The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kdo získá miliónový bank?

Kdo získá miliónový bank?


Do konce letošní sezóny La Ligy zbývá odehrát pět soutěžních kol. Vstupenka do Ligy mistrů je volná již jen jediná. Ale vážní zájemci jsou minimálně tři. Valencia sice je ve vcelku dobré pozici, ale radovat se nakonec může i Sevilla nebo dokonce Getafe, které navzdory všeobecnému očekávání neztrácí dech a momentálně je oproti svým soupeřům dokonce ve výhodě. Anebo ukáže mocný finiš někdo z dalších pronásledovatelů?

Ze španělské nejvyšší soutěže zamíří do Ligy mistrů opět čtyři týmy. Barcelona, Atletico a Real Madrid již mají umístění v nejlepší trojce víceméně jisté, takže už je volná jen jedna vstupenka do soutěže, která svým účastníkům nabízí miliony a miliony eur. Po 33. kole La Ligy je na 4. místě Getafe s 54 body. V závěsu je duo Valencia a Sevilla, oba mají na kontě 52 bodů. To by byl výčet nejvážnějších kandidátů o postup do Ligy mistrů. Naděje však možná ještě živí i duo Athletic Club Bilbao a Deportivo Alaves. Oba mají na kontě 46 bodů. Jejich ztráta je však již celkem citelná a při cestě na 4. místo by museli přeskočit hned několik soupeřů. Podívejme se, co na zmiňované celky čeká do konce sezóny. Sami si pak můžete zkusit tipnout, kdo zvládne ligový finiš nejlépe a kdo tak bude mít v příští sezóně možnost nastupovat na hřiště za zvuků působivé hymny Ligy mistrů.

Getafe (4. místo, 54 bodů)

Bodový náskok, obrovská motivace dosáhnout na historický úspěch a ze závěrečných pěti kol La Ligy hned tři utkání na domácím hřišti. To jsou hlavní výhody madridského celku do ligového finiše. Při pohledu na rozlosování Getafe sice vidíme, že na tento tým v závěru ligy čekají zápasy proti Realu Madrid i Barceloně, ale Real Madrid je bez motivace již nyní a Getafe by ho tak na vlastním hřišti mohlo udolat. Barcelona pak na Getafe čeká až ve 37. kole, a to již budou mít nejspíš Katalánci jistotu ligového titulu, takže je klidně možné, že madridský celek nějaký ten bod z Camp Nou přiveze.

Při bodové rovnosti v konečné tabulce La Ligy rozhodují o pořadí vzájemné zápasy mezi těmito bodově vyrovnanými týmy. Jak je tedy na tom Getafe se svými nejbližšími konkurenty? S Valencií má horší bilanci (0:1 doma, 0:0 venku), se Sevillou má lepší bilanci (3:0 doma, 2:0 venku), s Athleticem má lepší bilanci (1:0 doma, 1:1 venku) a s Alavesem má lepší bilanci (4:0 doma, 1:1 venku).

Valencia (5. místo, 52 bodů)

Valencijští Netopýři začali sezón značně rozporuplně, když z většinu zápasů odcházeli pouze se ziskem jednoho bodu. Situace byla již dokonce natolik kritická, že se silně spekulovalo o odvolání trenéra Marcelina, ale k tomuto krajnímu řešení nakonec vedení nesáhlo a po Novém roce se výsledky zlepšily a Valencia tak dokráčela do finále Copa del Rey, v květnu ji čeká semifinále Evropské ligy a v domácí soutěži má na dohled opětovnou kvalifikaci do Ligy mistrů. Jarní forma tak Valencii dává naději. Ovšem pozor, do konce ligové sezóny na Los Che čeká o dva zápasy více, neboť krom zápasů La Ligy musí odehrát dvě utkání zmiňovaného semifinále Evropské ligy proti londýnskému Arsenalu. Co se týče rozlosování ligového finiše, tak hned tento týden ve středu Valencia vyráží na hřiště Atletica Madrid, které má jako jediné alespoň teoretickou šanci zkazit Barceloně plánované oslavy titulu. Tudíž se má prozatím hodně o co snažit a lze očekávat náročné utkání. Oproti tomu Huesca a Valladolid jsou sestupem ohrožené týmy, které již v době, kdy nastoupí proti Netopýrům, mohou mít jistotu konce v nejvyšší soutěži. Ve 37. kole pak na Netopýry čeká další z týmů, které uvádíme v tomto výčtu, a to Deportivo Alaves, které však v poslední době neoplývá zrovna nejlepší formou.

Jak je na tom Valencia z hlediska vzájemných zápasů se svými nejbližšími konkurenty? S  Getafe má lepší bilanci (0:0 doma, 1:0 venku), se Sevillou má lepší bilanci (1:1 doma, 1:0 venku), s Athleticem má lepší bilanci (2:0 doma, 0:0 venku) a s Alavesem má prozatím horší bilanci (doma teprve bude Valencia hrát, 1:2 venku).

