The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kangin Lee bude hrát za VCF Mestalla, tréninky však bude absolvovat s áčkem

Kangin Lee bude hrát za VCF Mestalla, tréninky však bude absolvovat s áčkem


Sedmnáctiletý jihokorejský fotbalista Kangin Lee během předsezónní přípravy natolik přesvědčil trenéra Marcelina, že během nadcházející sezóny bude trénovat s prvním týmem a jen zápasy bude absolvovat s rezervním celkem, pokud kouč áčka nerozhodne jinak.

Na mladého Asiata tak čeká role, které se v předchozích letech dobře zhostili například Carlos Soler, Toni Lato či naposledy Ferran Torres. Tento postup klubu přináší dobré výsledky, neboť všichni tři výše jmenovaní si v prvním týmu vybudovali pevnou pozici. Soler je tradičním členem základní sestavy, Lato je spolehlivá dvojka na levém kraji obrany a Ferran dostává víc a víc šancí na krajích valencijské zálohy. Kangin má podobně jako oni velký potenciál a všichni v klubu doufají, že bude kráčet v jejich stopách.

Jihokorejec ukazoval své kvality během celé předsezónní přípravy a vše korunoval v závěrečném utkání proti Bayeru Leverkusen v rámci Trofeo Naranja. Proti německému soupeři totiž talentovaný mladík při svém debutu na Mestalle gólem uzavřel konečnou podobu skóre 3:0. Mladík si byl vědom významnosti chvíle, debutu na domácím stánku Los Che, a tak při této příležitosti vzdal hold své vzdálené vlasti tím, že si na dres nad číslo 34 nechal umístit nápis Kang In, což je podoba jeho jména zapsána tak, jak je to zvykem v Jižní Koreji. „Jsem velmi rád, že jsem mohl sehrát svůj první zápas na Mestalle, což je splněním jednoho z mnoha snů. Je skvělé, že jsem zároveň vstřelil i svůj první gól za tým. Chci poděkovat spoluhráčům, trenérům a také fanouškům za jejich podporu,“ řekl předtím, než opustil stadionu po boku své rodiny.

Mnoho fanoušků při pohledu na jeho hru vzpomínalo na začátky Isca Alarcona ve valencijském áčku. Rodák z Malagy se však záhy vydal jinou cestou, což doufejme nebude Kanginův případ. Leckdo už pomalu volal po větší roli Kangina v prvním týmu, ale Valencii čeká náročná sezóna s účinkováním v La Lize, Lize mistrů a v Copa del Rey, takže pro sedmnáctiletého mladíka by to mohla být až příliš náročná úloha. Marcelino má Kangina rád, ale je si vědomou toho, že příliš mnoho zodpovědnosti by ho mohlo v jeho mladém věku zničit. Proto přistoupil k variantě, že Kangin bude absolvovat zápasy za VCF Mestalla, ale tréninky s áčkem. Výhody budou na všech stranách. Marcelino bude mít možnost řídit hráčův vývoj, hráč pro změnu bude moct růst tréninkem po boku zkušenějších hráčů, ale zároveň dostane i dostatek zápasových příležitostí za rezervní celek.

„Kangin je na dobré cestě, aby se stál hráčem prvního týmu Valencie. Je pracovitý, vyzrálý, inteligentní. Jsem rád, že se mu podařilo udělat další krok. Každý má svůj osud. V e svém debutu na Mestalle dosáhl vstřeleného gólu, a i to je jedna z věcí, pro kterou se Kangin s celou rodinou přestěhoval z rodné země. Tehdy si vzal do hlavy, že bude hrát za Valencii a je opravdu na nejlepší cestě, aby se mu to podařilo. Teď udělal další krok,“ řekl Marcelino po utkání Trofeo Naranja. Trenér tak má v mladého hráče velkou důvěru. Dobrou věcí rovněž je, že Kangin velmi dobře zapadl i mezi ostatní hráče týmu. Kan, jak ho v šatně ostatní hráči oslovují, získal úctu a náklonnost ostatních hráčů, a to je pro mladého nováčka velmi důležité.

Kangin Lee v létě ukázal, že může být hráčem prvního týmu. Od prvního dne ukazoval osobnost, sebevědomí a přirozené nadání. Je to speciální hráč, o čemž nikdo nemá pochybnosti. Teď se vše musí podařit tak, aby Kangin svůj potenciál naplnil. A to nejen na sportovním poli, ale i na komerční úrovni, protože přítomnost asijského hráče v týmu může Valencii otevřít nové trhy. V klubu jsou si všech těchto věcí dobře vědomi, a proto ho chtějí mít pod dobrým dohledem. Pod dohledem trenéra prvního týmu Marcelina Garcii Torala.

Kangin Lee nebude jediným hráčem rezervního celku, který bude zapojen do přípravy s prvním týmem. Obránce Javi Jimenez bude při přesunu Rubena Veza na pravý kraj obrany plnit roli pátého stopera, zatímco Cristian Rivero bude pro změnu brankářskou trojkou za dvojicí Neto a Jaume.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.