Dve pochybnosti, ktoré mohli ovplyvniť nedeľňajší výsledok

Real Madrid vyhral na horúcej pôde Mestalle nad Valenciou CF v pomere 1:2. Zápas sa neobišiel bez sporných a pochybných rozhodnutí, ktoré mohli mať na priebeh stretnutia a celkový výsledok iný dopad.

Pezzella áno, ale Casemiro nie...

Eldesmarque poukázala na rozdiel medzi kritériami a posudzovaním rozhodcov, ktoré bol vykonané v nedeľňajších zápasoch Betisu Sevilla proti Espanyolu Barcelona a Valencie proti Realu Madrid. Španielsky zdroj predstavil dve veľmi podobné akcie, ktoré od seba delilo len pár hodín, pričom na tej istej strane stáli dvaja porazení a to Real Betis Sevilla a Valencia CF.

las acciones de pezzella y casemiro

las acciones de pezzella y casemiro 1

Zatiaľ čo Germán Pezzella obdržal za tvrdý faul na Aleixa Vidala po konzultácií s VAR priamo červenú kartu v 78. minúte od arbitra Césara Sota Grada, tak Casemiro ešte v závere prvého polčasu po zákroku na Maxiho Gómeza uvidel od Pabla Gonzáleza Fuertesa len žlté napomenutie. Po tomto incidente sa spustila veľká vlna kritiky od fanúšikov Valencie, Betisu a radu iných futbalových fanúšikov. Dotyční sa pýtali na rozdiely medzi akciami a hlavne prečo skončili verdikty úplne inak. Domáce zdroje len stručne napísali: „Rozdiel je v klube.

Benzemov kontroverzný gól...

Karim Benzema zaistil druhým gólom víťazstvo Realu Madrid proti Valencii CF a tomto zmysle kraľuje madridský klub na čele LaLigy Santander. Avšak Benzemov gól predchádzal styk lopty s hornou časťou francúzovej ruky. V španielskych médiach a na sociálnych sieťach sa rozbehli diskusie o druhom pochybnom góle Bieleho baletu, ktorý možno ani platiť nemal.

gol de benzema con el brazo 001

K tomu existuje podobný precedens z decembra 2010 zo štadiónu San Bernabea, kedy Valencia stála proti Realu Madrid. Valencijský hráč David Albelda bol v 65. minúte vylúčený zo zápasu a to Miguelom Ángelom Pérezom Lasom. Červenej karte prechádzalo žlté napomenutie za kontakt lopty a Albeldovej ruky ako pri Benzemovi. Za protesty napokon obdržal Netopier ďalšiu žltú kartu, z ktorej zákonite pramenilo predčasné smerovanie do spŕch. Bývalý prezident Manuel Llorente na tento verdikt vtedy prehlásil: „Odchádzam veľmi rozrušený a nahnevaný, pretože môj tím podal veľmi dobrý výkon a Pérez Lasa bol rozhodujúci. David Albelda nemal byť vylúčený a okrem toho rozhodca odpustil veľa priestupkov Realu a najmä Lassovi Diarrovi.