Cillessen zranený, Guillamón ubránil slovinské nájazdy, Cutrone asistoval a Račić debutoval

Reprezentačné boje započali včerajšími zápasmi a nie všetci Netopieri môžu byť spokojní. Z výhry sa mohol tešiť španielsky obranca Hugo Guillmanón a srbský záložník Uroš Račić, z jedného bodu pre Talianov Patrick Cutrone a nepodarený vstup do reprezentačného dresu si istotne nepredstavoval Jasper Cillessen, ktorý utrpel zranenie.

Valencijský obranca Hugo Guillamón sa podieľal na tlmení a odvracaní slovinských nájazdov spolu s Jorgem Cuancom. Obaja hráči odohrali plne po 90 minút a prispeli istou mierou k čistému štítu španielskej U21 v pomere 0:3. Druhým gólom do siete Slovinska prispel aj bývalí Netopier a to Gonzalo Villar, ktorý momentálne pôsobí v talianskej AS Rím.

Svoju včerajšiu premiéru v seniorskom drese Srbska zažil Uroš Račić. Defenzívny záložník nastúpil do zápasu proti Írsku od prvej minúty a Srb predvádzal svoj klasický boj v strede poľa. Račić bol proti Írom aktívny, získaval lopty pre svoj tím a dokonca mal aj príležitosť skórovať, ktorá napokon neskončila gólom. Srbský tréner Stojković sa na adresu Račića vyjadril: „Všetko, čo prináša do zápasov, jeho impozantná korpulencia, zvládanie lopty oboma nohami, tvrdú prácu v strede poľa... Pár gólov, ktoré som videl sú neuveriteľné. Musíte mať odvahu niečo také urobiť. Každý si zaslúži pozvanie a pre mňa je budúcnosťou srbského futbalu.“ Račić bol v 63. minúte striedaný bývalým Netopierom Nemanjom Maksimovićom.

Dávkou radosti musel oplývať, taktiež Patrick Cutrone. Ešte v prvom dejstve, t.j. 31. minúte, naservíroval valencijský útočník pre spoluhráča Gianlucu Scamaccu finálnu prihrávku, ktorá dostala taliansku U21 do vedenia. Cutrone vydržal na ihrisku len do 73. minúty, kedy ho tréner Nicolato vystriedal Giacomom Raspadorim. Taliani napokon výhru neudržali a o tri body sa pripravili vlastným gólom Giulia Maggioreho v 75. minúte.

Na včerajšok istotne nebude v dobrom spomínať brankár Jasper Cillessen. Pri stredajšej rozcvičke pred zápasom medzi Tureckom a Holandskom, utrpel gólman Valencie zranenie kolena. Ako uviedla Kráľovská holandská futbalová federácia, tak Cillessen istotne vynechá aj zvyšné dva stretnutia a to proti Lotyšsku a Gibraltáru. Po konci zápasu sa média dozvedeli, že postihnutá je oblasť kolena, ale je potreba vedieť, či ide o vyvrtnutie alebo či je postihnutý väz. Rodák z Nijmegenu sa vráti do svojej krajiny, presnejšie do Zeistu, kde sa podrobí kompletným vyšetreniam a po nich sa rozhodne o postupu liečby. Cillessenovu diagnózu má podať lekár Gallens, ktorý je členom holandského národného výberu. K tomu tréner Holandska Frank De Boer už povolal za valencijského brankára náhradu a to Marca Bizota z domáceho AZ Alkmaar. Správy o stave a závažnosti zranenia istotne bude očakávať aj španielska Valencia CF a tréner Javi Gracia.