Sevilla (6. místo, 52 bodů)

Celek z Andalusie má vcelku dobrou formu, ale dosti mu ubližuje, že v poslední době nezvládl dva souboje s nejvážnějšími konkurenty v boji o Ligu mistrů. Valencii nedávno Sevilla podlehla dokonce na domácím hřišti 0:1. S Getafe se pak Sevilla utkala nyní o víkendu a z Madridu odjížděla s porážkou s nelichotivým skóre 0:3. Uvidíme, jak se z tohoto výsledku tým jediného českého hráče v La Lize, tedy brankáře Tomáše Vaclíka, vzpamatuje. Los má dosti přívětivý. Zachraňující se celky Rayo Vallecano a Girona a následně Leganes, které na venkovních hřištích není přece jen tak silné, jako doma. Ve 37. kole sice Sevilla zamíří do Madridu na hřiště Atletica, ale v té době by již mělo být o titulu rozhodnuto, Barcelona má opravdu výrazný náskok a těžko předpokládat, že začne výrazně ztrácet. Atletico by tak proti Seville bylo již bez motivace, kterou bude mít ještě teď v týdnu proti Los Che.

Jak je na tom Sevilla z hlediska vzájemných zápasů se svými nejbližšími konkurenty? S  Getafe má horší bilanci (0:2 doma, 0:3 venku), s Valencií má horší bilanci (0:1 doma, 1:1 venku), s Athleticem má prozatím horší bilanci (doma teprve bude Sevilla hrát, 0:2 venku) a s Alavesem má lepší bilanci (2:0 doma, 1:1 venku).

Athletic Club Bilbao (7. místo, 46 bodů)

Na 4. místo výrazná ztráta 8 bodů, to bude pro baskický celek nejspíš hlavní kámen úrazu. Jinak totiž v této sezóně píše podobný příběh jako Valencia. Na podzim převaha remízových výsledků, ale na jaře výrazné výsledkové a tedy i bodové a tabulkové zlepšení. V jednu chvíli byl Athletic dokonce i týmem s aktuálně nejlepší formou v La Lize, ale z posledních tří utkání hned dvakrát prohrál, což jeho cestu k vrcholům ligové tabulky zastavilo. Nepříjemnou byla především prohra 0:1 na hřišti Getafe, neboť tam měli Lvi ideální příležitost přiblížit se vstupence do Ligy mistrů. Co se týče rozlosování pro ligový finiš, tak top týmy typu Barcelona, Real či Atletico na Athletic sice nečekají, ale ono i takové Leganes je na vlastním hřišti dost nepříjemným soupeřem, Real Valladolid bojuje o záchranu a jisto o prvoligové příslušnosti pro příští sezónu vlastně ještě nemá ani Celta Vigo. No a zápas na Seville v posledním kole? Hmm, pro Athletic to na velký skok do elitní čtyřky nevypadá.

Jak je na tom Athletic z hlediska vzájemných zápasů se svými nejbližšími konkurenty? S  Getafe má horší bilanci (1:1 doma, 0:1 venku), se Valencií má horší bilanci (0:0 doma, 0:2 venku), se Sevillou má prozatím lepší bilanci (2:0 doma, venku teprve bude Athletic hrát) a s Alavesem má prozatím víceméně neutrální bilanci (doma teprve bude Athletic hrát, 0:0 venku).

Deportivo Alaves (8. místo, 46 bodů)

Bodově stejné postavení jako baskický Athletic, ale průběh sezóny zcela odlišný. Alaves totiž začal sezónu například jako Getafe nad očekávání, ale zatímco madridský celek se stále drží hned za velkým triem, tak Deportivo z Alavesu postupuje tabulkou pomalu dolů. Z pětice týmů zmíněných v tomto výčtu má bezkonkurenčně nejhorší aktuální formu, neboť již pět zápasů nepoznalo radost z vítězství. Z celé ligy pak má aktuálně horší formu jen Girona, která posledních pět utkání prohrála. Deportivo Alaves v tomto období získalo alespoň dvě remízy, ale i tak to má k výkonům značícím snahu o vstupenku do Ligy mistrů daleko. Co se týče losu, tak hned v nejbližším zápase nečeká Alaves nic snadného, neboť bude hostit Barcelona, která si chce co nejdřív vybojovat jistotu mistrovského titulu. V dalším kole pak pro změnu zajíždí na hřiště Athleticu Bilbao, u něhož jsme výše zmiňovali, že je na tom naopak s formou vcelku dobře. No a ve 37. kole utkání na Mestalle, to bude pro Deportivo další náročný úkol. Velká bodová ztráta, bídná forma a nepříliš přívětivý los, ani tady to na výrazný posun vzhůru tabulkou nevypadá.

Jak je na tom Deportivo Alaves z hlediska vzájemných zápasů se svými nejbližšími konkurenty? S  Getafe má horší bilanci (1:1 doma, 0:4 venku), se Valencií má prozatím lepší bilanci (2:1 doma, venku teprve bude Alaves hrát), se Sevillou má horší bilanci (1:1 doma, 0:2 venku) a s Athleticem má prozatím víceméně neutrální bilanci (0:0 doma, venku teprve bude Alaves hrát).

Rozpis ligového finiše týmů bojujících o Ligu mistrů

rozlosovani747