Negatívne série, ktoré Valencia prerušila víťazstvom nad Osasunou

V nedeľu popoludní odohrala Valencia CF na domácom ihrisku CA Osasuny už štvrté kolo najvyššej španielskej súťaže. Jednoznačnou výhrou Netopierov v pomere 1:4, tak východošpanielsky celok prerušil niekoľko negatívnych sérií, ktoré tím sprevádzali už nejakú tú dlhšiu dobu.

Valencijskí fanúšikovia musia zbožňovať Josého Bordalása, ktorý zatiaľ vrátil ich milovaný klub na popredné priečky LaLigy Santander. Stávka vedenia klubu na rodáka z Alicante sa zatiaľ vypláca, pričom tím získal svoju stratenú DNA. Východošpanielsky celok má našliapnuté veru, že dobre a po dvoch mizerných rokoch to vyzerá aj na návrat do pohárovej Európy. K tomu sobotňajším víťazstvom nad CA Osasunou, zlomili Netopiere pár negatívnych sérií, ktoré sa s týmto klubom tiahli.

Valencia CF vyhrala zápas mimo Mestallu a to presne po jedenástich hrách, pričom posledné víťazstvo sa datuje ešte z minulej sezóny, presnejšie 10. januára 2021. V osemnástom kole vyhral tím Javiho Graciu na ihrisku Realu Valladolidu v pomere 0:1 a to gólom Carlosa Solera zo 76. minúty.

Ešte dlhšia doba uplynula od momentu, kedy Valencia CF naposledy pridali dve víťazstvá v rade alebo po sebe. Fanúšikovia klubu sa mohli naposledy takto radovať ešte v sezóne 2019/20 a to na prelome mesiacov január/február, pričom oba zápasy sa odohrali na vlastnom trávniku, t.j. na Mestalli. V posledný januárový hrací deň, presnejšie 25.01.2020 vyhrala v 21. kole Valencia CF nad katalánskou FC Barcelonou v pomere 2:0 a to najprv vlastným gólom súpera od Jordiho Albu v 48. minúte a neskôr gólom Maxiho Gómeza v 77. minúte. Druhý víťazný duel sa uskutočnil v 22. kole a to 1. februára, kedy Valencia CF privítala RC Celtu Vigo. Netopiere si poradili s galícijským celkom v pomere 1:0 a to gólom Carlosa Solera zo 77. minúty.

Španielska tlačová agentúra EFE dodáva, že ak by sme chceli nájsť dva vyhrané zápasy po sebe, pričom jeden duel by sa hral na Mestalli a druhý mimo vlastného svätostánku, tak v pamäti by museli fanúšikovia klubu loviť až do 30. novembra 2019 v 15. kole, kedy Valencia CF zdolala regionálneho súpera Villarreal CF v pomere 2:1 a to gólmi Rodriga v 49. minúte a Ferrana Torresa v 70. minúte. Druhé stretnutie sa udialo 7. decembra 2019 v mestskom derby a to na domácom trávniku Levante UD v 16. kole. Levante UD padlo v Ciutat de Valencia v konečnom výsledku 2:4, pričom góly od Netopierov začali padať až po vlastnom góle od Rogera v 3. minúte nadstaveného času v prvom polčase. Po tomto oživení strelili valencijskí hráči ešte tri góly, pričom dvakrát sa trafil Kévin Gameiro (57. a 59. minúta) a raz Ferran Torres (88. minúta).

Práve vyššie posledným spomínaným triumfom v mestskom derby videli fanúšikovia Los Che naposledy až štyri vsietené góly mimo Mestallu. V túto nedeľu to dosiahla Valencia CF v El Sadar proti CA Osasune a to gólmi Maxiho Gómeza (26. minúta), Gonçala Guedesa (55. minúta), Omara Aldereteho (73. minúta) a vlastným gólom Aridana Hernándeza (50. minúta).

Posledným negatívnym záznamom, ktorý Valencia CF ukončila v túto nedeľu je ten, že po dlhých deviatich rokov uspel valencijský káder na domácom trávniku v El Sadar proti CA Osasune. Posledná výhra sa datuje v sezóne 2012/13, presnejšie z 8. decembra 2012, kedy Valencia CF jediným zásahom Roberta Soldada z 56. minúty rozhodla o svojom víťazstve v pomere 0:1.