The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Visí nad Los Che hrozba zákazu přestupů?

Visí nad Los Che hrozba zákazu přestupů?


Podle deníku Marca mohou být brzo v potížích dva kluby valencijského regionu, a to konkrétně Valencia CF a Villarreal CF. Mezinárodní fotbalová federace FIFA má totiž v nejbližších týdnech rozhodnout, zda se Netopýři  a Žlutá ponorka neprovinili proti předpisům FIFA, a to přestupy mladých hráčů. Připomeňme, že trest za přesně toto provinění už dostaly kluby jako Barcelona, Real Madrid či Atletico Madrid.

Informace o možném trestu pro dvojici týmů z východošpanělského pobřeží se prvně objevily již v roce 2016 krátce poté, kdy si ortel vyslechly madridské celky Atletico a Real. Barcelona byla potrestána ještě dříve. Všechny tři týmy dostaly roční zákaz transferů, tedy po dvě přestupová období měly zůstat bez nových hráčů (na případné odchody se zákaz nevztahuje). Celé trio se odvolalo, ale dílčí úspěch slavilo jen Atletico, kterému byl snížen trest na polovinu a přivádět nové hráče tak nesmělo jen v jednom přestupovém období. S článkem 19 předpisů FIFA o ochraně mladistvých hráčů a o pravidlech registrace mládeže v klubových akademiích však nemají problém pouze španělské kluby. Vždyť nejčerstvější případ je z Anglie, přičemž se znovu týká věhlasného klubu, a to konkrétně londýnské Chelsea. Celek ze Stamford Bridge se o trestu dozvěděl letos v únoru, nebylo mu umožněno odložení trestu do vyřízení všech odvolání, načež FIFA odvolání stejně zamítla, ovšem Chelsea má ještě šanci požádat o projednání své záležitosti u mezinárodní sportovní arbitráže CAS v Lausanne, která může rovněž rozhodnout o odložení trestu až do doby vynesení svého rozsudku. To by ve výsledku znamenalo, že letos v létě by třeba Chelsea ještě posilovat mohla.

Deník Marca očekává rozhodnutí FIFA o Valencii a Villarrealu do června a vše nasvědčuje tomu, že zmiňované kluby trestu neujdou. Dá se říct, že všechny kluby, které byly vyšetřovány pro porušení zmiňovaného článku 19 předpisů FIFA, tak nakonec byly potrestány. Pokud by opravdu Valencia s Villarrealem dostali zákaz přestupů nejdéle v červnu, tak by to bylo před startem letního přestupového období ve Španělsku, to začne 1. července a trvat bude do 2. září. Oba kluby by však jistě využily všechny možnosti, takže by se nejdříve odvolaly k odvolací komisi FIFA a v případě neúspěchu dále k arbitráži CAS. Dle Marcy je trest zřejmě nevyhnutelný, leč v případě odvolání by mohlo dojít k odložení výkonu trestu a Netopýři by tak mohli zaregistrovat hráče, jejichž příchod je již z jarních měsíců domluven (Manu Vallejo, Jorge Saenz, Salva Ruiz), a získat i další posily s výhledem na následující přestupové (či přestupová) období, kdy budou muset být z hlediska příchodů nečinní. Zda by Los Che měli zákaz nákupů na jedno či na dvě přestupová období, to bude závislé hlavně na počtu příchodů mladých hráčů, které byly v rozporu s předpisy FIFA.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.