The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia slavila výročí klubu v ulicích města, na radnici i v bazilice

Valencia slavila výročí klubu v ulicích města, na radnici i v bazilice


AKTUALIZACE - FOTO Fotbalový klub Valencia CF počítá první dny druhé stovky let svého bytí. Sté výročí připadlo na pondělí 18. března 2019, takže je pochopitelné, že tento den proběhla jedna z větších vln oslav. Dopoledne se konal velký pochod městem, následovala recepce na radnici a poté se ještě představitelé klubu a klubové legendy poklonili patronce města. Dění vám přiblížíme nejen slovem, ale i obrazem. V závěru článku se pak dozvíte i to, kdo se v neděli představí na Mestalle v utkání legend Los Che proti legendám španělského národního týmu.

Pochod od Mestally do bodu nula

Před desátou hodinou ranní vyrazily v pondělí od stadionu Mestalla tisíce lidí. V čele průvodu nesla klubová mládež dva velké bílé transparenty. Na jednom byl napsán letopočet 1919 a vyobrazen první znak klubu, na druhém pak byl napsán letopočet 2019 a vyobrazen znak klubu jak ho známe z valencijských dresů v této sezóně, tedy v úpravě ke stému výročí Los Che. Mezi transparenty pak hrdě vlála replika první klubové vlajky z roku 1924. V jejím nesení se po boku prezidenta Los Che Anila Murthyho vystřídalo několik klubových legend, přičemž jako první ji nesl Mario Alberto Kempes. Dále v průvodu byli například Miguel Tendillo, Juan Sanchez, Amedeo Carboni, Ricardo Arias, Salvador Gonzalez Voro, Claudio Lopez, Vicente Guillot, Carlos Arroyo, Pepe Claramunt, Fernando Giner, Juan Cruz Sol či Roberto Gil. Průvodu se účastnili například i bývalí prezidenti valencijských Netopýrů Augustin Morera a Amadeo Salvo.

Cílem pochodu byl tzv. nultý kilometr valencijské historie, který se nachází na Plaza del Ayuntamiento v místě, kde stával legendární Bar Torino, kde byl klub v roce 1919 založen. Na Plaza de Ayuntamiento na průvod čekali za současný první tým Valencie trenér Marcelino Garcia Toral a jeden z kapitánů Jaume Domenech a dále kapitánka ženského týmu Valencie Gio Carreras. Zároveň zde byli přítomni potomci zakladatelů klubu, kteří přečetli zakládací listiny východošpanělského fotbalového klubu. Poté pronesl proslov prezident Valencie Anil Murthy: „V tento den, kdy oslavujeme sté výročí založení klubu, chci jako prví věc poděkovat všem lidem z Valencie, kteří přispěli k tomu, že můžeme toto výročí slavit. My, kteří klub Valencia CF vedeme v dnešní době, přemýšlíme o tom, jak vybudovat větší a obávanější klub, ale dnes je čas podívat se zpět a uctít památku všech, kteří umožnili vznik tohoto skvělého klubu. Proto jsme přišli uctít zakladatele, kteří před sto lety na tomto místě zasadili semínko, z něhož vyrostl klub známý po celém světě. Je jen spravedlivé jim poděkovat, že dali vzniknout tomu nejlepšímu klubu na světě. Amunt!“ Po proslovu byla u příležitosti stého výročí založení klubu odhalena na Plaza de Ayuntamiento pamětní deska.

centenario pruvod713

Slavnostní recepce na radnici

Oslavy sta let klubu pokračovaly na valencijské radnici, kde hosty přivítal starosta Valencie Joan Ribo. Recepce v zrcadlovém sále radnice se v prvé řadě zúčastnili představitelé Los Che v čele s prezidentem Anilem Murthym a většina hráčů prvního týmu Netopýrů, se kterými byli přítomni i členové trenérského týmu Marcelino Garcia Toral a Ruben Uria. Dále byla i zde přítomna řada klubových legend.

Chybět samozřejmě nemohly proslovy, přičemž jako první se k řečnickému pultu postavil prezident Los Che Anil Murthy: „Dnes oslavujeme sto let klubu Valencia CF. Sto let na nejvyšší úrovni španělského i evropského fotbalu, s mnoha tituly a slavnou historií, na kterou jsme všichni hrdí. Valencia CF je velký evropský klub a jako takový je prvním vyslancem města Valencie ve světě. Naši fanoušci jsou nadšeni novou érou klubu, ale chtějí ještě víc. Klub však tyto ambice svých fanoušků sdílí a naším cílem tak je pokračovat v růstu. Proto dnes i v průběhu tohoto roku pohlížíme na klub ze dvou stran. Za prvé je tu velká historie, všechny tituly a legendy přispívající ke klubové velikosti. Ctěme klubový příběh. Za druhé však je klubové výročí ideální možností pro pohled do budoucnosti. Dnes jsme silní a máme sociální, finanční a sportovní stabilitu. Máme jasnou představu, kam tento klub vést, a máme profesionály, kteří pro dobro klubu pracují. Úžasná je rovněž podpora našich fanoušků. Letos je průměrná návštěvnost přes čtyřicet tisíc. Bez takovéto velké podpory by nebylo velkého klubu. Doufám, že spolu brzo prožijeme hodně radosti. Ale nevím, jak tato sezóna skončí. Jsme ve finále poháru, ve čtvrtfinále v Evropě a stále bojujeme i v lize, kde chceme získat vstupenku do Ligy mistrů. Budeme tvrdě pracovat na vybudování ještě většího klubu, kterým se budou moct pyšnit budoucí generace. To bude odkaz stého výročí. Amunt Valencia!“

