Valencia úspěšně zakončila přípravu. Porazila Leverkusen 3:0

Valencia zakončila letní přípravu na domácím stadionu, kde v rámci tradice odehrála zápas o trofej Trofeo Naranja. Letos byl soupeřem Valencie německý Bayer Leverkusen. V první půli získali domácí vedení 2:0 a zaslouženě směřovali k výhře. Druhý poločas pak byl spíše "údržbou" dvoubrankového vedení, jenž v závěru navýšil na tříbrankové Kangin Lee.

První šanci zápasu měli domácí v 6. minutě. Pěkný centr Wasse z přímého kopu našel ve vápně Kondogbiu, jenž hlavičkoval k tyči, ale brankář Leverkusenu skvěle vytěsnil tuto střelu mimo branku.Na druhé straně o minutu později vypálil nebezpečnou skákavou střelu těsně za tyč valencijské branky Brandt.

V 10. minutě Mina využil zaváhání obránce na kraji pokutového území Mina a ihned posunul míč do vápna na Rodriga, ale jeho přízemní střelu Özcan dobrým zákrokem zneškodnil.

Domácí se do další šance propracovali v 16. minutě, kdy Rodrigo do vápna Leverkusenu doběhnul dlouhý nákop a z voleje a z úhlu jej nasměroval přímo na brankáře hostí, jemuž tento pokus nečinil žádné problémy.

Po nudnější pasáži hry probrali domácí publikum hráči v bílém. Nákop z pravého křídla našel ve 28. minutě před velkým vápnem Garaye, jenž nenápadnou patičkou sklepnul míč do velkého vápna na volného Minu, a ten střelou do dolního rohu parádně otevřel skóre – 1:0.

Ve 32. minutě mohl Mina přidat další gól. Po rohovém kopu se k němu dostal míč, ale jeho střelu z hranice malého vápna tečoval jeden z bránících hráčů nad břevno.

V úvodu 35. minuty došlo překvapivě na 1. střídání, kdy Kondogbia opustil hřiště a do hry nastoupil Ferran Torres.

Domácí se další branky dočkali ve 37. minutě. Wass pohotově poslal míč nabíhajícímu Minovi do velkého vápna. Brankář Özcan proti Minovi vyběhl, a tak Mina ihned přisunul míč opodál stojícímu Rodrigovi, jenž už měl před sebou prázdnou branku, kam uklidil míč – 2:0.

Ve 41. minutě proto Soler neváhal a zkusil to sebevědomě střelou z dálky, ale skákavý míč skončil s přehledem v náručí hostujícího gólmana. První poločas už toho však více zajímavého nepřinesl.

Do branky v úvodu druhé půle nastoupil místo Jaumeho Neto. V obraně pak Paulistu vystřídal Diakhaby.

Ve 48. minutě měl na hlavě snížení Wendell, jehož našel centr z přímého kopu u značky pokutového kopu. Wendell však svojí razantní hlavičku poslal těsně vedle Netovy branky.

Celkově úvod druhé půle patřil německému týmu. O pár minutě později musel střelu zpoza velkého vápna krotit v náručí Neto. Další takovou pak krotil i v 57. minutě z kopačky Brandta, ale tentokrát se musel ještě stihnout přemístit k tyči.

Až v 62. minutě o sobě dala vědět i Valencia, když centr Gayi od levé lajny našel ve vápně Leverkusenu hlavičkujícího Rodriga, jenž poslal míč pod břevno, kde jej ale pohotově zlikvidloval brankář Özcan.

V 64. minutě si další zákrok připsal domácí gólman Neto. Tentokrát zahrál přímý kop hostů Volland, jenž precizně obstřelil zeďz domácích hráčů, ale do dolního rohu se stihl Neto přemístit a tento pokus rovněž zlikvidovat.

V 66. minutě se do hry podívali Lato a Vezo, jimž uvolnili místo Gayá a Garay. Dále byl vystřídán i Mina, jehož nahradil Zaza. Jelikož se na hřišti nic zásadního nedělo, za zmínku stojí až další střídání ze 79. minuty, kdy se na plac dostali Kangin Lee a Murillo, jimž přenechali místo Soler s Piccinim.

V 82. minutě vtrhnul z pravého kraje do pokutového území soupeře Rodrigo a vybídnul nahrávkou před odkrytou branku Kangina Leeho, jenže přihrávka šla až příliš za korejského hráče, který se po míči natahoval marně.

Domácí publikum se dočkalo v 83. minutě i Uroše Račiče, jenž nahradil Daniela Wasse. Kromě toho šel ze hry také Rodrigo, aby si mohl zahrát i mladík Jordi Escobar.

Netopýrům se podařilo v 87. minutě navýšit vedení na 3:0. Svůj premiérový gól za první tým Valencie zaznamenal Kangin Lee, jenž si z pravého křídla nemohl přát lepší centr, který jej zastihnul před brankou Leverkusenu a Lee sklepnul hlavou míč přesně k tyči.

Své chtěl k průběhu zápasu říct v 90. minutě i Račič, ale přízemní střela zpoza velkého vápna mu vůbec nesedla. Nastavený čas nic podstatného nepřinesl, a mohli hráči Valencie zvednout nad hlavu pohár Trofeo Naranja za vítězství 3:0.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

3. Valencia CF: Doménech (Neto, m. 46), Piccini (Kangin Lee, m. 78), Garay (Ruben Vezo, m. 65), G. Paulista (Diakhaby, m. 46), Gayà(Lato, m. 65), Carlos Soler (Murillo, m. 78), Parejo, Kondogbia (Ferran Torres, m. 34), Wass (Racic, m. 84), Santi Mina (Zaza, m. 66) y Rodrigo (Jordi Escobar, m. 84).

0. Bayer 04 Leverkusen: Özcan, Tah, Bender S, Bender L (Kohr, m. 64), Brandt (Paulinho, m. 64), Alario, Baumgartliner, Wendell, Weiser (Henrichs, m. 78), Havertz (Kiese Thelin, m. 72) y Volland (Dragovic, m. 78).

Góly: 1-0. M. 27: Santi Mina. 2-0. M. 34: Rodrigo. 3-0. M. 86: Kangin Lee.