The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kolik si Vale může v LM vydělat a jak se jí dařilo v LM v poslední dekádě?

Kolik si Vale může v LM vydělat a jak se jí dařilo v LM v poslední dekádě?


První zápasy ve skupinové fázi v Lize mistrů se budou konat v termínech 18. a 19. září. Máme tedy ještě více než dva měsíce času, než se Valencia po třech letech vrátí opět do Ligy mistrů. Zatím se můžeme poohlédnout zpátky, jak se vedlo Netopýrům v milionářské soutěži během poslední dekády.

 V poslední dekádě se Valencia představila v LM celkem čtyřikrát a za dva měsíce to bude už popáté. Začátek této dekády bychom mohli označovat jako „bronzový tripl“, jelikož se Valencia v sezónách 2009/2010, 2010/2011 a 2011/2012 umístila vždy na konečném třetím místě ve španělské lize. To znamenalo třikrát vstupenku rovnou do skupinové fáze LM. V ročníku 2014/2015 Netopýři dosáhli konečného čtvrtého umístění v lize a vysloužili si tak vstupenku do posledního předkola LM.

Liga mistrů 2010/2011

Po předchozím nasbírání 71 bodů v lize, Valencia postupuje rovnou do skupinové fáze LM. Valencia do losování vstoupila z druhého koše. Los pro ni určil skupinu C, kde už čekal Manchester United z prvního koše. Dále skupinu doplnili Rangers ze třetího koše a Bursaspor ze čtvrtého koše.

Situace ve skupině C se vyvíjela podle očekávání. Valencia dokázala dvakrát porazit Bursaspor, porazit a remizovat s Rangers. Dále prohrát a remizovat proti Manchesteru. Získat celkem 11 bodů a pokračovat dále do osmifinále. Soupeřem se stalo Schalke 04, které vyhrálo skupinu B, kde se utkalo s Lyonem, Benfikou a Hapoelem Tel Aviv. První utkání, které se odehrálo na Mestalle, skončilo remízou 1:1. Skóre otevřel Soldado, ale v druhé půli srovnal legendární Raúl. I do odvety lépe vkročili Netopýři a Ricardo Costa otevřel skóre zápasu. Bohužel poté už branky pouze přidával soupeř a dva zásahy Farfána a jeden Gavranoviće, znamenal konec Netopýrů v Lize mistrů.

Liga mistrů 2011/2012

Po předchozím nasbírání 71 bodů v lize, Valencia postupuje rovnou do skupinové fáze LM. Valencia do losování vstoupila také z druhého koše. Los pro ni určil skupinu E, kde už čekala Chealsea z prvního koše. Dále skupinu doplnil Leverkusen z třetího koše a Genk ze čtvrtého koše.

Valencia sice dokázala porazit Genk vysoko 7:0, ale další zápas těchto klubů skončil pouze remízou. To v konečném součtu stálo Valencii druhé místo ve skupině. Získala celkem na své konto 8 bodů a končí na třetím místě. Dále ale pokračuje v Evropské lize. Nejdříve si Los Che poradí ve vyřazovací části se Stoke City celkovým stavem 2:0. Dále vyřadí dvojici nizozemských celků. Nejdříve PSV Eindhoven celkovým stavem 5:3 a poté AZ Alkmaar celkovým stavem 5:2. No, a Valencia se ocitá v semifinálovém kole, ve kterém soupeřem bylo Atletico Madrid. Po španělském souboji končí cesta Valencie, jelikož byla poražena 4:2 a 1:0.

Liga mistrů 2012/2013

Po předchozím nasbírání 61 bodů v lize, Valencia postupuje rovnou do skupinové fáze LM. Valencia do losování vstoupila znovu z druhého koše. Los pro ni určil skupinu F, kde už čekal Bayern Mnichov. Dále skupinu doplnilo Lille z třetího koše a Bate Borisov ze čtvrtého koše.

Valencia bez problému postupuje z druhého místa dále do vyřazovací části turnaje. Získala 13 bodů, stejně jako v případě prvního Bayernu, ale na druhé místo ji odsunuje horší vzájemný zápas. Konečným výsledkem jsou čtyři výhry, jedna remíza a jedna porážka ve skupině. Soupeřem v osmifinále se stává PSG, v té době již silně finančně dotované. PSG ukončuje cestu Valencie v Lize mistrů celkovým výsledek 3:2.

Liga mistrů 2015/2016

Po předchozím nasbírání 77 bodů v lize, Valencia postupuje do posledního předkola LM. V předkole se stalo soupeřem francouzské Monako. Valencia po celkovém výsledku 4:3 postupuje do skupinové části. Valencia do losování vstoupila i nyní z druhého koše. Los pro ni určil skupinu H, kde už čekal Zenit Petrohrad. Dále skupinu doplnil Lyon z třetího koše a Gent ze čtvrtého koše.

V této skupině se Valencii vůbec nedařilo. Ve skupině zvítězila pouze dvakrát a zbylé čtyři zápasy prohrála. To stačilo pouze na třetí místo a následný přesun do Evropské ligy. Ve vyřazovací části Evropské ligy narazila na suverénní Rapid Vídeň, který jasně postoupil z prvního místa ve skupině E. Avšak Netopýři jim pořádně srazili hřebínek. Nejdříve je deklasovali na domácím stadionu 6:0. Na tento zápas asi jen tak nezapomene Santi Mina, který v tomto utkání zaznamenal 2+3 body v hokejové terminologii. V odvetném zápasu Valencia přidala ještě další čtyři branky. Bohužel, rozjetá Valencia moc daleko nedojela. V dalším kole těsně nezvládli přejit přes Athletic Bilbao, jelikož bývalý hráč Netopýru Aduriz rozhodl, kdo bude postupujícím.

Liga mistrů 2018/2019

Na závěr se podíváme na to, kolik si přibližně může Valencia vydělat za účast v Lize mistrů. Jaké budou peněžní bonusy pro následující ročník je už známo a zase je to více, než tomu bývalo dříve. Očekává se, že UEFA dohromady všem týmům vyplatí okolo 2 miliard eur na bonusech.

Postup do skupinové části: 15 milionů eur
Vítězství ve skupině: 2,7 milionů eur, Remíza ve skupině: 0,9 milionů eur
Postup do osmifinále: 9,5 milionů eur
Postup do čtvrtfinále: 10,5 milionů eur
Postup do semifinále: 12,5 milionů eur
Vítězství v LM: 19 milionů eur, druhé místo v LM: 15 milionů eur.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.