Site news
 • Registrace

Milý Ježíšku …

jezisek4472Čas předvánoční je časem vyslovování přání, zatímco konec roku je vždy okamžikem bilancování. Řekli jsme si, proč to nespojit, a tak vznikl následující článek. Ohlédnutí za rokem 2015 a pohled do roku 2016 jsme na následujících řádcích spojili do jednoho článku formulovaného jako dopis Ježíškovi.

Možná by někdo z vás vyslovil jako fanoušek Valencie přání jiná, ale pravděpodobně bude v dopise dost bodů, u kterých bude panovat shoda. Máte-li na něco jiný názor, nebo napadá-li vás něco, na co jsme zapomněli, je pro vaše vyjádření dost prostoru jako obvykle v komentářích. Nejprve si však přečtěte, co si jeden nekonkrétní fanoušek východošpanělského fotbalového klubu Valencia CF přeje od Ježíška:

Milý Ježíšku,

rok se s rokem sešel a opět je tu předvánoční čas, kdy by měl člověk sdělit svá přání. Před rokem, tedy zhruba v polovině sezóny 2014/2015 bylo pár měsíců po nástupu trenéra Nuna k Netopýrům a Valencia v té sezóně neúčinkovala v pohárové Evropě. Co jsem si tehdy přál? Největším přáním samozřejmě bylo, aby si Valencia znovu vybojovala příčky zajišťující pohárovou Evropu, nejlépe pak přímo Ligu mistrů. To se zadařilo, Valencia skončila v lize čtvrtá a šla do předkola milionářské soutěže. Díky za to. Další soutěží, které se Valencia v minulé sezóně účastnila, byl španělský fotbalový pohár Copa del Rey. Tam jsem si přál dojít co nejdál, ostatně podmínky byly ideální, protože Real, Barcelona i Atletico byli na opačné straně pavouka. Jenomže nedošli jsme daleko, došli jsme spíš do pr … no, hezky česky řečeno do Prčic. Vypadnutí hned na začátku ledna s Espanyolem rozhodně nebylo úspěchem. Ale tak aspoň byla na konci sezóny ta radost z Ligy mistrů. Tam jsme zvládli (s odřenýma ušima) předkolo s Monacem, ale tím veškerá radost skončila. Máme prosinec a Valencii už nezajímal los jarní části Ligy mistrů, ale pouze los jarní části Evropské ligy. No při pohledu na výkony se chce říct, že i to je příliš velká odměna pro Valencii. Ale opravdu jsme nedokázali postoupit ze skupiny se Zenitem, Lyonem a Gentem? No ony ty výkony nebyly moc parádní ani v domácí soutěži, takže pokud by na konci listopadu Nuno u Netopýrů už neskončil, tak bych měl nyní za největší přání nového trenéra. Ale to už se naštěstí vyřešilo. Bohužel ale z Valencie v uplynulém roce neodešel pouze Nuno, toho škoda není, ale předchozí odchody Salva, Rufeteho a Ayaly (vesměs kvůli sporům s portugalským trenérem), ty Valencii rozhodně nepomohly. Co se týče obměny hráčského kádru, tak jediným výrazným počinem byl odchod Otamendiho. Jako by s ním odešla celá naše skálopevná obrana. Příchody? Z velké části snad radši nekomentovat. Jako by naše přestupy charakterizovala fraška okolo Rodriga Caia.

Ale nechme již stesků nad uplynulým rokem, nyní je čas zapřemýšlet, co si tak přát do roku příštího, do roku 2016. Takže milý Ježíšku, v první řadě bych rád viděl Valencii znovu v pohárové Evropě, a nemyslím tím druhou polovinu sezóny aktuální, ale sezónu příští. To znamená umístit se v současném ročníku Primera Division do 6. místa (momentální ztráta 4 body). No samozřejmě by bylo lepší dostat se do Ligy mistrů, ale koukám, že na 4. místo již Netopýři ztrácejí 9 bodů. Navíc když pomineme v posledních letech dominantní trio Barcelona, Real, Atletico, tak před Valencií jsou aktuálně v tabulce všichni pravděpodobní konkurenti v boji o ono 4. místo. Sevilla, Athletic a Villarreal a letos navíc čeří vodu galicijské duo Celta Vigo a Deportivo La Coruna. Ty všechny by musela Valencia přeskočit. Je to možné? Nyní ještě věřím, že ano, ale je potřeba zanechat zbytečných ztrát a navíc získávat body, se kterými by se třeba příliš nepočítalo. To je případ hned následujících dvou ligových kol, nejprve zápas na hřišti Villarrealu a poté doma Real Madrid. Po těchto dvou těžkých zápasech přijde řada utkání papírově lehčích, takže tam to chce bodovat naplno. U současné Valencie představa vcelku zcestná, ale třeba se s tvojí pomocí zadaří. No a když pohlédneme za větší časový horizont, tak směrem k sezóně 2016/2017 bych prosil lepší start než letos pod Nunem nebo pár let zpět pod Djukicem či Pellegrinem.

