The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

10 + 1 + 3 reprezentanti Valencie v březnu 2019

10 + 1 + 3 reprezentanti Valencie v březnu 2019


Máme tu reprezentační přestávku, během které se k národním týmům připojí hned několik Netopýrů. Nadpis článku může být nejasný, tak vězte, že k reprezentačním výběrům se tento měsíc připojí 10 hráčů valencijského áčka, 1 hráč hájící barvy rezervy Los Che a konečně 3 hráči, kteří hrají nyní v jiných týmech, ale již mají s Valencií podepsané smlouvy pro příští sezónu. Pozornost fanoušků pak během reprezentační přestávky bude poutat především v Evropě startující kvalifikace o Euro 2020.

Již dnes, tedy ve čtvrtek 21. března, večer odstartuje svůj boj o evropský šampionát pořadatel posledního šampionátu světového, tedy Rusko. Východoevropský celek se představí na hřišti týmu, který na zmiňovaném světovém šampionátu v létě roku 2018 vybojoval bronzové medaile, tedy Belgie. V nominaci Ruska neschází ani valencijský Denis Cheryshev. Druhé utkání v rámci tohoto reprezentačního okna pak Rusko sehraje na hřišti Kazachstánu v neděli 24. března, rovněž se bude jednat o kvalifikaci Mistrovství Evropy.

Zítra, tedy v pátek 22. března, se v kvalifikaci o Euro 2020 představí poprvé Portugalsko, které by příští rok v létě rádo obhajovalo zlaté medaile z evropského šampionátu, který se v roce 2016 konal ve Francii. Ovšem to je potřeba se nejprve na nadcházející šampionát probojovat. Portugalsko má výhodu, že dva úvodní zápasy kvalifikace sehraje doma. Nejprve tedy v pátek 22. března přivítá Ukrajinu, v pondělí 25. března pak bude hostit Srbsko. Jedním z nominovaných hráčů je i valencijský Goncalo Guedes, který v posledních zápasech za Los Che ukazoval zlepšující se výkony.

Pátek 22. března by mohl být dnem velkého debutu, neboť za seniorskou reprezentaci Korejské republiky (nebo chcete-li Jižní Koreje) může prvně nastoupit teprve osmnáctiletý valencijský talent Kang In Lee. Tento mladý Netopýr se poprvé dostal do nominace reprezentačního áčka své vlasti, přičemž poprvé zahrát si za něj může buď zítra v domácím utkání proti Bolívii nebo v úterý 26. března v dalším domácím utkání proti Kolumbii. V obou případech se jedná o přátelská utkání.

V sobotu 23. března vstoupí do kvalifikace Itálie, která jistě nebude chtít v žádném případě dopustit další neúspěch. Připomeňme, že tato světová fotbalová velmoc scházela minulý rok na světovém šampionátu v Rusku. Boj o Euro 2020 zahájí Itálie, do jejíhož národního týmu byl povolán i pravý bek Valencie Cristiano Piccini, domácím utkáním proti Finsku a doma se pak představí i v úterý 26. března, kdy přivítá Lichtenštejnsko.

Svoji pouť kvalifikací o evropský šampionát zahájí v sobotu 23. března i Španělsko, a to přímo ve Valencii na stadionu Mestalla. Domov Netopýrů shlédne utkání proti Norsku, přičemž příznivci Los Che jistě doufají, že se v dresu reprezentačního výběru do hry zapojí i co největší počet fotbalistů domácího ligového celku. V nominaci se objevili hned tři, a to útočník Rodrigo Moreno, záložník Dani Parejo a obránce Jose Luis Gaya. Další kvalifikační utkání sehraje španělský národní tým na Maltě v úterý 26. března.

V neděli 24. března přivítá v rámci kvalifikace o Pohár afrických národů Středoafrická republika Guineu, ale už v tuto chvíli je jasné, že z hlediska možného postupu se jedná o bezvýznamný zápas. Již předchozí výsledky totiž rozhodly, že se Středoafrická republika, která pro toto utkání povolala i valencijského Goeffreye Kondogbiu, na africký šampionát nepodívá, zatímco Guinea již má postup naopak zajištěn. V rámci tohoto reprezentačního okna má Středoafrická republika v kalendáři zapsán jen tento jeden zápas.

