Site news
  • Registrace

Milý Ježíšku …

jezisek4472Čas předvánoční je časem vyslovování přání, zatímco konec roku je vždy okamžikem bilancování. Řekli jsme si, proč to nespojit, a tak vznikl následující článek. Ohlédnutí za rokem 2015 a pohled do roku 2016 jsme na následujících řádcích spojili do jednoho článku formulovaného jako dopis Ježíškovi.

Možná by někdo z vás vyslovil jako fanoušek Valencie přání jiná, ale pravděpodobně bude v dopise dost bodů, u kterých bude panovat shoda. Máte-li na něco jiný názor, nebo napadá-li vás něco, na co jsme zapomněli, je pro vaše vyjádření dost prostoru jako obvykle v komentářích. Nejprve si však přečtěte, co si jeden nekonkrétní fanoušek východošpanělského fotbalového klubu Valencia CF přeje od Ježíška:

Milý Ježíšku,

rok se s rokem sešel a opět je tu předvánoční čas, kdy by měl člověk sdělit svá přání. Před rokem, tedy zhruba v polovině sezóny 2014/2015 bylo pár měsíců po nástupu trenéra Nuna k Netopýrům a Valencia v té sezóně neúčinkovala v pohárové Evropě. Co jsem si tehdy přál? Největším přáním samozřejmě bylo, aby si Valencia znovu vybojovala příčky zajišťující pohárovou Evropu, nejlépe pak přímo Ligu mistrů. To se zadařilo, Valencia skončila v lize čtvrtá a šla do předkola milionářské soutěže. Díky za to. Další soutěží, které se Valencia v minulé sezóně účastnila, byl španělský fotbalový pohár Copa del Rey. Tam jsem si přál dojít co nejdál, ostatně podmínky byly ideální, protože Real, Barcelona i Atletico byli na opačné straně pavouka. Jenomže nedošli jsme daleko, došli jsme spíš do pr … no, hezky česky řečeno do Prčic. Vypadnutí hned na začátku ledna s Espanyolem rozhodně nebylo úspěchem. Ale tak aspoň byla na konci sezóny ta radost z Ligy mistrů. Tam jsme zvládli (s odřenýma ušima) předkolo s Monacem, ale tím veškerá radost skončila. Máme prosinec a Valencii už nezajímal los jarní části Ligy mistrů, ale pouze los jarní části Evropské ligy. No při pohledu na výkony se chce říct, že i to je příliš velká odměna pro Valencii. Ale opravdu jsme nedokázali postoupit ze skupiny se Zenitem, Lyonem a Gentem? No ony ty výkony nebyly moc parádní ani v domácí soutěži, takže pokud by na konci listopadu Nuno u Netopýrů už neskončil, tak bych měl nyní za největší přání nového trenéra. Ale to už se naštěstí vyřešilo. Bohužel ale z Valencie v uplynulém roce neodešel pouze Nuno, toho škoda není, ale předchozí odchody Salva, Rufeteho a Ayaly (vesměs kvůli sporům s portugalským trenérem), ty Valencii rozhodně nepomohly. Co se týče obměny hráčského kádru, tak jediným výrazným počinem byl odchod Otamendiho. Jako by s ním odešla celá naše skálopevná obrana. Příchody? Z velké části snad radši nekomentovat. Jako by naše přestupy charakterizovala fraška okolo Rodriga Caia.