Liga je důležitá, ale opět bych byl rád i za nějaký úspěch ve vedlejších soutěžích. Valencia tentokrát působí v Copa del Rey a ještě v Evropské lize, což bude pravděpodobně náročné na tělesnou schránku hráčů (už v první polovině sezóny bylo těch zranění až moc), ale přesto by bylo dobré uspět. Ostatně i Gary Neville si uvědomuje, že není možné jakoukoliv soutěž vypustit. Nejde ani tak o význam samotných trofejí, ale úspěch v jakékoliv pohárové soutěži je nejkratší a nejrychlejší cesta, jak ukázat fanouškům znechuceným časy pod vedením Nuna Espirita Santa, že nový projekt funguje. V Copa del Rey je již z cesty Real Madrid a zbývá tak již jen Barcelona, Atletico a pár dalších uchazečů o titul, no Valencia by se k nim měla přiřadit. Samozřejmě záleží i na losu, no začátek proti Granadě je hratelný. Podobně hratelný bude pro Valencii na začátku roku 2016 i start do Evropské ligy, kde ji čeká Rapid Vídeň. Význam Evropské ligy se zvýšil ve chvíli, kdy bylo UEFA odsouhlaseno, že vítěz získává vstupenku do Ligy mistrů. To by měla být pro Valencii, která v domácí lize poněkud ztrácí, extra velká motivace. No snad bude Valencie v pohárové Evropě i na startu sezóny 2016/2017.

Jo a ve Vídni na Evropské lize prosím pěkný fotbal s vítěznou tečkou pro Los Che, ať má výjezd českých a slovenských fanoušků důvod k radosti. A letní soustředění před sezónou 2016/2017 by nebylo špatné konečně uspořádat v České republice, když už Valencia v uplynulých letech objížděla okolní státy Německo a Rakousko.

Výměna trenéra nyní není potřebným přáním, protože Nuno už je pryč a Gary Neville ještě nemohl pořádně ukázat, co umí. Ale třeba už v březnu budeme všichni fanoušci Valencie volat po další výměně trenéra. Ostatně Neville má smlouvu pouze do léta 2016, takže to může znovu přijít hledání nového kouče. Ale nejideálnější možností by bylo, aby se Nevillovi dařilo a aby byla smlouva prodloužena jemu, tak mu buď, Ježíšku, nakloněn. Vždyť se nám v té Valencii trenéři v poslední době střídají až moc velkou rychlostí. Od Emeryho odchodu nejdéle setrval Nuno, no to se na to pro změnu zase nedalo koukat a když by tedy výměna byla vhodná, tak se pro změnu nekonala. Je to nějak na hlavu postaveno v té naší milované Valencii.

