V semifinále Copa del Rey se Valencia utká s Betisem Sevilla

Před pár minutami bylo na Estadio Benito Villamarin, což je domovský stánek Betisu Sevilla a zároveň hostitel finálového utkání letošního Copa del Rey, rozlosováno semifinále španělské pohárové soutěže. Los Netopýrům přisoudil za soupeře Betis Sevilla, zatímco druhou semifinálovou dvojici tvoří Barcelona a Real Madrid.

Valencia musela urazit opravdu trnitou cestu, aby v této sezóně došla v Copa del Rey až k semifinálovým branám. Nejdříve sice narazila na CD Ebro hrající až v třetí nejvyšší lize a dvakrát zvítězila, ale jednoduché to nebylo. Na hřišti soupeře prohrávala pro výsledné vítězství 2:1 museli Netopýři skóre otočit a v domácí odvetě pak Los Che přidali pouze hubené vítězství 1:0. V osmifinále proti druholigovému Sportingu Gijon Valencia dokonce úvodní zápas na hřišti soupeře prohrála 1:2, ale v odvetě pak dokráčela k celkem jasnému vítězství 3:0, třebaže úvodní gól vstřelila až v 65. minutě. Ve čtvrtfinále proti Getafe to byla dosud nejtěžší práce. V Madridu Los Che prohráli 0:1 a v domácí odvetě už v 1. minutě inkasovali gól. Nakonec se jim však ve velmi nervózním utkání podařilo vstřelit tři góly a po vítězství 3:1 postoupit, ale ještě na začátku nastavení byl stav utkání 1:1 a Getafe bylo velmi blízko postupu.

Betis Sevilla sice v této sezóně Copa del Rey jako jediný z semifinalistů ještě neprohrál, ale jednou postoupil na pravidlo o vyšším počtu gólů ze hřiště soupeře a jednou až po prodloužení druhého utkání. Na úvod si však s třetiligovým Racingem Santander poradil bez potíží. Na hřišti soupeře zvítězil 1:0 a doma pak 4:0. V osmifinále s Realem Sociedad se dvakrát zrodila remíza. Doma Betis remizoval 0:0, zatímco v San Sebastianu 2:2, čili z postupu se radoval celek z Andalusie. Na dvě remízy došlo vlastně i ve čtvrtfinále proti Espanyolu Barcelona, ale v tomto případě se dvakrát zrodila shodná remíza 1:1, takže se druhé utkání muselo prodlužovat. Betis využil toho, že se rozhodující utkání hrálo v Seville a navíc byl soupeř oslaben o jednoho vyloučeného hráče. Verdiblancos zvítězili 3:1 po prodloužení a přiblížili se možnosti hrát o cennou trofej na vlastním stadionu, protože už před čtvrtfinálovými odvetami bylo rozhodnuto, že finále bude hostit Estadio Benito Villamarin, tedy stadion Betisu Sevilla.

První zápasy semifinále se budou konat už příští týden ve dnech 5. až 7. února, přesné termíny budou určeny v dohledné době. Odvety se však nebudou hrát hned o týden později, neboť už startují evropské pohárové soutěže, ale až ve dnech 26. až 28. února. Přesné termíny budou rovněž časem určeny. Valencia začne semifinále na hřišti soupeře.