Cutroneho jazda v talianskom drese si pýta miesto na ihrisku v tíme Javiho Graciu

Patrick Cutrone bol jedným z hlavných protagonistov talianskej futbalovej skupiny do 21 rokov. Taliansky útočník využil medzinárodné boje o znovuzískanie sebavedomia po tom, čo na hosťovaní vo Valencii skôr zahrieva lavičku náhradníkov. Nastane po úspechu v talianskom drese renesancia v tíme Javiho Graciu?

Všetko započalo smolným vstupom talianskej U21 na českej pôde, pričom sa výsledok skončil nerozhodne v pomere 1:1. Ešte v prvom dejstve, t.j. 31. minúte, naservíroval valencijský útočník pre spoluhráča Gianlucu Scamaccu finálnu prihrávku, ktorá dostala taliansku U21 do vedenia. Cutrone vydržal na ihrisku len do 73. minúty, kedy ho tréner Nicolato vystriedal Giacomom Raspadorim. Taliani napokon výhru neudržali a o tri body sa pripravili vlastným gólom Giulia Maggioreho v 75. minúte.

Sterílny zápas (0:0) prebehol v druhom meraní síl španielskej U21 proti talianskej U21. Ba čo viac. Išlo o konfrontáciu medzi dvoma hráčmi Valencie a to spomínaným Patrickom Cutronem a stredným obrancom Hugom Guillamónom, ktorý mal za úlohu vypojiť z hry práve talianskeho kapitána. Cutrone nieľkokokrát ohrozil rozohrávky mladých Španielov a snáď najväčšie vzrušenie nastalo v 16. minúte, kedy videl Guillamón žltú kartu po zákroku nohou do tváre Cutroneho. V druhom polčase sa už Španiel na ihrisku neobjavil a po 15. minútach druhého dejstva sa z hry porúčal aj Talian.

Najväčšiu zodpovednosť prevzal Cutrone v treťom zápase a to proti slovinskej U21. V prvom polčase, t.j. v 25. minúte navyšoval 23-ročný futbalista stav pre Gli Azzurrini na 3:0 a to gólom s pokutového kopu po faule na Davida Frattesiho. V závere prvého dejstva mohol taliansky hrotový útočník opätovne trestať Slovincov z 11m, avšak to by nesmel Igor Vekic vystihnúť smer kopu. V druhej polovici hry, presnejšie v 50. minúte vyslal Cutrone nechytateľnú strelu spoza 16-tky po narážačke s Giacomom Raspadorim a spečatil, tak výhru svojho tímu v pomere 4:0.

Patrick Cutrone využil národné mužstvo na znovuzískanie skvelých pocitov z gólov a dobre odohraných hier. Po svojej brilantnej ceste poslal hráč na diaľku gesto trénerovi Graciovi a jasný odkaz o svojom význame pre tím. Taliansky útočník nemá dostatok minút vo valencijskom drese, po ktorých túži a momentálne hrá futbalista len druhé husle. Avšak kampaň na medzinárodnej scéne či pretrvávajúce gólové suchoty hrotových útočníkov môžu preobratiť chod hodín na Mestalli a Cutrone by si tak mohol prísť v závere sezóny na peknú porciu zvyšných minút.