Přání hráčské posily momentálně ani nemám, Ježíšku. Líbí se mi Nevillova filozofie pracovat s tím, co má v kabině, maximálně tam v případě nutnosti dotáhnout někoho z rezervy. Jasně že hráči z béčka nebudou hnedka válet proti Barceloně nebo Realu, ale jak by se měli vypiplat, když ne takovýmto přístupem jaký ukazuje Neville. Jsou tu možnosti hostování, ale v poslední době se často stává, že mladý nadějný hráč odejde na hostování, zatímco a jeho místo se koupí někdo jiný, v danou chvíli lepší. Není to však většinou nikdo natolik starý, aby byl na odpis ve chvíli, kdy by se měl náš mladík z hostování vrátit do rodného hnízda. A co to tedy znamená? Odchovanec odešel na zkušenou, což splnil, ale místo mu tu přesto zabírá někdo jiný. Někdo, kdo byl během odchovancova hostování bohatě odzkoušen a má tedy důvěru trenéra. Takto je Ibanez druhý rok na hostování, protože ve Valencii nikdo nejspíš neví, co s ním. Podobně se vyvíjí kariéra Fede Cartabii. A dalším v řadě může být Vinicius Araujo, třebaže neodchovanec, ale talentovaný mladý hráč. Je on vůbec ještě hráč Valencie na hostování nebo už je prodaný? Ví to někdo? Takže práce s odchovanci je nevděčná. Když odchovanci šanci nedostávají, fanoušci se čílí, když odchovanci šanci dostávají a logicky dosud nemají potřebnou kvalitu, fanoušci se též čílí. Nevilla obrazně přitlačila řada zranění valencijských hráčů ke zdi, a on tak musel povolat mladé. Jak to s nimi bude dál, to se uvidí.

Každopádně v bráně není třeba nic měnit, Jaume je kometa sezóny, Alves bude snad dobrý i po zranění a Ryan taky není vůbec špatný. U zbytku týmu by se dalo polemizovat. Střed obrany by teoreticky potřeboval doplnit, ale ono mít stopera Otamendiho kalibru bylo terno, které se nemusí dlouho opakovat. Místo něj tu jsou tři alternativy, ale ani jedna se nevyhýbá kiksům. Vlevo je Gaya poloviční oproti minulé sezóně, ale ani Orban se nejeví moc dobře. Nejspíš z nedostatku příležitostí je na něm znát nejistota. To bohužel není Orban, který v minulé sezóně dusil útočné nájezdy Atletica na Mestalle. Bylo by tedy dobré ho nahradit? Ale kdo by sem šel s vidinou, že za Gayou bude pravděpodobně většinu času sedět na střídačce? Vpravo je mazák Barragan, no všichni ho už dobře známe. Jenomže Cancelo je na beku poněkud horká hlava hrozící zvýšeným přísunem (nejen) žlutých karet. Na křídle mu to jde zřejmě líp. Ve středu zálohy je hráčů rovněž celá řada, ale těžko se scházejí s formou, aby se dařilo všem. A tak někdy zahraje dobře Gomes, jindy Parejo, někdy jindy třeba Perez a světlé chvilky může mít i Danilo. Fuego si defenzivní povinnosti většinou zastane, ale s rozehrávkou je to bohužel horší. Jenomže když se na jeho místo postaví jiný středopolař, tak pro změnu scházejí zase ty defenzivní schopnosti. Takže řešení? Přiveď nám, Ježíšku, alespoň dva kvalitní záložníky, kteří si navzájem vyhoví a pozvednou hru Los Che. No, pokud bychom takhle postupovali, tak by musel pan Lim sáhnout pořádně hluboko do šrajtofle. Protože ono by to chtělo i nějaká křídla. Z těch si dosud nejlépe vedl Feghouli, ale jestli odejde zadarmo do Interu, tak se Valencia dostane do bídné situace. I když momentálně je Feghouli zraněný a světe div se, ono to jde a dokonce se na jeho místě rozstřílel Santi Mina. Snad se takto rozstřílí i pracant Negredo, protože vzhledem k jeho jménu (a ceně) je přece jen trochu málo odvádět na hrotu útoku pouze černou práci. Uvidíme, zda mu sedne Nevillův styl. A jak bude pod novým trenérem působit nyní dlouhodobě zraněný Rodrigo Moreno? Snad aspoň Pacovi zůstane jakž takž čich na góly.

