Site news
 • Registrace

Milý Ježíšku …

jezisek4472Čas předvánoční je časem vyslovování přání, zatímco konec roku je vždy okamžikem bilancování. Řekli jsme si, proč to nespojit, a tak vznikl následující článek. Ohlédnutí za rokem 2015 a pohled do roku 2016 jsme na následujících řádcích spojili do jednoho článku formulovaného jako dopis Ježíškovi.

Možná by někdo z vás vyslovil jako fanoušek Valencie přání jiná, ale pravděpodobně bude v dopise dost bodů, u kterých bude panovat shoda. Máte-li na něco jiný názor, nebo napadá-li vás něco, na co jsme zapomněli, je pro vaše vyjádření dost prostoru jako obvykle v komentářích. Nejprve si však přečtěte, co si jeden nekonkrétní fanoušek východošpanělského fotbalového klubu Valencia CF přeje od Ježíška:

Milý Ježíšku,

rok se s rokem sešel a opět je tu předvánoční čas, kdy by měl člověk sdělit svá přání. Před rokem, tedy zhruba v polovině sezóny 2014/2015 bylo pár měsíců po nástupu trenéra Nuna k Netopýrům a Valencia v té sezóně neúčinkovala v pohárové Evropě. Co jsem si tehdy přál? Největším přáním samozřejmě bylo, aby si Valencia znovu vybojovala příčky zajišťující pohárovou Evropu, nejlépe pak přímo Ligu mistrů. To se zadařilo, Valencia skončila v lize čtvrtá a šla do předkola milionářské soutěže. Díky za to. Další soutěží, které se Valencia v minulé sezóně účastnila, byl španělský fotbalový pohár Copa del Rey. Tam jsem si přál dojít co nejdál, ostatně podmínky byly ideální, protože Real, Barcelona i Atletico byli na opačné straně pavouka. Jenomže nedošli jsme daleko, došli jsme spíš do pr … no, hezky česky řečeno do Prčic. Vypadnutí hned na začátku ledna s Espanyolem rozhodně nebylo úspěchem. Ale tak aspoň byla na konci sezóny ta radost z Ligy mistrů. Tam jsme zvládli (s odřenýma ušima) předkolo s Monacem, ale tím veškerá radost skončila. Máme prosinec a Valencii už nezajímal los jarní části Ligy mistrů, ale pouze los jarní části Evropské ligy. No při pohledu na výkony se chce říct, že i to je příliš velká odměna pro Valencii. Ale opravdu jsme nedokázali postoupit ze skupiny se Zenitem, Lyonem a Gentem? No ony ty výkony nebyly moc parádní ani v domácí soutěži, takže pokud by na konci listopadu Nuno u Netopýrů už neskončil, tak bych měl nyní za největší přání nového trenéra. Ale to už se naštěstí vyřešilo. Bohužel ale z Valencie v uplynulém roce neodešel pouze Nuno, toho škoda není, ale předchozí odchody Salva, Rufeteho a Ayaly (vesměs kvůli sporům s portugalským trenérem), ty Valencii rozhodně nepomohly. Co se týče obměny hráčského kádru, tak jediným výrazným počinem byl odchod Otamendiho. Jako by s ním odešla celá naše skálopevná obrana. Příchody? Z velké části snad radši nekomentovat. Jako by naše přestupy charakterizovala fraška okolo Rodriga Caia.

