Site news
  • Registrace

Milý Ježíšku …

jezisek4472Čas předvánoční je časem vyslovování přání, zatímco konec roku je vždy okamžikem bilancování. Řekli jsme si, proč to nespojit, a tak vznikl následující článek. Ohlédnutí za rokem 2015 a pohled do roku 2016 jsme na následujících řádcích spojili do jednoho článku formulovaného jako dopis Ježíškovi.

Možná by někdo z vás vyslovil jako fanoušek Valencie přání jiná, ale pravděpodobně bude v dopise dost bodů, u kterých bude panovat shoda. Máte-li na něco jiný názor, nebo napadá-li vás něco, na co jsme zapomněli, je pro vaše vyjádření dost prostoru jako obvykle v komentářích. Nejprve si však přečtěte, co si jeden nekonkrétní fanoušek východošpanělského fotbalového klubu Valencia CF přeje od Ježíška:

Milý Ježíšku,

rok se s rokem sešel a opět je tu předvánoční čas, kdy by měl člověk sdělit svá přání. Před rokem, tedy zhruba v polovině sezóny 2014/2015 bylo pár měsíců po nástupu trenéra Nuna k Netopýrům a Valencia v té sezóně neúčinkovala v pohárové Evropě. Co jsem si tehdy přál? Největším přáním samozřejmě bylo, aby si Valencia znovu vybojovala příčky zajišťující pohárovou Evropu, nejlépe pak přímo Ligu mistrů. To se zadařilo, Valencia skončila v lize čtvrtá a šla do předkola milionářské soutěže. Díky za to. Další soutěží, které se Valencia v minulé sezóně účastnila, byl španělský fotbalový pohár Copa del Rey. Tam jsem si přál dojít co nejdál, ostatně podmínky byly ideální, protože Real, Barcelona i Atletico byli na opačné straně pavouka. Jenomže nedošli jsme daleko, došli jsme spíš do pr … no, hezky česky řečeno do Prčic. Vypadnutí hned na začátku ledna s Espanyolem rozhodně nebylo úspěchem. Ale tak aspoň byla na konci sezóny ta radost z Ligy mistrů. Tam jsme zvládli (s odřenýma ušima) předkolo s Monacem, ale tím veškerá radost skončila. Máme prosinec a Valencii už nezajímal los jarní části Ligy mistrů, ale pouze los jarní části Evropské ligy. No při pohledu na výkony se chce říct, že i to je příliš velká odměna pro Valencii. Ale opravdu jsme nedokázali postoupit ze skupiny se Zenitem, Lyonem a Gentem? No ony ty výkony nebyly moc parádní ani v domácí soutěži, takže pokud by na konci listopadu Nuno u Netopýrů už neskončil, tak bych měl nyní za největší přání nového trenéra. Ale to už se naštěstí vyřešilo. Bohužel ale z Valencie v uplynulém roce neodešel pouze Nuno, toho škoda není, ale předchozí odchody Salva, Rufeteho a Ayaly (vesměs kvůli sporům s portugalským trenérem), ty Valencii rozhodně nepomohly. Co se týče obměny hráčského kádru, tak jediným výrazným počinem byl odchod Otamendiho. Jako by s ním odešla celá naše skálopevná obrana. Příchody? Z velké části snad radši nekomentovat. Jako by naše přestupy charakterizovala fraška okolo Rodriga Caia.

