Rozhovory
  • Registrace

Vyjádření po utkání s Realem Sociedad – radost ze tří bodů, ale i slova podpory zraněným hráčům VCF Mestalla

marcelino4997V neděli večer to byl na stadionu Anoeta v San Sebastianu napínavý zápas, ve kterém nakonec Valencia porazila domácí Real Sociedad 3:2. Po zápase se o své pocity podělil trenér Marcelino a jeho svěřenci Rodrigo, Garay, Nacho Vidal a Jaume Domenech.

MARCELINO

Valencijský trenér přišel na pozápasovou tiskovou konferenci evidentně v dobrém rozpoložení, což je vzhledem k výsledku pochopitelné. Přesto zmínil i negativa, která ve hře Netopýrů viděl. „Byl to velkolepý zápas, kde se potkaly dva dobré týmy, které od prvního okamžiku bojovaly o vítězství. Oba celky riskovaly, aby vyhrály, ale zároveň hrozilo, že kdokoliv může být poražen. Ať by se vítězem stal kdokoliv, dalo by se říct, že je to zasloužené. Jsem nespokojen s každým inkasovaným gólem, čili je potřeba dále pracovat, ale zároveň je potřeba si uvědomit, proti jak silnému týmu jsme stáli. Být po šesti kolech na pozicích zajišťujících Ligu mistrů ukazuje, že jdeme správným směrem. Můžeme se nyní těšit z posledního výsledku, ale následně musíme hned vzhlížet k dalšímu utkání, kde nás čeká rovněž těžký soupeř. Nechci hledět dál, k dlouhodobým cílům. Jsem hrdý na odvedenou práci a na konkurenceschopnost týmu, ale musíme se dál zlepšovat,“ zhodnotil Marcelino ve stručnosti vítězství v San Sebastianu.

Ke změně ve valencijské bráně trenér Los Che řekl: „Pokud jde o nasazení Jaume Domenecha, tak chci především říct, že jsem hrdý na každého hráče ze svého kádru, ale není lehké to ukazovat, neboť na hřiště se jich dostane jen omezené množství. Jsme spokojeni s výkonností Neta, ale Jaume si tuto příležitost zasloužil, protože to je tvrdý pracant, velký valencianista a podporovatel svého kolegy, i když jen sedí na střídačce. Máme dva výborné gólmany a jsem s oběma velmi spokojen.“ Dalším konkrétním jménem, na které směřovaly otázky novinářů, bylo to patřící Goncalo Guedesovi. Jedna z letních posil nastoupila poprvé v základní sestavě, připsala si dvě asistence a domácí defenzivě zatápěla především svojí rychlostí. „S přibíráním nových hráčů v letním přestupovém období jsme postupovali opatrně, i když jsme věděli, že Guedes je hráč s velkým potenciálem. Snažili jsme se všemi možnými prostředky, aby k nám přišel a nakonec nám pomohl i postoj Unaie Emeryho. A nyní jsme moc rádi, jak hraje. Ovšem Guedes by, stejně jako všichni ostatní, nebyl tak dobrý bez podpory ostatních hráčů. Každý hráč roste s tím, jak se daří týmu,“ nechtěl Marcelino příliš vyzdvihovat ani jednoho z očividně nejlepších Netopýrů z nedělního utkání na stadionu Anoeta.

Třebaže Valencia dokázala zvítězit v napínavém utkání plném gólů i karetních napomenutí, tak přesto na sebe trochu neplánovaně strhl velkou pozornost i sám valencijský trenér. Při oslavě vítězného gólu si totiž přivodil lehčí zranění, čili v závěru utkání pak při udílení pokynů viditelně kulhal a trpěl bolestí. I na toto samozřejmě přišla na tiskové konferenci řeč, ale Marcelino bral vše s humorem: „Příště na sebe budu muset při podobných příležitostech dávat větší pozor, ale pokud se nejedná o zranění hráče, tak to pro nás není závažný problém.“

RODRIGO

Španělský útočník s brazilskými kořeny nyní prožívá povedené období, poprvé se v dresu Los Che trefil ve třech zápasech v řadě (Levante, Malaga, Real Sociedad). Ale utkání v San Sebastianu hodnotil pozitivně především z důvodu týmového úspěchu: „Tým se nyní snaží zahnat vzpomínky na negativní výsledky posledních dvou sezón. Je tu velmi konkurenceschopný tým. Myslím, že jsme získali zasloužené vítězství. Věci se daří dobře a klíčem je to, že všichni směřujeme za tím jedním cílem. Všichni držíme pospolu a díky tomu z toho zpětně všichni těžíme. Nemyslím si, že je náhodou, že jsme tak nahoře. Tým začíná mít velmi jasný styl hry. Stadion Anoeta vždy přináší těžká klání, takže to bylo obtížné vítězství, ale díky tomu je možné hovořit i o velkém úspěchu. Prožíváme nyní něco krásného, ale musíme hlavně pokračovat dál ve stejné linii.“