Ale nechme již stesků nad uplynulým rokem, nyní je čas zapřemýšlet, co si tak přát do roku příštího, do roku 2016. Takže milý Ježíšku, v první řadě bych rád viděl Valencii znovu v pohárové Evropě, a nemyslím tím druhou polovinu sezóny aktuální, ale sezónu příští. To znamená umístit se v současném ročníku Primera Division do 6. místa (momentální ztráta 4 body). No samozřejmě by bylo lepší dostat se do Ligy mistrů, ale koukám, že na 4. místo již Netopýři ztrácejí 9 bodů. Navíc když pomineme v posledních letech dominantní trio Barcelona, Real, Atletico, tak před Valencií jsou aktuálně v tabulce všichni pravděpodobní konkurenti v boji o ono 4. místo. Sevilla, Athletic a Villarreal a letos navíc čeří vodu galicijské duo Celta Vigo a Deportivo La Coruna. Ty všechny by musela Valencia přeskočit. Je to možné? Nyní ještě věřím, že ano, ale je potřeba zanechat zbytečných ztrát a navíc získávat body, se kterými by se třeba příliš nepočítalo. To je případ hned následujících dvou ligových kol, nejprve zápas na hřišti Villarrealu a poté doma Real Madrid. Po těchto dvou těžkých zápasech přijde řada utkání papírově lehčích, takže tam to chce bodovat naplno. U současné Valencie představa vcelku zcestná, ale třeba se s tvojí pomocí zadaří. No a když pohlédneme za větší časový horizont, tak směrem k sezóně 2016/2017 bych prosil lepší start než letos pod Nunem nebo pár let zpět pod Djukicem či Pellegrinem.

Liga je důležitá, ale opět bych byl rád i za nějaký úspěch ve vedlejších soutěžích. Valencia tentokrát působí v Copa del Rey a ještě v Evropské lize, což bude pravděpodobně náročné na tělesnou schránku hráčů (už v první polovině sezóny bylo těch zranění až moc), ale přesto by bylo dobré uspět. Ostatně i Gary Neville si uvědomuje, že není možné jakoukoliv soutěž vypustit. Nejde ani tak o význam samotných trofejí, ale úspěch v jakékoliv pohárové soutěži je nejkratší a nejrychlejší cesta, jak ukázat fanouškům znechuceným časy pod vedením Nuna Espirita Santa, že nový projekt funguje. V Copa del Rey je již z cesty Real Madrid a zbývá tak již jen Barcelona, Atletico a pár dalších uchazečů o titul, no Valencia by se k nim měla přiřadit. Samozřejmě záleží i na losu, no začátek proti Granadě je hratelný. Podobně hratelný bude pro Valencii na začátku roku 2016 i start do Evropské ligy, kde ji čeká Rapid Vídeň. Význam Evropské ligy se zvýšil ve chvíli, kdy bylo UEFA odsouhlaseno, že vítěz získává vstupenku do Ligy mistrů. To by měla být pro Valencii, která v domácí lize poněkud ztrácí, extra velká motivace. No snad bude Valencie v pohárové Evropě i na startu sezóny 2016/2017.

Jo a ve Vídni na Evropské lize prosím pěkný fotbal s vítěznou tečkou pro Los Che, ať má výjezd českých a slovenských fanoušků důvod k radosti. A letní soustředění před sezónou 2016/2017 by nebylo špatné konečně uspořádat v České republice, když už Valencia v uplynulých letech objížděla okolní státy Německo a Rakousko.

Výměna trenéra nyní není potřebným přáním, protože Nuno už je pryč a Gary Neville ještě nemohl pořádně ukázat, co umí. Ale třeba už v březnu budeme všichni fanoušci Valencie volat po další výměně trenéra. Ostatně Neville má smlouvu pouze do léta 2016, takže to může znovu přijít hledání nového kouče. Ale nejideálnější možností by bylo, aby se Nevillovi dařilo a aby byla smlouva prodloužena jemu, tak mu buď, Ježíšku, nakloněn. Vždyť se nám v té Valencii trenéři v poslední době střídají až moc velkou rychlostí. Od Emeryho odchodu nejdéle setrval Nuno, no to se na to pro změnu zase nedalo koukat a když by tedy výměna byla vhodná, tak se pro změnu nekonala. Je to nějak na hlavu postaveno v té naší milované Valencii.

