La Liga po 28. kole

Po tříměsíční koronavirové pauze se před pár dny znovu rozběhla nejvyšší španělská ligová soutěž. S La Ligou se vrací i naše tradiční ohlédnutí za ligovým kolem. Valencia své fanoušky bohužel znovu příliš nepotěšila. V článku se dočtete i to, jak hrály ostatní týmy, jak aktuálně vypadá tabulka La Ligy, ale seznámíme vás i s pořadím v naší tipovačce a chybět nebude ani program příštího ligového kola, které začíná již dnes.

Jak se hrálo ve 28. kole La Ligy

La Liga se po koronavirové pauze znovu rozběhla ve čtvrtek 11. června sevillským derby, ve kterém Sevilla hostila Betis. Domácí zvítězili 2:0, o což se ve druhém poločase zasloužili Ocampos z penalty a Fernando. Další dva zápasy 28. kola byly na programu v pátek 12. června. V prvním hostila Granada madridské Getafe. V prvním poločase poslal hosty do vedení Timor, ale po půli výsledek zvrátili vlastním gólem madridský Dakonam a Carlos Fernandez a Granada tak zvítězila 2:1. Druhým pátečním zápasem bylo valencijské derby, ve kterém se na góly čekalo až do úplného závěru. Valencia se dostala do vedení v 90. minutě gólem Rodriga, ale na konci osmiminutového nastaveného času za Levante na konečných 1:1 vyrovnal z penalty Melero. Náš report ze zápasu si můžete přečíst zde, slova trenéra Celadese z tiskové konference pak zde.

Zatímco ve všední dny se hrají vždy jen dva zápasy večer, tak o víkendu je program přece jen nabytější. V sobotu 13. června se tak hrály hned čtyři zápasy. V prvním Espanyol zužitkoval dlouhou přesilovku proti Deportivu Alaves a zvítězil 2:0. Gólově se barcelonský celek prosadil těsně před přestávkou zásluhou Espinosy a konečnou podobu výsledku pro změnu stanovil těsně po poločasové pauze Wu Lei. V dalším zápase přivítala Celta Vigo Villarreal a prohrála 0:1. Tři body Žluté ponorce přinesla až trefa Manu Triguerose z nastaveného času. Další neúspěch domácího celku byl k vidění v Leganes, odkud si všechny body odvezl Real Valladolid. Hosté se dostali do vedení hned po úvodním hvizdu, kdy se prosadil Unal, na kterého v druhé půli navázal Ruben Alcaraz. Leganes pouze snížilo na konečných 1:2 proměněnou penaltou Oscara Rodrigueze. Debakl pak v posledním sobotním utkání schytala doma Mallorca, která prohrála s Barcelonou 0:4. Hned v úvodu poslal hosty do vedení Vidal a náskok katalánského celku ještě navýšil v první půli Braithwaite, po pauze se pak ještě prosadili Jordi Alba a Messi.

Poslední tři zápasy 28. kola byly odehrány včera, tedy v neděli 14. června. Athletic Club Bilbao přivítal Atletico Madrid a oba celky se na San Mames rozešly smírně po výsledku 1:1. Když totiž domácí poslal v průběhu první půle do vedení Muniain, tak baskickému celku vydrželo vedení jen dvě minuty, protože hned vzápětí srovnal skóre Diego Costa. Výrazně jednoznačnější záležitostí byl souboj mezi Realem Madrid a Eibarem. Bílý balet se totiž už během prvního poločasu dostal do výrazného vedení po gólech Kroose, Sergia Ramose a Marcela. Náskok madridského celku po přestávce jen zmírnil Bigas a Real tak zvítězil 3:1. V posledním utkání kola pak Real Sociedad přivítal Osasunu a po půlhodině hry prohrával po gólu Adriana z penalty. Ve druhém poločase však na konečných 1:1 vyrovnal Oyarzabal.

