La Liga po 27. kole

V prvním kompletně březnovém ligovém kole se Valencia opět marně snažila o venkovní vítězství, nicméně postavení v ligové tabulce udržela. To nemůže říci například Real Madrid, který přišel o první místo, jež si před týdnem těžce vybojoval v El Clasicu. V našem tradičním souhrnu se samozřejmě krátce podíváme i na další zápasy ligového kola, na aktuální podobu celé tabulky La Ligy, na naši tipovačku a chybět nebude ani program příštího ligového kola, v němž Netopýry čeká městské derby proti Levante.

Jak se hrálo ve 27. kole La Ligy

Z pohledu fanoušků Los Che se nejzajímavější utkání kola hrálo již v pátek, kdy valencijští Netopýři zamířili na hřiště Deportiva Alaves. Oproti dřívějším venkovním zápasům tentokrát Valencia od úvodního hvizdu předváděla přece jen aktivnější hru, za což byla odměněna ve 34. minutě, kdy se z volného přímého kopu pěkně trefil valencijský kapitán Dani Parejo. Na venkovní vítězství však Netopýři ani tentokrát nedosáhli, neboť na konečných 1:1 vyrovnal v 73. minutě domácí Edgar Mendez. Utkání si můžete připomenout v našem reportu.

Sobotní program 27. kola La Ligy odstartoval v Eibaru, kam zavítala Mallorca. Jednalo se o důležitý souboj ze spodní části tabulky, neboť Mallorca je v sestupovém pásmu a Eibar na něj nemá příliš velký náskok. Sobotní výsledek ještě záchranářský boj více zamotal, neboť Mallorca v Eibaru zvítězila 2:1. Do vedení se dostala ve 42. minutě gólem Daniho Rodrigueze a ve druhém poločase její vedení v 78. minutě navýšil Takefusa Kubo. Domácí zvládli jen korigovat výsledek v 92. minutě zásluhou Bigase. Mallorca se tak baskickému celku přiblížila na pouhé dva body.

Atletico Madrid a Sevilla rozjeli ve vzájemném utkání v prvním poločase nečekanou gólovou přestřelku. Do vedení se na Estadio Wanda Metropolitano v Madridu dostali hosté, když se v 19. minutě prosadil Luuk de Jong. Atleticu se však podařilo výsledek zvrátit. Alvaro Morata ve 32. minutě proměnil pokutový kop a vyrovnal a do vedení pak Atletico poslal Joao Felix ve 36. minutě. Na poločasovou přestávku se však do kabin zamířilo za nerozhodného stavu, neboť i Sevilla dostala možnost exekuce pokutového kopu a Lucas Ocampos se ve 43. minutě nemýlil. Ve druhém poločase už obrany obou týmů pracovaly bezchybně a utkání tak skončilo remízou 2:2.

Barcelona přivítala Real Sociedad, který si v týdnu zajistil postup do finále Copa del Rey. Dobrou formu baskický celek prokazoval i na Camp Nou a katalánský velkoklub se proti němu nemohl dlouho prosadit. Vysvobození pro favorita přišlo až v 81. minutě, kdy Lionel Messi proměnil penaltu a zajistil Barceloně vítězství 1:0.

V posledním sobotním utkání přivítalo Getafe Celtu Vigo. Domácí byli sice favoritem, ale Celta Vigo se navzdory svému tabulkovému postavení již nejednou v této sezóně postarala o překvapivý výsledek. To se jí nakonec povedlo i v Madridu, kde získala bod za remízu 0:0. Možná v závěru utkání pomýšlela i na víc, neboť domácí Mauro Arambarri obdržel v 82. minutě červenou kartu, ale výhodu jednoho muže v poli nezužitkovala.

V prvním nedělním utkání přivítala Osasuna barcelonský Espanyol. Ani toto utkání nepřineslo mnoho gólů, ovšem domácím fanouškům to nakonec určitě nevadilo, neboť jediným úspěšným střelcem zápasu se v 51. minutě stal Roberto Torres, který proměnil pokutový kop. Osasuna tak zvítězila 1:0.