Po vrcholném představiteli klubu se k mikrofonu postavil vrcholný starosta města, tedy starosta Valencie Joan Ribo: „Tento den, pondělí 18. března, je pro město i pro mě osobně velmi důležitý den. Musíme oslavit, pozdravit a popřát tomuto klubu, který symbolizuje sice především naše město, ale i celý kraj. Chci zdůraznit, že klub Valencia CF je prvkem soudržnosti, integrace a vnějšího obrazu našeho města a našeho kraje ve světě. Opakuji své blahopřání a klubu přeji minimálně dalších sto let.“ Starosta města poté z rukou prezidenta fotbalového klubu převzal zarámovaný dres Netopýrů.

centenario radnice713

Následně se přítomní přesunuli na balkon radnice, odkud nejen pozdravili před radnicí shromážděné davy příznivců, ale odkud zároveň shlédli poutavé kouřové představení, kdy na speciální konstrukci bylo zavěšeno celkem sto oranžových dýmovnic, přičemž každá nesla jméno jedné z klubových legend.

centenario kour713

V chrámu Páně

Jedním z nejemocionálnějších okamžiků dne byl pochod k bazilice Panny Marie a návštěva tohoto chrámu, kde se představitelé klubu a bývalí hráči Los Che poklonili patronce klubu, města a regionu. V čele průvodu kráčeli Mario Alberto Kempes a Fernando Giner a za nimi následovali prezident klubu Anil Murthy, potomci zakladatelů klubu a další bývalí hráči či představitelé valencijského fotbalového klubu. V bazilice zástupce Netopýrů přivítal kardinál Antonio Canizares, který je dále požádal, ať do města za dva měsíce přivezou pohár za vítězství v Copa del Rey, kde Valencii čeká již jen finále proti Barceloně dne 25. května. Zástupci klubu v bazilice položili velkolepý květinový koš k nohám sochy Panny Marie a zazpívali klubovou hymnu.

centenario kostel713

Pokračování oslav bude o víkendu

Vyvrcholením oslav bude pravděpodobně nedělní utkání, ve kterém se na stadionu Mestalla střetnou legendy Netopýrů s legendami španělského reprezentačního týmu. Výkop utkání bude v neděli 24. března v 18:00. Valencijský stadion však bude v permanenci i o den dříve, tedy v sobotu 23. března. Tento den ve 20:45 bude mít totiž úvodní výkop utkání kvalifikace o mistrovství Evropy 2020 mezi Španělskem a Norskem. Valencia měla původně zájem o pořádání až červnového kvalifikačního utkání mezi Španělskem a Švédskem, přičemž na sobotu 23. března bylo plánováno utkání legend, ale po rozhodnutí Španělského fotbalového svazu se program změnil, sobotní termín byl rezervován pro národní tým a legendy si zahrají až o den později. Ovšem už sobota může být pro příznivce Los Che zajímavá, vždyť trenér národního týmu Luis Enrique pro kvalifikační zápasy proti Norsku a Maltě nominoval hned trio Netopýrů, jmenovitě Rodriga, Daniho Pareja a Jose Luise Gayu.

V tuto chvíli již známe i aktéry nedělního utkání legend. Legendy Valencie povede jako trenér Claudio Ranieri a dres východošpanělského celku obléknou Bartual, Palop, Rangel, Cesar, Miguel Brito, Fabio Aurelio, Arias, Camarasa, Carboni, Voro, Marchena, David Navarro, Djukic, Giner, Curro Torres, Albelda, Robert, Baraja, Farinos, Subirats, Fernando, Rufete, Kily Gonzalez, Jorge Lopez, Claudio Lopez, Angulo, Vicente, Mista, Xisco a Juan Sanchez. Soupeře domácího výběru povede trenér Jose Antonio Camacho, jehož tým budou tvořit Juanmi, Miguel Angel Nadal, Romero, Milla, Engonga, Marcos Senna, Juanfran, Juan Carlos, Marcelino Elena, Otero, Amavisca, De la Red, Victor Sanchez, Catanha, Salva Ballesta, Lobo Carrasco, Dani Garcia Lara a Quique Estebaranz.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.