The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia proti španělskému prokletí v Evropské lize, ve čtvrtfinále ji čeká Villarreal

Valencia proti španělskému prokletí v Evropské lize, ve čtvrtfinále ji čeká Villarreal


Dnešní los v sídle UEFA v Nyonu stanovil jízdní řád závěru aktuální sezóny Evropské ligy. Valencia tak již ví, že se ve čtvrtfinále utká s Villarrealem, v případném semifinále by se popasovala s lepším z dvojice Neapol a Arsenal a pokud by se Netopýrům povedlo postoupit až do finále v Baku, tak by byli vedeni jako hostující tým.

Z osmifinálových zápasů postoupila do čtvrtfinále následující osmička týmů: španělské duo Valencia a Villarreal, anglické duo Chelsea a Arsenal, italská Neapol, portugalská Benfica, německý Eintracht Frankfurt a zástupce českého fotbalu Slavia Praha. Při pohledu na tento seznam je patrné, že Chelsea, Arsenal či Neapol patří k favoritům celé soutěže, tudíž by bylo lepší se jim vyhnout, naopak papírově přijatelnějším soupeřem by mohli být Eintracht Frankfurt či Slavia, kterou si jistě většina českých fanoušků Los Che přála, neboť by to znamenalo cestu Valencie do Prahy. Los však Netopýrům pro čtvrtfinále určil úplně někoho jiného, a to sice Villarreal. První zápas se bude konat na stadionu Žluté ponorky.

Valencia pravděpodobně nebude z losu zcela šťastná, neboť od vytvoření Evropské ligy místo dřívějšího Poháru UEFA je Valencia v této soutěži popáté a dosud pokaždé ji vyřadil právě soupeř z domácích luhů a hájů, tedy ze Španělska. Dvakrát Valencia nestačila ve vyřazovací části na Atletico Madrid, jednou ji pak pokořili Athletic Club Bilbao a Sevilla.

Připomeňme cestu Valencie pohárovou Evropou. Sezónu Netopýři začali v základní skupině Ligy mistrů, ale poté, co ve své skupině obsadili konečné 3. místo, tak se pro jaro přesunuli do Evropské ligy. Tam již za sebou mají dvě úspěšná kola, nejprve vyřadili skotský Celtic, který porazili 2:0 venku a 1:0 doma, a poté i ruský Krasnodar, který doma porazili těsně 2:1 a v odvetě pak až na poslední chvíli zachraňovali postupovou remízu 1:1.

Čtvrtfinálový soupeř Valencie je v této sezóně týmem dvou tváří. Zatímco v domácí La Lize se  Villarreal po víkendovém kole vyškrábal po delší době ze sestupových vod, tak v pohárové Evropě, kde na podzim začal v základní skupině Evropské ligy, je dosud neporažen. V základní skupině G narazila Žlutá ponorka na Rapid Vídeň, Glasgow Rangers a Spartak Moskva, a třebaže porazila pouze Rapid a Spartak a ve všech ostatních utkáních remizovala, tak přesto jí to stačilo na vítězství ve skupině. Na jaře Villarreal vyřadil nejprve Sporting Lisabon po vítězství 1:0 v Portugalsku a domácí remíze 1:1. V osmifinále se pak utkal se Zenitem Petrohrad a slavil až překvapivě jasný postup, neboť opět zvítězil už v prvním utkání hraném na hřišti soupeře, tentokrát dokonce 3:1, ale tentokrát slavil vítězství i doma, kde včera ruský klub pokořil výsledkem 2:1

Dnešní los oproti zvyklostem neurčil soupeře jen pro jedno následují kolo soutěže, ale stanovil už možné soupeře i pro semifinále Evropské ligy. Takže pokud Valencia uspěje ve čtvrtfinále proti Villarrealu, tak se v semifinále utká s lepším z dvojice Neapol a Arsenal. Valencia by začínala venkovním zápasem. Druhou semifinálovou dvojici pak utvoří lepší z dvojice Benfica a Eintracht Frankfurt s lepším z dvojice Slavia Praha a Chelsea. Dále dnes bylo určeno i to, který tým, respektive tým z které části postupového pavouku, bude při finále v Baku veden jako domácí. Pokud by Valencia dokráčela až do finále, tak by domácím týmem byl její soupeř, tedy jeden ze čtveřice Benfica, Eintracht, Slavia a Chelsea.

Již dříve byly stanoveny termíny zápasů jednotlivých kol vyřazovací části Evropské ligy. Zápasy čtvrtfinále se budou konat ve dnech 11. a 18. dubna, semifinálové zápasy jsou na programu ve dnech 2. a 9. května a konečně dne 29. května celá soutěž vyvrcholí finálovým zápasem v ázerbájdžánském Baku.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.