Valencia počíta ranených po zápase s Bilbaom

Athletic Bilbao si po dnešnom zápase na Mestalli proti Valencii CF odváža domov do Baskicka iba jeden bod za remízu 1:1, o ktorú v samom závere rozhodla nová posila v drese Netopierov a to Marcos André. Na druhú stranu si káder Josého Bordalása začína počítať ďalších raných, ktorí by mohli doplniť už tak rozširujúcu sa maródku. K tomu netreba zabudnúť ani na vykartovaného Maxiho Gómeza.

Ošetrovňa Valencie CF začína svietiť na červeno, pretože po sobotňajšom zápase s baskickým Bilbaom hlásia problémy ďalší traja hráči. Netopiere po siedmom kole v LaLige Santader môžu navýšiť stav absentujúcich hráčov z čísla 4 až na číslo 7. Po štvrtom hracom dni odišiel na maródku ľavý ruský krídelník Denis Cheryshev, pričom po piatom kole musela Valencia dopísať do zoznamu Carlosa Solera, Josého Gayu a Thierryho Correiu. Po zápase s Bilbaom budú domáce média pozorne sledovať vývin a stav Huga Dura, Toniho Lata a Yunusa Musaha.

Tréner Bordalás našiel v mladom Durovi vhodnú náhradu na pokrytie ľavého krídla za Cherysheva. Avšak už v predošlom zápase proti FC Sevilli bolo viditeľné, že hráč mal obviazanú kolennú oblasť na ľavej nohe, pričom po strelení jediného valencijského gólu preukazoval hráč isté nepohodlie v danej oblasti. V zápase proti Bilbau odstúpil hráč v 70. minúte hry pre zatiaľ nedefinované zdravotné problémy. V rámci dvojitého striedania vo vyššie spomínanej minúte odstúpil z hry aj ľavý bek Lato, ktorého výrazy tváre na lavičke náhradníkov neveštili nič dobrého. Podľa posledných informácií sa jedná o svalové potiaže. Pre svalové problémy bol z hry stiahnutý aj pravý krídelník Musah, ktorého v 83. minúte vymenil Jason.

K tomu netreba zabúdať ani na Maxiho Gómeza, ktorý po dvoch žltých napomenutiach, presnejšie v nadstavenom čase prvého polčasu a v 82. minúte uvidel červenú kartu. Tým pádom je ďalší štart uruguajského útočníka nemožný, avšak ako avizoval po zápase tréner Bordalás, tak Valencia CF sa odvolá proti verdiktu arbitra Hernándeza Hernándeza. Odvolanie by malo byť proti prvej žltej karte, kde došlo ku kontaktu medzi Gómezom a Martínezom, pričom hlavný rozhodca kartovo napomenul len domáceho hráča. Valencijská strana sa má dožadovať k zrušeniu žltej karty pre výstup hosťujúceho hráča na členok hráča z domáceho celku, pričom na stret upozorňoval a poukazoval aj samotný Uruguajčan.

Rozsah a závažnosť zranení budú potvrdené v najbližších dňoch, pričom ďalšie absencie otvárajú pochybnosti pred ďalším zápasom, ktorý sa uskutoční o týždeň proti Cádizu CF. K tomu si treba počkať ako uspeje vedenie Valencie proti červenej karte Gómeza.