Přání hráčské posily momentálně ani nemám, Ježíšku. Líbí se mi Nevillova filozofie pracovat s tím, co má v kabině, maximálně tam v případě nutnosti dotáhnout někoho z rezervy. Jasně že hráči z béčka nebudou hnedka válet proti Barceloně nebo Realu, ale jak by se měli vypiplat, když ne takovýmto přístupem jaký ukazuje Neville. Jsou tu možnosti hostování, ale v poslední době se často stává, že mladý nadějný hráč odejde na hostování, zatímco a jeho místo se koupí někdo jiný, v danou chvíli lepší. Není to však většinou nikdo natolik starý, aby byl na odpis ve chvíli, kdy by se měl náš mladík z hostování vrátit do rodného hnízda. A co to tedy znamená? Odchovanec odešel na zkušenou, což splnil, ale místo mu tu přesto zabírá někdo jiný. Někdo, kdo byl během odchovancova hostování bohatě odzkoušen a má tedy důvěru trenéra. Takto je Ibanez druhý rok na hostování, protože ve Valencii nikdo nejspíš neví, co s ním. Podobně se vyvíjí kariéra Fede Cartabii. A dalším v řadě může být Vinicius Araujo, třebaže neodchovanec, ale talentovaný mladý hráč. Je on vůbec ještě hráč Valencie na hostování nebo už je prodaný? Ví to někdo? Takže práce s odchovanci je nevděčná. Když odchovanci šanci nedostávají, fanoušci se čílí, když odchovanci šanci dostávají a logicky dosud nemají potřebnou kvalitu, fanoušci se též čílí. Nevilla obrazně přitlačila řada zranění valencijských hráčů ke zdi, a on tak musel povolat mladé. Jak to s nimi bude dál, to se uvidí.

Každopádně v bráně není třeba nic měnit, Jaume je kometa sezóny, Alves bude snad dobrý i po zranění a Ryan taky není vůbec špatný. U zbytku týmu by se dalo polemizovat. Střed obrany by teoreticky potřeboval doplnit, ale ono mít stopera Otamendiho kalibru bylo terno, které se nemusí dlouho opakovat. Místo něj tu jsou tři alternativy, ale ani jedna se nevyhýbá kiksům. Vlevo je Gaya poloviční oproti minulé sezóně, ale ani Orban se nejeví moc dobře. Nejspíš z nedostatku příležitostí je na něm znát nejistota. To bohužel není Orban, který v minulé sezóně dusil útočné nájezdy Atletica na Mestalle. Bylo by tedy dobré ho nahradit? Ale kdo by sem šel s vidinou, že za Gayou bude pravděpodobně většinu času sedět na střídačce? Vpravo je mazák Barragan, no všichni ho už dobře známe. Jenomže Cancelo je na beku poněkud horká hlava hrozící zvýšeným přísunem (nejen) žlutých karet. Na křídle mu to jde zřejmě líp. Ve středu zálohy je hráčů rovněž celá řada, ale těžko se scházejí s formou, aby se dařilo všem. A tak někdy zahraje dobře Gomes, jindy Parejo, někdy jindy třeba Perez a světlé chvilky může mít i Danilo. Fuego si defenzivní povinnosti většinou zastane, ale s rozehrávkou je to bohužel horší. Jenomže když se na jeho místo postaví jiný středopolař, tak pro změnu scházejí zase ty defenzivní schopnosti. Takže řešení? Přiveď nám, Ježíšku, alespoň dva kvalitní záložníky, kteří si navzájem vyhoví a pozvednou hru Los Che. No, pokud bychom takhle postupovali, tak by musel pan Lim sáhnout pořádně hluboko do šrajtofle. Protože ono by to chtělo i nějaká křídla. Z těch si dosud nejlépe vedl Feghouli, ale jestli odejde zadarmo do Interu, tak se Valencia dostane do bídné situace. I když momentálně je Feghouli zraněný a světe div se, ono to jde a dokonce se na jeho místě rozstřílel Santi Mina. Snad se takto rozstřílí i pracant Negredo, protože vzhledem k jeho jménu (a ceně) je přece jen trochu málo odvádět na hrotu útoku pouze černou práci. Uvidíme, zda mu sedne Nevillův styl. A jak bude pod novým trenérem působit nyní dlouhodobě zraněný Rodrigo Moreno? Snad aspoň Pacovi zůstane jakž takž čich na góly.

