The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Rozlosování Ligy mistrů - může Vale hrát proti Plzni nebo Slávii?

Rozlosování Ligy mistrů - může Vale hrát proti Plzni nebo Slávii?


Pojďme si v tomto článku trochu zahrát hru „co by kdyby“. Rozlosování základních skupin Ligy mistrů proběhne až za dlouhou dobu. Avšak už je za námi nulté předkolo a blíží se první předkolo. O posledních 6 míst v milionářské soutěži bojují desítky klubů. Jaká je šance, že se Valencia ve skupině střetne s českým týmem?

Rozlosování základních skupin Ligy mistrů proběhne 30. srpna v Monaku, kdy už budeme znát všech 32 účastníků, kteří budou rozděleni do čtyř košů. S jistotou můžeme oznámit kluby, které budou patřit do prvního koše. Další tři koše budou rozděleny podle klubových koeficientů. Výše klubového koeficientu se odvíjí od toho, jak si daný klub v uplynulých pěti ročnících vedl v Lize mistrů nebo v Evropské lize.

Koho Valencie může dostat z již jistého prvního koše?

Do prvního koše patří:
Obhájce trofeje LM – Real Madrid
Obhájce trofeje EL – Atletico Madrid
Vítěz La Ligy – Barcelona
Vítěz Bundesligy – Bayern Mnichov
Vítěz Premier League – Manchester City
Vítěz Serie A – Juventus Turín
Vítěz Ligue 1 – Paris Saint-Germain
Vítěz Premier Liga – Lokomotiv Moskva

Jelikož není možné, aby ve stejné skupině bylo více klubů ze stejné ligy, může potom Valencia dostat jednoho z 5 zbývajících týmů. Tedy konkrétně Bayern Mnichov, Manchester City, Juventus Turín, Paris Saint-Germnain nebo Lokomotiv Moskvu.

Jak by vypadaly zbývající tři koše, kdyby z kvalifikace postoupili pouze favorité?

Koš 2 – Borussia Dortmund 89, FC Porto 86, Manchester United 82, Shakhtar Donetsk 81, SL Benfika 80, SSC Neapol 78, FC Basilej 71, Tottenham Hotspur 67.

Koš 3 – AS Řím 64, Liverpool 62, Lyon 59,5, AS Monaco 57, RB Salzburg 55,5, CSKA Moskva 45, Ludogorets Razgrad 37

Koš 4 – PSV Eindhoven 36, Valencia CF 36, Viktoria Plzeň 33, Celtic 31, FC Bruggy 29,5, Galatasaray 29,5, Inter Milán 16, Hoffenheim 14

Takhle by mohly vypadat zbývající tři koše, pokud z kvalifikace postoupí týmy, které mají nejvíce bodů v koeficientu (týmy, které se musí do základních skupin probojovat přes předkolo, jsou v seznamu zvýrazněny). V tomto případě se Valencie ve skupině určitě nepotká s Plzní a ani se Slavií, která se neprobojuje do LM, ale bude se účastnit skupinové fáze Evropské ligy.

Jak musí dopadnou kvalifikace, aby byla Valencia v jiném koši než Plzeň nebo případně Slavie?

Jak už jsem zmínil, z kvalifikace postoupí 6 týmů. Kvalifikace je rozdělná na dvě části. Na část „mistrovskou“ a část „nemistrovskou“. V mistrovské části je celkem 42 mužstev, které bojují o čtyři postupová místa. V nemistrovské části je celkem 10 mužstev, které bojují o dvě postupová místa.

Aby se Valencia dostala do třetího koše a Plzeň či Slavia zůstala ve čtvrtém koši, musí tři ze šesti postupových míst získat týmy, které mají menší koeficient než Valencia, tedy méně než 36 bodů. Jeden z těchto třech týmů může být právě Slavia Praha, která má pouze 7,5 bodu v koeficientu. Slavia Praha společně s dalšími 9 kluby bojuje v nemistrovské části. Aby se mohla dostat až do skupinové části Ligy mistrů, musí postoupit přes dvě předkola.

Jinak řečeno k posunu Valencie do třetího koše je potřeba, aby sítem předkol neprošli alespoň dva z pětice SL Benfika, FC Basilej, RB Salzburg, Ludogorets Razgrad a PSV Eindhoven. 

predkolo5218

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.