První přípravný zápas přinesl řadu debutů a těsnou porážku

Valencia na předsezónním přípravném kempu ve Švýcarsku nestačila na Monako a podlehla mu 0:1. Trenér Marcelino v utkání využil více než dvě desítky hráčů, a to včetně všech dosavadních posil.

Zahajovací jedenáctka Valencie na trávník vyběhla ve složení Jaume Domenech, Pascu, Garay, Diakhaby, Salva Ruiz, Koba, Coquelin, Kang In Lee, Guedes, Vallejo a Gameiro. Z nových posil se tak hned od úvodního hvizdu dočkali debutu levý bek Salva Ruiz a útočník Manu Vallejo. Z mladíků z valencijské akademie pak za první tým debutoval střední záložník Koba Koindredi, zatímco Pascu, který proti Monaku nastoupil na pravém kraji obranné čtveřice, si za áčko zahrál už dříve.

Aktivita byla od úvodního hvizdu na kopačkách účastníka francouzské Ligue 1, což však bylo vcelku pochopitelné, neboť pro Monako se jednalo o již pátý přípravný zápas, zatímco Netopýři odehráli ve své přípravě teprve první utkání. Na straně francouzského týmu na sebe upozorňoval především ruský reprezentant Golovin, který Valencii vyslal první varování střelou do břevna Domenechovy branky. Největší šanci Valencie v prvním poločase měl na svědomí Gameiro, kterému do běhu přihrál Manu Vallejo, leč francouzský útočník nedokázal přesně zamířit a gólman Monaka jeho pokus kryl. Jediný gól v utkání přišel ve 38. minutě, kdy už bránu Los Che strážil Cristian Rivero. Po chybě v rozehrávce Valencie sice gólman VCF Mestalla a třetí gólman valencijského áčka dokázal zakročit proti první střele francouzského týmu, ale akce pokračovala dál, a to až do úspěšného zakončení v podání Fostera.

Do druhého poločasu vyslal trenér Marcelino sestavu ve složení Cristian Rivero, Cristiano Piccini, Javi Jimenez, Gabriel, Gaya, Parejo, Kondogbia, Fran Villalba, Jason, Sobrino a Rodrigo. Debutu za valencijské áčko se tak dočkal Jason, který do minulé sezóny působil v kádru městského rivala Valencie, tedy v Levante. Netopýři do druhého poločasu vstoupili aktivněji a více drželi míč na svých kopačkách.

Velkou šanci na vyrovnání měl především Rodrigo, který však před odkrytou brankou Monaka nedosáhl na přízemní centr Jasona. Nebezpečně vyhlížel i centr Gayi do předbrankového prostoru, ale míč se bohužel nedostal k žádnému z Netopýrů. V průběhu druhého poločasu se pak debutu ve valencijském dresu dočkali i dvě nejhvězdnější posily, tedy brankář Jasper Cillessen, který do Valencie zamířil z Barcelony, a útočník Maxi Gomez, který byl dosud jednou z hlavních ofenzivních zbraní Celty Vigo. Holanďan ve valencijské brance si však na míč do konce utkání v podstatě nesáhl a uruguayský reprezentační útočník pro změnu neměl žádné příležitosti ke skórování. Z valencijské výpravy, kterou má ve Švýcarsku trenér Marcelino na povel, do zápasu nezasáhli pouze Denis Cheryshev, který se stále zotavuje ze zranění, které ho připravilo o závěr uplynulé sezóny, Uros Racic, který se do přípravy zapojil až těsně před odletem týmu do Švýcarska, a Alvaro Medran, s kterým již Marcelino do budoucna nepočítá.

V prvním přípravném utkání tak Valencia francouzskému Monaku podlehla 0:1, třebaže i ona měla šance na vstřelení gólů. Premiéra v dresech Puma s novým titulárním sponzorem bwin na hrudi se tak úplně nevyvedla, ale už v úterý 23. července si mohou Netopýři spravit náladu, neboť budou hrát další přípravné utkání, tentokrát proti Sionu.