Ale nemysli si, Ježíšku, že si pořád stěžuji. Valencii se sice nedaří podle mých představ, ale to neznamená, že ji přestanu fandit. Nářky, že tohle už není ta pravá Valencie? No dobře, tak ji vlastní singapurský podnikatel, který sem zavádí manýry bohatých majitelů klubů, tedy koupit co se dá. S příchodem Lima byla výraznější obměna hráčů, ale hráči se měnili vždy, jen ne tolik najednou třeba. Vždyť od doby, kdy jsem začal Netopýrům fandit, prošlo Mestallou několik desítek hráčů, takže vlastně každou novou sezónu by se dalo pomalu říct, že tohle není ta správná Valencia. Ale jak by se to mělo poměřovat? Vždyť pořád je to ten klub založený v roce 1919, klub, jehož dres v minulosti oblékali například Mundo, Puchades, Kempes, Arias či Fernando Gomez, klub, který na sebe nejvíce upozornil na přelomu století dvojnásobnou účastí ve finále Ligy mistrů. Akorát holt nyní je poněkud jiné složení akcionářů, je tu jeden výrazně dominantní. Takže i když mi nesplníš ani jedno z výše uvedených přání, i tak budu Valencii fandit. Třebaže budu nadávat na to, že se nedaří, že se nedá koukat na hru, že trenér skládá mizerné sestavy, že se hráči nesnaží, že dresy jsou moc bílé a že na Mestalle je příliš vysoká tráva. Prostě na cokoliv, na co jakýkoliv fanoušek nadávat může.

Ale radši bych byl, když bys mi nějaká přání splnil.
S pozdravem AMUNT VALENCIA na rtech, vděčný fanoušek!

Přihlášení

Chatbox

Jose.Enrique - 17/06/2018 - 08:29

Tak Portugalsko vs Španělsko,to byla reklama na fotbal a Španělé jsou pro mě jasní favorité na zisk trofeje.

Lucas8 - 16/06/2018 - 00:27

Ronaldo je fakt mimozemstan... jinak Guedes nic moc. Jen tak dal, at ho nikdo nechce a my ho muzem vvykoupit

Harakant - 15/06/2018 - 20:13

Dnes to je RODRIGO vs GUEDES :DVaše tipy pre zápas...

QooBo - 07/06/2018 - 22:41

Rychlo kupme Guedesa nech si este viac nezvysi cenu na MS

Ingi - 07/06/2018 - 12:30

Bohužel všechno se točí kolem peněz, takže si myslím, že Valencia čeká jenom na nějakou super nabídku na Zazu a nebude mít problém to podepsat. Na druhou stranu na jaře byl o dost horší jak na podzim, takže nečekám, že přijde nějaká bomba nabídka. Závěrem bude, že zůstane ve Vale :D

Ingi - 07/06/2018 - 12:30

Bohužel všechno se točí kolem peněz, takže si myslím, že Valencia čeká jenom na nějakou super nabídku na Zazu a nebude mít problém to podepsat. Na druhou stranu na jaře byl o dost horší jak na podzim, takže nečekám, že přijde nějaká bomba nabídka. Závěrem bude, že zůstane ve Vale :D

JEFFINHO - 07/06/2018 - 11:59

Moc nerozumím té strategii prodat ještě pořád mladého Zazu a koupit 31 letého Gameira

ruty - 07/06/2018 - 11:48

JEFFINHO: Máš tu jednu přestupovou spekulaci do útoku ;) Ingi je teď velmi pilný redaktor, takže v nejbližších dnech přijdou i další spekulace :D

JEFFINHO - 07/06/2018 - 07:05

Co nejaké přestupové spekulace? Su moc rád, že ve vedení měli rozum a opci na Vietta neuplatnili

