The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Zprávy z valencijské marodky

Zprávy z valencijské marodky


Trenér Marcelino to v této sezóně rozhodně nemá snadné. Výkony hráčů nejsou optimální, navíc řada základních stavebních kamenů sestavy zamířila v poslední době na marodku. A takoví Goncalo Guedes či Geoffrey Kondogbia se z ní hned tak nevrátí. Celkem na dnešním tréninku absentovalo ze zdravotních důvodů sedm hráčů.

Nejdražší hráč valencijské historie Goncalo Guedes už přesně ví, na čem je. Problematiku zablokovaného nervu v oblasti břišní totiž chtěli lékaři původně řešit konzervativní cestou, no velmi brzo své rozhodnutí změnili a v pátek 14. prosince již Guedes absolvoval úspěšnou operaci. Hráč byl operován ve své vlasti, konkrétně v Portu. Operaci vedl Dr. Vieira Amandio, ale přítomen byl i lékařský tým valencijského fotbalového klubu. Dle odhadů lékařů by se měl Guedes vrátit na trávníky nejdříve za měsíc a půl, spíše však zhruba za dva měsíce.

Další tahoun Los Che z minulé sezóny, záložník Geoffrey Kondogbia, bude mimo hru zhruba stejně dlouho jako Guedes, po včerejším vyšetření odhadují lékaři jeho absenci na zhruba osm týdnů. Kondogbia se zranil v závěru posledního utkání Valencie v tomto ročníku Ligy mistrů proti Manchesteru United, ale zápas dohrál. Kdo naopak proti Manchesteru nedohrál, to byl Toni Lato, na jehož noze jsou dosud patrné následky zákroku hráče anglického celku Antonia Valencii. Valencijský odchovanec dosud netrénuje, aby nedošlo k poškození stehů na ráně, ale jinak jeho absence rozhodně nebude tak dlouhodobou záležitostí jako u dvou dříve zmiňovaných hráčů. Pokud se rána v pořádku zahojí, tak bude teoreticky k dispozici už pro nedělní ligové utkání proti Huesce.

Po utkání Ligy mistrů proti Manchesteru United přišel víkendový ligový zápas na hřišti Eibaru a další zaplňování valencijské marodky. Krátce před koncem prvního poločasu střídali rychle za sebou Gabriel Paulista a Francis Coquelin, který nastoupil jako náhrada za zraněného Kondogbiu. Krátce po utkání vydal valencijský klub zprávu, že u obou hráčů došlo ke svalovým problémům a že budou následovat další vyšetření. U brazilského obránce dosud nové informace nemáme, ale francouzský středopolař se dnes podrobil vyšetření magnetickou rezonancí a dle webu SuperDeporte.es jsou výsledky vyšetření uspokojivé. O víkendu proti Huesce sice Coquelin hrát nebude (to ale velmi pravděpodobně ani Gabriel Paulista), ale fit by měl být za dva týdny, takže bychom ho měli vidět na hřišti hned v prvních zápasech v kalendářním roce 2019.

Ani pro sestavení útoku neměl Marcelino v poslední době kompletní výběr, od odvetného utkání Copa del Rey proti CD Ebro laboruje se svalovým zraněním Kevin Gameiro. Francouzský útočník se včera zúčastnil tiskové konference po losu Evropské ligy, ale na otázku ohledně návratu pouze řekl, že by se rád vrátil co nejdřív, aby mohl pomoci týmu.

Nejnovějším přírůstkem na valencijské marodce je Gameirův krajan Mouctar Diakhaby. Mladý stoper, který ve víkendovém utkání na hřišti Eibaru vystřídal zraněného Gabriela Paulistu, totiž zmiňovaný zápas rovněž nedohrával ve stoprocentním zdravotním stavu. Pro zápasové finále tohoto kalendářního roku by však nejspíš měl být připraven, čili jeho dnešní absenci na tréninku lze brát spíše jako preventivní opatření.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.