Valencia po výhre nad Getafe prepisuje svoju históriu

Valencia CF vyhrala v nedeľu na Mestalli duel proti madridskému Getafe CF v pomere 5:1. V rámci toho výsledku dosiahli Netopiere jeden okrúhly míľnik a k tomu si fanúšikovia Los Che by mohli loviť v pamäti, kedy naposledy uvideli takúto smršť gólov v zápase do brány súpera.

Valencia CF dosiahla vo 4. kole domácej ligy proti Getafe CF míľnik v podobe 3000. gólu na Mestalli, o ktorý sa postaral Hugo Duro a navyšoval stav skóre na 5:0 pre domáci celok. Španielsky útočník ťažil v 68. minúte stretnutia práve po skvelej prihrávke od Yunusa Musaha. Na druhú stranu futbalista neoslavoval tento gól, keďže stál proti svojmu bývalému klubu, ktorý ho vychoval.

Na daný jubilejný gól na Mestalli spomína aj novinár Pedro Martín: „Duro strelil 3 000. gól Valencie v 1 429 ligových zápasoch na domácej pôde. Prvý gól Valencie v Primera na Mestelli strelil Juan Costa, čiže v duelu Valencia-Real Unión, ktorý sa uskutočnil 29. novembra 1931 (prvý zápas Primery na štadióne vo Valencii).

Okrem pekného okrúhle gólu na Mestalli, tak boli fanúšikovia Los Che potešení veľkým počtom nastrieľaných lôpt v bráne súpera. Na začiatok treba hneď uviesť, že podobné rýchle prvé 3 góly strelila Valencia naposledy za éry lodivoda Nuna Espírita Santa počas sezóny 2014/15, presnejšie v 7. kole domácej ligy na Mestalli proti Atléticu Madridu. Netopiere porazili madridského soka v pomere 3:1, pričom o góly sa postaral Miranda v 6. minúte, ďalej André Gómez v 8. minúte a nakoniec Nicolás Otamendi v 13. minúte duelu.

Mimo toho treba ďalej podotknúť, že Valencia nestrelila 5 gólov od ligového stretnutia proti SD Huesce. Počas sezóny 2018/19, kedy viedol východošpanielsky celok tréner Marcelino, tak vyhrala Valencia nad Huescou v rámci 36. ligového kola na štadióne El Alcoraz v pomere 2:6. Avšak domáca výhra na Mestalli sa s piatimi gólmi naposledy urodila počas ročníka 2017/18, kedy tím kormidelníka Marcelina pokoril Málagu CF v konečnom výsledku 5:0 v rámci 5. kola najvyššej domácej súťaže. Z toho vypláva, že Mestalla musela čakať dlhých 119 domácich stretnutí, aby jej hráči priniesli svojim fanúšikom radosť z 5 strelených gólov.

Nakoniec spomínaný ligový výsledok 5:1 pre Valenciu sa na Mestalli v minulosti uskutočnil v sezóne 2012/13 v rámci 32. kola španielskej súťaže proti Málage CF, kedy Los Che viedol Ernesto Valverde. Okrem toho videli fanúšikovia Netopierov ten istý konečný výsledok aj o rok neskôr, ale v edícií 2013/14 skupinovej fázy Európskej ligy proti FC St. Gallenu. Daný finálny stav sa ešte skončil aj v sezóne 2015/16 v ligovom dueli 11. kola proti Celte Vigo, avšak na štadióne galícijského klubu.