Harakant - 01/06/2018 - 20:11

Môže mi vlastne niekto vysvetliť, že ako môžu takéto kluby s takýmito dlhmi existovať? :( :S :O https://sport.aktuality.sk/c/339777/ako-zadlzene-su-spanielske-kluby-lobotkova-celta-si-moze-oproti-gigantom-vydychnut/

JEFFINHO - 29/05/2018 - 13:40

Doufam ze to nedopadne, ten uz ma to nejlepsi za sebou

Luky967 - 29/05/2018 - 07:43

podle Dailystar.co.uk máme spolu s Villarrealem zájem o Cesca Fabregase :O

Kesp - 28/05/2018 - 10:50

ahoj

Syphoon - 25/05/2018 - 13:48

Přestupové okno ještě nezačalo a já už jsem s přestupy skoro spokojenej :)

Harakant - 24/05/2018 - 16:06

Pravda svätá :) Do roku 2022 ... A Gaya tiež predlžil kontrakt do roku 2023 :D Už len niečo urobiť s druhým krajom... Bo akosi tam nikoho najsť schopného.... A čo bude s Guedesom?

Luky967 - 24/05/2018 - 13:50

Kondogbia už je náš! :p

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 15:58

Náhodou,třeba by byl rád kdyby mu kamarádi z jeho webu přijeli na svatbu plným autobudem a místo Ave María by mu hrála Valencijská hymna :D

Syphoon - 22/05/2018 - 15:04

Jose: Ty máš kontakty všude :) Woyta raději změní termín a místo konání svatby než abychom mu tam přijeli takový hovada jako jsme my :D lol

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:20

A klucííí odpovídejte mi do soukromé pošty,přece mu nedáme vědět kolik nás tam nakonec přijede :D

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:20

A klucííí odpovídejte mi do soukromé pošty,přece mu nedáme vědět kolik nás tam nakonec přijede :D

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:17

Viděl bych to tak,že se potkáme v Praze,odjedeme do Pardubic a až zjistíme kde se žení,uneseme mu budoucí manželku a dokud nedostaneme pozvánky,tak jí nevrátíme,tzn.že svatba buď bude s námi,nebo nebude :D xD hlaste se hromadně,nebudu odpovídat každému zvlášť. lol

Jose.Enrique - 22/05/2018 - 10:14

Zdravím Vás všechny kamarádi,Dověděl sem se jednu tajnou informaci o kterou se s námi ředitel a majitel portálu nechtěl podělit a to,že se první Červnový víkend žení.Asi chtěl ušetřit (nebo jste někdo dostali pozvánku?) a tak plánuji se pozvat sami.

JaakkoPN - 21/05/2018 - 16:37

Rodrigo v nominacii na MS.

Harakant - 12/05/2018 - 20:06

Musím povedať, že Vietto druhý polčas hrá o čosi lepšie ... Dokonca i gól vsietil .... Aspoň si to kus vylepší u fanúšikov, keď Valencia vyhrá :D

Harakant - 12/05/2018 - 19:06

Bože môj! :@ Čo robí ten Montoya a Vietto! :@ Jeden to ku#ví a druhý si koleduje o vylúčenie...

Keleagego - 12/05/2018 - 18:54

Cialis Kaufen Duisburg Viagra Super Force cialis 20mg for sale Does Retin A Require Prescription

Harakant - 06/05/2018 - 14:26

Valencia má jedno šťastie, že Betis prehral v Bilbau... Inak by mohla byť ešte pekná šaráda 2 kola pred koncom ligy...A predpokladám, že Marcelino bude teraz posledné dva zápasy experimentovať... 3 miesto má asi dávno v čudu ... Škoda toho

Valencianista - 05/05/2018 - 22:37

Boha krista na konci dostaneme gol

Valencianista - 05/05/2018 - 10:54

Ako je to s tým Adidas? Končí u nás či sa ešte nevie?

Harakant - 29/04/2018 - 18:35

Poďme Valecnia!!!Dnes sa zapíšeme do nasledujúceho ročníka Ligy Majstrov!!!AMUNT!!!

