Rozhovory
  • Registrace

Parejo v obsáhlém rozhovoru: Pod Marcelinem jsem zhubnul pět kilo

Dani Parejo v ulicích ValencieValencijský kapitán je šťastný a dává to najevo. V exkluzivním interview pro deník AS hovoří o Valencii se stejnou vášní, jako obyčejný fanoušek z ulice.

Redaktor madridského deníku vyzpovídal kapitána Los Ché. Ve velmi zajímavém rozhovoru dává Parejo nahlédnout do zákulisí stávající Valencie pod vedením trenéra Marcelina, jenž slaví se svým týmem snový vstup do ligové sezóny.

Užíváte si opět fotbal?

Ano, nyní mnohem více.

… Jako byste byl znovu malým chlapcem?

Řekl bych že ano. Je zřejmé, že jsme si v posledních dvou letech prošli těžkými časy. Kariéry fotbalistů jsou krátké a vy si je máte užít. Ale myslím si, že je zřejmé, že ve Valencii je opravdový pocit radosti, užíváme si útočení, užíváme si bránění… Myslím, že všichni z nás se baví naším fotbalem.

"Ještě jsme nic nevyhráli," varuje Parejo

Mám dojem, že Marcelino by rád zkrotil euforii, ale je to těžké pro ty, kteří projeli minulou sezónou jako na horské dráze, aby se udrželi nohama na zemi?

Po všem, čím jsme si prošli… měli by nás nechat si to užít (směje se). Pocity, které máme, způsob, jakým hrajeme, to, co vysíláme… je to prostě neuvěřitelné. Nemyslím si, že kdokoliv očekával takovou zásadní změnu. Je dobré, že se užíváme každý zápas, který hrajeme, ale nemyslím si, že to je dobrý nápad přemýšlet o tom ještě hlouběji. Není dobré se tím nechat unášet.

Co myslíte?

Byli jsme dotázání zda je cílem kvalifikovat se do dalšího ročníku Ligy mistrů a někteří dokonce naznačují, že jsme kandidáty na ligový titul. Beru to na sebe, abych hráčům v šatně připomněl, že jsme ještě nic nevyhráli. Až bude zbývat posledních šest zápasů, uvidíme, jak na tom jsme. Myslet na to teď je chyba.

Není legrace být na dně ligové tabulky

Teprve před rokem se tým modlil, aby dosáhnul na 42 bodů. Nyní jste druzí v tabulce. Jde to od extrému k dalšímu závratím?

Být na dně tabulky je jako když cítíte závrať. Minulou sezónu jsme se sešli všichni v šatně a podívali se, kde jsme v ligové tabulce – byl to opravdu šok. Bylo těžké být v takové situaci. Nyní bojujeme o příjemnější důvody, ale stále budeme vědět, jak to zvládnout a udržet chladnou hlavu.

Cítíte se neporazitelní?

Pokud hrajeme s nasazením, jaké jsme předváděli, hrajeme jako tým, s vervou a ambicemi, aniž by si kdokoliv myslel, že to zvládne jen on sám… neporazitelný, ne – to je prostě nemožné. Ale dělat to, co děláme, budeme pak těžkým týmem k poražení a se schopnostmi porazit jakéhokoliv soupeře.

Optimistická nálada a nové nadšení v Paterně

Co se změnilo v denních rutinách týmu?

No, mluvil jsem se Santim (Minou) a Gayou, těmi, kteří zde byli minulou sezónu, a ti mi řekli: “Dani, tuhle sezónu ráno vstávám a chci se dostat na tréninkové hřiště a začít pracovat.” A zmínil jsem Santiho, protože on je jedním ze členů týmu, kteří hrají každý zápas – a on je šťastný a zcela si to užívá.

Byly věci napříč kabinou tak moc špatné?

No, nebylo to snadné minulou sezónu. Neměli jsme špatnou atmosféru v kabině, ale nic se neměnilo v náš prospěch a v klubu bylo příliš nestability. To vše má vliv na hráče – musím zdůraznit, že to nemělo nic do činění s lidmi. A není to tak, že teď máme ty správné lidi – mnoho z nás, kteří si si prošli těžkými časy v minulé sezóně, jsou stále tady a my si už tím nechceme projít. Máme mladé hráče, kteří jsou hladoví, mají ambice a touhu se zlepšovat. To všechno udělalo Valencii týmem, jakým je nyní.

