Valencia většinu zápasu vedla, pak ale rozdělil body Aspas

Valencia odehrála proti Celtě Vigo dobrý zápas. Svoji premiérovou trefu zaznamenal v první půli Batshuayi. Los Ché se ale marně snažili i přes sympatický výkon o navýšení skóre, zatímco 10 minut před koncem najednou udeřil přesnou hlavičkou Aspas a srovnal na konečných 1:1.

1. POLOČAS

Mestalla viděla první zajímavou příležitost ve 12. minutě, když dlouhý centr na levé křídlo na polovině soupeře fantasticky dosprintoval Guedes a ihned centroval před branku na Batshuayie, jenž ale neustál souboj s obráncem při pokusu o hlavičku. Sudí nic nepískal.

O minutu později Piccini poslal od rohového praporku prudkou nahrávku do vápna, ale hned dva hráči Valencie nedokázali těsně před brankou trefit míč.

Na konci 15. minuty přišla další šance, Guedes se zbavil obránců a pak přisunul míč do vápna Rodrigovi, který mu jej ale vrátil patičkou. Guedes tak střílel ve vápně z úhlu, ale střela mu nesedla a branku přestřelil.

O další dvě minuty později to Guedes zkoušel zpoza velkého vápna, ale tentokrát byla jeho střela pro gólmana Alvareze jednoduchá.

Ve 25. minutě se domácím konečně zadařilo. Guedes vytáhnul míč ze středu hřiště a při přechodu do útoku jej posunul na Rodriga. Ten však poslal míč směrem k brance mezi dva obránce, kam si naběhl Batshuayi, jenž už byl sám před brankářem, kterého chladnokrevně překonal – 1:0.

Další ze střeleckých pokusů měl ve 31. minuntě tentokrát Rodrigo, jenž si po přihrávce od Batshuayie srovnal míč a z kraje velkého vápna vypálil těsně nad horní roh branky Celty Vigo.

Podobně nepřesně zamířil ve 40. minutě i Gayá, jenž dostal přihrávku před velké vápno z pokutového území.

2. POLOČAS

Domácí zahráli pěkný signál ve 48. minutě, když Was rozehrál z dálky přímý kop pouze po zemi formou nahrávky před velké vápno, kde byl nepokrytý Guedes, jenž po zemi nebezpečně vystřelil skrz obránce na zadní tyč, ale míč se stočil těsně mimo branku.

Gól měl na kopačce v 55. minutě Rodrigo, když přetlačil obránce v pokuotvém území a z úhlu byl před brankářem. Míč se mu nepodařilo zkrotit, a tak pokračoval od kopaček Rodriga mezi nohama obránce a okolo bezmocného brankáře podél brankové čáry, až nakonec skončil těsně vedle tyče branky.

O minutu později Guedes pěkným centrem našel ve vápně Wasse, ten sklepnul míč na Batshuayie, jenž mu jej vrátil ihned zpět a Wass ve snaze propálit vše, co mu stojí v cestě, trestuhodně přestřelil branku.

Po dlouhé době se v 59. minutě připomněla Celta, když Aspas doběhl pozemní přihrávku do vápna, ale Neto mu míč kopačkou vypíchnul. Pak následovala dorážka dalšího z hostů, za kterou se Neto jen bezmocně ohlédl. Ta však šla mimo branku.

V 66. minutě zahrával z úhlu přímý kop hostující Sisto, ale našel pouze rukavice gólmana Valencie.

Celta se dostávala více do hry, zatímco Valencia byla směrem dopředu v útlumu. Důkazem byl v 70. minutě další pokus Sista, který tentokrát nepálil  přímého kopu, nicméně míč naštěstí skončil v náruči Neta.

V úvodu 71. minuty Valencia poprvé střídala. Coquelina nahradil Kondogbia.

O 6 minut později došlo i na další střídání, kdy Guedes po skvělém výkonu opustil hřiště, aby si mohl zahrát čerstvý spoluhráč Čeryšev. Ten se pokusil v 78. minutě překvapit střelou z úhlu Alvareze, ale přestřelil branku.

V 80. minutě si ze střední vzdálenosti troufnul na střelu Batshuayi poté, co si srovnal míč. Jeho přízemní pokus ale neměl razanci a mířil přímo do náruče brankáře. Stejně dopadnul v další minutě i pokus Huga Malla na druhé straně hřiště.

V 82. minutě se hostům povedl centr do vápna, který našel přesně hlavu Iaga Aspase, a ten hlavičkou k tyči překonal Neta – 1:1.

Valencia vzápětí vyměnila Batshuayie za Gameira.

Obrovskou šanci spálil v 88. minutě Rodrigo! Čeryšev z levého křídla poslal přízemní nahrávku ke značce pokutového kopu, kde Rodrigo ve skluzu vypálil, ale Alvarez jej skvěle vychytal!

Rozhodčí Valencii moc šancí nepřidal, jelikož nastavil pouze 2 minuty. V té druhé odcentroval před branku Čeryšev, ale jeho spoluhráč hlavičkoval pouze do rukavic Alvareze. Pak byl ukončen zápas za stavu 1:1.

TECHNICKÉ ÚDAJE

1. Valencia CF: Neto, Piccini, Garay, Murillo, Gayà, Wass, Coquelin (Kondogbia, m. 70), Carlos Soler, Guedes (Cheryshev, m. 76), Rodrigo y Batshuayi (Gameiro, m. 82).

1. RC Celta: Sergio A., Hugo Mallo (Dennis Eckert, m. 70), Roncaglia, G. Cabral, Araujo, Junca, F. Beltrán, Lobotka, Okay (Pione Sisto, m. 46), Iago Aspas (Junior Alonso, m. 85) y M. Gómez.

Góly: 1-0. M. 25: Batshuayi. 1-1. M. 81: Iago Aspas.