JEFFINHO - 23/04/2018 - 13:52

Cancelo udajne podepsal v Interu na 4roky...tak a ted chci videt stejne zpravy o nas a Kondogbiovi

venab - 22/04/2018 - 21:36

zdravím, měl by někd zájem o krásnou vlajku VCF koupeno během superpohar08 na Mestalle? vodnikk @ seznam.cz

Keleagego - 22/04/2018 - 14:41

Zithromax For Oral Suspension online pharmacy Tadalafil 20 Mg Softgel Discount Viagra Pills

Keleagego - 22/04/2018 - 01:54

Package Insert Amoxicillin Can I Buy Synthroid Online cialis generic Buy Clomid In Uk Keflex For Staph

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:33

lepsi link http://extremotvplay.com/en-vivo/directv-sports.php

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:17

link http://capoliga79.blogspot.cz/2018/03/capo2.html

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:13

pojdem Celta je bez Aspase polovicni... coz se da rict i o nas bez Pareja ale tak snad...

Harakant - 20/04/2018 - 11:20

Nechápem tú zostavu... Už ide do tuhého... Finiš sezóny je skoro tu a Marcelino zavalí takúto zostavu? Nebyť tej prehry, tak máme narovnako body s Real Madrid a už len trojbodové manko na Atletico Madrid... :(

holm-x - 18/04/2018 - 20:41

A famozní Montoya. Po sezoně hostující hráči odejdou a toto bude standart. Čeká nás dost práce.

JEFFINHO - 18/04/2018 - 20:24

Ja opravdu nechapu proc chteji koupit nuloveho Perreiru...a co dela v zakladu minusovy Vietto to mi hlava taky nebere..to muzem hrat rovnou v deseti...k tomu se pridal neviditelny Maksimovic, spatne branici Murillo a rozhodci ktery nevi co ma piskat a vypada to jak to vypada

holm-x - 18/04/2018 - 20:06

Sakra pošli tam normální sestavu. Tenhle soubor si ani neškrtne.....

JEFFINHO - 14/04/2018 - 17:08

Zatim hrajem dost dobre...ale z tolika sanci se proste musi dat gol, kor na Camp Nou

Daupe - 09/04/2018 - 11:21

ahoj

Harakant - 08/04/2018 - 19:31

Real s Atleticom dnes remozovali!!! :O Los Che to dnes musia dať a ŠUP na tretie miesto :) AMUNT

Harakant - 06/04/2018 - 21:46

Neviem, či som dobre zahliadol... Ale dnes pred odchodom do mesta som len zahliadol na sociálnej siete správu ohľadom Guedesa a 35 miliónov €... Nevie niekto niečo bližšie???

JEFFINHO - 01/04/2018 - 17:04

...no zatim i ten vykon je takovy aprilovy...

Bembli - 01/04/2018 - 13:38

Tak co sejdeme se v Plzni ? :D snad seženu lítky, docela se těším :D

Woyta - 01/04/2018 - 12:08

Osobni zkusenost s tim nemam, ale dle informaci od jinych co to vyuzili ti to prijde na mail a ty to iba vytlacis.

aimardj - 01/04/2018 - 11:42

Diky za radu. Tieto 2 moznosti som vybral aj ja. Lebo inym strankam neverim. A nevies nahodou ako to chodi na tej stranke valencie ? Ci listky poslu na mail alebo postou ?

Woyta - 01/04/2018 - 11:20

ahoj, tak to ti tajně závidím. Také mne čeká rozlučka se svobodou, ale bohužel ne ve Valencii. Na Getafe určitě nebudou před zápasem vyprodané, takže doporučuji zajít odpoledne na pokladny a osobně koupit. Pokud máš i tak obavy, Případně lze i online, přes oficiálního distributora, ale lístky teprve začnou prodávat až cca týden před zápasem. Lístky ti nebudou posílat, ale vytiskneš si je. Link zde: http://en.valenciacf.com/ver/1002/buy-tickets-online.html

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__