Ale nemysli si, Ježíšku, že si pořád stěžuji. Valencii se sice nedaří podle mých představ, ale to neznamená, že ji přestanu fandit. Nářky, že tohle už není ta pravá Valencie? No dobře, tak ji vlastní singapurský podnikatel, který sem zavádí manýry bohatých majitelů klubů, tedy koupit co se dá. S příchodem Lima byla výraznější obměna hráčů, ale hráči se měnili vždy, jen ne tolik najednou třeba. Vždyť od doby, kdy jsem začal Netopýrům fandit, prošlo Mestallou několik desítek hráčů, takže vlastně každou novou sezónu by se dalo pomalu říct, že tohle není ta správná Valencia. Ale jak by se to mělo poměřovat? Vždyť pořád je to ten klub založený v roce 1919, klub, jehož dres v minulosti oblékali například Mundo, Puchades, Kempes, Arias či Fernando Gomez, klub, který na sebe nejvíce upozornil na přelomu století dvojnásobnou účastí ve finále Ligy mistrů. Akorát holt nyní je poněkud jiné složení akcionářů, je tu jeden výrazně dominantní. Takže i když mi nesplníš ani jedno z výše uvedených přání, i tak budu Valencii fandit. Třebaže budu nadávat na to, že se nedaří, že se nedá koukat na hru, že trenér skládá mizerné sestavy, že se hráči nesnaží, že dresy jsou moc bílé a že na Mestalle je příliš vysoká tráva. Prostě na cokoliv, na co jakýkoliv fanoušek nadávat může.

Ale radši bych byl, když bys mi nějaká přání splnil.
S pozdravem AMUNT VALENCIA na rtech, vděčný fanoušek!

 • Moc pěkně pojatý článek který mi zpříjemnil cestu autobusem. Zároveň je to pěkně informativní pro ty, jenž v poslední době neměli moc čas sledovat Valencii. Jestli tohle tohle nepodnítí čtenáře k diskusi, tak už fakt nevím...

  Líbí se mi 1 Krátká URL:
 • Tak toto je totální bomba :) Avšak píšeš Ježíškovi trochu pozdě :evil: :D

  Líbí se mi 0 Krátká URL:
 • Ruty opravdu moc hezká článek,přesně po tý žranici doma,sem si k tomu lehl a četl....kámo jářku 10 minut čtení,by mě zajímalo,kolik času si tomu obětoval,abys to napsal?A díky za odpověd.

  Líbí se mi 0 Krátká URL:
 • Super článok... Mojim jediným prianím je, aby Valencia hrala atraktívny futbal a bavila svojich fans ako za čias svojej najväčšej slávy. Verím že by sa ihneď zlepšila aj nálada v kabíne a dostavili sa potrebné výsledky. Garyho filozofia ohladom práce "s tým čo má" sa mi páči lenže v dnešnej dobe klub s veľkými ambíciami musí aj nakupovať... Možno to by bolo moje ďalšie prianie, aby sa nakupovala osvedčená kvalita a neexperimentovalo sa na nejakých Rodrigovcoch a Perezovcoch...

  Líbí se mi 0 Krátká URL:
 • No tak koukal jsem, že článek o Negredovi jsem sem házel ráno v devět, pracovní dobu jsem měl třiadvacátého do tří do odpoledne, přičemž jsem to měl hotový už chvíli před odchodem dom, no a ještě je třeba samozřejmě odečíst polední pauzu ... no tak možná tak 3 až 4 hodiny hrubého času ;) Ale na druhou stranu se to psalo vcelku dobře, protože jsem se nemusel držet žádné předlohy (cizojazyčného článku k překladu), nemusel jsem si moc dohledávat ani žádná fakta, takže jsem psal, jak myšlenky přicházely :)

  Líbí se mi 0 Krátká URL:
 • No snad to nebude mít vliv na plnění přání :D Však to jsou přání na celý příští rok, nechtěl jsem nic dnes pod smrček :D

  Líbí se mi 0 Krátká URL:
 • Tady bohužel čtenáře k "diskuzi" podnítí jen pokud se plánuje nějaký výjezd na zápas Vale. To se v komentářích objeví tolik příspěvků, jako za celý zbývající rok dohromady ne. Škoda, dle počtů zobrazení článků si fanoušci očividně čtou, ale bohužel nijak nereagují.

  Líbí se mi 0 Krátká URL:
 • Ruty moc pekny, clanek. Taky doufam, ze se nase Valencia zvedne a bude nam delat jen radost. I kdyz me posledni dobou obira o hodiny zivota, tak presto se na ni musim divat, protoze jine tymy mi nic nerikaji. Nemusime vyhravat velke pohary, hlavne kdyz budem hrat pekny, koukatelny fotbal, za ktery se pak nebudeme muset stydet. AMUNT!