Ale nechme již stesků nad uplynulým rokem, nyní je čas zapřemýšlet, co si tak přát do roku příštího, do roku 2016. Takže milý Ježíšku, v první řadě bych rád viděl Valencii znovu v pohárové Evropě, a nemyslím tím druhou polovinu sezóny aktuální, ale sezónu příští. To znamená umístit se v současném ročníku Primera Division do 6. místa (momentální ztráta 4 body). No samozřejmě by bylo lepší dostat se do Ligy mistrů, ale koukám, že na 4. místo již Netopýři ztrácejí 9 bodů. Navíc když pomineme v posledních letech dominantní trio Barcelona, Real, Atletico, tak před Valencií jsou aktuálně v tabulce všichni pravděpodobní konkurenti v boji o ono 4. místo. Sevilla, Athletic a Villarreal a letos navíc čeří vodu galicijské duo Celta Vigo a Deportivo La Coruna. Ty všechny by musela Valencia přeskočit. Je to možné? Nyní ještě věřím, že ano, ale je potřeba zanechat zbytečných ztrát a navíc získávat body, se kterými by se třeba příliš nepočítalo. To je případ hned následujících dvou ligových kol, nejprve zápas na hřišti Villarrealu a poté doma Real Madrid. Po těchto dvou těžkých zápasech přijde řada utkání papírově lehčích, takže tam to chce bodovat naplno. U současné Valencie představa vcelku zcestná, ale třeba se s tvojí pomocí zadaří. No a když pohlédneme za větší časový horizont, tak směrem k sezóně 2016/2017 bych prosil lepší start než letos pod Nunem nebo pár let zpět pod Djukicem či Pellegrinem.

Liga je důležitá, ale opět bych byl rád i za nějaký úspěch ve vedlejších soutěžích. Valencia tentokrát působí v Copa del Rey a ještě v Evropské lize, což bude pravděpodobně náročné na tělesnou schránku hráčů (už v první polovině sezóny bylo těch zranění až moc), ale přesto by bylo dobré uspět. Ostatně i Gary Neville si uvědomuje, že není možné jakoukoliv soutěž vypustit. Nejde ani tak o význam samotných trofejí, ale úspěch v jakékoliv pohárové soutěži je nejkratší a nejrychlejší cesta, jak ukázat fanouškům znechuceným časy pod vedením Nuna Espirita Santa, že nový projekt funguje. V Copa del Rey je již z cesty Real Madrid a zbývá tak již jen Barcelona, Atletico a pár dalších uchazečů o titul, no Valencia by se k nim měla přiřadit. Samozřejmě záleží i na losu, no začátek proti Granadě je hratelný. Podobně hratelný bude pro Valencii na začátku roku 2016 i start do Evropské ligy, kde ji čeká Rapid Vídeň. Význam Evropské ligy se zvýšil ve chvíli, kdy bylo UEFA odsouhlaseno, že vítěz získává vstupenku do Ligy mistrů. To by měla být pro Valencii, která v domácí lize poněkud ztrácí, extra velká motivace. No snad bude Valencie v pohárové Evropě i na startu sezóny 2016/2017.

Jo a ve Vídni na Evropské lize prosím pěkný fotbal s vítěznou tečkou pro Los Che, ať má výjezd českých a slovenských fanoušků důvod k radosti. A letní soustředění před sezónou 2016/2017 by nebylo špatné konečně uspořádat v České republice, když už Valencia v uplynulých letech objížděla okolní státy Německo a Rakousko.

Výměna trenéra nyní není potřebným přáním, protože Nuno už je pryč a Gary Neville ještě nemohl pořádně ukázat, co umí. Ale třeba už v březnu budeme všichni fanoušci Valencie volat po další výměně trenéra. Ostatně Neville má smlouvu pouze do léta 2016, takže to může znovu přijít hledání nového kouče. Ale nejideálnější možností by bylo, aby se Nevillovi dařilo a aby byla smlouva prodloužena jemu, tak mu buď, Ježíšku, nakloněn. Vždyť se nám v té Valencii trenéři v poslední době střídají až moc velkou rychlostí. Od Emeryho odchodu nejdéle setrval Nuno, no to se na to pro změnu zase nedalo koukat a když by tedy výměna byla vhodná, tak se pro změnu nekonala. Je to nějak na hlavu postaveno v té naší milované Valencii.