Ligová tabulka po 28. kole

Třebaže Valencia své fanoušky příliš nepotěšila, když doma jen remizovala s Levante, tak si udržela své postavení v tabulce a nadále tak zůstává na 7. místě. Před Netopýry jsou Atletico Madrid a Getafe, oba madridské celky mají na Los Che tříbodový náskok. Ztráta Valencie na příčky zajišťující Ligu mistrů zůstala čtyřbodová, neboť i Real Sociedad doma podobně jako Los Che jen remizoval.

Na čele ligové tabulky zůstává Barcelona s dvoubodovým náskokem na Real Madrid. Třetí pak zůstává s devítibodovým mankem na Bílý balet Sevilla.

V sestupovém pásmu zůstávají Mallorca, Leganes a Espanyol. Espanyol se po koronavirové pauze bodově dotáhl na předposlední Leganes a oba shodně na záchranu ztrácejí tři body. Posledním celkem na nesestupovém místě je Celta Vigo. Za galicijským týmem je o bod Mallorca, která tedy k vybřednutí ze sestupových bod rovněž nemá daleko.

Nejlepší ligoví střelci po 28. kole

Na čele tabulky střelců se toho mnoho nezměnilo. Prvním zůstává Lionel Messi z Barcelony (20 gólů), který ve 28. kole dokonce navýšil svůj náskok před Karimem Benzemou z Realu Madrid (14 gólů).  O bronzový stupínek se aktuálně dělí pětice hráčů, ke kvartetu Luis Suarez z Barcelony (11 gólů), Lucas Perez z Deportiva Alaves (11 gólů), Roger Marti z Levante (11 gólů) a Gerard Moreno z Villarrealu (11 gólů) se dotáhl Lucas Ocampos ze Sevilly (11 gólů). O gól méně má na kontě Angel z Getafe (10 gólů).

Co se týče nejlepších ligových střelců Valencie, tak zde vede Maxi Gomez (9 gólů) s těsným náskokem před Dani Parejem (8 gólů). Dalšími nejgólovějšími Netopýry v La Lize jsou Kevin Gameiro (5 góly) a Ferran Torres (4 góly).

Tipovačka po 28. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde. Připomínáme, že se nyní zápasy La Ligy hrají každý den, a jednotlivá ligová kola tak následují rychle po sobě, například již dnes večer začíná 29. kolo, takže si nezapomeňte natipovat. Stále je do konce sezóny ve hře ještě dost bodů.

V prvním pokoronavirovém kole nejlépe natipovala většina redaktorů tohoto webu. O první místo se podělili Woyta (21 bodů) a Ingi (21 bodů), zatímco ruty (19 bodů) je na děleném třetím místě, kde mu společnost dělají mikita10sM (19 bodů) a Harakant (19 bodů).

V celkovém pořadí se díky povedenému 28. kolu na první místo vyšvihl Ingi (481 bodů), zatímco na druhém místě zůstal Packo114 (478 bodů). Dosud vedoucí netopier (474 bodů) klesl na místo třetí. Nejlepší pětici pak aktuálně doplňují mikita10sM (472 bodů) a ruty (469 bodů).

Program 29. kola La Ligy

I zápasy 29. kola budou rozděleny do čtyř dnů. Dnes, tedy v pondělí 15. června, jsou na programu zápasy Levante proti Seville (19:30) a Betisu proti Granadě (22:00). V úterý 16. června budou odehrány zápasy Getafe proti Espanyolu (19:30), Villarrealu proti Mallorce (19:30) a Barcelony proti Leganes (22:00). Ve středu 17. června jsou na programu zápasy Eibaru proti Athletic Clubu Bilbao (19:30), Realu Valladolid proti Celtě Vigo (19:30) a Osasuny proti Atleticu Madrid (22:00). Kolo bude zakončeno ve čtvrtek 18. června zápasy Deportiva Alaves proti Realu Sociedad (19:30) a Realu Madrid proti Valencii (22:00).