GARAY

Trenér Marcelino důvěřuje v defenzivě mimo jiné třem stoperům, kteří se dělí o zápasové minuty. V San Sebastianu nastoupili Ezequiel Garay a Gabriel Paulista a dalším zpovídaným hráčem byl právě argentinský reprezentant, který ve Valencii načíná už druhou sezónu. „Je to důležité vítězství. Věděli jsme, že nás tu čeká těžká hra, ale přistupovali jsme k utkání s pozitivní náladou. Hrálo se o tři důležité body a tento tým ukázal, že je velmi konkurenceschopný a vždy plný touhy vyhrát. Na tři důležité body jsme tak nakonec dosáhli my. Pokračujeme v tom, abychom Valencii dostali na místa, na která patří. Máme hodně mladých hráčů s velkým potenciálem, ale zároveň jsou už nyní dobří, a to se odráží v umístění v tabulce,“ řekl zvídavým novinářům Garay.

NACHO VIDAL

Jedním z hodně mladých, ale zároveň hodně talentovaných hráčů, je mimo jiné i Nacho Vidal, který byl Garayovým parťákem ve valencijské obraně právě v utkání proti Realu Sociedad. Valencijský odchovanec hrající na postu pravého obránce dostal možná trochu překvapivě přednost před zkušeným Martinem Montoyou, ale v utkání si nejen plnil zodpovědně defenzivní úkoly, ale dokázal i skórovat na průběžných 2:1 pro Los Che. I díky tomu se po utkání stal dalším zpovídaným. „Tým zde vykonal dobrou práci, ale musíme se dále zlepšovat. Cílem je předvádět rychlou hru, naštěstí se nám to zatím daří. Trenér mi věří, což mi dodává jistotu, a to je pro dobré předvedení na hřišti důležité. Vzpomínám na Javiho a Marca a doufám, že se co nejdříve zotaví. Víme, že akademie Valencie byla vždy silná a v posledních letech vidíme, jak dobře funguje. Existuje velká skupina těžce pracujících hráčů, kteří k plnění svých úkolů přistupují s pokorou, ale kteří jsou zároveň odhodlaní a schopní dokázat velké věci,“ rozpovídal se po utkání Nacho Vidal, který díky svému věku může teoreticky putovat mezi rezervním celkem a áčkem, ale ve skutečnosti je spíš pevnou součástí prvního týmu.

Vidal ve svém prohlášení zmínil Javiho a Marca, čímž myslel Javiho Jimeneze a Marca Ferrise. Oba tito hráči valencijské rezervy byli zraněni ve víkendovém utkání VCF Mestalla proti Ontinyentu a pondělní vyšetření bohužel u obou potvrdila zranění, která je na trávníky vrátí nejdříve za šest měsíců, ale je dost dobře možné, že už pro ně nadobro skončila i celá tato sezóna. Velká rána to je především pro trenéra rezervního celku Luba Peneva, ale připomeňme, že Javi Jimenez pod Marcelinem absolvoval předsezónní přípravu s valencijským áčkem a nevedl si vůbec špatně. V případě nouze by ho Marcelino nejspíš povolal, ale to teď nebude možné. No a vzhledem k tomu, že od zápasu s Realem Madrid je zraněn Ruben Vezo, tak nyní má Marcelino k dispozici pouze trojici Garay, Gabriel a Murillo.

JAUME

Vedle Nacha Vidala byl Jaume dalším překvapivým jménem v nedělní sestavě Los Che. Dosud totiž vše odchytal Neto, který Valencii před sezónou posílil z Juventusu Turín. Nyní tedy dostal příležitost gólman, který se před lety objevil v áčku při zraněních Alvese a Ryana a dokonale je tehdy zastoupil. Větší příležitost však od té doby po hříchu nedostal, ale nikdy na veřejnosti nedával najevo nespokojenost či nějaké zaječí úmysly, třebaže by se jistě našla celá řada klubů, která by ho ráda získala. „Jsme velmi šťastní, protože v předchozích letech se nám tu moc nedařilo získávat body. Ukazuje, že se tu vytváří dobrý tým. Vždy věříme, že můžeme zvítězit. Já osobně pracuji každý den velmi tvrdě na všech trénincích, a jsem velmi vděčný za každou příležitost, která mi je poskytnuta. Byla to dnes velmi obtížná hra a jsme rádi za tři body. Myslíme na Marca a Javiho a doufáme, že se brzy zotaví. My teď musíme dál pokračovat v naší práci a postupovat krok za krokem,“ uzavřel Jaume.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.