Největších gólových hodů se v rámci 27. kola La Ligy diváci dočkali v utkání Realu Valladolid s Athleticem Bilbao. Dost často jsme v našich souhrnech o Athleticu psali jako o týmu soustředícím se stoprocentně na Copa del Rey a v lize paběrkujícím. To už neplatí, neboť se začínají zlepšovat i v rámci La Ligy. Tentokrát to odnesl Real Valladolid, který na vlastním stadionu schytal debakl. Athletic se do vedení dostal už ve 4. minutě, kdy se prosadil Unai Lopez. Ve 24. minutě pak vedení hostu navýšil Raul Garcia. V 76. minutě se sice o zápletku pro závěr zápasu postaral domácí Sandro Ramirez, který snížil na rozdíl jediného gólu, ale víc gólů už Real Valladolid nevstřelil. Naopak za hosty se ještě v 87. minutě trefil Inaki Williams a na konečných 4:1 z jejich pohledu završil v 93. minutě Inigo Cordoba. Jinak mimochodem v Copa del Rey je již Athletic ve finále, kde tedy dojde na baskické derby s Realem Sociedad.

Ve 27. kole španělské nejvyšší soutěže remizovali oba valencijské celky v La Lize shodně 1:1. Po páteční remíze Los Che v Alavesu v neděli Levante uhrálo totožný výsledek doma s Granadou. Levante sice poslal v 11. minutě do vedení Roger Marti, ale konečnou podobu skóre stanovil až v 60. minutě hostující Darwin Machis.

Jeden z nejméně očekávaných výsledků kola se urodil zřejmě ve Villarrealu, kde domácí podlehli zachraňujícímu se Leganes. Žlutá ponorka přitom do zápasu vstoupila na výbornou a hned v 5. minutě ji poslal do vedení Gerard Moreno. Jak se domácí povedl úvod prvního poločasu, tak se hostům podařil vstup do druhé půle a ve 47. minutě vyrovnal Oscar Rodriguez. Tentýž gól nakonec madridskému celku vystřelil i vítězství 2:1, když se v 70. minutě prosadil z pokutového kopu.

V posledním utkání 27. kola přivítal Betis Sevilla madridský Real. První zajímavé chvíle přišly závěrem první půle, kdy nejprve Betis poslal ve 40. minutě do vedení Sidnei, ovšem ještě do poločasové přestávky stihl vyrovnat Karim Benzema, který ve 45. minutě proměnil pokutový kop. Ve druhém poločase se opět na gólové vzrušení dlouho čekalo, nakonec přišlo jen jedno, a to v 82. minutě, kdy se prosadil domácí Cristian Tello. Barcelonský odchovanec tak Betisu zařídil vítězství 2:1 a připravil Real Madrid o první místo v tabulce.

Ligová tabulka po 27. kole

Třebaže Valencia znovu nedosáhla na venkovní vítězství, tak si udržela své postavení v tabulce a nadále tak zůstává na 7. místě. Na pohárovou Evropu Netopýři ztrácejí jediný bod, nicméně tato ztráta může ještě narůst, neboť Real Sociedad, který je aktuálně na 6. místě ligové tabulky, má odložené utkání 24. kola k dobru. Zda svůj náskok navýší, se dozvíme již v úterý. Valencia mírně stáhla i svoji ztrátu na příčky zajišťující Ligu mistrů, aktuálně je čtyřbodová.

Po 27. kole většina týmů zůstala na svých pozicích. Z mála skokanů směrem vzhůru si nejvíce polepšil Betis Sevilla, který se po vítězství nad Realem Madrid posunul o dvě příčky ze 14. místa na 12. místo. Přeskočil při tom mimo jiné i Levante, které pro změnu zaznamenalo největší propad ze všech ligových účastníků, když spadlo z 11. místa na 13. místo, tedy o dvě příčky.

Real Madrid se před týdnem vrátil na čelo ligové tabulky po výhře v El Clasicu. K dobru měl však jediný bod, a když tak ve 27. kole Barcelona porazila Real Sociedad, zatímco Real Madrid nechal všechny body na hřišti Betisu Sevilla, tak se ve Španělsku ligový lídr opět měnil. Do čela se vrátila Barcelona, která má před Bílým baletem dvoubodový náskok. Odstup druhého týmu tabulky od třetího se však nezměnil, Sevilla má na Real Madrid devítibodové manko.

