The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Procenta z budoucího prodeje hráče? Nejistá cesta k financím

Procenta z budoucího prodeje hráče? Nejistá cesta k financím


V době, kdy většina klubů složitě hlídá plnění finančního fair play, je každé euro na straně příjmů dobré. Valencia proto v případě některých prodejů hráčů, kdy kupující strana nemá dostatečné finanční prostředky, zahrnuje do smlouvy klauzuli o procentu z následujícího prodeje hráče. Ne vždy však tento postup vede ke kýženému cíli.

Tak například případ Vicente Guaity. Bývalý gólman Valencie opustil Mestallu v létě roku 2014, kdy se mu již zajídal neustálý boj o pozice s brazilským brankářem Diegem Alvesem. Odchovanec Netopýrů zamířil do Getafe. V Madridu následně strávil čtyři sezóny a nyní se vypravil poprvé v životě na zahraniční angažmá, když si za nové působiště zvolil anglický celek Crystal Palace. Jenomže Guaita odešel do týmu z anglické Premier League jako volný hráč, takže z jeho přesunu nic nevyinkasovalo nejen Getafe, ale ani Valencia.

V případě argentinského záložníka Rodriga de Paula se snad Valencia nějakého finančního obnosu dočká, i když letos to nebude. De Paul působil na Mestalle v rozmezí let 2014 až 2016, poslední půlrok hostoval ve svém domovském klubu Racing de Avellaneda. Po návratu z Argentiny pak Valencii opustil nadobro, zamířil do italského Udinese. Tam se stal jednou z největších hvězd týmu a letos to u Argentince vypadalo na změnu dresu, když o něho zájem projevili například v AC Milan, Fiorentině, Neapoli či Seville. Odhad přestupové sumy zněl na 10 milionů eur. A určité procento z této částky by putovalo na účet španělské Valencie. Jenomže De Paul nakonec zůstal v Udinese. To již můžeme tvrdit s téměř absolutní jistotou, neboť v Itálii podobně jako v Anglii letní přestupové okno již skončilo, takže hráči z italských klubů sice ještě mohou odcházet do zemí, kde je přestupové okno otevřeno, ale italské kluby již posilovat nemohou. Udinese se tedy těžko zbaví svého klíčového hráče ve chvíli, kdy za něho nebude možné přivést náhradu. A že se opravdu o klíčového hráče jedná, to ukázala už úvodní dvě kola Serie A. Bývalý Netopýr se dvakrát gólově prosadil a především díky tomu má Udinese na kontě už čtyři body v ligové tabulce. Smlouvu s italským klubem však má De Paul až do roku 2021 a je opravdu málo pravděpodobné, že ji dodrží. Valencia se tak v tomto případě pravděpodobně nějakého finančního obnosu dočká. Otázkou jen zůstává, kdy to bude.

  • Oba jsem měl oblíbené ... i když pravda že Guaitu až po jeho návratu z hostování v Recreativu Huelva. Když před ním naskočil myslím za zraněného Renana, tak jsem se opravdu děsil, co to jako je *14* U De Paula myslím máme krom procent z budoucího prodeje i nějaké předkupní právo, tak jsem si i chvilku v tomhle přestupáku říkal, že kdyby nedopadl ten Guedes ... *35*