The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Netopýři všech zemí

Netopýři všech zemí


Valencijský deník SuperDeporte včera přinesl článek pojednávající o výskytu fanoušků Los Che napříč celým světem. Potěšitelné je, že španělskému zraku neunikla ani naše komunita českých a slovenských fanoušků slučujících se kolem tohoto webu.

 „Žijeme daleko od Valencie, ale Valencia CF žije v nás a my budeme v případě potřeby tento tým vždy podporovat.“ Takto cituje deník SuperDeporte polského fanouška Netopýrů Michala Kosima, jednoho z redaktorů webu VCF.PL, který je internetovým domovem fanoušků Los Che v zemi našich severních sousedů. Jeho slova dobře odráží fanouškovské pouto ke klubu, které dalece překračuje hranice Mestally, města, regionu, ba i celého Španělska. V současné době nalezneme více či méně organizované skupiny valencijských fanoušků hned na pěti kontinentech: v Evropě, Americe, Asii, Austrálii a dokonce i v Africe.

Přehled o fanoušcích Los Che si udržuje Agrupacio de Penyes Valencianistes, což je organizace, jejíž počátky sahají až do 80. let 20. století. Nejaktivnější samozřejmě mohou být valencijští fanoušci přímo ve Španělsku, kde to mají nejblíže na stadiony, ale čím dál víc o sobě dávají vědět i zahraniční fanouškovské buňky. A to hlavně v období předsezónní přípravy nebo při zápasech Los Che v rámci evropských pohárů. Letošní návrat Valencie do Ligy mistrů tedy dává valencijským fanouškům novou naději, že by se mohli na zápas svých oblíbenců vypravit aniž by museli absolvovat dlouhou cestu až do Španělska. Uvidíme zda bude los Ligy mistrů přívětivý pro fanoušky ze Skandinávie, pro fanoušky z Francie či Německa, nebo zda budou svěřenci trenéra Marcelina v dojezdové vzdálenosti i pro nás, fanoušky z České republiky a ze Slovenska.

Připomeňme, že i návštěvníci tohoto webu se již několikrát hromadně vypravili na zápasy Valencie. V roce 2009 jsme v pražském Edenu sledovali vystoupení Netopýrů proti Slavii Praha v rámci skupinových bojů Evropské ligy. V letech 2014 a 2015 jsme se vypravili na předsezónní přípravu do Německa, respektive do Rakouska. Ostatně naši společnou fotku s polskými fanoušky a s hráči Los Che z Německa z roku 2014 deník SuperDeporte na svém webu zvolil jako titulní pro zmiňovaný článek. Bohužel vzhledem k velmi dominantní polské fanouškovské vlajce může neznalý pozorovatel nabýt dojmu, že se jedná pouze o fanoušky z Polska, ale pravda je naopak taková, že ve většině byli fanoušci z České republiky a ze Slovenska. V roce 2016 jsme pak nechyběli ani ve Vídni, kde se Valencia střetla s místním Rapidem v rámci play off Evropské ligy.

Jak již bylo zmíněno výše, tak valencijské fankluby se nacházejí hned na pěti kontinentech, organizace Agrupacio de Penyes Valencianistes jich vede v potaz přes tři desítky, přičemž na jejich rozmístění po světě se můžete podívat v níže přiložené mapě. Nějakým způsobem organizované fanoušky Los Che tak nalezneme nejen v Německu, Anglii, Francii či ve Švédsku, ale i v takových zemích jako jsou Ázerbájdžán, Saudská Arábie, Panama či Kongo. Pro všechny fankluby však platí jedno společné, všechny mají nějakou svoji internetovou centrálu. Ať už se jedná přímo o vlastní webové stránky, nebo jen o stránku na některé ze sociálních sítí. Věk internetu možná přináší i mnoho zlého, ale pro fanoušky fotbalových klubů přináší v prvé řadě především šanci zjišťovat novinky ze svého oblíbeného klubu a vědět o sobě navzájem.

penas346

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.