The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Svízelná situace v útoku. Povolá Marcelino další hráče z rezervy?

Svízelná situace v útoku. Povolá Marcelino další hráče z rezervy?


Poslední utkání proti Getafe ukázalo velkou rivalitu. Nervy proudily jak mezi hráči na hřišti, tak i také mezi oběma lavičkami. Marcelino stále bilancuje na tenkém ledu a potřebuje vyhrávat k ujištění jeho místa trenéra.

Opoziční lavička si nenechala ujít možnost k rýpnutí si do valencijského kouče, který často byl rozladěn ze zákroků protivníků. Nejhorší moment zápasu byl, když Damián šlápl benjamínkovi Kang In Leemu na nohu v době, kdy byl míč na druhé straně hřiště. Marcelino byl lavičkou Getafe označen za uplakánka, ale naštěstí tento zákrok nepřihodil Leemu žádné zranění.

Bohužel se na hřišti stalo jiné zranění. Ze zápasu musel předčasně odstoupit Gameiro, který byl vystřídán v 66. minutě. Zranění by nemělo být dlouhodobého charakteru, ale Gameiro vynechává tréninky a vypadá to, že v sobotu proti Villarrealu nebude nepřipraven a i start pro odvetu proti Getafe nevypadá moc nadějně.

Za předpokladu, kdy nebudeme počítat s Batshuayim má Marcelino k dispozici pouze dva útočníky. Nyní přichází svízelná situace, jak obsadit útok v takto našlapaném programu. Nabízí se několik možností, jak ulevit zbylým dvěma útočníkům. Mluví se o možnosti vysunutí Cherysheva nebo Kang In Lea do útoku, přičemž druhý zůstane na kraji zálohy.

Do úvahy dále připadá využití dvou obránců na levé straně. Tuto situaci už jsme u Marcelina párkrát viděli, kdy Lato hrál levého beka a Gaya levého záložníka. Dalším možným řešením je povolání dalších hráčů z rezervy. Jako alternativa se jeví využití Frana Navarry, který nedávno prodloužil smlouvu u Netopýrů. Jeho bilance za rezervní celek je 21 utkání a 7 vstřelených branek. Naposledy se blýskl dvěma zásahy 6. ledna proti Espanyolu B.

Na závěr bychom mohli uvést ještě jednu alternativu z rezervního celku, kterou je hráč Alex Blanco. Mohli jsme ho dvakrát vidět krátce hrát proti CD Ebru a v odvetě proti Sportingu Gijon byl na hráčské lavičce.  

  • Ja som skôr písal, že by sa mohli využiť hráči z B-týmu...
    No uvidíme ako dopadne toto prestupové obdobie...

  • Myslím, že toho jednoho útočníka přivedeme a na jaře budeme pokračovat zase se 4 útočníky. A tihle kluci z rezervy se dostanou pouze při nějaké velké marodce na soupisku, ale trvalý přesun do Áčka to asi nebude. Na to má možná nakročeno pouze Lee.