Přání hráčské posily momentálně ani nemám, Ježíšku. Líbí se mi Nevillova filozofie pracovat s tím, co má v kabině, maximálně tam v případě nutnosti dotáhnout někoho z rezervy. Jasně že hráči z béčka nebudou hnedka válet proti Barceloně nebo Realu, ale jak by se měli vypiplat, když ne takovýmto přístupem jaký ukazuje Neville. Jsou tu možnosti hostování, ale v poslední době se často stává, že mladý nadějný hráč odejde na hostování, zatímco a jeho místo se koupí někdo jiný, v danou chvíli lepší. Není to však většinou nikdo natolik starý, aby byl na odpis ve chvíli, kdy by se měl náš mladík z hostování vrátit do rodného hnízda. A co to tedy znamená? Odchovanec odešel na zkušenou, což splnil, ale místo mu tu přesto zabírá někdo jiný. Někdo, kdo byl během odchovancova hostování bohatě odzkoušen a má tedy důvěru trenéra. Takto je Ibanez druhý rok na hostování, protože ve Valencii nikdo nejspíš neví, co s ním. Podobně se vyvíjí kariéra Fede Cartabii. A dalším v řadě může být Vinicius Araujo, třebaže neodchovanec, ale talentovaný mladý hráč. Je on vůbec ještě hráč Valencie na hostování nebo už je prodaný? Ví to někdo? Takže práce s odchovanci je nevděčná. Když odchovanci šanci nedostávají, fanoušci se čílí, když odchovanci šanci dostávají a logicky dosud nemají potřebnou kvalitu, fanoušci se též čílí. Nevilla obrazně přitlačila řada zranění valencijských hráčů ke zdi, a on tak musel povolat mladé. Jak to s nimi bude dál, to se uvidí.

Každopádně v bráně není třeba nic měnit, Jaume je kometa sezóny, Alves bude snad dobrý i po zranění a Ryan taky není vůbec špatný. U zbytku týmu by se dalo polemizovat. Střed obrany by teoreticky potřeboval doplnit, ale ono mít stopera Otamendiho kalibru bylo terno, které se nemusí dlouho opakovat. Místo něj tu jsou tři alternativy, ale ani jedna se nevyhýbá kiksům. Vlevo je Gaya poloviční oproti minulé sezóně, ale ani Orban se nejeví moc dobře. Nejspíš z nedostatku příležitostí je na něm znát nejistota. To bohužel není Orban, který v minulé sezóně dusil útočné nájezdy Atletica na Mestalle. Bylo by tedy dobré ho nahradit? Ale kdo by sem šel s vidinou, že za Gayou bude pravděpodobně většinu času sedět na střídačce? Vpravo je mazák Barragan, no všichni ho už dobře známe. Jenomže Cancelo je na beku poněkud horká hlava hrozící zvýšeným přísunem (nejen) žlutých karet. Na křídle mu to jde zřejmě líp. Ve středu zálohy je hráčů rovněž celá řada, ale těžko se scházejí s formou, aby se dařilo všem. A tak někdy zahraje dobře Gomes, jindy Parejo, někdy jindy třeba Perez a světlé chvilky může mít i Danilo. Fuego si defenzivní povinnosti většinou zastane, ale s rozehrávkou je to bohužel horší. Jenomže když se na jeho místo postaví jiný středopolař, tak pro změnu scházejí zase ty defenzivní schopnosti. Takže řešení? Přiveď nám, Ježíšku, alespoň dva kvalitní záložníky, kteří si navzájem vyhoví a pozvednou hru Los Che. No, pokud bychom takhle postupovali, tak by musel pan Lim sáhnout pořádně hluboko do šrajtofle. Protože ono by to chtělo i nějaká křídla. Z těch si dosud nejlépe vedl Feghouli, ale jestli odejde zadarmo do Interu, tak se Valencia dostane do bídné situace. I když momentálně je Feghouli zraněný a světe div se, ono to jde a dokonce se na jeho místě rozstřílel Santi Mina. Snad se takto rozstřílí i pracant Negredo, protože vzhledem k jeho jménu (a ceně) je přece jen trochu málo odvádět na hrotu útoku pouze černou práci. Uvidíme, zda mu sedne Nevillův styl. A jak bude pod novým trenérem působit nyní dlouhodobě zraněný Rodrigo Moreno? Snad aspoň Pacovi zůstane jakž takž čich na góly.