V sestupovém pásmu zůstávají Mallorca, Leganes a Espanyol, nicméně Mallorca a Leganes se přiblížily dalším týmům, které momentálně v sestupovém pásmu nejsou. Posledním aktuálně nesestupujícím týmem je Celta Vigo, která má na Mallorcu k dobru jediný bod. O další bod vpřed je Eibar, který má ale ještě odložené utkání 24. kola proti Realu Sociedad k dobru. Drobná nervozita se pak může vkrádat i do řad Realu Valladolid, který má na sestupové pásmo momentálně čtyřbodový náskok.

Nejlepší ligoví střelci po 27. kole

Na čele tabulky střelců  se toho mnoho nezměnilo. Prvním zůstává Lionel Messi z Barcelony (19 gólů) před Karimem Benzemou z Realu Madrid (14 gólů).  O bronzový stupínek se aktuálně dělí čtveřice hráčů, k duu Luis Suarez z Barcelony (11 gólů) a Lucas Perez z Deportiva Alaves (11 gólů) se o víkendu dotáhli Roger Marti z Levante (11 gólů) a Gerard Moreno z Villarrealu (11 gólů). O gól méně mají na kontě Angel z Getafe (10 gólů) a po 27. kole nově i Lucas Ocampos ze Sevilly (10 gólů). Další skupinku tvoří Maxi Gomez z Valencie (9 gólů), Joselu z Deportiva Alaves (9 gólů), Ezequiel Avila z Osasuny (9 gólů), Ante Budimir z Mallorcy (9 gólů), Iago Aspas z Celty Vigo (9 gólů) a Loren Moron z Betisu Sevilla (9 gólů), ke kterým se svým gólem ze 27. kola přidal i Raul Garcia z Athleticu Bilbao (9 gólů). Popředí střelecké tabulky pak mají na dohled i Willian Jose z Realu Sociedad (8 gólů), Santi Cazorla z Villarrealu (8 gólů), Jaime Mata z Getafe (8 gólů), Antoine Griezmann z Barcelony (8 gólů), Joaquin z Betisu Sevilla (8 gólů) a po víkendu nově i Dani Parejo z Valencie (8 gólů) a Alvaro Morata z Atletica Madrid (8 gólů).

Co se týče nejlepších ligových střelců Valencie, tak zde stále vede Maxi Gomez (9 gólů), ale Dani Parejo (8 gólů) už na něho poté, kdy se prosadil v druhém ligovém utkání v řadě, ztrácí jediný gól. Dalšími nejgólovějšími Netopýry v La Lize jsou Kevin Gameiro (5 góly) a Ferran Torres (4 góly).

Tipovačka po 27. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde.

Ve 27. kole jsme se nedočkali žádných velkých bodových zisků, nikdo z tipérů se nedostal ani na metu 20 bodů. První místo získal Packo114 (17 bodů) s výkonem, který by v minulém kole nestačil ani na nejlepší pětici. Těsně druhý se umístil Jose.Enrique (16 bodů), který jako jediný ve 27. kole trefil dva přesné výsledky. O bronzový stupínek se podělili Harakant (14 bodů) a Ingi (14 bodů) a nejlepší pětici tentokrát uzavíral Jaakkopn (11 bodů).

Na prvním místě celkového pořadí se udržel netopier (465 bodů), ale jeho náskok v čele se snížil. Na druhou příčku se po týdnu vrátil vítěz 27. kola Packo114 (459 bodů) a na bronzový stupínek se posunul Ingi (455 bodů). O dvě příčky naopak sestoupil mikita10sM (453 bodů), ale mezi nejlepšími se udržel. Nejlepší pětici pak aktuálně doplňuje loňský vítěz Jose.Enrique (448 bodů).

Program 28. kola La Ligy

Ještě než nadejde čas 28. kola, tak bude v úterý 10. března odehráno odložené utkání 24. kola, ve kterém Eibar přivítá Real Sociedad. Kompletní 28. kolo pak odstartuje v pátek 13. března zápasem Realu Madrid s Eibarem (21:00). V sobotu 14. března jsou na programu zápasy Leganes proti Realu Valladolid (13:00),Valencie proti Levante (16:00), Mallorcy proti Barceloně (18:30) a Celty Vigo proti Villarrealu (21:00). V neděli 15. března budou odehrány zápasy Espanyolu proti Deportivu Alaves (12:00), Realu Sociedad proti Osasuně (14:00), Athleticu Bilbao proti Atleticu Madrid (16:00), Granady proti Getafe (18:30) a Sevilly proti Betisu Sevilla (21:00).