The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Po čtvrtečním losu Copa del Rey se dnes Valencia dozvěděla jméno soupeře i v Evropské lize

Po čtvrtečním losu Copa del Rey se dnes Valencia dozvěděla jméno soupeře i v Evropské lize


Valencia nyní zažívá losovací období, neboť po čtvrtečním rozlosování osmifinále Copa del Rey dnes bylo pro změnu na řadě losování prvního jarního kola Evropské ligy. V domácí pohárové soutěži se stal soupeřem Netopýrů Sporting Gijon, v Evropské lize poměří Valencia síly s Celticem Glasgow.

Copa del Rey

Čtvrteční los domácí pohárové soutěže byl k Valencii velmi přívětivý. V osudí se totiž nacházelo celkem čtrnáct prvoligových celků, které mohly být k Netopýrům nalosováni, ovšem soupeřem Los Che je Sporting Gijon, tedy jediný účastník některé z nižších soutěží, který se pavoukem dosavadního průběhu Copa del Rey prokousal až do osmifinále. Gijon hraje konkrétně v Segunda Division, tedy ve druhé nejvyšší španělské ligové soutěži. Vzhledem k tomu, že se v tomto případě střetnou soupeři dvou různých úrovní španělských ligových soutěží, tak dle předem stanoveného pravidla se úvodní utkání bude hrát na půdě toho papírově slabšího, tedy v Gijonu.

Sporting bude osmifinálový zápas hostit v úterý 8. ledna 2019 ve 21:30, přičemž se bude jednat o úplně první osmifinále tohoto ročníku Copa del Rey, ostatní dvojice přijdou na řadu až ve středu a ve čtvrtek. Pro odvety je zatím stanoven jednotný termín ve středu 16. ledna 2019, ale na Mestalle se možná bude hrát i o den dříve či o den později.

Evropská liga

Zatímco v osudí Copa del Rey bylo ve čtvrtek patnáct potenciálních soupeřů, tak pro dnešní los Evropské ligy přicházelo do úvahy hned šestnáct možných soupeřů. Jednalo se o takzvané nenasazené týmy, tedy o celky, které skončily buď druhé v jednotlivých základních skupinách Evropské ligy, nebo které přestoupily do Evropské ligy ze základních skupin Ligy mistrů jako hůře postavené. Valencia byla naopak díky závěrečnému vítězství nad Manchesterem United mezi lepšími třetími týmy ze základních skupin Ligy mistrů, a tak zamířila mezi nasazené. Jejími soupeři mohli být Fenerbahce, Galatasaray, Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Curych, Celtic, Sporting Lisabon, Olympiakos, Rapid Vídeň, Lazio, Malmo, Bruggy, Bate Borisov, Krasnodar, Šachtar Doněck či Rennes.

V nabídce tedy byly týmy papírově lehčí, papírově těžší, ale u většiny by se nejspíš dalo napsat, že jde o týmy v první řadě nevyzpytatelné. Jako první se vždy losoval nenasazený tým a jako úplně první přišla na řadu Viktoria Plzeň. Bohužel k ní však nebyla nalosována Valencia. Ta si na svoji chvilku musela ještě počkat, bohužel se na ni nedostalo ani v rámci čtvrté dvojice, kterou z nenasazených celků tvořila pražská Slavia. Velmi brzy tedy bylo jasné, že cesta do Čech se v podání Los Che konat nebude. Nakonec Netopýři vytvořili dvojici s Celticem Glasgow. Tedy se soupeřem věhlasného jména, kterého bychom však v současné době mohli označit za hratelného. Celtic působí v letošní Evropské lize již od předkola, kde vyřadil neznámý celek Suduva z Litvy. V základní skupině pak v konkurenci Salzburgu, Lipska a Rosenborgu uhrál bilanci 3-0-3 a skóre 6:8 a postoupil z druhého místa. První byl Salzburg, zatímco bundesligové Lipsko překvapivě vypadlo.

První zápas prvního jarního kola Evropské ligy je pro Valencii na programu dne 14. února 2019, odveta pak dne 21. února 2019. Začíná se na hřišti nenasazených týmů, v případě valencijské dvojice tedy v Glasgow.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.