Paulistova frustrácia bude mať následky

Gabriel Pualista nezvládol po emocionálnej stránke stretnutie medzi Realom Madridom a Valenciou CF, keďže obranca hosťujúceho celku musel predčasne odísť pod sprchy kvôli tvrdému zákroku na Viníciusa Júniora v 72. minúte duelu.

Valencia CF včera prehrala dohrávku 17. kola proti Realu Madridu v pomere 2:0, pričom okrem negatívneho výsledku podčiarkol situácia vo valencijskom tíme Gabriel Paulista. Brazílsko-španielsky hráč uvidel v 72. minúte duelu od rozhodcu Javiera Alberola priamo červenú kartu za veľmi tvrdý zákrok na súperovho futbalistu, čiže Viníciusa Júniora. Frustrácia obrancu Los Che bola viditeľná, keďže Paulista vôbec nenamietal proti rozhodnutiu hlavného arbitra, pričom na ceste do útrob štadióna s madridským chorálom „¡A segunda, oé! ¡A segunda, oé!“ došlo ešte na slovnú potýčku s Éderom Militaom.

V zápisnici rozhodca Alberola uviedol: „+ V 72. minúte bol hráč (5) Armando De Abreu, Gabriel poslaný z nasledujúceho dôvodu: Kopnutie súpera bez možnosti zásahu lopty a s použitím nadmernej sily.“ V tomto zmysle sa skrat skúseného 32-ročného veterán bude riešiť podľa článku 121, ktorý pri takomto zákroku hovorí o pozastavení činnosti po dobu minimálne 2 zápasov, pričom v hre je aj dodatočná možná finančná sankcia.

Ak by sa pre rodáka zo São Paula naplnil prinajmenšom dvojzápasový dištanc, tak je zrejmé, že stopér by s určitosťou nezasiahol do stretnutí vonku proti Girone a doma proti Athleticu Bilbau. Mimo iného treba pripomenúť fakt, že tréner Voro González by mohol po nedeľňajšom zápase proti Girone stratiť ešte 2 ďalších stredných obrancov, keďže kvôli naplneniu kvóty žltých kariet hrozí povinný jednozápasový dištanc Diakhabymu a Cömertovi, ktorí majú na konte 4 z 5 žltých napomenutí.