Ale nemysli si, Ježíšku, že si pořád stěžuji. Valencii se sice nedaří podle mých představ, ale to neznamená, že ji přestanu fandit. Nářky, že tohle už není ta pravá Valencie? No dobře, tak ji vlastní singapurský podnikatel, který sem zavádí manýry bohatých majitelů klubů, tedy koupit co se dá. S příchodem Lima byla výraznější obměna hráčů, ale hráči se měnili vždy, jen ne tolik najednou třeba. Vždyť od doby, kdy jsem začal Netopýrům fandit, prošlo Mestallou několik desítek hráčů, takže vlastně každou novou sezónu by se dalo pomalu říct, že tohle není ta správná Valencia. Ale jak by se to mělo poměřovat? Vždyť pořád je to ten klub založený v roce 1919, klub, jehož dres v minulosti oblékali například Mundo, Puchades, Kempes, Arias či Fernando Gomez, klub, který na sebe nejvíce upozornil na přelomu století dvojnásobnou účastí ve finále Ligy mistrů. Akorát holt nyní je poněkud jiné složení akcionářů, je tu jeden výrazně dominantní. Takže i když mi nesplníš ani jedno z výše uvedených přání, i tak budu Valencii fandit. Třebaže budu nadávat na to, že se nedaří, že se nedá koukat na hru, že trenér skládá mizerné sestavy, že se hráči nesnaží, že dresy jsou moc bílé a že na Mestalle je příliš vysoká tráva. Prostě na cokoliv, na co jakýkoliv fanoušek nadávat může.

Ale radši bych byl, když bys mi nějaká přání splnil.
S pozdravem AMUNT VALENCIA na rtech, vděčný fanoušek!

Přihlášení

Chatbox

Ingi - 18/02/2018 - 19:58

Po jednom zápasu těžké soudit, ale myslím, že předvedl slušný výkon včera :)

Harakant - 17/02/2018 - 22:43

Opäť sa skoro konali veľké prekvapenie na úkor Valencie :O Ale netopiere to nevzdali a berú všetky 3 body ;) Čo hovoríte na výkon navrátilca Murilla? :)

Ingi - 13/02/2018 - 15:05

Čau, super nápad. Osobně mám nápad, jak to udělat. Přednesu to "šefům" a uvidíme, jestli se jim to bude líbit.

JEFFINHO - 13/02/2018 - 09:08

Borci..bylo by moc těžké udělat nějaké hodnocení jedlotlivých hráčů po každém zápase (myslím tím nějakou anketu, kde si každý ohodnotí, jak se mu hráčův výkon líbil) ... ukládat to do nějaké databáze a na konci sezony udělat nějakou výslednou tabulku?? :)

Ingi - 11/02/2018 - 21:33

Santi Mina stále trochu podceňovaný útočník :)

Jenseny - 11/02/2018 - 20:39

Dneska musíme! Bude to alespoň 4:0 :D pro nás samozřejmě

Luky967 - 11/02/2018 - 20:30

Dneska už není místo pro zaváhání, prostě musíme vyhrát, jestli chceme bojovat o LM!

Lucas8 - 11/02/2018 - 20:01

Guedes v zakladu... Dnes to prolomime!

Kr3mi - 10/02/2018 - 21:46

martinpavlicekjr: lístky nejlepší koupit z ofiko webu, jdou do prodeje cca 2-3 týdny před mačem, ale dá se i na Mestalle v pokladně, sám jsem byl na Realu před 2 týdny a lístky byly v prodeji i den před mačem. jinak doporčuji, Mestalla je magické místo! ;)

martinpavlicekjr - 10/02/2018 - 15:16

Proč? Protože stim nemám zkušenost :D ještě nevím na jaký zapas pojedem, ale teoreticky bysme možná jeli až na poslední, u kterého předpokládám, ze bude větší zájem o lístky.