Přihlášení

Chatbox

Kr3mi - 18/01/2018 - 11:41

tak zápas s Realem je nakonec 27.1., musel jsem prebookovat letenky a lupeny pres web byly prvni 3 dny pouze pro permanentkare, ale nakonec to mam za 120 ecek :) wooho!

JEFFINHO - 17/01/2018 - 19:46

hodně slabá první půlka...tolik zbytečných ztrát

Joseph Dupleix - 15/01/2018 - 16:34

Za 40 by ještě stál. Velká škoda, ten jeho tah na bránu je prostě úžasnej.

JEFFINHO - 15/01/2018 - 16:01

Přesně tak ... 70 si za něj nemůžem dovolit..

Syphoon - 15/01/2018 - 15:51

Taky na to koukám, každý hráč má svojí cenu. Stejně tak jako Neymar nemá cenu 210 mega, tak ani Guedes nemá cenu 70 mega! Myslím, že částka 40 mega je adekvátní, ale nebuďme blázni! Hráč je to skvělý, ale můžeme si to dovolit po takových rozpačitých rocích? NE!

Santi - 15/01/2018 - 13:35

Taky jsem četl..., pokud chtějí hrát letos LM ,tak ho musí koupit..., ta cena je hodně vysoká, ale bohužel ten fotbalový svět se zbláznil..., bez něj by jsme tam neuhráli vůbec nic..., nebo sehnat za něj adekvátní náhradu..., ale nevím jakou.., a i ta by stála hodně..

JEFFINHO - 15/01/2018 - 12:41

A máme po ptákách...Valencia se sice chystala nabídnout PSG až 40 milionů eur za přetavení hostování Gonçala Guedese v přestup, tato částka jí však nakonec stačit nemá. Podle nových informací PSG zvedlo požadovanou sumu za portugalského křídelníka až na 70 milionů

ruty - 14/01/2018 - 19:25

Treba se nam teprve vratila smula ze zapasu na hristi Las Palmas nebo z predvanocniho zapasu s Villarrealem :p

Ingi - 13/01/2018 - 23:02

Dneska jsme si vybrali štěstí na tři další zápasy :D

JEFFINHO - 13/01/2018 - 22:36

tvl vic stesti jak rozumu...

Gaspa - 13/01/2018 - 18:38

Ahoj, tad dneska musíme brát tři body :)

JEFFINHO - 13/01/2018 - 00:10

No uz by se zase mel pomalu rozstrilet Zaza...prece jenom by mel utocnik c. 1 byt vice produktivni nez v soucasnosti je...

Harakant - 12/01/2018 - 13:37

Kondogbia predsa potrebuje parťáka :) Nemôže predsa všetkú čiernu prácu oddrieť iba on :D

Joseph Dupleix - 10/01/2018 - 15:49

No snad ne. Není to úplnej bídák, ale Kondogbia mi přijde lepší. Doufám, že se přivádí jen jako backup a varianta do středu, aby mohl Maksimovič na hostování.

JEFFINHO - 10/01/2018 - 15:41

Tak jsem prej dohodli Coquelina z Arsenalu za 10,5 mega liber..znamena to snad ze jsme rezignovali na ziskani Kondogbii???

Ingi - 10/01/2018 - 10:43

Super zápas, konečně žádný inkasovaný gól a střelecky po dlouhé době více než dva góly :) Teď jde o to, jestli takhle bude Vietto i pokračovat ...

Syphoon - 10/01/2018 - 07:25

Tak včera Vietto fantazie :D třetím golem ve mně vybudil vzpomíhnky na Davdia Villu :)

beaver - 09/01/2018 - 21:15

Díky moc :)

Kewell - 09/01/2018 - 11:46

Čau, já byl na prohlídce loni v únoru v den zápasu. Lístek na zápas jsem měl, ale prohlídku jsme si stejně platil (možná jsem se mohl zeptat :-D). Na prohlídce jsem byl sám jedinej, takže se nečekalo až se nashromáždí lidi.