Ale nechme již stesků nad uplynulým rokem, nyní je čas zapřemýšlet, co si tak přát do roku příštího, do roku 2016. Takže milý Ježíšku, v první řadě bych rád viděl Valencii znovu v pohárové Evropě, a nemyslím tím druhou polovinu sezóny aktuální, ale sezónu příští. To znamená umístit se v současném ročníku Primera Division do 6. místa (momentální ztráta 4 body). No samozřejmě by bylo lepší dostat se do Ligy mistrů, ale koukám, že na 4. místo již Netopýři ztrácejí 9 bodů. Navíc když pomineme v posledních letech dominantní trio Barcelona, Real, Atletico, tak před Valencií jsou aktuálně v tabulce všichni pravděpodobní konkurenti v boji o ono 4. místo. Sevilla, Athletic a Villarreal a letos navíc čeří vodu galicijské duo Celta Vigo a Deportivo La Coruna. Ty všechny by musela Valencia přeskočit. Je to možné? Nyní ještě věřím, že ano, ale je potřeba zanechat zbytečných ztrát a navíc získávat body, se kterými by se třeba příliš nepočítalo. To je případ hned následujících dvou ligových kol, nejprve zápas na hřišti Villarrealu a poté doma Real Madrid. Po těchto dvou těžkých zápasech přijde řada utkání papírově lehčích, takže tam to chce bodovat naplno. U současné Valencie představa vcelku zcestná, ale třeba se s tvojí pomocí zadaří. No a když pohlédneme za větší časový horizont, tak směrem k sezóně 2016/2017 bych prosil lepší start než letos pod Nunem nebo pár let zpět pod Djukicem či Pellegrinem.

Liga je důležitá, ale opět bych byl rád i za nějaký úspěch ve vedlejších soutěžích. Valencia tentokrát působí v Copa del Rey a ještě v Evropské lize, což bude pravděpodobně náročné na tělesnou schránku hráčů (už v první polovině sezóny bylo těch zranění až moc), ale přesto by bylo dobré uspět. Ostatně i Gary Neville si uvědomuje, že není možné jakoukoliv soutěž vypustit. Nejde ani tak o význam samotných trofejí, ale úspěch v jakékoliv pohárové soutěži je nejkratší a nejrychlejší cesta, jak ukázat fanouškům znechuceným časy pod vedením Nuna Espirita Santa, že nový projekt funguje. V Copa del Rey je již z cesty Real Madrid a zbývá tak již jen Barcelona, Atletico a pár dalších uchazečů o titul, no Valencia by se k nim měla přiřadit. Samozřejmě záleží i na losu, no začátek proti Granadě je hratelný. Podobně hratelný bude pro Valencii na začátku roku 2016 i start do Evropské ligy, kde ji čeká Rapid Vídeň. Význam Evropské ligy se zvýšil ve chvíli, kdy bylo UEFA odsouhlaseno, že vítěz získává vstupenku do Ligy mistrů. To by měla být pro Valencii, která v domácí lize poněkud ztrácí, extra velká motivace. No snad bude Valencie v pohárové Evropě i na startu sezóny 2016/2017.

Jo a ve Vídni na Evropské lize prosím pěkný fotbal s vítěznou tečkou pro Los Che, ať má výjezd českých a slovenských fanoušků důvod k radosti. A letní soustředění před sezónou 2016/2017 by nebylo špatné konečně uspořádat v České republice, když už Valencia v uplynulých letech objížděla okolní státy Německo a Rakousko.

Výměna trenéra nyní není potřebným přáním, protože Nuno už je pryč a Gary Neville ještě nemohl pořádně ukázat, co umí. Ale třeba už v březnu budeme všichni fanoušci Valencie volat po další výměně trenéra. Ostatně Neville má smlouvu pouze do léta 2016, takže to může znovu přijít hledání nového kouče. Ale nejideálnější možností by bylo, aby se Nevillovi dařilo a aby byla smlouva prodloužena jemu, tak mu buď, Ježíšku, nakloněn. Vždyť se nám v té Valencii trenéři v poslední době střídají až moc velkou rychlostí. Od Emeryho odchodu nejdéle setrval Nuno, no to se na to pro změnu zase nedalo koukat a když by tedy výměna byla vhodná, tak se pro změnu nekonala. Je to nějak na hlavu postaveno v té naší milované Valencii.