  Líbí se mi 0 Krátká URL:
 • Moc hezky napsáno, přeju si to stejný :-D

  Líbí se mi 0 Krátká URL:

Přihlášení

Chatbox

Hrk - 19/11/2017 - 22:00

Dnes byl Mina dost děsivý až na ten gól. Dnes absolutně neměl den, nic mu nevychazelo.

JaakkoPN - 19/11/2017 - 17:55

GOOOOL Santi

Kopy - 19/11/2017 - 17:42

to zpracovani a ta strela, parada xD

JaakkoPN - 19/11/2017 - 17:38

GOOOOL Kongo

JEFFINHO - 19/11/2017 - 17:01

Pekna bida ten prvni polocas. Mina ukazuje proc neni stalym clenem zakladni sestavy..Lato hori jak papir a Parejo klasicky ztraci balony uprostred. Gayu na obrance, za Lata Guedese a za Minu Zazu...

Lucas8 - 19/11/2017 - 16:20

link s polskym komentarem

Jenseny - 12/11/2017 - 18:20

Zaza je hodně emotivní hráč, můžeme být rádi, že se na hřišti krotí :D

mikita10sM - 05/11/2017 - 11:26

Podla mna hrali skvelo, inač sa trošku bojím čo vyvádza Zaza, napr. včera jak išiel z lavičky do kabíny, on mi príde taký ,,atomový inžinier" jak je Baloteli :D , dufam že si ho Marcelino ustráži :S

JEFFINHO - 04/11/2017 - 13:38

Nic moc zatim teda..takove neslane nemastne...a tech oken v obrane je taky dost...no snad to nejak ukopem

Valencianista - 04/11/2017 - 13:23

Ten Parejo je pre nas dolezitejsi hrac ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat... V Alavese nam moc chybal

ruty - 04/11/2017 - 13:04

Pokud byste někdo nechtěl vyhledávat online přenos přes odkaz v článku, tak tento funguje slušně: http://www.sport247.live/en/player/59fd873102d77464382905/13/226/59fdac3c8ee94/ValenciaCF-CDLeganes/768/432

Lucas8 - 04/11/2017 - 11:18

Mel jsem sen ze prohrajeme 1:4 tak doufam ze se to nesplní :O

Harakant - 04/11/2017 - 10:21

Dúfam, že i dnes sa Los Che ponesú na víťaznej vlne a Zazík strelí nejakí ten gól :p

venab - 03/11/2017 - 20:34

kopy: sunar, plenky, znáš to....:D

JEFFINHO - 02/11/2017 - 11:47

ManU chce v zimě zpět Pereiru ... ty jo, asi mně to ani nevadí. Že by nějak extra vyčníval bych neřekl..

Kopy - 02/11/2017 - 10:15

venab taková svatost se neprodává ;)

venab - 30/10/2017 - 18:56

Zdravím, prodávám vlajku, rozměr 150x95cm, foto:http://www.imgup.cz/image/Ly3H

Lucas8 - 28/10/2017 - 15:02

Na to ze to bylo hnusne vtezstvi se vyserte. dulezite jsou 3 body! doma budem hrat zase jinak. Alaves byl dobre nachystany a bojvali jak lvi takze se nemuzeme divit ze jsme jim nedali 5. Kazdy zapas nebude jako proti Seville

Santi - 28/10/2017 - 14:56

Tak za tenhle hnus co předvedli 3 body?? Zasloužili si prohrát a ne vyhrát..

duffman.sk - 27/10/2017 - 23:23

Blbost, Bale bude v Reale do dochodku xD

Syphoon - 27/10/2017 - 10:55

Tak kolem Guedese už prý krouží Real, který hledá náhradu za Balea! :( Snad má kluk rozum!

Woyta - 25/10/2017 - 10:42

Víme, bude ošetřeno v novém webu, který plánujeme spustit cca do 2 týdnů.

Hrk - 25/10/2017 - 10:07

Btw víte, že ke článkům nelze vkládat žádné komentáře.

Lucas8 - 25/10/2017 - 07:09

Jeffinho podivame se

JEFFINHO - 25/10/2017 - 06:53

Kluci včera sem měl nějaké problémy s vkládáním komentářů z mobilu tady to chatu...při použití "... + smajlík mi to vždycky vzalo jenom první část komentáře a tu druhou jakoby zahodilo .. můžete na to mrknout???

