Valencia prohrála první přípravný zápas, nestačila na PSV

Valencia si připsala v sobotu večer na konto svoji první prohru v rámci letní přípravy. Ačkoliv skóre v prvním dějství otevřel Soler, obrana Valencie neodehrála dobrý první poločas a ještě do pauzy PSV Eindhoven otočilo na 2:1. Tento stav zůstal až do konce utkání.

V úvodu 4. minuty se mohli diváci dočkat první zajímavé šance, když při protiútoku našel nákop letící na polovinu PSV útočníka Minu, který si míč předkopl a sprintoval směrem k brance, ale nakonec byl zastaven nedovoleně obráncem, který jej tělem odstavil od míče.

Na druhé straně v 7. minutě napřáhl mezi dvěma obránci z hranice velkého vápna Rosario, ale minul horní roh Netovy branky. Na druhé straně o minutu později po rohovém kopu zblízka hlavičkoval Murillo, ale míč se od země odrazil směrem na břevno soupeřovy branky, kde jej ještě brankář Zoet špičkami prstů přizvedl nad branku.

Ve 12. minutě napřáhl z velké vzdálenosti Rodrigo, ale jeho střelu přizvedl nad branku obránce, jenž stál v dráze střely. Další pokus zaznamenal v úvodu 16. minuty tentokrát Kondogbia, který přerušil domácím rozehrávku a s míčem se dostal až před velké vápno, kde ale při své střele ztratil stabilitu a míč tak spíše odevzdal soupeři.

Střela se v 19. minutě nepovedla ani domácímu borci, jenž z hranice pokutového území netrefil kopačkou míč ideálně a pro Neta to byla spíše přízemní přihrávka než střela.

Hra se přelévala ze strany na stranu, ale byla to Valencia, jejíž obrana místy nepůsobila moc sebejistě. Ve 23. minutě pak musel Murillo hasit protiútok domácích. Z přímého kopu následně míč našel před brankou Netopýrů De Jonga, ale jeho hlavička naštěstí zamířila přímo do náruče Neta.

Ve 25. minutě sáhli hosté k prvnímu střídání. Gayá byl stažen z levého kraje obrany kvůli zdravotním problémům a nahradil jej Lato. Ještě v téže minutě našel pěkný centr za obranu unikajícícho Rodriga, jenž ve vápně přisunul míč k Solerovi, který trochu krkolomně, ale nakonec úspěšně zpracoval míč a za pomoci nešťastného skluzu obránce Schwaaba dopravil míč do branky. 0:1.

Krátce po gólu se nadechovalo PSV k vyrovnání, ale do úniku pronikajícího Bergwina nehezky zezadu srazil skluzem Murillo. Rozhodčí překvapivě nechal obě své karty v kapsičce.

Domácí pokračovali ve své snaze vyrovnat a Valencia tak byla čím dál častěji uvězněna u své branky. Pěknou šanci v cestě do vápna Netopýrů sehráli Angelino a Bergwin, kteří si hned dvakrát vyměnili míč, až nakonec Bergwin dostal finální přihrávku do volného místa mezi obránci, ale při střele mu míč utekl k Netovi.

Nakonec ve 35. minutě vyroval De Jong, jehož našel ve vápně centr z rohového kopu. De Jonga si špatně pokryl Garay a útočník domácích v pádu dokázal míč poslat do dolného rohu branky – 1:1.

Ve 40. minutě si De Jong nabíhal do malého vápna Valencie na centr, ale byl Garayem zezadu přistrčen. Rozhodčí neváhal a pískal penaltu, které se ujal Pereiro. Na jeho prudkou střelu do dolního rohu Neto nedosáhnul a bylo to 2:1.

Do poločasu už diváci na Philips stadium nic zajímavého neviděli, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 2:1.

Do druhého dějství Valencia vystřídala brankáře a místo Neta tak vyběhl na hřiště Jaume. Kromě toho také vystřídala Murilla a nasadila do hry Diakhabyho.

Od úvodu druhé půle byli domácí opět aktivnější, nicméně Valencie dlouho držela svého brankáře v bezpečí.

V 54. minutě navíc hosté soupeři pěkně zatopili. Kondogbia nakopl míč za obránce do prostor, kam nabíhal Rodrigo, ale Zoet vyběhl dostatečně na to, aby zblízka vykryl Rodrigovu střelu, Rodrigo sklepával míč ze vzduchu směrem do branky.

První pořádnou práci měl valencijský brankář Jaume v 60. minutě, když domácí rozebrali obranu Valencie. De Jong obehrál obránce, poté poslal míč na dalšího hráče PSV, jenž patičkou elegantně ve vápně přisunul míč volnému Bergwinovi, ale jeho následnou střelu z úhlu Jaume bravurně vykryl.

V 62. minutě došlo na další střídání, do hry šli Ferran, Račič, Vezo a Zaza. Ze hry byli staženi Soler, Garay, Parejo a Rodrigo. O čtyři minuty později šel ze hry i Piccini a nasazen byl Montoya.

Po dlouhých minutách přetahování o míč mezi oběma týmy, přišlo další střídání. Jordi Escobar a Kangin Lee šli do hry a staženi byli Kondogbia s Minou.

Domácí tým celkem vystrašil v 76. minutě Ferran Torres, který si po pěkné patičce od Zazy na pravém kraji pokutového území PSV vybojoval dostatek místo na prudkou přihrávku do malého vápna. Ta však našla obránce Schwaaba, od jehož nohou se ale míč odrazil do vlastního brankáře.

Až v nastaveném čase byla k vidění další zajímavá šance. Bergwin však ve vápně pálil těsně nad horní roh Netovy branky. Krátce poté byl zápas ukončen za stavu 2:1.