Do 2. fáze se posunula kvalifikace o evropský šampionát reprezentačních výběrů věkové kategorie U19. Hraje se systémem čtyřčlenných skupin, kde hraje každý s každým jeden zápas a na závěrečný turnaj postupuje pouze vítěz skupiny. Všechna utkání se odehrají v rámci tohoto reprezentačního okna, tedy každý tým musí odehrát tři zápasy. Respektive už jen dva, neboť první utkání se hrála včera, tedy ve středu 20. března. Španělsko do 2. fáze kvalifikace nevstoupilo úplně nejlépe, neboť se Slovinskem pouze remizovalo 1:1. V dresu Španělska do utkání zasáhli i dva zástupci Los Che, a to záložník valencijského áčka Ferran Torres a obránce valencijské rezervy Hugo Guillamon. Další zápasy španělské mladíky čekají v sobotu 23. března proti Walesu a v úterý 26. března proti Holandsku.

Zatímco španělský reprezentační výběr věkové kategorie U19 musí v těchto dnech postup na svůj evropský šampionát teprve vybojovat, tak španělská reprezentace věkové kategorie U21 se na svůj evropský šampionát, který se bude konat v létě tohoto roku, bude chystat odehráním přátelských utkání. Dnes, tedy ve čtvrtek 21. března, Španělsko přivítá Rumunsko, v pondělí 25. března pak přivítá pro změnu Rakousko. V nominaci samozřejmě neschází ani stálice španělské jednadvacítky, tedy valencijský záložník Carlos Soler. Tentokrát se však dostalo i na hráče, kteří toho v mládežnických výběrech doposud mnoho neodehráli, ale kteří si o povolání říkali svými výkony na klubové scéně. Například stoper druholigového Tenerife Jorge Saenz odehrál za národní tým Španělska U21 v letech 2017 a 2018 dohromady 2 zápasy, ale ve svém klubu patří k oporám a vyzdvihován je i v rámci celé Segunda Division. Ofenzivní záložník či útočník druholigového Cadizu Manu Vallejo je podobný případ. Jediným podstatným rozdílem je skutečnost, že Vallejo dosud Španělsko na žádné úrovni nereprezentoval ani jednou, nyní se dočkal své první nominace. A není se co divit, neboť v Cadizu se mu v jeho první sezóně v Segunda Division daří nad očekávání dobře. Na kontě má v této sezóně už 10 gólů a 3 asistence. Konec konců než odcestoval na sraz národního týmu, tak se s Cadizem rozloučil v utkání proti Lugu tímto parádním gólem. Mimochodem proti Lugu se Vallejovi očividně daří, na podzim mu vstřelil pro změnu tento gól po povedeném slalomu mezi obránci soupeře. Proč je v tomto článku vedle hráčů Netopýrů zmiňována i dvojice Jorge Saenz z Tenerife a Manu Vallejo z Cadizu je jasné snad každému fanouškovi Los Che. Oba totiž ve svých stávajících klubech v létě skončí a stanou se novými hráči nyní již stoleté Valencie. V nejbližších dnech tak budou mít možná první šanci zahrát si se svým budoucím klubovým spoluhráčem Carlosem Solerem.

Podobně jako Marco Vallejo a Jorge Saenz hraje mimo Valencii i záložník Uros Racic. Koneckonců hraje ve stejném týmu jako Saenz, tedy v druholigovém Tenerife. Přesto je jeho situace mírně odlišná. V Tenerife je totiž pouze na hostování, jinak je kmenovým hráčem Los Che, kam by se měl v létě vrátit. V Tenerife podává kvalitní výkony a tak není překvapením, že se dočkal nominace od trenéra srbského reprezentačního výběru věkové kategorie U21. Na srbskou jednadvacítku čeká v tomto reprezentačním okně jen jedno utkání, a to přátelský zápas v Polsku, který se bude konat v úterý 26. března.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.