Přání hráčské posily momentálně ani nemám, Ježíšku. Líbí se mi Nevillova filozofie pracovat s tím, co má v kabině, maximálně tam v případě nutnosti dotáhnout někoho z rezervy. Jasně že hráči z béčka nebudou hnedka válet proti Barceloně nebo Realu, ale jak by se měli vypiplat, když ne takovýmto přístupem jaký ukazuje Neville. Jsou tu možnosti hostování, ale v poslední době se často stává, že mladý nadějný hráč odejde na hostování, zatímco a jeho místo se koupí někdo jiný, v danou chvíli lepší. Není to však většinou nikdo natolik starý, aby byl na odpis ve chvíli, kdy by se měl náš mladík z hostování vrátit do rodného hnízda. A co to tedy znamená? Odchovanec odešel na zkušenou, což splnil, ale místo mu tu přesto zabírá někdo jiný. Někdo, kdo byl během odchovancova hostování bohatě odzkoušen a má tedy důvěru trenéra. Takto je Ibanez druhý rok na hostování, protože ve Valencii nikdo nejspíš neví, co s ním. Podobně se vyvíjí kariéra Fede Cartabii. A dalším v řadě může být Vinicius Araujo, třebaže neodchovanec, ale talentovaný mladý hráč. Je on vůbec ještě hráč Valencie na hostování nebo už je prodaný? Ví to někdo? Takže práce s odchovanci je nevděčná. Když odchovanci šanci nedostávají, fanoušci se čílí, když odchovanci šanci dostávají a logicky dosud nemají potřebnou kvalitu, fanoušci se též čílí. Nevilla obrazně přitlačila řada zranění valencijských hráčů ke zdi, a on tak musel povolat mladé. Jak to s nimi bude dál, to se uvidí.

Každopádně v bráně není třeba nic měnit, Jaume je kometa sezóny, Alves bude snad dobrý i po zranění a Ryan taky není vůbec špatný. U zbytku týmu by se dalo polemizovat. Střed obrany by teoreticky potřeboval doplnit, ale ono mít stopera Otamendiho kalibru bylo terno, které se nemusí dlouho opakovat. Místo něj tu jsou tři alternativy, ale ani jedna se nevyhýbá kiksům. Vlevo je Gaya poloviční oproti minulé sezóně, ale ani Orban se nejeví moc dobře. Nejspíš z nedostatku příležitostí je na něm znát nejistota. To bohužel není Orban, který v minulé sezóně dusil útočné nájezdy Atletica na Mestalle. Bylo by tedy dobré ho nahradit? Ale kdo by sem šel s vidinou, že za Gayou bude pravděpodobně většinu času sedět na střídačce? Vpravo je mazák Barragan, no všichni ho už dobře známe. Jenomže Cancelo je na beku poněkud horká hlava hrozící zvýšeným přísunem (nejen) žlutých karet. Na křídle mu to jde zřejmě líp. Ve středu zálohy je hráčů rovněž celá řada, ale těžko se scházejí s formou, aby se dařilo všem. A tak někdy zahraje dobře Gomes, jindy Parejo, někdy jindy třeba Perez a světlé chvilky může mít i Danilo. Fuego si defenzivní povinnosti většinou zastane, ale s rozehrávkou je to bohužel horší. Jenomže když se na jeho místo postaví jiný středopolař, tak pro změnu scházejí zase ty defenzivní schopnosti. Takže řešení? Přiveď nám, Ježíšku, alespoň dva kvalitní záložníky, kteří si navzájem vyhoví a pozvednou hru Los Che. No, pokud bychom takhle postupovali, tak by musel pan Lim sáhnout pořádně hluboko do šrajtofle. Protože ono by to chtělo i nějaká křídla. Z těch si dosud nejlépe vedl Feghouli, ale jestli odejde zadarmo do Interu, tak se Valencia dostane do bídné situace. I když momentálně je Feghouli zraněný a světe div se, ono to jde a dokonce se na jeho místě rozstřílel Santi Mina. Snad se takto rozstřílí i pracant Negredo, protože vzhledem k jeho jménu (a ceně) je přece jen trochu málo odvádět na hrotu útoku pouze černou práci. Uvidíme, zda mu sedne Nevillův styl. A jak bude pod novým trenérem působit nyní dlouhodobě zraněný Rodrigo Moreno? Snad aspoň Pacovi zůstane jakž takž čich na góly.

