The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Jediný svého druhu aneb z Cornelly na San Bernabeu snadno a rychle

Jediný svého druhu aneb z Cornelly na San Bernabeu snadno a rychle


Během zimního přestupového období proběhla ve Španělsku, stejně jako kdekoliv jinde, celá řada přestupů, ale pouze jeden hráč zamířil ve Španělsku z třetí ligy do první. Jedná se o valencijského odchovance Alexe Blanca, který z valencijského rezervního celku VCF Mestalla zamířil do Deportiva Alaves, které je v tabulce La Ligy dokonce před valencijským áčkem.

Byl to pro dvacetileté levé křídlo opravdu hektický závěr ledna. Tři různé týmy, tři různé stadiony a 1200 kilometrů. Nejprve hrál Alex za VCF Mestallu na hřišti Cornelly v rámci Segunda Division B a při porážce 1:3 byl v neděli 27. ledna jediným střelcem valencijské rezervy. Poté ho trenér Marcelino nominoval k utkání valencijského áčka. Do odvety čtvrtfinále Copa del Rey proti Getafe sice v úterý 29. ledna nezasáhl, ale na lavičce byl přítomen úžasnému obratu, kdy Valencii díky dvěma gólům v nastavení porazila madridský celek 3:1 a postoupila do semifinále. Pak přišel konec zimního přestupového období dne 31. ledna a zpráva, že Alex Blanco míří na hostování do konce sezóny do Deportiva Alaves. Trenér baskického celku Abelardo pak nováčka hned nominoval k nejbližšímu ligovému utkání, které na Alaves čekalo v Madridu na slavném stadionu Santiaga Bernabeua, což je domovský stánek Realu Madrid. Mladý odchovanec Netopýrů se nakonec proti Bílému baletu v neděli 3. února dočkal i prvoligového debutu, když nastoupil na závěrečných 9 minut. O něčem takovém se mu o týden dřív, kdy bojoval za sestupem ohroženou VCF Mestallu v třetiligovém utkání v Cornelle, jistě ani nesnilo.

Valencijský odchovanec nějaký čas fotbalově rostl i ve slavné barcelonské akademii La Masii. Poslední rok a půl působil ve valencijském rezervním celku, kde se záhy stal jedním z klíčových hráčů. V této sezóně za VCF Mestallu stihl před odchodem do Deportiva Alaves vstřelit 5 gólů. Již nějaký čas si ho všímal i trenér valencijského áčka Marcelino. Alex se tak dočkal soutěžního debutu za první tým Los Che, a to v utkání Copa del Rey proti CD Ebro. Při několika ligových zápasech v závěru roku 2018 byl připraven na střídačce, ale na hřiště se nedostal. Ligového debutu se tak dočkal až po odchodu na hostování do baskického celku, který v této sezóně atakuje příčky zaručující start v pohárové Evropě. Letos v létě se Alex Blanco na Mestallu vrátí a bude mít před sebou poslední rok smlouvy s Los Che. Co bude dál? Prodloužení smlouvy s Valencií, další hostování či rovnou přestup jinam? To mohou napovědět následující měsíce, které mladík stráví v bílomodrém dresu Deportiva Alaves.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.