La Liga po 25. kole

Nejvyšší španělská ligová soutěž má před sebou poslední třetinu a Netopýři do ní bohužel nemíří v ideálním rozpoložení ani s nadějným tabulkovým postavením. Další venkovní neúspěch Valencii odsunul až na 8. místo ligové tabulky. Kdo Netopýry přeskočil a jak si východošpanělský celek momentálně stojí v boji o pohárovou Evropu? Nejen to se dozvíte v našem tradičním ohlédnutí, kde samozřejmě nebude chybět ani pohled na situaci v naší tipovačce a program příštího ligového kola.

Jak se hrálo ve 25. kole La Ligy

Pár týdnu zpět bývaly páteční předehrávky spíše nudnými zápasy s minimem gólů. To tentokrát neplatilo a naopak jsme se hned v pátek dočkali nejgólovějšího utkání kola. Do vedení šla na hřišti Betisu Sevilla Mallorca, za kterou se v 16. minutě prosadil Juan Hernandez. Hosté však vedli jen chvíli, neboť už v 19. minutě vyrovnal z pokutového kopu Sergio Canales. Mallorca si vedení vzala zpět gólem Ante Budimira z 27. minuty, ale Betis opět rychle zareagoval, a to znovu z penalty. Úspěšným exekutorem byl tentokrát Nabil Fekir v 35. minutě. Po poločasové přestávce se Betis poprvé v utkání prosadil ze hry a dokonal obrat, ve 48. minutě skóroval Joaquin. Přesto však sevillský celek k tříbodovému zisku nedošel, neboť v 70. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Takefusa Kubo.

Důležitý záchranářský duel byl na programu v sobotu odpoledne ve Vigu, kde se na hřišti Celty představilo Leganes. Domácím se situace značně zkomplikovala ve 21. minutě, kdy byl vyloučen záložník Celty Filip Bradaric, ale Leganes dlouhou přesilovku nedokázalo využít. Naopak o tom, že všechny tři body zůstanou ve Vigu, rozhodl v 60. minutě tradiční spasitel Celty Iago Aspas, který rozhodl o domácím vítězství 1:0.

Před zápasem 25. kola La Ligy proti Eibaru měl za sebou barcelonský Lionel Messi pro něho nezvykle dlouhou šňůru čtyř ligových zápasů bez vstřeleného gólu. Proti baskickému celku si však své střelecké statistiky výrazně vylepšil. Už během prvního poločasu nastřílel hattrick, když se postupně prosadil ve 14., 37. a 40. minutě. Další gól přidal ještě v závěru utkání, a to konkrétně v 87. minutě. Až při gólu na konečných 5:0 se střelecky prosadil i někdo jiný, a to konkrétně Arthur v 89. minutě.

Další bída a zmar v podání valencijských Netopýrů byla tentokrát k vidění v San Sebastianu. Domácí Real Sociedad se do vedení dostal ve 12. minutě gólem Mikela Merina. Ve 45. minutě pak ještě víc nahlodal sebevědomí Valencie gólem do šatny Nacho Monreal. A aby s Valencií nebylo dost zle, tak hned po poločasové přestávce přidal další gól domácích Adnan Januzaj, a to ve 48. minutě. To už zřejmě domácí do zbytku utkání dostatečně uklidnilo, takže ve střílení gólů nepokračovali, no a jelikož se gólově neprosadil ani Valencia, tak utkání skončilo vítězstvím Realu Sociedad 3:0. Netopýři si tak připsali třetí ligový zápas v řadě bez vítězství. Celkem, s připočtením čtvrtfinálového neúspěchu s Granadou v Copa del Rey a úvodního osmifinálového zápasu Ligy mistrů s Atalantou, pak mají na kontě pět utkání bez vítězství v řadě, přičemž během nich hned čtyřikrát prohráli. Utkání na hřišti Realu Sociedad si můžete připomenout skrze náš report.

Velké překvapení se v sobotu večer zrodilo na valencijském stadionu Ciudad de Valencia, kde domácí Levante přivítalo Real Madrid. Favoritem utkání byl samozřejmě Bílý balet, který do Valencie zavítal jako vedoucí tým ligové tabulky, leč z vítězství se nakonec radoval domácí tým. Levante bezchybně pracovala defenziva, no a když se pak v 79. minutě gólově prosadil Jose Morales, tak tím rozhodl o domácím vítězství 1:0.

