The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Příkladná příprava na derby v podání Daniela Wasse

Příkladná příprava na derby v podání Daniela Wasse


Nadpisem článku nemáme na mysli záložníkovu poctivou práci na trénincích valencijských Netopýrů, ale něco jiného. Dánský fotbalista totiž v pondělí večer pečlivě studoval hru příštího soupeře Netopýrů, a to doslova z první ruky. Byl totiž osobně přítomen v ochozech Estadio Ciutat de Valencia na ligovém utkání mezi Levante a Celtou Vigo.

Jistě, Wasse nejspíš na stadion městského rivala Los Che přivedla především přítomnost Celty Vigo, tedy galicijského klubu, ze kterého Dán v létě k Netopýrům zamířil a za který předtím odehrál tři sezóny. Ovšem možnost sledovat při tom hru nejbližšího soupeře Valencie také nebyla k zahození. Ve dvou dosavadních zápasech nové sezóny La Ligy se Wass vždy představil v základní sestavě, a to na postu levého záložníka. Tuto pozici ale bude muset brzo uvolnit, neboť jak je všem fanouškům Los Che dobře známo, tak Netopýři přivedli zpět na Mestallu jednu ze svých loňských hvězd, no a Goncalo Guedes s cenovkou 40 milionů eur nebude vysedávat na střídačce. K nedělnímu derby možná Portugalec ještě nebude připraven, ale i kdyby byl, tak by si Wass mohl najít místo v základní sestavě jinde. Například na postu defenzivního záložníka místo Geoffreye Kondogbii, o jehož zranění jsme vás informovali v jednom z předchozích článků.

Pro Wasse to samozřejmě o nedělním poledni bude první účast ve valencijském derby, ale zkušeností s vypjatými derby zápasy již během svého angažmá na Pyrenejském poloostrově nasbíral dostatek. V dresu Celty Vigo hrál celkem šestkrát v galicijském derby proti Deportivu La Coruna. A může se pochlubit nadmíru úspěšnou bilancí. Proti rivalovi z La Coruni Wass s Celtou třikrát zvítězil, dvakrát remizoval a pouze jednou prohrál. Shodou okolností prohrál hned první derby, do kterého po svém příchodu do Celty Vigo nastoupil. Od té doby mu však už zápasy proti Deportivu La Coruna přinášely jen více či méně příjemné zážitky, no a v minulé sezóně dokonce dánský záložník v derby utkání poznal gólovou radost.

Před nedělním valencijským derby tedy může Daniel Wass trenéru Marcelinovi přednést přínosné poznatky o hře Levante. Ovšem od pečlivého sledování hry nejbližšího valencijského soupeře byl v pondělí večer na Estadio Ciutat de Valencia přece jen někdo jiný. Po pravici dánského záložníka totiž usedl Chema Sanz, což je jeden z členů valencijského trenérského týmu. Chema Sanz se stal u Netopýrů asistentem trenéra na začátku druhé poloviny sezóny 2016/2017, tedy v době, kdy byl do konce rozehraného ročníku jmenován hlavním trenérem Salvador Gonzalez Voro. Kvality Sanze následně v létě 2017 ocenil i nový trenér Marcelino Garcia Toral, který si ho ve svém trenérském týmu ponechal. Mimochodem zatímco Wass hrával za Celtu Vigo, tak Chema Sanz před lety působil jako asistent trenéra v Levante.

  • No, musím říct, že Wass se mi celkem na tom levém křídle líbil... A myslím si, že by minimálně ze začátku bylo celkem fajn, kdyby musel Guedes o své místo v základu bojovat... *35**4*