Naučit mladé, jak to chodí

Je lehčí být kapitánem této Valencie?

Je to prostě jiné. Nyní máme vice mladých hráčů, lidí, které musíte naučit co znamená hrát za klub jako je Valencia. Musíte jim ukázat, jak náročné je hrát na Mestalle a že když jde vše dobře, je to neuvěřitelné, nejlepší, úžasné.

Psal jsem si ve Francii s Marcelinem a on řekl, že nebude volit kapitána, ale viděl, že hráči chodí vždy za vámi...

Je pravda, že nám vůbec nic neřekl. Rozhodli se tak v šatně. Jsem tu už 7 let a cítím se být důležitou součástí týmu a být schopen pomoci mým spoluhráčům mi dodává spokojenosti.

Parejo v boji s váhou

Kolik jste zhubnul od doby, co se k vám připojil Marcelino?

Pět kilo… Pět a půl, abych byl přesnější.

Pět kilo! To je slušný úspěch!

Abych byl upřímný, byl jsem celkem šokován. Nevím, že bych se cítil vice unavený nebo neschopný být ok po celých 90 minut.

A jak se cítíte?

Dobře. Bylo to na začátku těžké. Necítíte se přiliš dobře a cítíte se hladový. Ale to je pochopitelné. Vaše tělo bylo zvyklé na příjem určitého jídla a určité množství každý den a pak se muselo přizpůsobit novým návykům. Teď se cítím rychlejší a mrštnější.

Marcelinova fotbalová filozofie

Ale kromě diety, co ještě udělal Marcelino, aby Valencia hrála tak, jak hraje?

Dává nám svoji představu, jak hrát, jak porozumnět fotbalu, a tým to vše rychle vstřebal. Mezi mnoha ctnostmi, které nás naučil, mi jedna utkvěla v hlavě, a tou je se důkladně připravit na každý zápas.

Nestrávil jsem pod ním moc času, ale mými dvěma vzory coby trenér, jsou Ernesto Valverde a Marcelino. Jsem posedlý fotbalem. Vždy sleduju zápasy a pracoval jsem již pod mnoha trenéry. Občas si ale všimnete něčeho rozdílného, ve způsobu, jakým trénujete, v tom, jak k vám přistupují… a pak si těch věcí opravdu povšimnete během hry týmu.

Šéf má velmi definovaný systém – je zcela jasný v tom, co chce. Chce, abychom byli pánem na hřišti – měli kontrolu nad míčem. Má rád mít nás takticky dobře rozmístěné, takže tým je ucelený, jednotný… a přesně to vidíme. Hráči jsou oddáni jeho filozofii. Když ztratíme míč, hned tlačíme na to abychom jej vybojovali zpět. Pokud nemůžeme dostat míč zpět správnou cestou, máme deset hráčů, kteří se závratnou rychlostí stáhnou zpět, aby bránili. Trenér nám tyto filozofie vštípil a nese to ovoce. Chce bychom vyjádřili sami sebe a hráli spokojený fotbal a když útočíme, mít několik hráčů v poslední třetině cesty k soupeřově brance.

Překvapil vás Carlos Soler?

Ano, docela dost. Přišel do týmu ve velmi obtížné chvíli, když se Valencia zdála být ztrcená a bez kormidla. Má schopnost se přizpůsobit, růst a stat se důležitou součástí týmu. Je skvělý ve čtení hry. Carlos nám dává mnoho a přinese nám ještě víc.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.

Přihlášení

Chatbox

Kr3mi - 18/01/2018 - 11:41

tak zápas s Realem je nakonec 27.1., musel jsem prebookovat letenky a lupeny pres web byly prvni 3 dny pouze pro permanentkare, ale nakonec to mam za 120 ecek :) wooho!

JEFFINHO - 17/01/2018 - 19:46

hodně slabá první půlka...tolik zbytečných ztrát

Joseph Dupleix - 15/01/2018 - 16:34

Za 40 by ještě stál. Velká škoda, ten jeho tah na bránu je prostě úžasnej.

JEFFINHO - 15/01/2018 - 16:01

Přesně tak ... 70 si za něj nemůžem dovolit..

