Valencia postoupila hladce přes Yeclano

Valencia zvládla hladce postupu ve španělském poháru přes třetiligové Yeclano. V poločase Netopýři vedli už 3:0, načež zápas skončil 4:1 z pohledu Los Ché.

V 7. minutě šli hosté do vedení. Correia se dostal s míčem až k tyči soupeřovy branky, pak poslal míč pod sebe, kde ale Vallejo promáchnul naprázdno a míč tak prošel změtí hráčů až na Kangina Leeho, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě a otevřel tak skóre.

Za pár desítek sekund měli hosté znovu důvod k radosti. Račič zkusil z dálky vyslat nenápadnou skákavou střelu, která gólmana Cassara zcela zaskočila a proplula mu kolem nohou do branky – 2:0.

Valencia kontrolovala zápas. Další gól měl v úvodu 17. minuty na kopačce Sobrino, když Guedes vyslal za obranu Lata, a ten okamžitě adresoval míč do vápna na volného Sobrina, jenž ale ve vyložené pozici vypálil nad branku.

Valencijskou obranu probral ve 21. minutě Christian Perales, jenž dostal do vápna dlouhé autové vhazování a zvládl stihnout v malém vápně vypálit, avšak mimo branku.

Ve 24. minutě zkusil pozornost brankáře Kangin Lee z hranice vápna, ale míč letěl přímo do rukavic Cassara.

V úvodu 28. minuty domácí mohli snížit. Krásná technická střela z kopačky Oca měla namířeno do horního rohu, ale chyběla trocha přesnosti, jelikož nakonec orazítkovala břevno.

Vedení si hosté pojistili 3. gólem ve 35. minutě, kdy si při prostupu pokutovém územím vyměnili míč několikrát mezi sebou Vallejo se Sobrinem, kdy nakonec druhý jmenovaný uklidil míč do prázdné branky.

Další gól mohli Netopýři přidat ve 40. minutě, kdy Kangin posunul míč ve vápně na volného Vallejo, jehož sice vychytal gólman, ale poté se k dorážce dostal Sobrino, jenže jemu v posledním momentě skluzem zneškodnil střelu přiběhnuvší obránce.

První minutu druhé půle uzavřeli brankou domácí, kdy Coreiovi proskočil míč okolo nohy a skončil u volného Oca, jenž v klidu zakončil do horního rohu a snížil tak na 1:3.

V úvodu 54. minuty ale Correia svoji chybu odčinil. Po Guedesově přihrávce za obranu si přebral ve vápně míč a poslal jej do vzdálenějšího dolního rohu branky – 1:4.

Domácí podruhé v zápase nastřelili brankovou konstrukci za zády Rivera. Guedes ztratil v 58. minutě míč a Alsonso z dálky vypálil skákavou střelu na zadní tyč, na kterou Rivero nedosáhnul.

V 61. minutě opustil hřiště Račič a šanci dostal mladík Esquerdo. Rovněž byl vystřídán Kangin Lee za Jasona.

V 65. minutě Vallejo míč tečoval po rohovém kopu před svoji branku, odkud García pálil do horního rohu branky, ale Rivero předvedl parádní zákrok.

Valencia však i po střídání byla marná a Yeclano bylo daleko aktivnější, ale k dobré šanci se mu nedařilo dostat.

Až v 75. minutě měli hosté slušnou šanci. Centr Guedese ale nezvládl pro napadání obráncem hlavou přesně trefit branku a míč tak poslal pouze do zámezí.

O minutu později Los Ché poslali na tribuny Lata, zatímco do hry přišel Gayá. Pro zranění odstoupil v 81. minutě také Koba Lein, kterého nahradil Carlos Soler.

Utkání už ale nic podstatného nepřineslo, a tak Yeclano končí v Copa del Rey po prohře 1:4.

C. Rivero 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Sibille 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Mangala 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Racic 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Koba Lein 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Kangin Lee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Vallejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Jason 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Esquerdo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Correia co to předvedl ? Takhle netrefit míč *35**35* Tohle udělat v lize, tak by dostal *7*

• Nevíte někdo, jak je to ve španělsku s přítomností fanoušků na zápasech? Měl jsem za to, že mají úplný zákaz, ale na včerejším utkání jich bylo na tribunách poměrně dost, tak že by nějaká pozitivní změna?

• To nevím, ale byla paráda koukat na fotbal s lidmi. I mě ten fotbal hned bavil ?

• Prezident LaLigy Javier Tebas začiatkom decembra uviedol, že už v januári by chcel priviesť divákov naspäť na štadióny.

• V odpovědi na: Harakant

Tak v březnu chtěl Tebas taky při přerušení La Ligy kvůli koronaviru v soutěži pokračovat už za dva týdny a všichni víme, jak to dopadlo *14* Krom toho tohle byla Copa a do toho vůbec nemá Tebas co mluvit *5*

• V odpovědi na: Canizares30

Jak to ve Španělsku mají přesně, to nevím, ale před včerejším zápasem na ElDesmarque.com psali, že na stadionu Yeclana, který má kapacitu 3 500 diváků, bude moct být v souladu s protikoronavirovými opatřeními až 1 400 fanoušků, což je 40 %. Proč to tak bylo a jestli to platí pro fotbalová utkání všeobecně, to netuším. No v přenosu to každopádně vypadalo, že tam je rozhodně víc lidí, dalo by se říct hezky česky, že tam byla hlava na hlavě, na což fotbaloví fanoušci už během utkání upozorňovali na sociálních sítích. Yeclano pak vydalo prohlášení, že byla všechna opatření dodržena.

• Pozeral som prvých 5 minut potom som to vypol, pre mna nepozeratelné, no výnimočne nie z našeho výkonu *19* ale ten záber kamery bol hrozný, strašne blízko, žiadny prehlad *22**22*

• V odpovědi na: mikita10sM

Ale pokud se hrálo na straně u kamery, tak to bylo docela dobře koukatelné! Na druhé straně už to bylo na na nic...