The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Kterým Netopýrům ještě neskončila sezóna?

Kterým Netopýrům ještě neskončila sezóna?


Po závěru ligových soutěží nadešel čas pro národní týmy. V Evropě vrcholí Liga národů UEFA, ale zároveň pokračuje kvalifikace o evropský šampionát 2020. Mistrovství Evropy mládežnických kategorií U19 a U21 jsou na programu již letos v létě, a to v červnu a v červenci. No a již pár týdnů probíhá světový šampionát věkové kategorie U20.

Právě na Mistrovství světa U20 v Polsku se s Jižní Koreou snaží o úspěch valencijský záložník Kang In Lee, který kvůli tomu nebyl trenéru Netopýrů Marcelinovi k dispozici v závěru sezóny. Tento člen prvního týmu Los Che sice teprve nedávno oslavil osmnácté narozeniny, ale v dosavadních zápasech Jižní Koreje na šampionátu nechyběl ani jednou v základní sestavě a vystřídán byl jen v jednom zápase nedlouho před koncem. Jižní Korea zahájila svoji pouť základní skupinou zápasem proti Portugalsku a porážkou 0:1. V dalších zápasech však už asijský celek bral po třech bodech, nejprve porazil 1:0 Jihoafrickou republiku a následně 2:1 Argentinu. V osmifinále Jižní Korea zvládla asijské derby proti Japonsku a po vítězství 1:0 postoupila do čtvrtfinále, kde ji v sobotu 8. června čeká Senegal. Dle dostupných informací Kang In Lee řídí hru svého týmu a předvádí dobré výkony, třebaže do statistik se prozatím zapsal jen jednou asistencí v zápase s Argentinou.

Liga národů UEFA finišuje dvojicí semifinálových zápasů a následným finále. Ve včerejším prvním semifinále Portugalsko porazilo Švýcarsko díky hattricku Cristiana Ronalda. Na poslední gól portugalského kapitána přihrával valencijský Goncalo Guedes, který přišel na hřiště jako střídající hráč v 70. minutě. Finále na Portugalsko čeká v neděli 9. června, přičemž jméno finálového soupeře se jihoevropský celek dozví již dnes večer, kdy se ve druhém semifinále utká Holandsko s Anglií.

V kádru španělské reprezentace je hned trio čerstvých vítězů Copa del Rey, a to obránce Jose Luis Gaya, záložník Dani Parejo a útočník Rodrigo Moreno. La Roja v následujících dnech sehraje dva zápasy kvalifikace o Mistrovství Evropy, které se bude konat v roce 2020. Zítra, tedy v pátek 7. června, se Španělsko představí na hřišti Faerských ostrovů. Na vlastním hřišti pak v pondělí 10. června přivítá Švédsko.

Poslední zápas za reprezentační áčko Dánska prozatím odehrál v listopadu 2016 proti České republice. Od té doby si další herní minuty v dresu národního týmu nepřipsal a přišel tak například i o loňský světový šampionát v Rusku. Na vině byly dle médií spory s trenérem reprezentace Age Hareidesem. Každopádně nyní je po delší době Daniel Wass opět na srazu dánské reprezentace, dle prohlášení obou zainteresovaných mužů je mezi nimi situace v pořádku. Wass je rád, že je zpět v reprezentaci, a Hareides prohlásil, že v národním týmu prostě musí mít ty nejlepší hráče Dánska. I Dánsko má před sebou dva kvalifikační zápasy o Euro 2020, nejprve přivítá v pátek 7. června Irsko a následně bude v pondělí 10. června hostit Gruzii.

Členové španělského reprezentačního výběru věkové kategorie U21 jsou nyní na přípravném kempu před evropským šampionátem jednadvacítek, který vypukne již za pár dní. V základní skupině se Španělsko postupně utká v neděli 16. června s domácí Itálií, ve středu 19. června s Belgií a v sobotu 22. června s Polskem. Uvidíme, zda Španělsko vydrží na šampionátu až do konce, finále je na programu v neděli 30. června. Již bylo zmíněno, že mladí španělští hráči jsou nyní na přípravném kempu, na kterém rovněž dojde ke konečnému zúžení nominace. Valencijský záložník Carlos Soler se však o své místo bát jistě nemusí, vždyť je jedním ze základních stavebních kamenů jednadvacítky. Uvidíme, zda se do konečné nominace probojuje i Manu Vallejo, který na soustředění zamířil ještě z Cadizu, ale pro příští sezónu již má smlouvu s Valencií.

Letos v létě se koná rovněž evropský šampionát devatenáctek, tedy věkové kategorie U19. Dá se předpokládat, že se na něj dostane i valencijský Ferran Torres. Pokud se tak opravdu stane, tak Ferran promešká začátek letní přípravy Los Che, neboť šampionát se bude konat od 14. do 27. července v Arménii. Španělsko se v základní skupině utká postupně s domácím výběrem, Portugalskem a Itálií.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.