Syphoon - 15/01/2018 - 15:51

Taky na to koukám, každý hráč má svojí cenu. Stejně tak jako Neymar nemá cenu 210 mega, tak ani Guedes nemá cenu 70 mega! Myslím, že částka 40 mega je adekvátní, ale nebuďme blázni! Hráč je to skvělý, ale můžeme si to dovolit po takových rozpačitých rocích? NE!

Santi - 15/01/2018 - 13:35

Taky jsem četl..., pokud chtějí hrát letos LM ,tak ho musí koupit..., ta cena je hodně vysoká, ale bohužel ten fotbalový svět se zbláznil..., bez něj by jsme tam neuhráli vůbec nic..., nebo sehnat za něj adekvátní náhradu..., ale nevím jakou.., a i ta by stála hodně..

JEFFINHO - 15/01/2018 - 12:41

A máme po ptákách...Valencia se sice chystala nabídnout PSG až 40 milionů eur za přetavení hostování Gonçala Guedese v přestup, tato částka jí však nakonec stačit nemá. Podle nových informací PSG zvedlo požadovanou sumu za portugalského křídelníka až na 70 milionů

ruty - 14/01/2018 - 19:25

Treba se nam teprve vratila smula ze zapasu na hristi Las Palmas nebo z predvanocniho zapasu s Villarrealem :p

Ingi - 13/01/2018 - 23:02

Dneska jsme si vybrali štěstí na tři další zápasy :D

JEFFINHO - 13/01/2018 - 22:36

tvl vic stesti jak rozumu...

Gaspa - 13/01/2018 - 18:38

Ahoj, tad dneska musíme brát tři body :)

JEFFINHO - 13/01/2018 - 00:10

No uz by se zase mel pomalu rozstrilet Zaza...prece jenom by mel utocnik c. 1 byt vice produktivni nez v soucasnosti je...

Harakant - 12/01/2018 - 13:37

Kondogbia predsa potrebuje parťáka :) Nemôže predsa všetkú čiernu prácu oddrieť iba on :D

Joseph Dupleix - 10/01/2018 - 15:49

No snad ne. Není to úplnej bídák, ale Kondogbia mi přijde lepší. Doufám, že se přivádí jen jako backup a varianta do středu, aby mohl Maksimovič na hostování.

JEFFINHO - 10/01/2018 - 15:41

Tak jsem prej dohodli Coquelina z Arsenalu za 10,5 mega liber..znamena to snad ze jsme rezignovali na ziskani Kondogbii???

Ingi - 10/01/2018 - 10:43

Super zápas, konečně žádný inkasovaný gól a střelecky po dlouhé době více než dva góly :) Teď jde o to, jestli takhle bude Vietto i pokračovat ...

Syphoon - 10/01/2018 - 07:25

Tak včera Vietto fantazie :D třetím golem ve mně vybudil vzpomíhnky na Davdia Villu :)

beaver - 09/01/2018 - 21:15

Díky moc :)

Kewell - 09/01/2018 - 11:46

Čau, já byl na prohlídce loni v únoru v den zápasu. Lístek na zápas jsem měl, ale prohlídku jsme si stejně platil (možná jsem se mohl zeptat :-D). Na prohlídce jsem byl sám jedinej, takže se nečekalo až se nashromáždí lidi.

Lucas8 - 08/01/2018 - 22:02

Beaver kdyz se podivas nejake dva mesice zpatky tak je tady na webu clanek primo o tour de mestalla a jinak je to co hodinu ale mimo jejich siestu... jestli mas koupeny listek na zápas pres net tak mas prohlidku v cene. Nebo to tak aspon v loni bylo....

beaver - 08/01/2018 - 20:35

Caute, máte někdo zkušenosti s prohlídkou mestally? První únorový víkend budu ve Vale a rád bych se tam podíval. Na netu sem se dočetl, že tam bývá co půl hodiny prohlídka, myslíte že budou lidi, nebo budu muset čekat až se nashromazdi nějaká skupina? Pokud už někdo absolvoval budu moc rád za jakékoliv postřehy.