Ale nemysli si, Ježíšku, že si pořád stěžuji. Valencii se sice nedaří podle mých představ, ale to neznamená, že ji přestanu fandit. Nářky, že tohle už není ta pravá Valencie? No dobře, tak ji vlastní singapurský podnikatel, který sem zavádí manýry bohatých majitelů klubů, tedy koupit co se dá. S příchodem Lima byla výraznější obměna hráčů, ale hráči se měnili vždy, jen ne tolik najednou třeba. Vždyť od doby, kdy jsem začal Netopýrům fandit, prošlo Mestallou několik desítek hráčů, takže vlastně každou novou sezónu by se dalo pomalu říct, že tohle není ta správná Valencia. Ale jak by se to mělo poměřovat? Vždyť pořád je to ten klub založený v roce 1919, klub, jehož dres v minulosti oblékali například Mundo, Puchades, Kempes, Arias či Fernando Gomez, klub, který na sebe nejvíce upozornil na přelomu století dvojnásobnou účastí ve finále Ligy mistrů. Akorát holt nyní je poněkud jiné složení akcionářů, je tu jeden výrazně dominantní. Takže i když mi nesplníš ani jedno z výše uvedených přání, i tak budu Valencii fandit. Třebaže budu nadávat na to, že se nedaří, že se nedá koukat na hru, že trenér skládá mizerné sestavy, že se hráči nesnaží, že dresy jsou moc bílé a že na Mestalle je příliš vysoká tráva. Prostě na cokoliv, na co jakýkoliv fanoušek nadávat může.

Ale radši bych byl, když bys mi nějaká přání splnil.
S pozdravem AMUNT VALENCIA na rtech, vděčný fanoušek!

Přihlášení

Chatbox

Keleagego - 22/04/2018 - 01:54

Package Insert Amoxicillin Can I Buy Synthroid Online cialis generic Buy Clomid In Uk Keflex For Staph

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:33

lepsi link http://extremotvplay.com/en-vivo/directv-sports.php

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:17

link http://capoliga79.blogspot.cz/2018/03/capo2.html

Lucas8 - 21/04/2018 - 16:13

pojdem Celta je bez Aspase polovicni... coz se da rict i o nas bez Pareja ale tak snad...

Harakant - 20/04/2018 - 11:20

Nechápem tú zostavu... Už ide do tuhého... Finiš sezóny je skoro tu a Marcelino zavalí takúto zostavu? Nebyť tej prehry, tak máme narovnako body s Real Madrid a už len trojbodové manko na Atletico Madrid... :(

holm-x - 18/04/2018 - 20:41

A famozní Montoya. Po sezoně hostující hráči odejdou a toto bude standart. Čeká nás dost práce.

JEFFINHO - 18/04/2018 - 20:24

Ja opravdu nechapu proc chteji koupit nuloveho Perreiru...a co dela v zakladu minusovy Vietto to mi hlava taky nebere..to muzem hrat rovnou v deseti...k tomu se pridal neviditelny Maksimovic, spatne branici Murillo a rozhodci ktery nevi co ma piskat a vypada to jak to vypada

holm-x - 18/04/2018 - 20:06

Sakra pošli tam normální sestavu. Tenhle soubor si ani neškrtne.....

JEFFINHO - 14/04/2018 - 17:08

Zatim hrajem dost dobre...ale z tolika sanci se proste musi dat gol, kor na Camp Nou

Daupe - 09/04/2018 - 11:21

ahoj

Harakant - 08/04/2018 - 19:31

Real s Atleticom dnes remozovali!!! :O Los Che to dnes musia dať a ŠUP na tretie miesto :) AMUNT

Harakant - 06/04/2018 - 21:46

Neviem, či som dobre zahliadol... Ale dnes pred odchodom do mesta som len zahliadol na sociálnej siete správu ohľadom Guedesa a 35 miliónov €... Nevie niekto niečo bližšie???

