La Liga po 11. kole

V posledním listopadovém kole španělské La Ligy Valencia bohužel nenavázala na bodové zisky z kol předchozích a doma podlehla madridskému Atleticu. To jí hned stálo několik míst v tabulce a navíc se Netopýři opět nepříjemně přiblížili sestupovému pásmu. V našem tradičním souhrnu se samozřejmě podíváme na všechny výsledky 11. kola, na aktuální podobu ligové tabulky, nejlepší ligové střelce a naši tipovačku. Závěrem pak zmíníme program následujícího ligového kola, které bude už prvním prosincovým.

Jak se hrálo v 11. kole La Ligy

V pátek 27. listopadu odstartovalo 11. kolo zápasem mezi Realem Valladolid a Levante. Domácím se v poslední době nad očekávání daří, nedávno například zvítězili dvakrát v řadě. Tentokrát však další tři body na své konto Real Valladolid nepřidal a s Levante jen remizoval 1:1. Domácí poslal do vedení v 57. minutě Maranhao, ale v 83. minutě vyrovnal Campana. Mimochodem Levante remizovalo již popáté v řadě.

Šňůru nerozhodných výsledků má aktuálně na kontě i Elche, které v sobotu 28. listopadu v souboji dvou nováčků přivítalo Cadiz. Lucas Boye poslal východošpanělský celek do vedení ve 38. minutě, ale Cadiz ztrátu eliminoval v 55. minutě, kdy na konečných 1:1 vyrovnal Alvaro Gimenez.

V 11. kole La Ligy neskončil žádný zápas bezbrankovou remízou, v gólově nejchudších zápasech tohoto kola padl vždy jeden gól. To se stalo i na Mestalle, kde domácí Valencia přivítala Atletico Madrid. V prvním poločase jsme se dočkali šancí na obou stranách, ale gólově se neprosadil nikdo. Po změně stran se už hrálo víceméně jen na branku Netopýrů, kteří bohužel inkasovali i ten jediný zmiňovaný gól utkání. Třebaže ho vstřelil hráč domácích. Toni Lato však v 79. minutě míč nasměroval za vlastního gólmana, čímž Valencii odsoudil k porážce 0:1. Utkání si můžete připomenout v našem reportu.

V druhém gólově nejchudším utkání 11. kola se z těsného vítězství 1:0 radoval opět hostující tým, přičemž v tomto případě jím byla Sevilla, která vybojovala všechny body na hřišti Huescy. Remízový král tak tentokrát neremizoval, třebaže k tomu neměl moc daleko. Vítězný gól Sevilly totiž Youssef En-Nesyri vstřelil až v 83. minutě.

Sobotní program pak zakončilo největší překvapení kola, kdy obhájce titulu Real Madrid doma odevzdal všechny tři body Deportivu Alaves po porážce 1:2. Baskickému celku vyšel vstup do utkání a Lucas Perez Deportivo poslal už v 5. minutě do vedení proměněnou penaltou. V posledních třech zápasech bylo proti Realu odpískáno už pět pokutových kopů. Krátce po poločasové pauze náskok hostí navýšil Joselu, který se prosadil ve 49. minutě. Dvoubrankovou ztrátu již Bílý balet stáhnout nedokázal, jeho čestný úspěch zaznamenal až Casemiro v 86. minutě.

V neděli 29. listopadu odstartoval zápasový program utkáním mezi Barcelonou a Osasunou. Katalánskému celku se sice v této sezóně nedaří dle očekávání, nicméně tentokrát žádné překvapení nedopustil a zvítězil 4:0. Skóre utkání otevřel ve 29. minutě Martin Braithwaite a do poločasu ještě barcelonské vedení navýšil Antoine Griezmann ve 42. minutě. Po změně stran na sebe nejdříve upozornil Philippe Coutinho v 57. minutě a konečnou podobu skóre pak stanovil v 73. minutě Lionel Messi.

V 11. kole jsme se dočkali čtyř nerozhodných výsledků a ve všech případech se jednalo o remízu 1:1. V neděli odpoledne tímto výsledkem skončilo utkání mezi Getafe a Athleticem Bilbao. Do vedení se dostal baskický celek, za nějž se v 9. minutě prosadil Asier Villalibre. Domácí střelci dlouho mlčeli, což změnil až v 75. minutě Angel, který dal výsledku konečnou podobu.

Celta Vigo čekala na druhé vítězství v této sezóně od 2. kola, kdy udolala Valencii. Dočkala se až teď v neděli, kdy na domácím hřišti přivítala pro změnu Granadu. Andaluský celek se na západním pobřeží Španělska dostal do vedení ve 25. minutě, ale za domácí hned vzápětí zareagoval Nolito a ve 27. minutě vyrovnal. Na další góly se čekalo až do závěru utkání, kdy domácím přisoudily tři body slepené góly Miguela Baeze z 81. minuty a Frana Beltrana z 85. minuty. Celta Vigo tak zvítězila 3:1.

