Paulista dosiahol mílnik v podobe 150 zápasov za Valenciu CF

Na posledný nedeľňajší duel Valencie CF proti Realu Sociedad, bude s istotou dobre spomínať aj Gabriel Paulista. Stopér Valencie si okrem gólu a asistencie pripísal na svoj účet už svoj 150. odohraný duel v drese Netopierov.

V prvom rade treba povedať, že zápas na Mestalli sa pred domáci tím nevyvíjal veľmi pozitívne. Po prvom dejstve prehrávali Netopiere už 0:2, pričom na druhom góle baskického celku mal veľký podiel viny práve Paulista, kvôli zlej rozohrávke. Napriek všetkému sa hráči Los Che zmohli a vydolovali remízu 2:2, v ktorej hral hlavnú úlohu opäť stredný obranca Valencie. V 58. minúte hry odpískal hlavný rozhodca pokutový kop za ''šľapák'' na Paulistu od Carlosa Fernándeza a v 59. minúte, Daniel Wass znižoval stav na 1:2. O pätnásť minút neskor sa mohol Brazílčan so španielskym pasom radovať aj zo vsieteného gólu, pretože po centre od Gonçala Guedesa, umiestnil obranca hlavou gól do horného rohu brány a Paulista, tak finalizoval stav na konečných 2:2.

Okrem radosti z tretieho streleného gólu a pridaní druhej asistencie v tohoročnej edícií LaLigy Santander sa môže Gabriel Paulista tešiť aj zo 150. odohraného duelu v drese Valencie, ktorý sa udial v zápase práve s Realom Sociedad. Ak sa pozrieme do minulosti, tak debut hráča za Netopiere započal ešte v sezóne 2017/18 za éry trénera Marcelina, presnejšie v 3. kole LaLigy proti Atléticu Madrid. Paulista vtedy odohral celý duel a zápas na Mestalli skončil nerozhodne 0:0. Prvé dve kola vynechal stopér pre problémy s kolenom. Debutu v španielskom pohári Copa de Rey sa dočkal futbalista ešte v tej istej sezóne a to hneď proti prvému súperovi Realu Zaragoza. Valencia zvíťazila v prvom zápase na domácej pôde aragónskeho celku v pomere 0:2. O rok debutoval rodák zo São Paula s Valenciou aj v milionárskych súťažiach. Najprv v prvom zápase Ligy majstrov proti talianskému Juventusu Turín, pričom španielsky tím prehral na vlastnej domácej pôde 0:2. Valencia CF ukončila svoje pôsobenie v skupine H na 3. mieste, čo znamenalo, že Netopiere čakala Európska liga. Obranca tímu zasiahol až do prvého zápasu 16-finále proti ruskému FK Krasnodaru, kedy Valencia vyhrala na Mestalli v pomere 2:1. Prvé vyraďovacie dvojkolo proti škótskemu Celticu Glasgow nestihol hráč pre svalové problémy.

Suma sumárov, Paulista za 4 sezóny na východošpanielskom pobreží odohral doposiaľ za Valenciu v španielskej LaLige 117 zápasov (10098 minút), pričom strelil 4 góly a poslal 4 finálne prihrávky. V španielskom pohrári Copa del Rey sa pozrel hráč do 15 zápasov (1276 minút), pričom netreba zabúdať ani na 1 zápas v španielskom Superpohári v sezóne 2019/20, kedy futbalista odohral plných 90 minút. V rámci európskych súťaží zasiahol obranca do 11 duelov (990 minút) Ligy majstrov a do 6 stretnutí (494 minút) Európskej ligy. Celkovo odohral Paulista za Valenciu CF spomínaných 150 zápasov (12948 minút), pričom hráč vynechal iba 18 stretnutí. Štyrikrát chýbal Brazílčan svojmu tímu pre kartovú suspendáciu v podobe naplenenia počtu žltých kariet a 14 duelov vynechal 30-ročný futbalista kvôli zraneniam.

Stredný obranca Netopierov sa momentálne nachádza v počte odohraných zápasov na 61. mieste. Hráč má s klubom platnú zmluvu do konca júna 2024 a pri hypotetickom odohraní plne všetkých zápasov v troch nasledujúcich sezónach LaLigy, mohol by hráč relatívne obliehať 11. miesto. Bojovnosť, oddanosť a hrdosť Paulistu voči valencijskému klubu je nespochybniteľná. Po zápase s Realom Sociedad zverejnil hráč na svojom sociálnom účte posolstvo pre celý tím: „Neskladajme ruky. Musíme udržať vieru, aby sme rástli a boli kritickí k tomu, čo je zlé, aby sme sa zlepšili. Dobrá reakcia, ale musíme mať ambíciu vyhrať. Sebareflexia je cesta do konca sezóny. Táto skupina sa nikdy nevzdá.

• Jenom škoda, že začíná průměrovat. V poslední době Paulista a ani moc Gaya nad tím průměr tedy nejsou.
    Jinak gratulace ke 150 zápasům. Ještě aby měně přitom zápase kecal, to je hrozné sledovat to jeho věčné dohadování ....