V nedělním poledním utkání se střetla Osasuna s Granadou, tedy v tu chvíli téměř sousedé co do postavení v ligové tabulce. Kdo však očekával spíše vyrovnaný průběh zápasu, ten se velmi spletl. Granada se dostala do vedení už ve 4. minutě. Úspěšným střelcem byl Darwin Machis, který navíc ve 28. minutě vstřelil i druhý gól hostí. Poslední hřebíček do rakve domácího celku pak přidal ve 40. minutě Dimitri Foulquier. Ve druhém poločase si už Granada slibný náskok s přehledem pohlídala a z Pamplony se vracela s třemi body za vítězství 3:0.

Naprosto nejhorší formu ve španělské nejvyšší soutěži má aktuálně Athletic Bilbao, který má z posledních pěti zápasů v La Lize jeden jediný bod a na ligové vítězství už čeká deset zápasů. Lvi očividně spoléhají na úspěch v Copa del Rey, kde jsou v semifinále a mají tak na dosah pohárovou Evropu touto cestou. Nicméně nedělní ligové utkání na hřišti Deportiva Alaves neměli rozehrané špatně. V baskickém derby se Athletic dostal do vedení gólem Raula Garcii ze 17. minuty. Hosté sice vedení dlouho neudrželi, protože ve 28. minutě vyrovnal z penalty Lucas Perez, ale poté to dlouho vypadalo na dělbu bodů. Tu odmítl až Rodrigo Ely, který v 91. minutě rozhodl o vítězství Deportiva Alaves 2:1.

Domácím vítězstvím 2:1 skončil i zápas mezi Realem Valladolid a Espanyolem, ale průběh byl dosti odlišný. Ve Valladolidu se na gól čekalo až do 77. minuty, kdy se prosadil Sandro Ramirez. Když zanedlouho domácí náskok navýšil Sergi Guardiola, který se trefil v 83. minutě, tak to už vypadalo na poklidnou cestu domácích za vítězstvím. A vlastně to tak i bylo, protože snížení Espanyolu gólem Edri Embarby z pokutového kopu přišlo až v 93. minutě, tedy moc pozdě.

V předposledním utkání programu 25. kola přivítalo v poslední době velmi dobře hrající Getafe Sevillu, která naopak v posledních třech utkání ztrácela body s týmy ze spodku ligové tabulky. Madridský celek tak mohl být mírným favoritem, leč na hřišti bylo nakonec vše jinak. Úvodní gól padl ve 43. minutě a úspěšným střelcem byl sevillský Lucas Ocampos, který tak nahlodal domácí sebevědomí. Andaluský celek zřejmě přišel na to, jak proti Getafe hrát, neboť nakonec ani jednou neinkasoval, naopak ve druhém poločase svůj náskok ještě navýšil. V 67. minutě se prosadil Fernando a v 73. minutě podobu skóre naposledy upravil Jules Kounde. A tak zatímco před dvěma týdny Getafe doma porazilo třígólovým rozdílem Valencii, tentokrát naopak hostům ze Sevilly podlehlo 0:3.

Další souboj týmů z čela ligové tabulky se odehrál na Estadio Wanda Metropolitano, kde Atletico Madrid přivítalo Villarreal. Jako první se v utkání prosadili hosté, a to konkrétně Paco Alcacer v 16. minutě. Domácím se však podařilo nepříznivou situaci zvrátit, k čemuž přispěl ve 40. minutě vyrovnávající Angel Correa, střelec nakonec rozdílového gólu Koke, který se prosadil v 64. minutě, a Joao Felix, který v 74. minutě stvrdil domácí triumf gólem na konečných 3:1 pro Atletico.

Ligová tabulka po 25. kole

Další valencijský neúspěch odsunul Netopýry na 8. místo. Zatímco před týdnem ještě Valencia ztrácela na příčky zajišťující pro příští sezónu Ligu mistrů jen dva body, nyní už má na 4. místo pětibodovou ztrátu. Dva body Valencia momentálně ztrácí na pohárovou Evropu, nicméně tato ztráta může ještě narůst, neboť Real Sociedad, který je aktuálně na 6. místě ligové tabulky, má odložené utkání 24. kola k dobru.

Největším skokanem 25. kola je Levante, které díky vítězství nad Realem Madrid přeskočilo Betis Sevilla, Osasunu a Athletic Bilbao a posunulo se z 13. místa na 10. místo, tedy o tři příčky.  Co se týče propadů, tak nejhůře dopadlo 25. kolo pro Getafe, které se z 3. místa propadlo na 5. místo, tedy o dvě příčky. Před Getafe se dostal jeho přemožitel z tohoto ligového kola, tedy Sevilla, a také Atletico Madrid.

