The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Stará i nová Mestalla se přejmenují na Pepsi Arenu

Stará i nová Mestalla se přejmenují na Pepsi Arenu


Valencia konečně získá potřebnou finanční injekci na dokončení stadionu Nuevo Mestalla. Výměnou za to bude ale muset přejmenovat svůj stávající i budoucí stadion.

V nedávné době se vyrojily spekulace, že již více než deset let rozestavěný stadion Nuevo Mestalla možná nebude v následujících letech dokončen a klub setrvá na stávajícím stadionu Mestalla.

Tyto spekulace byly ale nyní zavrhnuty, jelikož klub oznámil novou spolupráci, díky které bude moci již letos zahájit pokračovací stavbě na novém stadionu.

Jak informoval na svolané tiskové konferenci prezident Anil Murthy, Valencia získala silného sponzora v podobě společnosti PepsiCo.

V tomto případě se však nebude jednat jen o klasické sponzorství. Společnost PepsiCo nyní jednorázově vyplatí klubu Valencia CF částku 160 milionů eur, kterou klub použije na dokončení rozestavěné nové Mestally.

Podmínkou firmy PepsiCo však je to, že na dobu 20 let se výměnou za onu částku přejmenují oba stadiony na Pepsi Arenu. Tedy přesněji řečeno stávající stadion Mestalla se bude jmenovat Pepsi Arena (až do doby než se zbourá) a nový stadion se přejmenuje na Nueva Pepsi Arena.

Oba stadiony tak ponesou název této nadnárodní společnosti a na jejich fasádě se kromě znaku Valencie objeví i znak společnosti Pepsi.

„Jsem rád, že jsme našli přijatelnou cestu, jak dopomoci dovýstavbě nového stadionu v co nejbližší době. Nyní oba subjekty pracují na tom, aby dotáhly veškeré formality do zdárného konce,“ prohlásil rovněž na tiskové konferenci  včera večer klubový prezident Murthy.

Další podrobnosti, které nebyly sděleny na tiskové konferenci, přinesly brzy po oficiálním oznámení španělské deníky. Podle nich má být celá záležitost uzavřena v příštích týdnech a od 1.7.2019 by měly oba stadiony oficiálně nést jméno nového partnera.

Společnost PepsiCo je známým nadnárodním výrobcem nápojů a potravin. Nejvíce se proslavila stejnojmeným nápojem s colovou příchutí, jenž nese název Pepsi.

Ze strany této firmy to není první takový krok do světa sportu. Dlouhá léta například nese její jméno stadion hokejového klubu Colorado Avalanche hrající zámořskou NHL. Denverská aréna tohoto klubu nese název Pepsi Center.

Celou tiskovou konferenci včetně oficiálního prohlášení klubu naleznete ZDE.