Valencianista - 03/01/2018 - 21:57

Jediná šanca LP za polčas a dajú gol... Ale za tú sračku sme si nič iné nezaslúžili. Santi Mina momentálne na Valenciu nemá, neviem čo sa sním stalo ale hrozne sa na neho pozerá a mal by ísť dole. Kombinačná hra bez Solera a Pareja neexistuje, iba to nakopávajú a nič z toho. LP naopak hrajú luxusne a ten pressing nám robí riadne problémy. Uvidíme či to zvládnu kondične. A Maksimovič to luxusne zajebal na konci

JEFFINHO - 03/01/2018 - 21:53

Moc se na to opět nedá dívat. Ukazuje se, že jestli se budem chtít udržet v první čtverce - musíme nutně posílit v podstatě do všech řad. Mina mně uplně leze na nervy jak se snaží zakončovat z každé pozice a při každém doteku padá a chce faul...záloha bez Pareja nic moc dopředu nevymyslí a myslím že místo Montoyi by měl jednoznačně taky přijít lepší hráč...

Joseph Dupleix - 03/01/2018 - 17:34

Co říkáte na možný příchod Marcana? Stoper, co není lazar by se hodil a navíc v nejlepším věku a nejspíš i formě.

Ingi - 28/12/2017 - 22:59

To je ta naše klasika, malé kluby neporážíme a hraje na nic. A když hrajeme s silnými kluby, tak výkon dobrý, ale obyčejně to nestačí :D

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

A jinak všem netopýrům krásný vánoce Amunt.

Jose.Enrique - 23/12/2017 - 22:19

Ty vole místo abychom se po zaváhání Atletica vrátili na druhou příčku,můžeme být rádi,že prohrál Real i Sevilla,Už zase bychom měli začít vyhrávat nebo příští rok LM nebude,

jansosom - 23/12/2017 - 17:32

To je psychopat ten Zaza,cim skor zohnat nejakeho normalneho utocnika,nemotorny je a takto sproste sa necha vylucit,uz sa vracia do svojich starych kolaji

Lucas8 - 21/12/2017 - 14:15

Doporucuju sektor vedle kotle... ja jsem byl v prizemi v rohu a parada

Kr3mi - 20/12/2017 - 18:13

Kewell: díky i tobě. snad to nechají na tu neděli, bych musel koupit letenku s odletem o den dřív, to by se lehce prodražilo. A budu to kupovat přes web, chápu, že top sektory ve výběru nebudou :/

Kewell - 20/12/2017 - 13:15

Ideální je mít ve Valencii nekoho kdo ti lístky koupí na místě, protože na webu, jdou často do prodeje jen některé sektory. Jinak ale lístky koupit na webu Valencie (nejsou tam poplatky), ale na entradas.com, když se blíží prodej, se dá dočíst kdy se otevře prodej pro veřejnost (Zatím tam nic není). Jinak bez problému se dájí lupeny koupit na místě v den zápasu od překupníků, ale počítat minimálně s přirážkou 100% :-D.

JEFFINHO - 20/12/2017 - 13:00

Goncalo Guedes letos úspěšně hostuje z PSG ve Valencii a ve španělském klubu by mohl zakotvit natrvalo. O hráče stojí například Real Madrid, Valencia ovšem portugalského fotbalistu hodlá udržet a podle posledních zpráv je na světě dohoda o přestupu za 35 milionů eur.

Kewell - 20/12/2017 - 11:58

Čau,co vím tak přesný termíny a časy zápasů se určují tak 3 týdny až měsíc před zápasem. Takže s tím 28. bych ještě nepočítal (může to být kdykoliv o tom víkendu) Já vzdycky koukal na laliga.es a celendario. Aktuálně tam mají rozlosovaný teprve víkend kolem 14.1. Na toho 28.1. tam jsou zatím všechny zápasy na stejnej den což se bude tutově měnit.

Kr3mi - 18/12/2017 - 18:16

Syphoon&Lucas: díky oběma! budu to hlídat každý den. Ještě se zeptám, mají v Lalize taky čachry s termíny zápasů skrz TV prává jako u nás nebo se toho termínu 28.1. můžu držet? Ještě by mě naštvalo, kdyby ten zápas odložili, ale LM se v zimě nehraje a s pohárem se to krýt nebude.

