spinavej roboty urobi,vyhrava skoro kazdy osobny suboj a este podporuje aj utok.

JEFFINHO - 05/12/2017 - 11:32

Pastoreho bych asi bral. Hlavne Parejo by si musel zacit hlidat ty jeho ztraty..protoze kdyz by nehral dobre, vedel by, ze na lavce ceka kvalitni hrac, ktery ho muze nahradit .... momentalne si Parejo muze hrat jak se mu zachce, protoze za nej nemame nahradu

jansosom - 03/12/2017 - 18:06

Zial za predvedenu hru si nezasluzime dnes ani bod,nechapem mame o hraca viac a my si cely zapas nevytvorime normalnu sancu,jedine standardky boli nebezpecne,iba nakopavame lopty ach jaj.

JEFFINHO - 03/12/2017 - 16:43

pekna divocina zatim

Harakant - 03/12/2017 - 12:04

Neeee :D Síce bez pár kľúčových hráčov, ale Los Che to dá a na šmejdov z Katalánska sa dotiahne na rozdiel 2 bodov :p

mikita10sM - 03/12/2017 - 10:17

no co bude to dnes za 3b či už sa nám to zlomí ? :D

Ingi - 01/12/2017 - 19:50

Ahoj, nějaká nová tvář? :D

Gaspa - 30/11/2017 - 21:30

Ahoj :)

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Dneska velmi pěkné utkání, obrana celkem šlapala, i když občas tam bylo okénko, ale Alves ukázal své...
Po každém zápase mám s to chutí vyhodit některého hráče za absolutně bídný výkon a dneska asi budu v...
Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__