The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kam se ztratil Guedes z minulé sezóny?

Kam se ztratil Guedes z minulé sezóny?


Valencia se trápí. Trápí se celý tým a trápí se i řada jednotlivých hráčů. Nejhůř samozřejmě fanoušci snáší slabé výkony u očekávaných tahounů týmu, takže jedním z prvních na ráně je Goncalo Guedes, který se v létě stal nejdražším přestupem valencijské historie. Dle posledních událostí ovzduší kolem jeho osoby houstne, ale Guedes přitom nebojuje jen s nevalnou formou, ale i s vlastním zdravím.

V minulé sezóně byl Portugalec hostující na Mestalle z francouzského Paris Saint Germain bezpochyby jedním z hlavních důvodů návratu Los Che do popředí ligové tabulky a do Ligy mistrů. Především v úvodu sezóny 2017/2018 byl nezadržitelný, ale k bodovým ziskům Valencie přispíval i v dalším průběhu La Ligy. Po sezóně se však musel vrátit do hlavního města Francie, což valnou většinu fanoušků Los Che mrzelo. Vedení valencijského klubu ale přes léto usilovně jednalo a nakonec přivedlo Guedese na Mestallu na trvalý přestup. Za 40 milionů eur plus až dalších 10 milionů eur ve formě výkonnostních bonusů. Částka vysoká, nejvyšší v téměř stoleté historii Los Che, takže i očekávání fanoušků vysoká. Ostatně sám hráč je namlsal výkony ze sezóny minulé.

Jenomže v aktuální sezóně to pořád není ono. Na začátku nebyl v potřebné kondici, neboť jeho letní příprava ve francouzském klubu nebyla rozhodně plnohodnotná. Postupně byl trenérem Marcelinem využíván, ale většinou jen na několik desítek minut. Poté přišlo zranění z kterého se sice dokázal rychle zotavit a v listopadu pak nescházel ani v jednom soutěžním utkání v základní sestavě, ale nadšení u fanoušků nevzbudil. No a po posledním utkání proti Realu Madrid je jeho jméno skloňováno v souvislosti s tím, co se stalo během zápasu, i ohledně toho, co po porážce 0:2 řekl trenér Marcelino.

Kamery společnosti Movistar umístěné v sobotu večer na San Bernabeu a zaměřené na valencijského trenéra zaznamenaly na konci první půlhodiny hry krátkou rozpravu mezi Marcelinem a Guedesem. Portugalský reprezentant se přiblížil k postranní čáře a s ústy zakrytými rukou něco sděloval svému trenérovi, načež Marcelino za doprovodu energických gest pronesl: „Běží 27. minuta a ještě jsi nic neudělal!“ Reakce Guedese pak byla pouze jednoslovná: „Fodase!“ Pro zachování dobrých mravů nebudeme toto portugalské slovíčko překládat, leč vězte, že nic slušného nejdražší hráč v historii valencijského klubu nepronesl.

Po utkání pak Marcelino přiznal, že jeho svěřenec není zdravotně zcela v pořádku a že promyslí, zda by si Portugalec nezasloužil oddych. Rozhodnutí v tomto směru prozatím ponechával na samotném hráči: „Hráč sám je ten, kdo zná nejlépe své pocity. Pokud sám hráč řekne, že není v potřebném stavu pro utkání, tak ho nasazovat nebudeme. Jedná se o zranění, kde hraje velkou roli odolnost proti bolesti, tedy individuální schopnost nevnímat bolest. Pokud se bude domnívat, že nebude schopen nastoupit, tak učiníme rozhodnutí vhodná pro tým. Vždy se ho ptám. Pokud dnes hrál, tak proto, že se cítil dobře.“

Dále se (nejen) o Guedesově zdravotním stavu valencijský trenér rozpovídal na dnešní tiskové konferenci před zítřejším utkáním Copa del Rey proti CD Ebro: „Guedes neabsolvoval předsezónní přípravu. Během léta nepracoval v kolektivu, později se chystal individuálně. Během sezóny se postupně dostával do formy, ale pak přišel problém v zápase s Barcelonou. Postupně se zjistilo, že byl problém v oblasti pánve, který bohužel přetrvává. Proti Juventusu hrál celkem dobře, ale proti Realu to nebylo ono. Zdraví mu brání v maximálním výkonu. Jaké bude opatření? To záleží na zdravotnickém personálu a na hráči. Buď je možnost alternativní léčby nebo operace. V takovéto situaci je každopádně obtížné hrát tři zápasy v týdnu. Rozhodnutí o řešení však není na mne. Existují dny, kdy je na tom Guedes velmi dobře, ale jindy je to bohužel dost špatné.“

Každopádně valencijská situace je nevalná. Goncalo Guedes je jen jedním  z řady hráčů, kteří hrají pod své možnosti. Když má ale někdo označení nejdražšího hráče v historii klubu, tak je holt víc na očích. Situaci portugalského reprezentanta navíc nepřímo ztěžovala i skutečnost, že na marodce byl Denis Cheryshev, čili pro levý kraj zálohy neexistovala vhodná alternativa, která by dala Guedesovi možnost odpočinku. Právě dnes se však ruský reprezentant po delší době zapojil do tréninku po boku svých spoluhráčů.

  • Veru tak tieto nase posily su najvacsim sklamanim aj pre mna a je ze sa budeme tento rok bit o 3.miesto,ale uz som vytriezvel a uz to tak ruzovo nevidim,snad nebudeme mat problemy so zachranou.

  • No, Guedes měl pouze pár zápasů na podzim. Potom na jaře to bylo horší a horší, ale i přesto jsme ho koupili za takové peníze a teď je to ještě horší než na jaře :D Co se týče posil, tak Gameiro splňuje moje negativní očekávání. Od Batshuaye jsem čekal mnohem víc. Jediný z nových hráčů, který se mi líbí je Cheryshev :D

  • V odpovědi na: Ingi

    Napsat, že měl jen pár zápasů na podzim, mi přijde vůči němu kruté *22* Já bych možná napsal, že jen v pár zápasech na podzim byl excelentní, nezadržitelný, no prostě zcela dominantní. Bohužel pro něj to bylo na startu jeho angažmá na Mestalle, takže fanoušky hodně namlsal hned zkraje a když pak hrál jen dobře, tak jim to mohlo být málo. No, může si za to sám vlastně *22* Na druhou stranu alespoň byl možná jakýmsi startérem, který nakopl celý tým a ten pak odehrál nad očekávání dobrou sezónu. Což také není nezanedbatelné. Ale koukal jsem i na tebou zpracované hodnocení hráčů za období leden 2018 až konec minulé sezóny a i tam patřil v průměru k těm nejlépe hodnoceným z kádru *35*

  • V odpovědi na: ruty

    Přes Vánoce bych to měl zase prohlédnout a uvidíme jaké hodnocení mají jednotlivý hráči za podzim :D

  • My furt spoléháme na Guedese. Bude hrát dobře Guedes = budou dobré výsledky, ale tak to není. Nejprve se musí zlepšit herní projev týmu jako celku, pak věřím, že i Guedes bude mít opět co nabídnout..