The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V základní skupině Ligy mistrů na Valencii čeká duo fotbalových gigantů a nováček v milionářské soutěži

V základní skupině Ligy mistrů na Valencii čeká duo fotbalových gigantů a nováček v milionářské soutěži


- AKTUALIZOVÁNO - Dnes v podvečer se v Monacu konal los základních skupin Ligy mistrů. Fanoušci Valencie mohou být spokojeni, co se atraktivnosti soupeře týče, ale boj o postup bude velmi náročný. Netopýři se v milionářské soutěži utkají v základní skupině H s Juventusem Turín, Manchesterem United a Young Boys Bern. Přesný rozpis zápasů ještě není znám, boje v základních skupinách začínají ve dnech 18. a 19. září.

Až úplný závěr bojů v předkolech Ligy mistrů Valencii pomohl k posunu ze 4. losovacího koše o stupínek výše. Teoreticky se tak dalo předpokládat, že Valencia dostane alespoň jednoho soupeře z kategorie papírově slabších. To se i potvrdilo, ale los to pro Netopýry více než vyrovnal výběrem týmů z 1. a 2. losovacího koše. Pojďme se tedy na jednotlivé soupeře Valencie trošku blíže podívat.

Juventus Turín

Z 1. losovacího koše je ve valencijské základní skupině milionářské soutěže dlouholetý neomezený vládce nad italskou Sérií A. Vždyť turínský celek má sedm ligových titulů v řadě. Vědět o sobě dává i v Lize mistrů. V loňské sezóně sice vypadl už ve čtvrtfinále, ale jeho přemožitelem byl Real Madrid, pozdější vítěz soutěže. Na vzájemný souboj obou celků došlo i o rok dříve, a to rovnou ve finále. Triumfoval však rovněž Real. Je nezpochybnitelné, že Juventus pod vedením Massimiliana Allegriho disponuje velkou hráčskou kvalitou. Ta se letos v létě ještě zvýšila, neboť do Turína zamířil Cristiano Ronaldo. Klub naopak opustila ikona klubu, brankářský veterán Gianluigi Buffon. Na zápas proti svým bývalým spoluhráčům se může chystat Joao Cancelo, který do Juventusu letos v létě zamířil z Valencie. Naopak v dresu turínského celku v minulosti působil valencijský gólman Neto.

Manchester United

Klub zvučného jména do valencijské základní skupiny Ligy mistrů zamířil i z 2. losovacího koše. Dalo by se říct, že od konce Sira Alexe Fergusona klub z Old Trafford tápe, ale to by mohla být neúcta k řadě skvělých hráčů, kteří v rudém dresu anglického celku nastupují. V sezóně 2016/2017 sice Manchester skončil až na 6. místě tabulky Premier League, což by na místo v Lize mistrů nestačilo, ale jelikož v roce 2017 zároveň triumfoval v Evropské lize, tak si v milionářské soutěži v následující sezóně stejně zahrál. Svoji základní skupinu hráči United ovládli, ale poté hned v prvním jarním kole vypadli se Sevillou. Ligová sezóna už ale Rudým ďáblům vyšla celkem dobře, brali 2. místo v tabulce. Svérázný kouč Jose Mourinho spoléhá na hráče jako De Gea, Fellaini, Pogba, Sanchez či Lukaku. I v kádru z Old Trafford nalezneme bývalé Netopýry. Juana Manuela Matu si jistě fanoušci Los Che pamatují díky úspěšné ofenzivní spolupráci s duem David Silva a David Villa, to Andreas Pereira na Mestalle během loňského hostování příliš výraznou stopu nezanechal.

Young Boys Bern

Zatímco výše jmenované celky patří k absolutní špičce na evropské klubové scéně, tak soupeř ze 4. losovacího koše je naprosto něco jiného. Úřadující švýcarští šampioni (titul získali po dlouhých dvaatřiceti letech) Young Boys Bern se totiž do hlavní části Ligy mistrů dostali poprvé ve své historii. A i letošní účast mezi elitou museli řádně vybojovat, neboť je před losem základních skupin čekalo 4. předkolo. V tom švýcarský celek vyřadil chorvatské Dinamo Záhřeb a v základní skupině se tak díky tomu bude moci postavit i Valencii. V kádru trenéra Gerarda Seoana bychom marně hledali hráče zvučnějších jmen, ale o to větší bude určitě jejich odhodlání ukázat se v základní skupině H proti fotbalovým milionářům nastupujícím proti celkům zvučných jmen.

Aktualizace: Termíny utkání

19. září 2018 - 21:00: Valencia CF - Juventus Football Club
2. října 2018 - 21:00: Manchester United FC - Valencia CF
23. října 2018 - 18:55: BSC Young Boys -  Valencia CF
7. listopadu 2018 - 18:55: Valencia CF -  BSC Young Boys
27. listopadu 2018 - 21:00: Juventus Football Club - Valencia CF
12. prosince 2018 - 21:00: Valencia CF -  Manchester United FC

 

  • Dle mého názoru,musíme skupinu vyhrát.Juventus je klub sráčů,vůbec nemají co dělat v LM,jsou tam snad za odměnu pitomci.
    Porazit a vidět se vztekat Mourka,je snem snad každého a Bern?To je jasných šest bodů.