The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

WADA potvrzuje, že je Cheryshev vyšetřován pro podezření z dopingu

WADA potvrzuje, že je Cheryshev vyšetřován pro podezření z dopingu


Světová antidopingová agentura WADA potvrdila informace z nedávného článku britského listu The Daily Telegraph, dle kterých je hráč španělské Valencie a ruské reprezentace Denis Cheryshev vyšetřován pro podezření z dopingu.

„Tento případ je v současné době v působnosti španělské Agentury pro ochranu zdraví ve sportu AEPSAD, která následně výsledky svého vyšetřování předloží na Světové antidopingové agentuře WADA,“ řekla mluvčí WADA Maggie Durand ruskému listu Sport Express.

Nepříjemnosti valencijskému hráči způsobil rozhovor jeho otce Dmitriho Cherysheva pro list Sport Weekend, během kterého Cheryshev starší několikrát zmínil injekční podání růstových hormonů. K tomu mělo dojít během hráčova působení ve Villarrealu, odkud je v této sezóně na hostování na Mestalle. Denis Cheryshev následně řekl, že reportéři pravděpodobně jeho otce špatně pochopili, protože on nikdy nepoužíval žádnou zakázanou látku. Toto se odehrálo ještě před letošním světovým šampionátem, na kterém se stal Cheryshev nejlepším střelcem ruské reprezentace a jedním z nejlepších střelců celého turnaje.

Margarita Pakhnotskaya, úřadující ředitelka ruské antidopingové agentury, minulý týden uvedla, že byli z jejich strany dotazování Dmitri i Denis Cheryshevovi ohledně vyjasnění vzniklého problému a že svá zjištění poskytli španělské Agentuře pro ochranu zdraví ve sportu AEPSAD i Světové antidopingové agentuře WADA. Ruská fotbalová federace svého hráče obhajuje tvrzením, že Cheryshev dostával injekce plazmy bohaté na krevní destičky, což je ve fotbale legální záležitost. Co se týče podání růstových hormonů, tak to není dopingovým činem v případě, že se jedná o lékařské použití. Denis Cheryshev by však za jejich zneužití mohl dostat až čtyřletý trest.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.