Jose.Enrique - 09/02/2018 - 21:40

Proč si ty lístky na fotbal nekoupíš přímo na Mestalle???Nepamatuju se,kdy bylo u nás naposledy vyprodáno.Jen platíš veksláky s lupeny,Se zeptej Lucase,když jsme byli spolu,za kolik mu je prodali a jaký měl místo lol

martinpavlicekjr - 09/02/2018 - 11:05

Díky Lucas, chci poprvé na Valencii na Mestallu ale nejdřív bych chtěl vyřešit lístky a až potom letenky.

JaakkoPN - 08/02/2018 - 22:48

No nic,,tak im dame 3 a hor sa do finale

Jenseny - 08/02/2018 - 22:25

Barca nemít messsiho, tak je fakt průměrná

Snnume - 08/02/2018 - 22:24

ahoj, dneska boj :)

Jenseny - 08/02/2018 - 22:21

Hrajeme skvěle, dobře dopředu i dozadu... jen ať nám to vydrží, hlavně musíme dát gól a hlavně nedostat nějaký opravdu blbý...

Jose.Enrique - 08/02/2018 - 21:44

Dneska postoupíme do finále!

Jenseny - 08/02/2018 - 21:04

Z tohoto zápasu očekávám nejlepší týmový a srdcařský výkon v téhle sezóně a moc se těším. Podle mě vyhrajem 3:1

Lucas8 - 08/02/2018 - 19:41

No jsem spis skepticky. Barca ma vice zkusenosti se zapasy vyrazovaci faze. Navic rozhodci jim zaseto urcite pomuze ale rad sekdyz budu plest

Lucas8 - 08/02/2018 - 19:37

martinpavlicekjr 3 tydny max rekl bych

Harakant - 08/02/2018 - 19:30

Ako to dnes tipujete? :D Vschopí sa Los Che a bude dráma so sladkým koncom? :) Alebo to Blaugranas nedopustí a ostanú len oči pre plač... :(

martinpavlicekjr - 08/02/2018 - 10:09

Čau, nevíte někdo, jak dlouho před zápasem si muzu koupit vstupenku on-line na Valencii? :D

Jose.Enrique - 05/02/2018 - 18:33

By nesměli bejt z Madridu,aby zase nefňukali,takový je prostě sport.

Jose.Enrique - 05/02/2018 - 18:33

https://www.sport.cz/fotbal/la-liga/clanek/958544-godin-jako-drakula-penalta-se-ale-nepiskala-budou-muset-nekoho-zabit--abychom-ji-kopali-zuri-kouc.html#hp-artcl

Harakant - 04/02/2018 - 23:11

Ak chce Valencia podávať i naďalej takéto výsledky a výkony. Tak s LM sa naisto môže rozlúčiť. Minimálne môže rátať s EL a maximálne s ničím. Rysuje sa výkonnosť z minulého ročníka.

mikita10sM - 04/02/2018 - 22:47

absolutne cele zle toto, do predu sme boli uplne čajový, nič nevieme vymyslet, len si to stale nahrávať dozadu a atletico absolutny antifotbal lol

Ingi - 04/02/2018 - 21:29

Dostaneme okolo 70. na 1:0, a tak to i skončí :D

Snnume - 04/02/2018 - 21:05

ahoj, tak kolik to tipujete dneska? :)

Harakant - 04/02/2018 - 16:55

Je to kus na hlavu :S Valencia proti Realu prišla s výpraskom a Leganes ukoristil bod :@ Čo je toto za systém.... :O

Lucas8 - 03/02/2018 - 20:06

Krasne vysledky pro nas... bohuzel se obavam ze my zitra bodovat taky nebudeme....