Na úplném čele ligové tabulky jsme se dočkali změny. Po 23. kole měl Real Madrid tříbodový náskok na Barcelonu. Po 24. kole už byl náskok madridského celku jen jednobodový. No a nyní, po 25. kole, se zpět na úplnou špici tabulky La Ligy vrátila Barcelona, která má na Bílý balet dvoubodový náskok. Uvidíme, jak se situace vyvine za týden, kdy je v Madridu na programu slavné El Clasico. Odstup druhého týmu tabulky od třetího zůstal desetibodový, ale tentokrát to už není náskok Barcelony na Getafe, ale náskok Realu Madrid na Atletico Madrid.

V boji o záchranu si nejvíce polepšila Celta Vigo, která sice zůstala na 17. místě, tedy prvním nesestupovém, ale už se bodově dotáhla na Deportivo Alaves, které je na 16. místě. Toto duo má na sestupové pásmo dvoubodový náskok. V sestupovém pásmu zůstávají Mallorca, Leganes a Espanyol, přičemž poslední dva týmy mají za Mallorcou tříbodový odstup.

Nejlepší ligoví střelci po 25. kole

Na čele tabulky střelců nadále zůstává Lionel Messi z Barcelony (18 gólů), ale po čtyřgólovém představení proti Eibaru výrazně odskočil svým pronásledovatelům. Po 25. kole se nezměnilo pořadí ani na druhém a třetím místě střelecké tabulky, dále je drží Karim Benzema z Realu Madrid (13 gólů) a Luis Suarez z Barcelony (11 gólů). Na dělené čtvrté místo se dotáhl Lucas Perez z Deportiva Alaves (10 gólů), který doplnil trio Roger Marti z Levante (10 gólů), Angel z Getafe (10 gólů) a Gerard Moreno z Villarrealu (10 gólů). Další skupinku tvoří Maxi Gomez z Valencie (9 gólů), , Joselu z Deportiva Alaves (9 gólů) a Ezequiel Avila z Osasuny (9 gólů), na které se po 25. kole dotáhli Ante Budimir z Mallorcy (9 gólů) a Iago Aspas z Celty Vigo (9 gólů). Popředí střelecké tabulky pak mají na dohled i Loren Moron z Betisu Sevilla (8 gólů), Willian Jose z Realu Sociedad (8 gólů), Santi Cazorla z Villarrealu (8 gólů), Jaime Mata z Getafe (8 gólů), Antoine Griezmann z Barcelony (8 gólů) a po 25. kole nově i Lucas Ocampos ze Sevilly (8 gólů) a Joaquin z Betisu Sevilla (8 gólů).

Co se týče nejlepších ligových střelců Valencie, tak zde se ve 25. kole nic nezměnilo. Nejlepším střelcem Los Che v zápasech La Ligy zůstává Maxi Gomez (9 gólů) s výrazným náskokem na Daniho Pareja (6 gólů). Dalšími nejgólovějšími hráči Valencie v La Lize jsou Kevin Gameiro (4 góly) a Ferran Torres (4 góly).

Tipovačka po 25. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde.

Ve 25. kole triumfoval netopier (22 bodů), k němuž se nejvíce přiblížili Jose.Enrique (20 bodů) a JEFFINHO (20 bodů). Se svým výkonem mohou být spokojeni i jansosom (17 bodů), Ingi (17 bodů) a Lucas8 (17 bodů).

Ke změně došlo v celkovém pořadí. Na čelo se probojoval vítěz 25. kola netopier (436 bodů), který si rovnou udělal i náskok na další tipéry. Packo114 (428 bodů) se sice propadl jen na druhé místo, ale blíže mu jsou další pronásledovatelé, než je on sám úplnému čelu celkového pořadí. Nejlepší pětici aktuálně doplňují Jose.Enrique (423 bodů), Ingi (422 bodů) a mikita10sM (421 bodů), kteří tvoří velmi natěsno poskládaný vláček.

Program 26. kola La Ligy

Další ligové kolo začíná v pátek 28. února, kdy Real Sociedad přivítá Real Valladolid (21:00). V sobotu 29. února jsou na programu zápasy Eibaru proti Levante (13:00), Valencie proti Betisu Sevilla (16:00), Leganes proti Deportivu Alaves (18:30) a Granady proti Celtě Vigo (21:00). V neděli 1. března budou odehrány zápasy Sevilly proti Osasuně (12:00), Athleticu Bilbao proti Villarrealu (14:00), Espanyolu proti Atleticu Madrid (16:00), Mallorcy proti Getafe (18:30) a Realu Madrid proti Barceloně (21:00).