The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V Copa del Rey začne Valencia proti CD Ebro

V Copa del Rey začne Valencia proti CD Ebro


Dnes po poledni bylo rozlosováno další kolo španělské pohárové soutěže Copa del Rey. Jedná se o první kolo, do kterého zasáhnou i prvoligové celky, tedy i Valencia. Ta měla díky účasti v Lize mistrů jistotu výhody v podobě papírově slabšího soupeře, z osudí byl nakonec k Netopýrům vytažen celek CD Ebro.

Účastníci evropských pohárů jsou v Copa del Rey na začátku své cesty touto soutěží tradičně zvýhodněni nasazením proti týmům z nižších soutěží. Valencia je jedním ze čtyř týmů, které Španělsko v této sezóně reprezentují v Lize mistrů, tím pádem už před losem bylo jasné, že se postaví proti některému zástupci Segunda Division B či dokonce Tercera Division. Z těchto soutěží už v osudí zbývalo pouze šest celků, z nichž tedy musel vzejít soupeř pro Los Che. Třetí nejvyšší soutěž, tedy Segundu Division B, budou i v nadcházejícím kole Copa del Rey zastupovat CD Ebro, CF Villanovense, Racing Santander, Melilla UD a Cultural Leonesa. Dokonce ze čtvrté nejvyšší soutěže, tedy z Tercera Division, se v Copa del Rey dosud drží UE Sant Andreu.

Z výše jmenované šestice je valencijským fanouškům pravděpodobně nejvíc známý Racing Santander, vždyť tento tým ještě v sezóně 2011/2012 hrával v Primera Division, navíc se v sezóně 2008/2009 představil dokonce i v Poháru UEFA. Krom toho za Racing hrávali i pozdější hráči Valencie, například Nikola Zigic nebo Sergio Canales. Ze současného kádru za Racing hrával stoper Ezequiel Garay. Valencijský trenér Marcelino Garcia Toral pak za Racing nejprve hrával a později ho vedl i jako trenér. Pro tyto muže by střetnutí s celkem ze Santanderu bylo jistě zajímavé, ale los rozhodl jinak.

Valencia se jméno svého protivníka dozvěděla už krátce po začátku losování a soupeřem jí bude CD Ebro. Oproti výše vzpomínanému Racingu Santander prakticky neznámý tým. Jedná se o klub ze Zaragozy, který byl původně založen už v roce 1942, ale po sedmi letech zanikl. Obnoven byl v roce 1961. Dlouhá léta hrával jen v regionálních soutěžích, v sezóně 1990/1991 poprvé okusil Tercera Division a od sezóny 2015/2016 hraje v Segunda Division B. V této sezóně hraje ve 3. skupině této soutěže, ale nijak úspěšně, neboť je na posledním 20. místě tabulky. Se zápasovou bilancí 0-4-4 dosud CD Ebro nasbíralo 4 body při skóre 3:9.

Pro nejbližší kolo Copa del Rey jsou vyhrazeny termíny středa 31. října a středa 5. prosince. Valencii se tak ještě více nahustí zápasový program, ve kterém jsou již zápasy domácí ligové soutěže a zápasy Ligy mistrů.