Syphoon - 18/12/2017 - 11:45

Kr3mi: já kupoval na Real cca 5 let dozadu za 1OO euro přes klub. Problém byl, že lístky do prodeje skočily tehdá pouze 3 týdny před utkáním a letenky už jsem měl asi 3 měsíce :) Myslím, že je možnost to koupit přes sprostřetkovatele i půl roku dopředu, ale ta cena je tak 2x vyšší. :) PS: lístky jsem objednal na netu, ale vyzvedával jsem si je až v den zápasu na kase na stadionu, ale to už dneska bude asi jinak :)

Lucas8 - 17/12/2017 - 20:41

Kr3mi jo pres ofik web je toto nejlepsi... akorat toze hlidej real bude vyprodany hned

JEFFINHO - 16/12/2017 - 20:36

To zas byl vykon teda..Montoya uz klasicky velice slaby, Perreira nulovy, Rodrigo taky nic neukazal...jediny kdo si zaslouzil pochvalu je Kondogbia...v zime musine posilit

Kr3mi - 15/12/2017 - 21:09

Má tady někdo zkušenosti s nákupem lupenů na VCF? Chtěl bych mrknout v lednu na Real. Za každý tip budu rád. Předpokládám, že nejlepší bude kupovat lístk přímo z ofiko webu.

Jenseny - 09/12/2017 - 22:37

za ten druhý poločas facku!! Ale štěstí, že si za tu penaltu mohli sami :D

Jenseny - 09/12/2017 - 21:43

hodně pohledný fotbal, jenom bychom měli proměňovat tutovky nebo se to vymstí! Jinak přijde mi, že pereira hodně brzdí útoky a zbytečně vymýšlí blbosti

Ingi - 09/12/2017 - 21:14

Zaza :) Konečně to tam padlo :)

Lucas8 - 06/12/2017 - 08:39

Pastoreho bych asi taky bral ikdyz si pamatuju ze kdyz sel z Palerma tak to byl celkem problemovy hrac... kazdopadne bude asi s tema posilama problem kvuli toho debilniho fair play a stale jsme minus kvuli neucasti v poharech... aby nas spis necekal vyprodej o5

jansosom - 05/12/2017 - 20:54

Ja si myslim tiez,ze by bol prinosom pre nase muzstvo Pastore,on je velmi kreativny hrac a niekedy mi tam nieco take chyba,ako aj teraz v Getafe,nic prekvapujuce,kazda akcia ako cez kopirak,aj ked teraz by som nehladal vinnika v Parejovi,tim zlyhal takticky a este ked isiel dole Kongdobia,to uz ani nehovorim,toho si musi Valencia udrzat,dovolim si povedat zatial nas najlepsi hrac v sezone,kolko spinavej roboty urobi,vyhrava skoro kazdy osobny suboj a este podporuje aj utok.

JEFFINHO - 05/12/2017 - 11:32

Pastoreho bych asi bral. Hlavne Parejo by si musel zacit hlidat ty jeho ztraty..protoze kdyz by nehral dobre, vedel by, ze na lavce ceka kvalitni hrac, ktery ho muze nahradit .... momentalne si Parejo muze hrat jak se mu zachce, protoze za nej nemame nahradu

jansosom - 03/12/2017 - 18:06

Zial za predvedenu hru si nezasluzime dnes ani bod,nechapem mame o hraca viac a my si cely zapas nevytvorime normalnu sancu,jedine standardky boli nebezpecne,iba nakopavame lopty ach jaj.

JEFFINHO - 03/12/2017 - 16:43

pekna divocina zatim

Harakant - 03/12/2017 - 12:04

Neeee :D Síce bez pár kľúčových hráčov, ale Los Che to dá a na šmejdov z Katalánska sa dotiahne na rozdiel 2 bodov :p

mikita10sM - 03/12/2017 - 10:17

no co bude to dnes za 3b či už sa nám to zlomí ? :D

Ingi - 01/12/2017 - 19:50

Ahoj, nějaká nová tvář? :D

Gaspa - 30/11/2017 - 21:30

Ahoj :)

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Dneska velmi pěkné utkání, obrana celkem šlapala, i když občas tam bylo okénko, ale Alves ukázal své...
Po každém zápase mám s to chutí vyhodit některého hráče za absolutně bídný výkon a dneska asi budu v...
Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__