JEFFINHO - 24/10/2017 - 21:48

na dva

JEFFINHO - 24/10/2017 - 21:47

odpovim si sam

JEFFINHO - 24/10/2017 - 21:17

Hraje se to na jeden nebo dva zapase?

JEFFINHO - 24/10/2017 - 21:16

Ten teren dava tem kombinacim pekne na prdel

Lucas8 - 24/10/2017 - 20:26

Jeste jeden odkaz : http://www.sport365.live/en/player/59eef26a572cd855943830/2/282/59ef8588db014/RealZaragoza-ValenciaCF/768/432

Lucas8 - 24/10/2017 - 20:23

Taky bych krotil euforii... a radeji si uzivejmeto aktualni hry... myslim ze ty horsi vysledky prijdou

Lucas8 - 24/10/2017 - 20:20

Odkazy na stream: http://www.sport247.live/en/home www.fromhot.com zive na tv tipsport ;)

Jenseny - 24/10/2017 - 20:19

tipuju 3:0 pro nás :) podle mě se budem snažit víc o čistý štít, to nám trochu dělá problém :D Jinak o titulu bych ještě moc nemluvil, je to teprve start sezony a na katalánský herečky ztrácíme 4 body. Ale hrajem jak bozi! :D

Lucas8 - 24/10/2017 - 20:18

Zaragoza: Ratón; A. Benito, Jesús Valentín, S. Grippo, Lasure; Pombo, Zapater, Guti, Buff, Papu, Vinicius (nastoupi bez sveho nejlepsiho strelce)

Lucas8 - 24/10/2017 - 20:17

Dnesni sestava Valencie: Jaume, Nacho Vidal, Vezo, Paulista, Lato, Parejo, Maksimovic, Andreas, Nacho Gil, Orellana, Mina

Lucas8 - 24/10/2017 - 20:13

Tak nejake tipy pro dnesek?

Kewell - 23/10/2017 - 19:01

GG je neskutečnej !!! AMUNT Valencia, jedem si pro titul

Harakant - 21/10/2017 - 22:34

Žeby Los Che siahalo po dlhej dobe na titul? I keď je ešte začiatok sezóny, CFV šľape ako hodinky... Zaza sa konečne pekne rozbehol, Marcelino sa ukázal ako skvelá voľba a nové nákupy potvrdzujú svoje kvality.

Valencianista - 21/10/2017 - 21:23

Papa Sevilla

JEFFINHO - 21/10/2017 - 20:35

Dnes sem zapas po dlouhe dobe nevidel a pekne me to sere

Jenseny - 21/10/2017 - 20:27

4:0 naložit zrovna Seville je krásná satisfakce za všecny křivdy, co nám v minulosti dali rozhodčí za oscarové filmování v režii Sevillského FC... Guedes se neskutečně rozehrál :)

Valenciak - 21/10/2017 - 20:26

neskutečný..ten Guedes

Kopy - 21/10/2017 - 20:16

hotovo, paráda hoši, zatím neskutečná sezona zatím ;)

Jenseny - 21/10/2017 - 19:23

Doufejme, že se nám nějak podaří oba skoupit... Třeba pan Lim překvapí...

holm-x - 21/10/2017 - 19:22

koukám na sport247 a jde bezvadně

holm-x - 21/10/2017 - 19:21

Pánové, ten Guedes je vážně neskutečný. Kondo taky super. Jejich cena vylétne do vesmíru.

Valenciak - 21/10/2017 - 19:02

nějaký slušný stream?díky

Jenseny - 21/10/2017 - 18:51

Yatím děláme dost chyb v rozehrávce a to dostává Sevillu do hry... Škoda, jinak by si ani neškrtla...

Harakant - 21/10/2017 - 15:13

O tu vlajku by som mal tiež záujem ...

Jenseny - 20/10/2017 - 19:29

Pošleš mi foto a rozmery s cenou do mailu?

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Dneska velmi pěkné utkání, obrana celkem šlapala, i když občas tam bylo okénko, ale Alves ukázal své...
Po každém zápase mám s to chutí vyhodit některého hráče za absolutně bídný výkon a dneska asi budu v...
Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__