Lucas8 - 08/01/2018 - 22:02

Beaver kdyz se podivas nejake dva mesice zpatky tak je tady na webu clanek primo o tour de mestalla a jinak je to co hodinu ale mimo jejich siestu... jestli mas koupeny listek na zápas pres net tak mas prohlidku v cene. Nebo to tak aspon v loni bylo....

beaver - 08/01/2018 - 20:35

Caute, máte někdo zkušenosti s prohlídkou mestally? První únorový víkend budu ve Vale a rád bych se tam podíval. Na netu sem se dočetl, že tam bývá co půl hodiny prohlídka, myslíte že budou lidi, nebo budu muset čekat až se nashromazdi nějaká skupina? Pokud už někdo absolvoval budu moc rád za jakékoliv postřehy.

Valencianista - 03/01/2018 - 21:57

Jediná šanca LP za polčas a dajú gol... Ale za tú sračku sme si nič iné nezaslúžili. Santi Mina momentálne na Valenciu nemá, neviem čo sa sním stalo ale hrozne sa na neho pozerá a mal by ísť dole. Kombinačná hra bez Solera a Pareja neexistuje, iba to nakopávajú a nič z toho. LP naopak hrajú luxusne a ten pressing nám robí riadne problémy. Uvidíme či to zvládnu kondične. A Maksimovič to luxusne zajebal na konci

JEFFINHO - 03/01/2018 - 21:53

Moc se na to opět nedá dívat. Ukazuje se, že jestli se budem chtít udržet v první čtverce - musíme nutně posílit v podstatě do všech řad. Mina mně uplně leze na nervy jak se snaží zakončovat z každé pozice a při každém doteku padá a chce faul...záloha bez Pareja nic moc dopředu nevymyslí a myslím že místo Montoyi by měl jednoznačně taky přijít lepší hráč...

Joseph Dupleix - 03/01/2018 - 17:34

Co říkáte na možný příchod Marcana? Stoper, co není lazar by se hodil a navíc v nejlepším věku a nejspíš i formě.

Ingi - 28/12/2017 - 22:59

To je ta naše klasika, malé kluby neporážíme a hraje na nic. A když hrajeme s silnými kluby, tak výkon dobrý, ale obyčejně to nestačí :D

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

A jinak všem netopýrům krásný vánoce Amunt.

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

Ty vole místo abychom se po zaváhání Atletica vrátili na druhou příčku,můžeme být rádi,že prohrál Real i Sevilla,Už zase bychom měli začít vyhrávat nebo příští rok LM nebude,

jansosom - 23/12/2017 - 17:32

To je psychopat ten Zaza,cim skor zohnat nejakeho normalneho utocnika,nemotorny je a takto sproste sa necha vylucit,uz sa vracia do svojich starych kolaji

Lucas8 - 21/12/2017 - 14:15

Doporucuju sektor vedle kotle... ja jsem byl v prizemi v rohu a parada

Kr3mi - 20/12/2017 - 18:13

Kewell: díky i tobě. snad to nechají na tu neděli, bych musel koupit letenku s odletem o den dřív, to by se lehce prodražilo. A budu to kupovat přes web, chápu, že top sektory ve výběru nebudou :/

Kewell - 20/12/2017 - 13:15

Ideální je mít ve Valencii nekoho kdo ti lístky koupí na místě, protože na webu, jdou často do prodeje jen některé sektory. Jinak ale lístky koupit na webu Valencie (nejsou tam poplatky), ale na entradas.com, když se blíží prodej, se dá dočíst kdy se otevře prodej pro veřejnost (Zatím tam nic není). Jinak bez problému se dájí lupeny koupit na místě v den zápasu od překupníků, ale počítat minimálně s přirážkou 100% :-D.

JEFFINHO - 20/12/2017 - 13:00

Goncalo Guedes letos úspěšně hostuje z PSG ve Valencii a ve španělském klubu by mohl zakotvit natrvalo. O hráče stojí například Real Madrid, Valencia ovšem portugalského fotbalistu hodlá udržet a podle posledních zpráv je na světě dohoda o přestupu za 35 milionů eur.

Kewell - 20/12/2017 - 11:58

Čau,co vím tak přesný termíny a časy zápasů se určují tak 3 týdny až měsíc před zápasem. Takže s tím 28. bych ještě nepočítal (může to být kdykoliv o tom víkendu) Já vzdycky koukal na laliga.es a celendario. Aktuálně tam mají rozlosovaný teprve víkend kolem 14.1. Na toho 28.1. tam jsou zatím všechny zápasy na stejnej den což se bude tutově měnit.

