Valencia si poradila s Leverkusenem 2:1

Valencia si připsala třetí výhru v přípravě. Tentokrát hrála většinu zápasu proti oslabenému Bayeru Leverkusen, jemuž byl vyloučen obránce Dragovic. Valencia šla jako první do vedení z penalty, kterou proměnil Gameiro. Jenže soupeř, taktéž z penalty, vyrovnal. Vítěznou branku však vstřelil v druhé půli znovu Gameiro.

Dlouho byla iniciativa na straně domácích, ale žádná velká šance z toho nebyla. Naopak v 10. minutě Rodrigo dostal při protiútoku přihrávku ke značce pokutového kopu od Gameira a těsně před brabkářem byl podkopnut obráncem. Šla se tak kopat penalta, které se ujal Gameiro, a ten proměnil střelou k tyči – 0:1.

O chvíli později už to mohlo být 0:2. Gameiro dostal dlouhý míč na půlku soupeře a běžel k brance spolu s Rodrigem. Před nimi zbýval poslední obránce, a tak se Gameiro rozhodl „namazat“ Rodrigovi před prázdnou branku, ale obránce zasáhl špičkou kopačky do přihrávky a celou akci tak zhatil.

Na druhou stranu od vyrovnání zachránil v 16. minutě Valencii brankář Cillessen, který vykryl tvrdou dělovku z úhlu.

Ve 20. minutě se Rodrigo podruhé dožadoval penalty. Tentokrát jej uvolnil centrem za obranu Kondogbia a bránící Dragovic zasahoval skluzem a jasně podkopnul před gólmanem osamoceného Rodriga. Dragovic dostal rovnou červenou kartu a skončil ve sprchách. Rozhodčí však pískal přímý kop z okraje velkého vápna. Parejo se ujal jeho exekuce a poslal do horního rohu parádní dělovku, kterou ale skvělým zákrokem, vytěsnil gólman Hradecký.

Ve 24. minutě se pro změnu uvolnil za obranu Gameiro, ale sám na Hradeckého nevyzrál.

Naopak po dlouhém váhaní ve 26. minutě za asistence VAR byla odpískána penalta pro domácí. Diakhaby při zpracování míče zahrál rukou. Penalty se ujal Havertz a ačkoliv si Cillessen na míč sáhnul, nedokázal mu zabránit skončil v brance, a tak se skóre měnilo na 1:1.

Šanci na vedení si Valencia vypracovala ve 33. minutě. Parejův centr z přímého kopu od postranní čáry jen těsně minul hlavičku Gayi a následně skočil před odkrytou brankou na kopačce Diakhabyho, který ale z voleje přestřelil branku.

Do druhého dějství nastoupili Los Ché s jednou změnou. Guedese nahradil Čeryšev. A hned v úvodu prošel do velkého vápna soupeře Gameiro a místo střely z úhlu nahrál pod sebe na před brankou volného Čeryševa, ale ten nedosáhnul na míč dobře a poslal jej tak mimo branku.

V 53. minutě Čeryšev prozměnu asistoval z pozice křídla Gameirovi, jehož našel skákavým centrem ve velkém vápně a Gameiro sklepnul míč na branku, kde ale skvěle zasáhnul gólman Hradecký.

Nakonec se Netopýři dočkali. Dlouhý odkop Diakhabyho na polovinu soupeře našel volného Gameira, který se přes dva obránce uvolnil, následně běžel sám na brankáře a překonal jej střelou do dolního rohu v 58. minutě.

V 62. minutě přivedla Valencia na hřiště Paulistu, Maxi Gomeze. Ze hry šli Gameiro a Diakhaby.

Po střídání nebezpečnost Valencie opadla a brankář Hradecký si tak mohl odpočinout.

V 73. minutě došlo na další vlnu střídání. Do hry nastoupili Piccini, Ferran a Kangin Lee. Staženi byli Soler, Rodrigo a Parejo.

Až koncem 83. minuty prověřil soupeřova brankáře střelou z hranice vápna Ferran, ale pro Hradeckého to byla snadná práce.

O tři minuty později Ferran potáhnul míč po pravé lajně, přesprintoval obránce a našel před brankou volného Maxi Gomeze, který měl dost času si míč zpracovat, jenže pak jej napálil do brankáře.

Před koncem zápasu byl ještě vystřídán zraněný Gayá, jehož nahradil Salva Ruiz. Utkání již nic nového nenabídlo, a tak skončilo 1:2.