JEFFINHO - 01/04/2018 - 17:04

...no zatim i ten vykon je takovy aprilovy...

Bembli - 01/04/2018 - 13:38

Tak co sejdeme se v Plzni ? :D snad seženu lítky, docela se těším :D

Woyta - 01/04/2018 - 12:08

Osobni zkusenost s tim nemam, ale dle informaci od jinych co to vyuzili ti to prijde na mail a ty to iba vytlacis.

aimardj - 01/04/2018 - 11:42

Diky za radu. Tieto 2 moznosti som vybral aj ja. Lebo inym strankam neverim. A nevies nahodou ako to chodi na tej stranke valencie ? Ci listky poslu na mail alebo postou ?

Woyta - 01/04/2018 - 11:20

ahoj, tak to ti tajně závidím. Také mne čeká rozlučka se svobodou, ale bohužel ne ve Valencii. Na Getafe určitě nebudou před zápasem vyprodané, takže doporučuji zajít odpoledne na pokladny a osobně koupit. Pokud máš i tak obavy, Případně lze i online, přes oficiálního distributora, ale lístky teprve začnou prodávat až cca týden před zápasem. Lístky ti nebudou posílat, ale vytiskneš si je. Link zde: http://en.valenciacf.com/ver/1002/buy-tickets-online.html

aimardj - 01/04/2018 - 11:09

Caute. Potreboval by som poradit. Mam rozlucku zo slobodu vo Valencii a chcel by som kuknut aj zapas. Valencia-Getafe. Kde mam kupit lisky ? Myslite ze by mi do 2 tyzdnov prisli lisky ? Ak ano aka stranka ? Alebo radsej az na mieste ?

Sven - 30/03/2018 - 13:44

hele a podsem tady tady mam spiciho jezise i s vojakama :)

JaakkoPN - 26/03/2018 - 11:22

Ale Jose nebud na chlapca zly...mozno je len fanusikom Emeryho heh

Jose.Enrique - 25/03/2018 - 09:59

Sven no tvl.Ty si marný,tady si na stránce klubu Valencia CF,ne někde i slimejšů v Abu Dhabí,vůbec nechápu proč nás informuješ o tom co se děje v tom uměle vytvořeném klubu,který ani z ropou nedokázal NIC,tedy pokud nepočítám Ligue 1,což je liga opravdu na "úrovni"

Sven - 24/03/2018 - 21:51

l nebo nabil zase jak chcete jen na dno dzeka

Sven - 24/03/2018 - 21:49

PSG v létě vymění kouče, prozradil MeunierO tom, že kouč Unai Emery by v létě mohl opustit Paris Saint Germain se od vyřazení klubu v osmifinále Ligy mistrů mluví takřka neustále. Tentokrát to ale prohlásil přímo jeden z hráčů PSG. "V létě dojde v PSG k mnoha změnám, včetně kouče," prohlásil během reprezentačního srazu Belgičan Thomas Meunier a slova okamžitě převzala řada francouzských médií včetně L'Equipe. Emery s klubem ve své první sezóně vyhrál domácí pohár i ligový pohár. Letos může obě trofeje obhájit a přidat i ligový triumf. (dailymail.co.uk)to jsou jenom kecy nebo zvasty jak chcete nejake zbloudile, poblouznene dusicky, belgicani jsou nejlepsi ve fotbale, ale odsad pocad, asi si dal pulku do nosa a da

JaakkoPN - 23/03/2018 - 21:07

Rodrigo dava gol Nemecku

Ingi - 16/03/2018 - 21:37

Ano, na oba přáteláky. Proběhnou 23. a 27. března

JaakkoPN - 16/03/2018 - 18:30

Dani Parejo vraj premierovo v nominacii Španielska na zapasy proti Nemecku a Argentine ?

Joseph Dupleix - 16/03/2018 - 15:11

To vypadá dost blbě. Aderlan odehrál v Sao Paolu 8 minut a Abdennour v Marseille taky zrovna nezáří, takže se u nich uplatnění opce očekávat nedá + ten Nani. Dá se očekávat, že Orellanu vykoupí Eibar a Cancela Inter. Jinak bída.

