The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Uroš Račič je na pozici „pátého kola u vozu“

Uroš Račič je na pozici „pátého kola u vozu“


Uroš Račič je teprve dvacetiletý hráč, který má před sebou dlouhou fotbalovou kariéru. Hráč si je toho vědom a chápe svoje postavení v týmu Los Che. Srbský hráč přišel do Valencie s vidinou získání mnoha nových zkušeností. Přeci jenom Valencia je populárnější a lépe vybavený klub než předešlé hráčovo působiště v Crvene Zvezde.

Uroš Račič přijal fakt, že herních příležitostí příliš nedostane, ale bude na sobě hlavně pracovat na tréninkovém hřišti a postupně si bude snažit vybojovat lepší postavení v týmu. Dalo se očekávat, že dokud se nevyléčí ze zranění Francis Coquelin, tak Uroš Račič by mohl zaujímat, alespoň místo na lavičce náhradníků během ligových zápasů.

To se ale nestalo a v prvním zápasu v pondělní Marcelino využil v základní sestavě všechny hráče, kteří můžou hrát potencionálně ve středu zálohy, ale Račiče si na střídačku stejně nepovolal. Ve středu zálohy nastoupila osvědčená dvojice Parejo a Kondogbia. Dva další hráči, kteří by se mohli zhostit pozice středního záložníka Soler a Wass, tak ti startovali na pozicích krajních záložníků.

Marcelino jako náhradníky povolal brankáře Jaumeho, obránce Diakhabyho a Toniho Lata, záložníky Torrese a Cherysheva a útočníky Gameira a Batshuayiho. Na soupisku se z rozhodnutí trenéra nevešli Vezo, Murillo, zraněný Coquelin, Nacho Gil (se kterým se nepočítá) a právě již zmíněný Račič.

Srbský záložník se momentálně nachází v pozici tzv. pátého kola u vozu. Start v ligových zápasech přislíbený nemá a ani na střídačku se pravděpodobně nedostane i během nepřítomnosti Coquelina. Zatím nepadla žádná zmínka o tom, že by se měl přesunout do rezervního celku například na půl sezóny. Vypadá to tak, že ostrého zápasu se asi delší dobu nedočká a bude působit pouze na tréninkovém hřišti.

Už jenom ze samotného číslování dresů pro letošní sezónu pramení slabá pozice Račiče v týmu. Zvykem ve Valencii je, že hráči v hlavním kádru nosí čísla od 1 do 25. No, a Račič ač je hráčem prvního kádru, tak vyfasoval až číslo 26. Jestli je tedy nějaká šance, že se zapojí Račič do hry, musela by nastat nějaká hromadná marodka v týmu. Další šancí by mohl být start v Copa del Rey, kdy jako prvního soupeře Valencie obvykle dostane tým z druhé nebo třetí španělské ligy.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.