The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Čeká nás extrémně horké derby

Čeká nás extrémně horké derby


Léto se chýlí ke konci, ale to neznamená, že se účastníci zítřejšího derby o nedělním poledni dočkají příjemných teplot vhodných k vrcholnému sportovnímu výkonu. Vědí to média, fanoušci, hráči i trenéři obou týmů. Upozorňují na to i různé organizace. Jen vedení ligy prezentované Javierem Tebasem si stojí za svým: derby se dle původního rozpisu odehraje v neděli od 12:00.

Během posledních dvou týdnů se v souvislosti s valencijským derby řeší především počasí a možný posun utkání, tak jako tomu bylo v případě utkání 2. kola mezi Villarrealem a Sevillou. Vše odstartoval pravděpodobně dopis, který na vedení ligy adresovalo Sdružení drobných akcionářů klubu Valencia CF (APAVCF) ve spolupráci se Svazem akcionářů a partnerů španělského fotbalu (FASFE) s odvoláním na zprávu zdravotnické organizace Sanitat, dle které by změna termínu utkání byla vhodným krokem k ochraně zdraví diváků, a to zejména u starších osob, osob s horším zdravotním stavem a u dětí. Z vedení ligy došla odpověď, že dle předpovědi by v oblasti v neděli v čase utkání neměly teploty převyšovat 30°C a že tím pádem není důvod k přeložení utkání. Sanitat reagoval v tom duchu, že pokud může existovat reálné riziko ohrožení zdraví hráčů nebo diváků, tak že jsou v rámci svých kompetencí toto oznámit, přičemž ale závěrečné rozhodnutí je samozřejmě na vedení ligy.

Ani trenéři obou valencijských celků nejsou z času utkání nadšeni, ale vědí, že rozhodnutí je na někom jiném. „Rádi bychom si vybrali jiný čas zápasu, protože by to bylo ku prospěchu všech, tedy fanoušků, hráčů a rovněž kvality hry,“ řekl trenér Levante Paco Lopez. I jeho valencijský protějšek Marcelino ví, že stížnosti pravděpodobně nikam nepovedou: „Jsme tu, abychom respektovali rozpisy stanovené vedením ligy. Vedení si vážíme, ale nesdílíme jejich přesvědčení. Má být velmi horko, což bude nejen zvyšovat fyzickou námahu vynaloženou při hře, ale náročné bude i samotné přihlížení utkání v ochozech stadionu. Myslím, že by se tomu dalo vyhnout.“

Poslední předpovědi navíc hovoří o zhoršení podmínek, teploty mají šplhat téměř k 32°C a vlhkost vzduchu má dosahovat 95%. Vedení ligy však přesto i nadále trvá na původním termínu utkání. Jako opatření pro zachování zdraví diváků se však alespoň z pověření vedení ligy bude u vchodů na Estadio Ciutat de Valencia rozdávat 50 tisíc lahví vody a 20 tisíc čepic. Budou tato opatření stačit nebo se v hledišti dočkáme kolapsů diváků? A jak se s klimatickými podmínkami vypořádají hráči na hřišti?