JEFFINHO - 15/03/2018 - 08:35

Tak prej nakonec Kondogbiu vykoupime (zdroj EF)..to by byla parada!!! Docela bych uvital nejaky clanek o nasich hracich na hostovani a jak to vypada s uplatnenim opci (napr sem cetl, ze Naniho Lazio nevykoupi a my se ho budem snazit prodat do Ciny...)

Sven - 13/03/2018 - 14:42

villa gol v nedeli

Harakant - 12/03/2018 - 20:28

A prečo sú dortmunďáci hajzli :D :D :D

Harakant - 12/03/2018 - 20:28

A prečo sú dortmunďáci hajzli :D :D :D

Sven - 12/03/2018 - 19:01

ten dortmund to jsou hajzlicci :)

Orven - 12/03/2018 - 13:53

ahoj

Harakant - 10/03/2018 - 22:01

Mimo reč... Minule som tu zachytil diskusiu ohľadom vstupeniek na zápasy a podobne.Náhodou nejaký "výlet" spojený so zápasom sa nekonali v minulosti?Len tak pre info xD

Harakant - 10/03/2018 - 21:58

Nebyť tej sérií prehier, tak Valencia by mohla byť aj vyššie :)Ale, ak už Netopiere nezaváhajú a súperi áno :S ...Tak na konci sezóny to môže vyzerať aj inak :P

Jenseny - 10/03/2018 - 18:15

Rodrigo se hezky rozehrál... kdo by to do něj ještě před dvěma lety řekl... :D

Jose.Enrique - 10/03/2018 - 17:42

Tak jestli vyhrajeme u těch blbečků v Seville,tak příští rok hrajeme ligu mistrů.

Syphoon - 09/03/2018 - 07:56

Čelt jsem to, ale to bude nějakej blaf! Tedka mu to tam sice nepadá, ale i tak hraje dobře!

Santi - 07/03/2018 - 22:22

Taky se smeju, to není normální

JEFFINHO - 07/03/2018 - 21:04

Prej chceme prodat Zazu a ze ho pustime za 5mega...wtf? Opet nas klasicky nakup za draho / prodej za levno???

Santi - 06/03/2018 - 18:14

Tak prej na Goncala nebudou prachy, prý se bude jednat o dalším ročním hostování..., což je asi utopie, jelikož PSG potřebuje prodávat..., zdroj eurofotbal

Santi - 06/03/2018 - 16:10

Šak Cancelo 35M a Kondogbia 25M, tak 10 ještě zbyde..ať šetrří na Guedese.., třeba za 40 nebo 45 nám ho prodají

JEFFINHO - 06/03/2018 - 15:22

Inter chce prej vykoupit Cancela za 35mega .. Takže Kondogbia + 10M ... doufám, že to klapne

Askam - 05/03/2018 - 17:24

ahoj

Harakant - 05/03/2018 - 15:24

https://sport.aktuality.sk/c/325212/valencia-isty-cas-bez-santiho-minu/Santi Mina na cca 3 týždne mimo hry :(

Jose.Enrique - 04/03/2018 - 22:06

Tak dneska nehrajeme vůbec špatně,ale proti chabému soupeři,by měly být tři body povinností...to už snad nepo.ereme.

JEFFINHO - 04/03/2018 - 21:59

Kondogbia je dnes vynikajici

Sven - 03/03/2018 - 10:32

https://www.youtube.com/watch?v=KznQ2AQqfEMhttps://www.youtube.com/watch?v=ovu4VKPSkK4https://www.youtube.com/watch?v=KznQ2AQqfEM

Santi - 28/02/2018 - 20:31

Líbí se mi Ferran ,fakt se snaží, .. ,za to ten Vietto to je šašek, doufám, že ho nevykoupí

Harakant - 28/02/2018 - 15:00

No jo... Ale futbal sa hrá na góly xD

Chat je pouze pro registrované!

Sledujte nás na Facebooku

Poslední komentáře

Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__