V posledním nedělním zápase se hrálo o čelo ligové tabulky, protože Real Sociedad na svém hřišti přivítal Villarreal. Střetly se tedy dva týmy, kterým se v této sezóně velmi daří. V zápase jsme se však dočkali jen penaltové remízy 1:1. Nejprve proměnil pokutový kop Gerard Moreno, který v 6. minutě poslal Žlutou ponorku do vedení. O vyrovnání se pak taktéž z pokutového kopu postaral Mikel Oyarzabal ve 33. minutě.

Poslední zápas 11. kola byl sehrán v pondělí 30. listopadu, kdy Betis Sevilla přivítal na svém hřišti Eibar a ukázal se býti dobrým hostitelem, neboť baskický celek, který bude ve 12. kole soupeřem valencijských Netopýrů, si domů odvezl všechny tři body. V prvním poločase sice Eibar o jeden vstřelený gól kvůli VARu přišel, ale nakonec ho to nemuselo mrzet. Do vedení se totiž hosté dostali hned po poločasové přestávce, když se ve 49. minutě trefil Yoshinori Muto. Vzápětí pak domácím další těžký úder zasadil Esteban Burgos, který v 54. minutě proměnil pokutový kop. Eibar tak nakonec zvítězil 2:0, protože další jejich penaltu Sergi Enrich v závěru utkání neproměnil.

Ligová tabulka po 11. kole

Tabulka La Ligy je nadále dosti zkreslená, neboť jen polovina týmů má odehraná všechna utkání. V případě dalších týmů docházelo k odkládání zápasů, které se budou konat až na začátku roku 2021, takže do té doby mohou panovat v tabulce trochu zmatky. Plný počet zápasů odehráli Valencia, Villarreal, Betis Sevila, Cadiz, Real Sociedad, Celta Vigo, Huesca, Real Valladolid, Eibar a Deportivo Alaves. Zápas k dobru mají Getafe, Real Madrid, Granada, Levante, Osasuna a Athletic Bilbao. Dokonce dva zápasy k dobru pak mají Barcelona, Sevilla, Atletico Madrid a Elche.

Valencia po třech zápasech, v nichž bodovala, tentokrát prohrála, což se hned výrazně projevilo na jejím umístění v ligové tabulce. Z 9. místa se propadla až na 14. místo. Aktuálně mají Netopýři na kontě 12 bodů za zápasovou bilanci 3-3-5 při skóre 17:17. Se třetí nejhorší obranou ani čtvrtý nejlepší útok zatím nevytáhl Los Che na lepší umístění. Tabulka La Ligy je však v současné době nesmírně vyrovnaná. Chcete důkaz? Na sestupové pásmo má nyní Valencia jen dvoubodový náskok, ale zároveň je pouhé tři body od příček zajišťujících pohárovou Evropu. Ovšem je potřeba mít na paměti, že všechny týmy nemají na kontě stejný počet odehraných zápasů, takže aktuální podoba tabulky není úplně vypovídající.

To je dobře patrné například i v popředí tabulky. Na úplném čele se sice udržel Real Sociedad, ale aktuálně už má náskok jediného bodu před Atleticem Madrid, které má však dva zápasy k dobru. Stejnou výhodu má Atletico i vůči třetímu Villarrealu, který má na madridský celek tříbodové manko. O další tři body zpět je Real Madrid, který už tak má na svého městského rivala šestibodovou ztrátu. Ani Real sice na kontě nemá plný počet odehraných zápasů, ale dohrávat má jen jeden. Atletico tak má na Real jeden zápas k dobru. Situace červenobílých tedy vypadá velmi zajímavě.

V sestupovém pásmu se týmy přeskupily a na poslední místo aktuálně klesla Huesca, před níž je o bod Levante a o další dva Celta Vigo. Galicijský celek se navíc díky vítězství bodově dotáhl na Real Valladolid, kterého od návratu do sestupového pásma prozatím zachránilo lepší skóre než má Celta Vigo. Týmy v sestupovém pásmu však rozhodně nemusí být v nějakém depresivním rozpoložení, neboť konkurenty mají na dohled. O bod víc než Real Valladolid a Celta Vigo má Osasuna, o další bod vpředu je dvojice Betis Sevilla a Valencia. Nad nimi je pak v tabulce hned pětičlenná skupina týmů, které mají na Netopýry k dobru jediný bod.