Kr3mi - 18/12/2017 - 18:16

Syphoon&Lucas: díky oběma! budu to hlídat každý den. Ještě se zeptám, mají v Lalize taky čachry s termíny zápasů skrz TV prává jako u nás nebo se toho termínu 28.1. můžu držet? Ještě by mě naštvalo, kdyby ten zápas odložili, ale LM se v zimě nehraje a s pohárem se to krýt nebude.

Syphoon - 18/12/2017 - 11:45

Kr3mi: já kupoval na Real cca 5 let dozadu za 1OO euro přes klub. Problém byl, že lístky do prodeje skočily tehdá pouze 3 týdny před utkáním a letenky už jsem měl asi 3 měsíce :) Myslím, že je možnost to koupit přes sprostřetkovatele i půl roku dopředu, ale ta cena je tak 2x vyšší. :) PS: lístky jsem objednal na netu, ale vyzvedával jsem si je až v den zápasu na kase na stadionu, ale to už dneska bude asi jinak :)

Lucas8 - 17/12/2017 - 20:41

Kr3mi jo pres ofik web je toto nejlepsi... akorat toze hlidej real bude vyprodany hned

JEFFINHO - 16/12/2017 - 20:36

To zas byl vykon teda..Montoya uz klasicky velice slaby, Perreira nulovy, Rodrigo taky nic neukazal...jediny kdo si zaslouzil pochvalu je Kondogbia...v zime musine posilit

Kr3mi - 15/12/2017 - 21:09

Má tady někdo zkušenosti s nákupem lupenů na VCF? Chtěl bych mrknout v lednu na Real. Za každý tip budu rád. Předpokládám, že nejlepší bude kupovat lístk přímo z ofiko webu.

Jenseny - 09/12/2017 - 22:37

za ten druhý poločas facku!! Ale štěstí, že si za tu penaltu mohli sami :D

Jenseny - 09/12/2017 - 21:43

hodně pohledný fotbal, jenom bychom měli proměňovat tutovky nebo se to vymstí! Jinak přijde mi, že pereira hodně brzdí útoky a zbytečně vymýšlí blbosti

Ingi - 09/12/2017 - 21:14

Zaza :) Konečně to tam padlo :)

Lucas8 - 06/12/2017 - 08:39

Pastoreho bych asi taky bral ikdyz si pamatuju ze kdyz sel z Palerma tak to byl celkem problemovy hrac... kazdopadne bude asi s tema posilama problem kvuli toho debilniho fair play a stale jsme minus kvuli neucasti v poharech... aby nas spis necekal vyprodej o5

jansosom - 05/12/2017 - 20:54

Ja si myslim tiez,ze by bol prinosom pre nase muzstvo Pastore,on je velmi kreativny hrac a niekedy mi tam nieco take chyba,ako aj teraz v Getafe,nic prekvapujuce,kazda akcia ako cez kopirak,aj ked teraz by som nehladal vinnika v Parejovi,tim zlyhal takticky a este ked isiel dole Kongdobia,to uz ani nehovorim,toho si musi Valencia udrzat,dovolim si povedat zatial nas najlepsi hrac v sezone,kolko spinavej roboty urobi,vyhrava skoro kazdy osobny suboj a este podporuje aj utok.

JEFFINHO - 05/12/2017 - 11:32

Pastoreho bych asi bral. Hlavne Parejo by si musel zacit hlidat ty jeho ztraty..protoze kdyz by nehral dobre, vedel by, ze na lavce ceka kvalitni hrac, ktery ho muze nahradit .... momentalne si Parejo muze hrat jak se mu zachce, protoze za nej nemame nahradu

jansosom - 03/12/2017 - 18:06

Zial za predvedenu hru si nezasluzime dnes ani bod,nechapem mame o hraca viac a my si cely zapas nevytvorime normalnu sancu,jedine standardky boli nebezpecne,iba nakopavame lopty ach jaj.

JEFFINHO - 03/12/2017 - 16:43

pekna divocina zatim

Harakant - 03/12/2017 - 12:04

Neeee :D Síce bez pár kľúčových hráčov, ale Los Che to dá a na šmejdov z Katalánska sa dotiahne na rozdiel 2 bodov :p

mikita10sM - 03/12/2017 - 10:17

no co bude to dnes za 3b či už sa nám to zlomí ? :D

Ingi - 01/12/2017 - 19:50

Ahoj, nějaká nová tvář? :D

Gaspa - 30/11/2017 - 21:30

Ahoj :)

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Dneska velmi pěkné utkání, obrana celkem šlapala, i když občas tam bylo okénko, ale Alves ukázal své...
Po každém zápase mám s to chutí vyhodit některého hráče za absolutně bídný výkon a dneska asi budu v...
Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__