Lucas8 - 03/02/2018 - 20:05

Sevilla a Villarreal dneska

JaakkoPN - 03/02/2018 - 14:30

Orellana zatial 2 goly proti Seville...

Lucas8 - 01/02/2018 - 23:32

Skoda... remiza by byla super...tak odveta bude tezka ale jeste to neni beznadejne. Barca bude pristilepsi tyden po Lize a taky LM tak treba mozna....

mikita10sM - 01/02/2018 - 23:24

sakra proč to Mina nedaval s prvej ? šak mal prazdnu branku...

Jose.Enrique - 01/02/2018 - 22:56

Zrovna jsem chtěl napsat jestli udržíme 0:0 a doma předvedeme zázrak.....no a dostaneme kouska.

Santi - 01/02/2018 - 22:45

ten maksimovic to dobře dojebal

Ingi - 01/02/2018 - 22:36

Můj tip je, že hraji na 0:0. Chtějí uzdravit do odvety hráče, a potom na domácím hřišti předvést zázrak :D

Lucas8 - 01/02/2018 - 22:32

Tezko marcelinovi neco vycitat... co chces proti nim hrat a jeste u nich? Momentalne asi mužstvo s nejlepsi formou v evrope a jeste s týmem ktery ma na kazdy post top kvality hrace. Jako ruku na srdce my v tomhle nejsme konkurence ani v nejlepsi forme...

Santi - 01/02/2018 - 22:26

No nevím, jestli to tak chtějí hrát, nebo jestli je tam takový rodíl v kvalitě.. , ale nahrát si neumí

Ingi - 01/02/2018 - 22:26

Valencia parked bus :D

Lucas8 - 01/02/2018 - 22:22

Zatim tezka defenziva ale nedostali jsme gol... zatim!

Gaspa - 01/02/2018 - 21:45

ok :)

Lucas8 - 01/02/2018 - 21:07

Pro vsechny! Jsou opraveny kometare pod clanky tak budeme radi kdyz se zapojite... ;)

Daspazin - 30/01/2018 - 14:22

ahoj

Snnume - 28/01/2018 - 22:50

škoda :(

Vlacho - 28/01/2018 - 00:54

Taky sem toho názoru, že obě pencky jasné, i když té druhé benzema dost pomohl, ale Montoya tam nemúže do něho nesmyslně skákat když míč stejně letěl za ně. Jinak výkon vcelku dobrý (po delší době co jsem měl možnost vidět zápasy), škoda nevyužitých šancí, ale ty byly i na straně Realu. Výhra Realu zasloužená, ale výsledek vcelku krutý pro nás :/

jansosom - 27/01/2018 - 16:54

No Montoya vyriesil zapas,nechapem ako moze ist tak do subojov,aj slepi to vidi,zial obe zasluzene penalty,slaby je ako caj,neskoro v subojoch

Harakant - 27/01/2018 - 13:03

Real má formu na figu :D Ale to Valencia tiež :D A k tomu pár hráčov mimo :( Ale výhra Los Che by isto pitešila :P

JEFFINHO - 27/01/2018 - 10:54

Strasne me stve ze nasledujici 4 zapasy s takovyma tymama neuvidim..no a k Realu: kdy jindy je porazit kdyz ne dnes?

Ingi - 26/01/2018 - 16:40

Ahoj, Daspa :)

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

 • Bodové hodnocení hráčů

  Harakant 24 úno 2018

  Pravda s tou cenou :D Hovorili to i komentátory v jednom prenose, keď Los Che hrali v pohári... Myslím...

 • Bodové hodnocení hráčů

  Lucas8 20 úno 2018

  No zatim se Vitto nejevi na přestup no... důležitější je sehnat penize na kondogbiu... vsechno se bu...

 • Bodové hodnocení hráčů

  JEFFINHO 20 úno 2018

  Záloha: Že je Parejo nejlepší a že bysme bez něj byli uplně v prdeli tady všichni víme, ikdyž nás pr...

Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__