The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencii již zákaz přestupů nehrozí!

Valencii již zákaz přestupů nehrozí!


Dobrá zpráva se včera rozšířila španělskými médii. Valencia a Villarreal se staly prvními kluby, které byly ze strany mezinárodní fotbalové federace FIFA vyšetřovány kvůli možnému provinění stran přestupů mladých hráčů a nebyly následně nijak potrestány. Netopýři tak nebudou následovat Barcelonu, Real Madrid či Atletico Madrid, neboť tyto kluby měly na určitý čas zákaz přestupů a nemalou pokutu k tomu.

V nedávném článku jsme vás informovali, že podobná hrozba visí též nad Los Che a že rozhodnuto by mělo být do června. Dle Cadena SER již rozhodnuto opravdu je a FIFA informovala oba kluby z valencijského regionu, že vyšetřování vedené od roku 2015 neodhalilo žádné provinění ze strany Netopýrů či Žluté ponorky. Valencia i Villarreal tak mohou bez obav vyhlížet letní přestupové období, neboť v realizování příchodů nových hráčů jim nebude nic bránit. Samozřejmě krom finančních možností obou týmů a zásad finanční fair play. Valencia či Villarreal jsou tak na tom podstatně lépe, než tomu bylo u obou velkých madridských klubů či u aktuálního ligového mistra. Posledním klubem, kterému byl za prohřešky na poli přestupů mladých hráčů udělen zákaz přestupů, je londýnská Chelsea. Pár dní předtím, než byl vynesen osvobozující rozsudek pro valencijské rivaly, byl potrestán rovněž belgický Anderlecht, ovšem tomu byla udělena pouze pokuta.

FIFA si na začátku vyšetřování od Valencie vyžádala celou řadu dokumentů týkajících se příchodů mladých hráčů převážně ve věku 12 až 16 let. Zkoumala tak například příchody tureckého mladíka Ferhata Cogalana, který už nyní hraje za Lille, či syna bývalého asistenta trenéra u áčka Netopýrů Phila Nevilla. Prošetřován byl i spis Kangina Lee, který se již v uplynulé sezóně stal řádným členem valencijského áčka a který včera mimochodem s reprezentačním výběrem Jižní Koreje postoupil přes Japonsko do čtvrtfinále světového šampionátu věkové kategorie U20.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.