Nejlepší ligoví střelci po 11. kole

Své výsostné postavení v čele střeleckého žebříčku si udržel Mikel Oyarzabal z Realu Sociedad (7 gólů), za nímž je nejblíže Gerard Moreno z Villarrealu (6 gólů). O gól zpět je kvartet Paco Alcacer z Villarrealu (5 gólů), Luis Suarez z Atletica Madrid (5 gólů), Joao Felix z Atletica Madrid (5 gólů) a Iago Aspas z Celty Vigo (5 gólů). Další gól pak ztrácí skupina ve složení Ansu Fati z Barcelony (4 góly), Portu z Realu Sociedad (4 góly), Cristian Tello z Betisu Sevilla (4 góly), Jose Luis Morales z Levante (4 góly), Karim Benzema z Realu Madrid (4 góly) a Carlos Soler z Valencie (4 góly), na které se po 11. kole dotáhli Angel z Getafe (4 góly), Lionel Messi z Barcelony (4 góly) a  Youssef En-Nesyri ze Sevilly (4 góly).

V čele valencijské klubové střelecké tabulky je nadále Carlos Soler (4 góly), za nímž se o druhé místo dělí Maxi Gomez (3 góly) a Manu Vallejo (3 góly). Svojí gólovou troškou do mlýna pak přispěli Gabriel Paulista (1 gól), Daniel Wass (1 gól), Goncalo Guedes (1 gól), Toni Lato (1 gól), Yunus Musah (1 gól) a Hugo Guillamon (1 gól).

Tipovačka po 11. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde a v našem článku zveřejněném před začátkem aktuální sezóny.

Na výsledky 11. kola La Ligy si na našem webu natipovalo 19 tipérů a v několika případech jsme se dočkali i vysokých bodových zisků. Celá pětice nejlepších tipérů kola se dostala přes dvacetibodovou hranici. Nejlepší odhad na výsledky zápasů ve španělské lize tentokrát ukázal ruty (26 bodů), za nímž se s nevelkým odstupem umístil Rostis1001 (24 bodů). O třetí místo se pak podělili Jaakkopn (22 bodů), Lukas TV (22 bodů) a mikita10sM (22 bodů), přičemž první jmenovaný se mezi nejlepší tipéry kola dostal navzdory tomu, že natipoval o jeden zápas méně, než jeho konkurenti.

V čele celkového pořadí se i po 11. kole drží ruty (166 bodů), který lehce navýšil svůj náskok na jansosoma (148 bodů), který udržel stříbrnou pozici. Na pomyslné medailové příčky se vrátil LukasTV (144 bodů), který si polepšil z pátého místa a aktuálně je na místě třetím. Z bezprostřední blízkosti mu však na záda dýchá dvojice mikita10sM (143 bodů) a JEFFINHO (143 bodů), přičemž o lepším postavení prvního jmenovaného rozhodl větší počet přesně trefených výsledků. Nejlepší pětice celkového pořadí se po 11. kole lehce vzdálila ostatním tipérům, před kterými má už minimálně šestibodový náskok. Nejblíže nejlepší pětici jsou nyní Jose.Enrique (137 bodů), Rostis1001 (136 bodů) a netopier (134 bodů).

Před časem jsme vám přinesli žebříček nejlepších výkonů tipérů v rámci jednoho kola. Z 11. kola se do něho dostali ruty a Rostis1001. Dosud byl osamoceným držitelem nejlepšího výkonu v rámci jednoho kola Woyta (26 bodů, 1. místo ve 3. kole), ale nyní ho vyrovnal ruty (26 bodů, 1. místo v 11. kole). Hned za touto dvojicí jsou se svými výkony Ingi (25 bodů, 1. místo v 9. kole), jansosom (25 bodů, 2. místo ve 3. kole) a Jose.Enrique (25 bodů, 1. místo v 10. kole). Rostis1001 (24 bodů, 2. místo v 11. kole) nyní vyrovnal výkon tipéra s nickem LukasTV (24 bodů, 3. místo ve 3. kole). Nadprůměrné výkony předvedlo i trio Harakant (23 bodů, dělené 4. místo ve 3. kole), Stoldovec (23 bodů, dělené 4. místo ve 3. kole) a Packo114 (23 bodů, 23 bodů, dělené 4. místo ve 3. kole).

Již nyní je možné tipovat na 12. kolo, které se bude konat nyní o víkendu, respektive od pátku do pondělí. Dále jsou v systému k natipování i zápasy odložené v 1., 2. a 4. kole, na jejichž natipování však máte ještě dost času, neboť všechny mají být sehrány až v příštím kalendářním roce.

Program 12. kola La Ligy

Následující ligové kolo odstartuje v pátek 4. prosince utkáním mezi Athleticem Bilbao a Celtou Vigo (21:00). V sobotu 5. prosince se utkají Levante s Getafe (14:00), Sevilla s Realem Madrid (16:15), Atletico Madrid s Realem Valladolid (18:30) a Cadiz s Barcelonou (21:00). V neděli 6. prosince pak jsou na programu zápasy Granady s Huescou (14:00), Osasuny s Betisem Sevilla (16:15), Villarrealu s Elche (18:30) a Deportiva Alaves s Realem Sociedad (21:00). Celé kolo pak vyvrcholí v pondělí 7. prosince utkáním mezi Eibarem a Valencií (21:00).